Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gigantyczny Statek Kosmiczny obok Słońca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#46

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Noxil

Teraz znajdz wytłumaczenie dla drugiego obiektu, który wkleił vriFF i będzie basta

Niewiem co to jest . Bład na matrycy ,bład przetwarzania itp...Nieznam budowy tej konkretnej matrycy , ani zastosowanego softu, głębokości studni potencjału (full well capacity), niewiem jak reaguje akurat ta matryca na trafienie przez jakąś wysokoenergetyczna cząstke.
Cokolwiek by to był....o porównanie z rozmiarami słońca niezbicie dowodzi że było by dostępne dla wizualnych , amatorskich obserwatorów na ziemii. Właścicieli sprzętu astro umozliwiajacego obserwacje z Ziemii w samej Polsce liczy sie w tysiacach i... i co??? Te setki tysiecy obserwatorów na całym swiecie milczy???A pewnie świstak siedzi i zawija czekolady..

Ps Dla porównania wywlekłem taki dość amatorski sprzęt foto (olek w510 + tair 4,5/300 + filtr IR 720nm) i tak na szybciora sfotografowałem słonko . To żaden teleskop a zwykły teleobiektyw i przegrywa choćby z zestawem popularnej synty +mylar+ komórka do sfocenia przez okular.

Plamy widac .. a dziwolaga juz nie!

Dołączona grafika

Użytkownik noxili edytował ten post 08.05.2012 - 13:41

  • 2



#47

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajnie, że tamte zdjęcia były robione z orbity gdzie nie ma efektu atmosferycznego, ale ja tam się na tym nie znam -_- fajnie, że tamte zdjęcia były robione xx dni temu. Fajnie wogóle wszystko. Ale znowu powtórze, co ja tam wiem

Aha, i fajnie, że zdjęcie było pokazane z dużym zoomem, gdzie obiekt był przy samej koronie
  • -3



#48

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Fajnie, że tamte zdjęcia były robione z orbity gdzie nie ma efektu atmosferycznego, ale ja tam się na tym nie znam -_- fajnie, że tamte zdjęcia były robione xx dni temu. Fajnie wogóle wszystko. Ale znowu powtórze, co ja tam wiem

Aha, i fajnie, że zdjęcie było pokazane z dużym zoomem, gdzie obiekt był przy samej koronie


Dlatego pisze że niewiem. Co do mozliwości technicznych obserwatorów to kilka fotek tylko polskich amatorów(portal astroexpo.pl):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

To juz nie polska ale wciąż amator.

Dołączona grafika
Wbrew pozorom teleskopów tylko do obserwacji słońca(Lunt czy Coronado) jest w Polsce całkiem sporo.
  • 7



#49

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nadal czekam, aż ktoś napisze co się tam rozmyło, że powstało bokeh.
  • -1

#50

Napoleon Bolipięta.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe, fajne orbsy ;)

Dołączona grafika

aż 4 ;)

Użytkownik Napoleon Bolipięta edytował ten post 08.05.2012 - 22:47

  • 0

#51

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Gdzie Ten Statak jest i czy Ktoś z Was zna Kapitana, Odbiór ! 8)

Użytkownik real edytował ten post 09.05.2012 - 01:03

  • -3

#52

Napoleon Bolipięta.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z przykrością muszę wam powiedzieć, że jest to błąd kamery. Zobaczyłem slideshow od 03 maja gdy ten obiekt się pojawił aż do dziś, i ewidentnie widać, jak komety itp. przez ten obiekt przenikają, jest przeźroczysty.
  • 0

#53

AdamJ.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obiekt widziany po lewo na filmie na 1szej stronie między 4:15 - 4:30.
Proponuje obejrzeć ten film i porównać:


Szczegolnie zwracam uwagę na 9:43 gdy takie same obiekty nagle pojawia się przed kamerą.

Dodam od siebie tylko tyle.
Okrągłe, "czarne w środku", pulsują.
Wydają się sprawiać wrażenie, jakby żywych istot. Jest to nie do pojęcia przez nas. Przypomnę jednak że nie jest to niemożliwe. Niesporczaki potrafią przetrwać w przestrzeni kosmicznej.
Z filmu wynika że są ich w naszej najbliższej tylko okolicy dosłownie tysiące. W skali wszechświata jest to nie do wyobrażenia.

Użytkownik AdamJ edytował ten post 09.05.2012 - 12:24

  • 4

#54

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Adam J

Dobra robota, widzialem to kiedyś. Całkiem prawdopodobna teoria, ciekawe co powiedzą "znawcy".
  • 0

#55

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[...]
Okrągłe, "czarne w środku", pulsują.
Wydają się sprawiać wrażenie, jakby żywych istot. Jest to nie do pojęcia przez nas. Przypomnę jednak że nie jest to niemożliwe. Niesporczaki potrafią przetrwać w przestrzeni kosmicznej.
Z filmu wynika że są ich w naszej najbliższej tylko okolicy dosłownie tysiące. W skali wszechświata jest to nie do wyobrażenia.


Przepraszam, że pytam sugerujesz, że to co widać to niesporaczki? Żeby uzmysłowić Ci fakt jak wygląda owa istota, dodatkowo ich przeżywalność w kosmosie i inny ekstremalnych warunkach polega na przejściu w stan "bliski śmierci" i o ich aktywności (świecenie) to można pomarzyć...tutaj

Edit: Proponuje zastanowić się jeszcze nad faktem wielkości niesporaczków (do max 1mm) i wielkości widzianych na filmie obiektów i ich odległości od kamery...

Edit2: Pominę może milczeniem fakt ich "napędu" w kosmosie... 

Użytkownik Ironmacko edytował ten post 09.05.2012 - 14:24

  • 0

#56

AdamJ.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zupełnie źle mnie zrozumiałeś. Chciałem tylko ukazać że życie w próżni mimo że ledwo to jednak istnieje i możliwe jest że obiekty, które widać na filmie wcale nie są latającymi spodkami. Mam pojęcie jak wygląda to stworzenie i że w takich momentach, czy to w próżni czy w ekstremalnie niskich temperaturach jest prawie martwe.

Pisząc: "Z filmu wynika że są ich w naszej najbliższej tylko okolicy dosłownie tysiące" nie miałem na myśli niesporczaków lecz obiekty z filmu, który wkleiłem. Złożyłem zdanie w taki sposób, że rzeczywiście można było tak to odebrać

Nie miałem zamiaru sugerować, że są to niesporczaki ;) To przecież śmieszne. Niby jak się tam dostały? Poza tym widoczne są dobrze tylko pod mikroskopem. Uważam jedynie, że to co uchwyciła kamera może być czymś innym niż to o czym zawsze myśli się słysząc termin UFO. Zazwyczaj wyobrażamy sobie wówczas latający spodek. Tymczasem nagrania pokazują coś innego. Z tego co wiem, to na filmie, który wysłałem w poprzednim poście widoczna jest lina, którą oderwano od stacji kosmicznej a następnie filmowano. Miała ona ok. 12 metrów i na podstawie jej długości i odległości od kamery możemy oszacować że to co zostało sfilmowane nie jest wcale gigantycznym statkiem. Jest raczej niewielkich rozmiarów. Do tego widać wyraźnie że obiekty te pulsują i mają nieregularny kształt. Często też dynamicznie zmieniają kierunek lotu i pojawiają się nagle.

Myślę, że warto byłoby "przestawić się" na chwilę i zastanowić dlaczego od lat filmuje się te "stworzonka" wokół naszej planety. Nazwałem je tak ponieważ od samego początku kiedy zbieram informacje i filmy na ich temat nie opuszcza mnie przekonanie że to co widzimy nie jest w 100% maszyną.. Możliwe jest także, że jest to niezbadane dotąd zjawisko zachodzące w kosmosie.

Cokolwiek to jest, nie jest nowością ponieważ niektóre z filmów, gdzie zostały uchwycone pochodzą sprzed kilkudziesięciu lat. Nie bierzcie mnie za jakiegoś fanatyka. Uważam po prostu że mamy do czynienia z faktami i trzeba je jakoś przeanalizować, postawić jakieś tezy. Wykluczyć to, co niemożliwe. Wysnuć jakieś wnioski. Zrobić cokolwiek by przybliżyć się do prawdy o tym co filmuje się w przestrzeni kosmicznej.

Pozdrawiam.

Użytkownik AdamJ edytował ten post 09.05.2012 - 14:55

  • 2

#57

piotro.
  • Postów: 23
  • Tematów: 4
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Zobaczcie coś się dzieje ze słońcem chyba http://zmianynaziemi...inowo-wylaczona
  • 0

#58

piotro.
  • Postów: 23
  • Tematów: 4
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Statki UFO , biorąc pod uwagę rozmiar słońca, są one większe od naszej planety Mój odnośnik
A tutaj od kilku dni coś obraz niewyraźny i jakieś wielkie coś http://zapodaj.net/a...c9b015.jpg.html
  • 0

#59

Jurigag.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żyjące statki ? Nieźle :D Żniwiarze nadchodzą <3 A tak na serio bardzo ciekawa sprawa :D

Co do pierwszego posta myślałem ze to znowu sobie ktoś zedytował jakiś badziew jak te "cygara" w kształcie wiadomo czego.

Użytkownik Jurigag edytował ten post 11.05.2012 - 16:54

  • 1

#60

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niektórzy zapewne pamiętają ten temat The Tether Incident - Incydent 'uwięź' a Ci, którzy dopiero teraz się o nim dowiadują to sugeruję go przeczytać.
A wtedy z pewnością odnajdziecie podobieństwa między tym co sfilmowano w 1996 roku podczas misji STS-75 a tym co się obecnie dzieje w okolicach naszej gwiazdy.

http://www.youtube.com/watch?v=Ln0wKMIrNpQ

Źródło: http://erigia.blogsp...omparaison.html
  • 3




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych