Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wczoraj poznałem Boga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
564 odpowiedzi w tym temacie

#106

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Śmiem twierdzić, że KAŻDA religia handluje mrzonkami i bajkami bez pokrycia. Zaiste wspaniały to pomysł. W większości przypadków wystarczy przecież tylko umrzeć, żeby się przekonać czy mówiły prawdę.

"Śmiesz twierdzić, że bóg/pan w hinduiźmie jest równy Ojcu Jezusa?" Śmiesz twierdzić, że Jahwe jest równy potężnemu Brahmanowi?



Skoro każda religia to mrzonka to zwalczanie jednej "mrzonki" drugą mrzonką jest absurdem.

O swojej śmierci mówisz czy o innych ludzi? - skoro "tylko" - jakby było to coś łatwego.


Śmiem.

Zawsze mnie śmieszyło uosabianie wszystkich sił wyższych w jednej osobie. Wg mnie nielogiczne. Nie mówiąc już o wojnach między wyznawcami. Siły wyższe są jednakowe dla każdego, nie ważne czy jesteś katolikiem, żydem, muzułmaninem, ateistą czy kij wie czym. Religia, rząd czy organizacja myśląca za wszystkich swoich "poddanych" powinna spłonąć.

Jak skomentujesz zachowanie tych dzieci?
Mój odnośnik

Dzieci powinny być wychowywane z dala od wszelkich religii, aby mogły w przyszłości świadomie wybrać swoją drogę.


Tak samo od nauki. Dlaczego już w przedszkolu indoktrynować, niech dorośnie i sam(a) wybierze czy się uczyć czy nie i czego. A tak "zwichrują" od małego umysł i taki szkrab myśli tylko o komputerach, wektorach, 3D - chce zostać programistą. To nieuczciwe, malarzem, piosenkarzem też jest fajnie być - DLACZEGO IM ODBIERAMY WOLNY WYBÓR? a nygusem też nie jest źle. Ich umysły są niezdolne do rajconalnego myślenia, wnioskowania, nie dysponują szeroką wiedzą aby wyrobić sobie ogląd rzeczywistości.
  • 0

#107

Korowiow.
  • Postów: 41
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ta, wyborna analogia... Nauka może zagwarantować nam odpowiedni byt na ziemi. To ona decyduje o tym jaki będziesz wiódł żywot tu, na tym cholernym ziemskim padole. Bez religii się obędziesz, jest to próba zapewnienia odpowiedniego życia po śmierci, którego być może nie ma.
I o jakiej indoktrynacji piszesz? Bo na prawdę, nie mam pojęcia, więc z chęcią poczytam. O jakich wpajanych ideach myślisz? Sądzę, że użyłeś za mocnego słowa, które nijak się ma do sytuacji. Chyba, że w szkole kształtują młodzieniaszków co się zowią Tuskjugend? Albo Kaczyńskijugend?
  • -1

#108

liberta.dv.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

WT, jeśli nie ćpiesz, to gratuluję.
Pozdrów swego Pana, czymkolwiek jest i aportuj posłusznie.
  • -5

#109

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ta, wyborna analogia... Nauka może zagwarantować nam odpowiedni byt na ziemi. To ona decyduje o tym jaki będziesz wiódł żywot tu, na tym cholernym ziemskim padole. Bez religii się obędziesz, jest to próba zapewnienia odpowiedniego życia po śmierci, którego być może nie ma.
I o jakiej indoktrynacji piszesz? Bo na prawdę, nie mam pojęcia, więc z chęcią poczytam. O jakich wpajanych ideach myślisz? Sądzę, że użyłeś za mocnego słowa, które nijak się ma do sytuacji. Chyba, że w szkole kształtują młodzieniaszków co się zowią Tuskjugend? Albo Kaczyńskijugend?


Co masz na myśli mówiąc "odpowiedni byt" ? Sugerujesz, że nasz obecny byt jest OK, ma sens, jest lepszy od bytu naszych ojców, pradziadów? boo mamy iphony, LCD, tel kom, internet itp itd ? może medycyna?, edukacja?

Jak możesz mówić że nasz świat jest lepszy od świata 300 czy 3000 lat temu - skoro jako materiał dowodowy masz tylko swoje odczucia i BRAK ODCZUĆ TAMTYCH POKOLEŃ.

"którego być może nie ma" - właśnie, bo jeśli jest to u stóp pytań egzystencjalnych leżą twoje ipady, internety itp.


Looknij na szkolnictwo za Stalina, Hitlera, szkołę eugeników, ba naszego Bieruta. Sugerujesz, że teleskop Hubbla, laptop , równanie różniczkowe uchroni ludzkość przed takimi potwornościami?

Poczytaj wyroki sądowe z USA odnośnie nauczania teorii ewolucji i ID. Poczytaj o tym jak prof religioznastwa, zadeklarowany ateista (działa w atheist militia), wielbiciel Darwina oskarża o kreacjonizm (hi hi) astrofizyka wypowiadającego się o ID - zasczuł gościa.
  • 1

#110

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ta, wyborna analogia... Nauka może zagwarantować nam odpowiedni byt na ziemi. To ona decyduje o tym jaki będziesz wiódł żywot tu, na tym cholernym ziemskim padole.


Wyborna odpowiedź. Wiedza o kulturze Etrusków, Funkcjach kwadratowych, losach Starożytnej Grecji, czy o tym jak Wandale rozpierniczyli Rzym bardzo pomoże w życiu, człowiekowi, który edukuje się na bio-chemie, i mysli o medycynie. Niesamowite.

WT, jeśli nie ćpiesz, to gratuluję.
Pozdrów swego Pana, czymkolwiek jest i aportuj posłusznie


Nienawidzę kilku rzeczy; jedną z nich jest obrażanie ludzi, wywyższanie się, czy żałosna próba ich osmieszenia. Inteligentny człowiek, bez względu na poglądy raczej nie pochwali takich słów.

"którego być może nie ma" - właśnie, bo jeśli jest to u stóp pytań egzystencjalnych leżą twoje ipady, internety itp.


Teraz już powróciłem do rzeczywistosci, ale powiem Wam, że odcięcie się tam od telefonu, Internetu i ogólnie reszty swiata bardzo mi pomogło w przeżyciu tych trzech dni. Nawet mi za tym nie było tęskno;

Już wczoraj sobie uswiadomilem, że w wierze nie liczą się emocje, a wlasnie wiara. To był tylko początek, mocny wstęp; to niesamowite, ale to my postanowilismy zaaranżować kolejną Adorację, w piątek i na szczęscie będzie nam to udostępnione. Z tym, że nie będzie już fajerwerków, bo teraz nie chodzi tylko o to, aby przeżyć cos niesamowitego, ale, aby odkryć Boga, bez tych wszystkich "efektów specjalnych". My zrzędzący ciągle, że za dużo tych wszystkich Różańców i innych "imprez" w Kosciele w tygodniu, sami postanowilismy w tym tygodniu pójsć dobrowolnie - już nie względu na podpisy - 2 razy do Koscioła, plus rzecz jasna jeszcze Msza w niedziele.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 17.04.2012 - 15:31

  • 0



#111

Korowiow.
  • Postów: 41
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zaniechajmy nauki. Porzućmy historię. Taplajmy się w teraźniejszości. Nie zdobywajmy pieniędzy, bo i po co mielibyśmy zakładać rodzinę, i po co mielibyśmy jej zapewnić odpowiednie warunki?
Ta dyskusja brnie w nieodpowiednim kierunku. mariuszm uważa, że ludzie ze średniowiecza czy starożytności żyli, kto wie, nawet lepiej niż ci współcześni, ktoś tam uruchomił swój bluzgator i niepotrzebnie obraża.
WT, nie idź na medycynę bo i po co? Chcesz kogoś wyleczyć? To w żaden sposób nie poprawi nikomu życia, prawda mariusz? Zanegujmy cały postęp.
Róbmy co komu serce podpowiada, ja już nie chcę nikogo na siłę przekonywać, bo wiara to indywidualna sprawa.
  • 1

#112

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie chodzi o to, że pieniądze nie są ważne. Są ważne, ale nie najważniejsze, i nie na nich powinnismy skupiać swą calą uwagę. Również trochę "owalę" mariuszm`a, z tego względu, że to lekka przesada; postęp techniczny, czy medycyna to zle rzeczy; nie moi drodzy, medycyna nie jest wymyslem szatana, ani ludzie nie powinni umierać, bo im ktos nie pomógl, 'bo taka byla wola Boga". Niet, ratowanie ludzkiego życia to jedna z najpiękniejszych rzeczy, być może to mnie w tym kierunku pchnie - nie wiem, jestem w okresie kiedy nie wiem co mam ze sobą zrobić, i czy mam w ogóle szansę dostać się na ową medycynę, choć nawet nie wiem czy tego naprawdę chcę. Ale to nie ważne, nie mówmy o tym. Jeszcze postęp techniczny, również jest dobrem, bo ma za zadanie pomagać ludziom. Gorzej, gdy to dla ludzi staje się calym swiatem.
  • 0



#113

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie chcę się mieszać w żadne kłótnie, na razie się tylko przyglądam, chcę tylko napisać kilka rzeczy.

No to radzę się pouczyć, książki poczytać zamiast godziny marnować na obrzędach narkomańsko - sekciarskich.


że chyba jest w j. angielskim i mogę nie wszystko jak nie większości zrozumieć


No to radzę się pouczyć, książki poczytać zamiast godziny marnować na obrzędach narkomańsko - sekciarskich.


Zabawne. Mam kolesia w klasie, bardzo inteligentny, zna język włoski, niemiecki a także rosyjski, natomiast jeśli chodzi o angielski to kuleje, powiedz mi jak mam go zjechać że jest debilem, bo nie umie angielskiego?

Zaniechajmy nauki. Porzućmy historię. Taplajmy się w teraźniejszości. Nie zdobywajmy pieniędzy, bo i po co mielibyśmy zakładać rodzinę, i po co mielibyśmy jej zapewnić odpowiednie warunki?
Ta dyskusja brnie w nieodpowiednim kierunku. mariuszm uważa, że ludzie ze średniowiecza czy starożytności żyli, kto wie, nawet lepiej niż ci współcześni, ktoś tam uruchomił swój bluzgator i niepotrzebnie obraża.
WT, nie idź na medycynę bo i po co? Chcesz kogoś wyleczyć? To w żaden sposób nie poprawi nikomu życia, prawda mariusz? Zanegujmy cały postęp.
Róbmy co komu serce podpowiada, ja już nie chcę nikogo na siłę przekonywać, bo wiara to indywidualna sprawa.


Oj, ja na Twoim miejscu nie wybiegałbym tak w przyszłość, co do tej rodziny. Na świecie obecnie żyje ponad 7 miliardów ludzi, zasobów nie wystarczy do wykarmienia takiego ogromu, i powoli wszystko zacznie się kończyć. Pozwól że zapytam, jak sobie przyszłość wyobrażasz?
Oczywiście nie mówię żeby wszystko zaniechać, warto się kształcić i zdobywać wiedzę, ale obecna sytuacja na świecie jest tak skomplikowana że nie możemy być pewni jutra,. Natomiast po części z Twoim postem się zgadzam, lecz tak materialne spojrzenie nie daje nam poglądu na pesymistyczna wizję przyszłości, którą tez należy brać pod uwagę.
  • 0

#114

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Jak wczoraj poznałem Boga"- nikt go nie zna, nawet polbogowie, anioly etc. mogleś poczuć stan ekstazy ktory był wywolany cała otoczką mszy itp. lub w najlepszym razie wszedles w stan automedytacji i poczules tchnienie Brahmana.
Lecz jak zbliza Cie to do guny dobroci, jest to pozytywne przezycie i oby takich wiecej :)
  • 0

#115

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Jak wczoraj poznałem Boga"- nikt go nie zna, nawet polbogowie, anioly etc.


No to już od slowa "podbogowie" wiem, że różnimy się znacznie poglądami. Poza tym, tytul można potraktować jako metaforę. Nie poznalem Boga, w sensie pilem z nim kawę. Niet. Chodzi mi o to, że odbilem się od dna, znów moja wiara jest mocna. Choć sam sobie to uswiadomilem oraz uslyszalem to od jednej animatorek, ale to nie na tych "fajerwerkach", które dzialy się w sobotę mam się opierać, a na prawdziwej wierze :) choć mimo wszystko jeszcze mam nadzieję na przeżycie takiego bezposredniego spotkania w przyszlosci, być może nawet niedlugiej :)
  • 0



#116

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja też tak chce! Też chcę moją własną osobistą łaskę spoczęcia w duchu świętym! :x
  • 0

#117

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podobał mi sie film "Adams æbler" mimo że jestem ateistą.
  • 0

#118

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

boo mamy iphony, LCD, tel kom, internet itp itd ? może medycyna?, edukacja?


No, fakt, że co trzecie dziecko nie umiera obecnie tuż po porodzie, przeziębienie nie jest dominującą przyczyną śmierci, a ty możesz najeść się do syta choć raz dziennie i wiesz, że jeśli Słońce zachodzi, to nie jest to zasługa kosmicznego bóstwa jednak jest pewną wskazówką co do roli postępu i nauki w naszym życiu.
  • 0

#119

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@mariuszm

To nieuczciwe, malarzem, piosenkarzem też jest fajnie być - DLACZEGO IM ODBIERAMY WOLNY WYBÓR? a nygusem też nie jest źle. Ich umysły są niezdolne do rajconalnego myślenia, wnioskowania, nie dysponują szeroką wiedzą aby wyrobić sobie ogląd rzeczywistości.

Bzdura. Jak ktoś chciałby zostać piosenkarzem, to zostanie, z malarzem tak samo. Inna sprawa, że często może się nie udać zarobić na tym.

DLACZEGO IM ODBIERAMY WOLNY WYBÓR?

Wina systemu? A chciałbyś powrotu do średniowiecza? Zresztą niewiele się teraz różni.

Tak samo od nauki. Dlaczego już w przedszkolu indoktrynować, niech dorośnie i sam(a) wybierze czy się uczyć czy nie i czego. A tak "zwichrują" od małego umysł i taki szkrab myśli tylko o komputerach, wektorach, 3D - chce zostać programistą.

Czyżby to zależało od rodziców, a nie od instytucji? Są to skutki bezstresowego wychowania oraz spełniania każdych zachcianek dzieci.
I mam pytanie. Jak dorosły człowiek ma zdobywać wiedzę, kiedy w tym wieku ma pracować? No, chyba, że wymyślisz inny system.
Jesteś pewien, że wektory tutaj pasują? I o ile się nie mylę, to taki "szkrab" zamiast o programowaniu myśli o grach.
  • 0

#120

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zaniechajmy nauki. Porzućmy historię. Taplajmy się w teraźniejszości. Nie zdobywajmy pieniędzy, bo i po co mielibyśmy zakładać rodzinę, i po co mielibyśmy jej zapewnić odpowiednie warunki?
Ta dyskusja brnie w nieodpowiednim kierunku. mariuszm uważa, że ludzie ze średniowiecza czy starożytności żyli, kto wie, nawet lepiej niż ci współcześni, ktoś tam uruchomił swój bluzgator i niepotrzebnie obraża.
WT, nie idź na medycynę bo i po co? Chcesz kogoś wyleczyć? To w żaden sposób nie poprawi nikomu życia, prawda mariusz? Zanegujmy cały postęp.
Róbmy co komu serce podpowiada, ja już nie chcę nikogo na siłę przekonywać, bo wiara to indywidualna sprawa.


Jeśli uważasz, że bez-etyczna nauka zajmie miejsce religii to się mylisz. Chcesz usunąć religię ze szkół, z przestrzeni społecznej - pytam : co zastąpi jej miejsce? - odpowiem Ci: telewróżki, domorośli sataniści koto-bójcy, nadczłowieki (i na pewno nie będziesz to ty czy ja) , idole medialni.

Chcesz poznać szeroko i uczciwie średniowiecze? - przeczytaj "Odrzucony obraz" C.S. Levisa.

Nie obalaj sensu religii czymś czego równie dobrze mogę urzyć ja do obalenia sensu nauki - bo indoktrynuje.

boo mamy iphony, LCD, tel kom, internet itp itd ? może medycyna?, edukacja?


No, fakt, że co trzecie dziecko nie umiera obecnie tuż po porodzie, przeziębienie nie jest dominującą przyczyną śmierci, a ty możesz najeść się do syta choć raz dziennie i wiesz, że jeśli Słońce zachodzi, to nie jest to zasługa kosmicznego bóstwa jednak jest pewną wskazówką co do roli postępu i nauki w naszym życiu.



Masz rację z tą śmiertelnością dzieci - z tym że śmiertelność po porodzie przeniesiono w naszych czasach na śmiertelność przed porodem- aborcja. Więc gdzie ten postęp w zmiejszaniu śmiertelności?
Umieralność kiedyś sterowana przez "naturę" została zastąpiona umieralnością sterowaną przez drugiego człowieka.
Jeśli z tego powodu lepiej się czujesz, że masz czerwony guzik którym możesz zabić, że odebrałeś go naturze to gratuluje takiego postępu.

No tak, nie umieramy jak betki na przeziębienie jak kiedyś tylko na raka - czego kiedyś nie było. Jeśli to ciebie zadowoli, to umieranie na raka jest znacznie boleśniejsze od zejścia z powodu powikłań grypowych (zapalenie mięśnia sercowego)

Już niedługo być może nie będziesz mógł do syta zjeść - jeśli koncerny przepchną GMO i uzależnienie nasiennictwa od kilku dostawców.

Bzdura. Jak ktoś chciałby zostać piosenkarzem, to zostanie, z malarzem tak samo. Inna sprawa, że często może się nie udać zarobić na tym.

Czyżby to zależało od rodziców, a nie od instytucji? Są to skutki bezstresowego wychowania oraz spełniania każdych zachcianek dzieci.
I mam pytanie. Jak dorosły człowiek ma zdobywać wiedzę, kiedy w tym wieku ma pracować? No, chyba, że wymyślisz inny system.
Jesteś pewien, że wektory tutaj pasują? I o ile się nie mylę, to taki "szkrab" zamiast o programowaniu myśli o grach.


"Bzdura" - dokładnie to chcę powiedzieć. Ani religia w szkole ani matematyka nie ma wpływu na zostanie kimkolwiek - więc o jakiej indoktrynacji mówimy?

Rozumiałbym oponentów gdyby mówili - religia niepotrzebna, przeznaczmy ten czas na matematykę, języki obce itp.
Niestety nie słyszę takich głosów - jedynie panikę i awersję słuchania o Bogu i epitety ciemnogrodzkie.

Niestety zależy też od instytucji; szkoła, media. Wzorce płyną, marzenia i pragnienia sąkreowane w naszych głowach nie przez ojca, matkę , nauczyciela, książkę tylko przez idola medialnego z kraju który ma ciebie, mnie, nas w du...e.

Jak dorosły człowiek ma zdobyć jakieś rozeznanie w religii, sensie życia kiedy w tym wieku ma: pracować, spłacać kredyty i marzyć o tym jak spędzić wolny czas choć odrobinę podobnie do celebrytów.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych