Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sto milionów mantr Tary


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostatnio pojawiło się na świecie wiele obaw z powodu niebezpieczeństw powodowanych czterema żywiołami i innymi rodzajami przeszkód. Po to, by uwolnić istoty od tych lęków i usunąć wszelkie przeszkody pojawiające się w obecnym 2011, jak i w nadchodzącym 2012 roku, Kjabdzie Tenga Rinpocze poprosił swych uczniów, aby wspólnie zgromadzili sto milionów powtórzeń mantry Tary: OM TARE TUT TARE TURE SO HA.

15 sierpnia 2011 roku wielce czcigodny Tenga Rinpocze rozpoczął swoje nauki w Centrum w Grabniku od słów:
"Zeszłego roku odwiedziłem w Dharamsali Jego Świątobliwość Gjalłang Karmapę. W tym czasie Jego Świątobliwość podarował mi tankę Białej Tary, którą sam poświęcił i podpisał. Uważam tę tankę za bardzo szczególną.
Ostatnio wielu ludzi mówi mi, że w latach 2011-2012 będą w tym świecie wielkie zmiany, które przyniosą szkody i cierpienia wielu czującym istotom. Ja sam nie wiem, czy to prawda, czy faktycznie pojawią się zdarzenia przynoszące szczególnie wiele cierpienia. Nie jestem tego taki pewien. Ale na wypadek, gdyby tak miało się stać, lepiej jest być chronionym. Dlatego ja sam modlę się bardzo wiele o to, aby czujące istoty nie doznawały cierpień i nie zaznały niebezpieczeństw. Zrobiłem też kilka kopii tanki otrzymanej od Jego Świątobliwości Gjalłang Karmapy i daję je w prezencie ośrodkom, które odwiedzam."

Każdy może przyłączyć się do recytowania mantry Tary w intencji usunięcia przeszkód i ewentualnych niebezpieczeństw. Ilość powtórzonych mantr można zgłaszać w formularzu na stronie: http://www.benchen.o...ra-mantras.html




30 marca 2012 roku o godzinie 3:24 rano Kjabdzie Tenga Rinpocze odszedł w parinirwanę, pozostając przez cztery i pół dnia w pośmiertnej medytacji, zwanej Thugdam.

Klasztor Bencien udostępnił także film ukazujący przejście Rinpoczego w stan Thugdam.


Ten film nakręcony został tuż po tym, jak o godzinie 3:24 rano 30 marca 2012 roku Pan Schronienia Kjabdzie Tenga Rinpocze wydał ostatnie tchnienie. Pierwsza scena pokazuje Jego Eminencję Sangje Njenpę Rinpoczego, który zaraz potem odczytał Kjabdzie Tendze Rinpoczemu "pouczenia wyjaśniające thugdam”, przypominające, jak medytować na ostateczną naturę umysłu.

Następnie JE Sangje Njenpa Rinpocze, Sangter Tulku Rinpocze, Drubpyn Khenpo Lama Gjamtso oraz inni lamowie z klasztoru odśpiewali modlitwę „Wołając Lamę z Daleka”, prosząc Rinpoczego, który pozostawał już w thugdamie, o udzielenie błogosławieństw. Po czym wszyscy spoczęli w milczącej medytacji, łącząc w jedno swoje umysły z umysłem Guru.

Ostatnie sceny filmu pokazują Kjabdzie Tengę Rinpoczego w pośmiertnej medytacji thugdam.

Użytkownik PTR edytował ten post 04.05.2012 - 14:28

  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych