Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teorie Sitchina sie potwierdzają ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zecharia Sitchin - Warstwowa asteroida

Raz jeszcze współczesna nauka potwierdza starożytną wiedzę


Niecodziennie zdarza się, by dzwonił do mnie ktoś z zagranicy krzycząc: Gratulacje!

Stało się tak jednak w piątek 18 lutego 2000 roku. A wszystko za przyczyną konferencji prasowej NASA, która odbyła się poprzedniego dnia, na której to przedstawiono pierwsze odkrycia dokonane przez statek kosmiczny NEAR (Near Earth Asteroid Rendezvous) podczas badania asteroidy Eros.

Kształtem przypominający ziemniak, długi na ok. 33,6 km, jest Eros jednym z niezliczonych fragmentów materii planetarnej orbitujących wokół Słońca pomiędzy Marsem a Jowiszem, zwanych Pasem Asteroid. Według jednej z teorii, są to pozostałości z czasu, gdy pierwotna materia zgromadzona wokół Słońca łączyła się w planety - część materii nie została wchłonięta przez żadną z formujących się planet. Inna teoria mówi, iż są to pozostałości planety, która się w tym miejscu uformowała, lecz z jakichś przyczyn następnie się rozpadła. Niemożność wytłumaczenia jak i dlaczego doszło do rozpadu planety stała się powodem zarzucenia tej teorii przez naukowców.

Co ogłosiła NASA

Aby dowiedzieć się czegoś więcej o pochodzeniu asteroid, NASA wystrzeliła cztery lata temu (17 lutego 1996 r.) statek NEAR, którego celem było wejście na stałą orbitę asteroidy Eros. Cel został osiągnięty w dniu św. Walentego, 14 lutego 2000 roku.

A pierwsze odkrycia, o których doniesiono na konferencji prasowej w piątek 17 lutego, wywołały wspomnianą wyżej spontaniczną reakcję - telefon z gratulacjami. Potwierdzały one bowiem starożytną kosmogonię zebraną w mojej książce „Dwunasta Planeta” z 1976 roku.

„Eros posiada bardzo starą powierzchnię z wielką ilością kraterów” poinformował Dr Andrew Cheng, kierownik naukowy projektu. „Pojawiły się również przypuszczenia, że ma on strukturę warstwową, podobną do sklejki.

Do takiego nawarstwienia, wyjaśnia Dr Cheng, mogło dojść, jeśli asteroida uległaby stopieniu będąc częścią planety (cytat z Associated Press Science News 2/18/00; wyróżnienie Z. S.).

Co powiedział Sitchin

W „Dwunastej Planecie” utrzymuję, że starożytny tekst sumeryjski, najlepiej zachowany w późniejszej wersji babilońskiej zwanej „Enuma Elisz”[2], który uczeni traktowali jako alegorię lub mit o bogach walczących na niebie, jest w rzeczywistości zapisem osobliwej kosmogonii traktującej o powstaniu naszego układu słonecznego.

Dołączona grafika

Bohaterowie eposu, Tiamat i Nibiru (przez Babilończyków nazwany „Marduk” na cześć ich narodowego boga), nie są, pisałem, alegorycznymi czy mitycznymi bogami, lecz planetami. Pierwsza z nich (Tiamat) położona była między Marsem a Jowiszem, druga (Nibiru/Marduk) przybyła z odległych zakątków kosmosu i została wciągnięta do naszego układu słonecznego przez jego przyciąganie grawitacyjne, co zakończyło się jej zderzeniem z Tiamat. W wyniku tej Niebieskiej Bitwy (jak starożytne teksty określają tę katastrofę) Tiamat rozpadła się. Jedna jej część została wepchnięta na nową orbitę by stać się Ziemią. Druga część została roztrzaskana w piekielnej kolizji i stała się „Wykutą Bransoletą” (którą my zwiemy Pasem Asteroid).

Kosmogonia Sumerów, pisał Sitchin w 1976 roku, dostarcza wyjaśnienia wielu zagadek naszego układu słonecznego, między innymi Pasa Asteroid.

Dziś mały Eros mówi swojemu gościowi z Ziemi: Rzeczywiście, byłem kiedyś częścią pięknej planety, która się rozpadła; tak, powstałem w wyniku ognistej kolizji, jak opisali to Sumerowie przed tysiącami lat; i stąd właśnie wzięła się moja warstwowa struktura!

Jest to, moi drodzy, najświeższe odkrycie, które jedynie potwierdza zdumiewającą wiedzę starożytnych.

Zecharia Sitchin
  • 0



#2 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Djcinex dodam tyle od siebie:D Zajebisteeeeeeee!!!

[ Dodano: 2006-02-20, 20:38 ]
przepraszam za slowo na Z:D
  • 0

#3

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Djcinex dodam tyle od siebie:D Zajebisteeeeeeee!!!

[ Dodano: 2006-02-20, 20:38 ]
przepraszam za slowo na Z:D



Miło że w końcu ktos sie wypowiedział w tym dziale ... i to pozytywnie i niezbeształ mnie za artykuły , które tu przedstawiam , że są science-fiction itd. :lol
  • 0



#4

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo nie są... akurat ten czytałem wcześniej na innej stronie, więc tu już sie nie odnosiłem.
Ale teraz, po wymianie zdań z Ktosiufem na temat biblii, mógłbym dodać, że to nie Bóg stworzył Ziemię, ale inna planeta zniszczyła Tiamat, której połowa utworzyła naszą planetę, a reszta to doskonale nam znany pas asteroid między Marsem a Jowiszem. I kropka.
  • 0



#5

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Naukowcy do dzis dnia niewiedza skąd sie wziął ten pas asteroid zwany "Wykutą Bransoletą" ...

Na bank jest pozostałością po jakims ciele stałym/planecie ... znawcy Sumeru wiedza po czym , zreszta w temacie o Powstaniu Układu Słonecznego jest to opisane ...
  • 0



#6

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...też już gdzieś czytałem ten tekst. Ale coś Wam powiem, nie co odchodząc od tematu (sorry Euricide).
Otóż Dogonowie (plemię afrykańskie zamieszkujące dzisiejsze tereny Mali) już dawno twierdzili, że w naszym systemie słonecznym istnieje jeszcze nie odkryta planeta. I tu nie dawno naukowcy odkryli nowy księżyc, który krąży wokół plutonu. Cóż współczesna nauka odkrywa to samo, co było już znane przed wiekami...
  • 0

#7 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

heh bo my wszystko wiedzacy ludzie jeszcze sie zdziwimy ile kryje sie tajemnic na naszej ziemi i we wszechswiecie :rotfl:
  • 0

#8

KIN4.
  • Postów: 103
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też wierzę w tą teorię, wg mnie teraz powinniśmy badać ten pas bardzo dokładnie. Jeżeli istniała wtedy na tej planecie cywilizacja rozwinięta na tyle aby już zaglądać w kosmos to myślę że znjdziemy tam dużo śmieci typu sądy, statki kończąc na stacjach orbitalnych. Co do ostatniego czytałem w książce czy to na innej stronie iż astronomowie wyszperali tam kilka obiektów których kształty są zbyt regularne żeby były przetopionymi resztkami planet.
Na ile miałem czasu to szukałem czy są zdjęcia tych obiektów ale jak do tej pory nie znalazłem.
  • 0

#9

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ta teoria wydaje się bardzo prawdziwa... Nawet bardziej niz to czego uczą mnie w szkole...
  • 0



#10

Feanor.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

cholernie ciekawe ;) to jest niewiarygodne co te stare cywilizacje potrafiły ;) może były nawiedzane przez kosmitów i to oni im tą wiedze przekazali , która jakby zaginęła ;C

[ Dodano: 2006-06-19, 15:17 ]

Bo nie są... akurat ten czytałem wcześniej na innej stronie, więc tu już sie nie odnosiłem.
Ale teraz, po wymianie zdań z Ktosiufem na temat biblii, mógłbym dodać, że to nie Bóg stworzył Ziemię, ale inna planeta zniszczyła Tiamat, której połowa utworzyła naszą planetę, a reszta to doskonale nam znany pas asteroid między Marsem a Jowiszem. I kropka.

posłuchaj ja jestem wierzący , i wierze w Boga i w to ,że stworzył wszystko , cały Wszechświat etc.etc . Tylko widzisz nie jest powiedziane w jaki sposób stworzył , nigdzie o tym nie jest napisane :)

i chciałbym dodać że nauka nie koliduje z wiarą ;]
  • 0

#11

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na ile miałem czasu to szukałem czy są zdjęcia tych obiektów ale jak do tej pory nie znalazłem.

Wystarczy, że przyjrzysz się księżycowi Saturna, Iapetusowi :) a gdzieś na forum z tego co pamiętam pojawiały się fotografie takich właśnie ciał niebieskich.
  • 0



#12 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

A wie ktoś ile materii zawiera pas asteroid ? przecież są tam ciała o srednicy kilkuset kilometrów :) np. Ceres ma ponad 900 km średnicy, czyli prawdopodobnie z tego pasa możnaby uformować spokojnie kilka planet,

dlaczego ziemia jest okrągła ? nie ma czegoś takiego jak dziura na pacyfiku co to niektórzy wierzą :lol : że to w tym miejscu pękła Timat

W jaki sposób ziemia po takiej katastrofie weszłaby na prawie idealną orbite ?

Wierze w dużo rzeczy dotyczących sumerów itp. właściwie to niepodoba mi się w tym wszystkim tylko opis powstania Ziemi, pas asteroid prawdopodobnie żeczywiście jest pozostałością po kolizji planet, o albo lepiej, oddziaływania grawitacyjne słońca i Jowisza rozerwały tą planete/planety tak jak saturn swoje księżyce a Ziemia powstała tak jak twierdzi oficjalnie nauka :) życie na ziemi też powstało bez udziały Nibiru, tylko ktoś grzebał w naszych genach :)


aha i jeszcze jedno, skąd Anunnaki wiedzieliby co się działo na początku ukąłdu słonecznego ? s tych opisów i z tego że musieli używać rakiet do podróży i prymitywnej broni jadrowej, oraz że genetyka dopiero u nich raczkowała wynika że wcale nie prześcigali nas technologicznie to wehikułów czasu tez pewnie nie mieli :)
  • 0

#13

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wierze w dużo rzeczy dotyczących sumerów itp. właściwie to niepodoba mi się w tym wszystkim tylko opis powstania Ziemi, pas asteroid prawdopodobnie żeczywiście jest pozostałością po kolizji planet, o albo lepiej, oddziaływania grawitacyjne słońca i Jowisza rozerwały tą planete/planety tak jak saturn swoje księżyce a Ziemia powstała tak jak twierdzi oficjalnie nauka :) życie na ziemi też powstało bez udziały Nibiru, tylko ktoś grzebał w naszych genach :)


Mam identyczne podejście co ty :)

Enuma Elisz i jego tezy są jak dla mnie "dziwne" ...

Wgłębiam się w przeróżne zapiski, powiązania Biblijne, Cywilizacje i tego typu historie :)
  • 0



#14

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jak twierdzi oficjalnie nauka


Nauka nie jest nieomylna. I nie zdziwiłbym się jeśli w tym przypadku myliłaby się :)
  • 0



#15

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chruszczof te opisy mają się jak przypuszczam do wydarzeń z początków naszego układu planetarnego. Nawet jeżeli faktycznie doszło do zderzenia dwóch planet w wyniku czego powstała znana nam dzisiał ziemia, to energia jaka towarzyszyła temu uderzniu była niewiarygodnie ogromna i pewnie doprowadziła do stopienia sią płaszcza Ziemi. Jeżeli tak było ziemia na pewien czas stała się kulą magmy i skał w stanie ciekłym a więc w kosmosie magła zachowywać jak kropla wody czyli dążyć do kształtu kulistego podczas długiego procesu zastygania.
Dla mnie to tylko teoria i nie opieram się na pismach Sitchina.
W tej chwili w świecie nauki zaczyna przeważać opinia, że zalążki życia pojawiły się na ziemii na skutek opadania na ziemię materii z przestrzeni kosmicznej takiej jak komety i asteroidy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych