Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontakt z obcą cywilizacją.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
315 odpowiedzi w tym temacie

#76

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wikipedia
Tak a propos tego przekazu z 1977.
Czyli kolejny bubel, a przynajmniej mam taką nadzieję.
Te ufoki zdają się byc taką nowoczesną wersją ekoterrorystów, szanujcie ziemie albo zginiecie bla bla bla.
w sumie wpasował się w ruch hipisowski z lat 70 ten Ashtar, ciekawe -_-
o ile faktycznie przekaz jest z 77 roku a niejest to wymysł jakiegoś trolla z internetu bo sfabrykowanie czegoś to nie kłopot, ot co Bonzai Kitten -_-

Użytkownik barakudo edytował ten post 13.04.2012 - 15:23

  • 0

#77

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Śmieszą mnie wypowiedzi osób dziwiących się, że kosmici potrafią mówić po Angielsku. Skoro my, 2 tyś letnia cywilizacja uczymy się efektownie języków obcych to czemu jakaś inna cywilizacja mogąca mieć miliony a nawet miliardy lat nie mogłaby się nauczyć tak banalnego języka jakim jest Angielski -.-?
To nie jest żaden argument tylko problem z waszym rozumowaniem i brakiem wyobraźni. Kosmici obserwują Ziemię od tysięcy lat. We wszystkich starożytnych pismach są o nich wzmianki. Czasami mniejsze, czasami większe ale jednak zawsze są. Mieli więc wystarczający czasu, żeby nauczyć się najważniejszych języków używanych na ziemi.
  • 2

#78

Starosta.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie, obserwują nas 10 lat, zadecydują o kontakcie i rzucą kilka zdań w takim języku, że kompletnie nikt tego nie zrozumie. Odlecą, a 5 naszych pokoleń będzie się głowić co to było i co chodzi.


Naprawdę wierzysz, że ten pseudo przekaz z filmiku jest prawdziwy? Skoro są tacy inteligentni i chcieli ostrzec WSZYSTKICH ludzi, to dlaczego wybrali sobie do zamieszczenia tego komunikatu jakąś nikomu poza USA nieznaną stację radiową? Liczyli po cichu na to, że pojawi się coś takiego jak YT i za 30 lat usłyszą o tym inni? Dajcie spokój.
  • 0

#79

Phiaas De'Sarlan.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chciałbym zacząć od prawdopodobieństwa wystąpienia życia na innej planecie (dla uproszczenia zestawię z prawdopodobieństwem istnienia boga).

dev napisał:

Tak samo przypuszczeniem jest istnienie Boga.


No i rzeczywiście tak jest, ale nie są to przypuszczenia równe. Przykład życia w kosmosie mamy na wyciągnięcie ręki, mianowicie nas samych. Biorąc pod uwagę rozmiary kosmosu wydaje się, że życie jako takie (mniej lub bardziej zaawansowane) jest raczej relatywnie powszechne. Bóg natomiast jest pojęciem abstrakcyjnym, na istnienie którego nie mamy dowodów. Gdybyśmy mięli pewność, że jeden bóg istnieje, byłbym skłonny dopuścić prawdopodobieństwo istnienia większej ich ilości.

Inną sprawą są istoty podobne do ludzi (tj. zdolne do tworzenia cywilizacji). Można przyjąć, że w miejscu gdzie występuje życie prędzej czy później pojawi się, w wyniku ewolucji, gatunek rozwinięty w kierunku podobnym do naszego, zdolny tworzyć cywilizację. Z tym, że jest to jedynie przypuszczenie. Udowodnić lub zaprzeczyć mu moglibyśmy tylko po zbadaniu kilku planet, na których występuje życie. Jednak nawet jeśli tak nie jest, a formy życia podobne nam są ewenementem na skalę galaktyki, to powinno ich być całkiem sporo. Wtedy jednak występuje inny problem (a właściwie dwa).

Po 1. Zdolność do przebycia tak ogromnych odległości (a następnie przeszukanie całej galaktyki w celu odnalezienia jednej, konkretnej planety) może okazać się przeszkodą nie do przebycia dla nas/ewentualnych obcych form życia.

Po 2. Być może, biorąc pod uwagę przeciętny czas trwania dominacji jednego gatunku oraz aktualny wiek wszechświata, dwa gatunku zdolne tworzyć cywilizację nigdy nie spotkają się w jednym przedziale czasowym.

Odnośnie tego "przekazu" czy "ostrzeżenia", to chciałbym, zauważyć, że być może (jeśli jest ono prawdziwe) wcale nie jest ostrzeżeniem od jednej rasy przed drugą.

Nie wiem dlaczego, ale ludzie zawsze postrzegają "kosmitów" jednego gatunku jako jedną zwartą grupę, monolit polityczny. Tymczasem przecież w obrębie jednego obcego gatunku występować mogą różne kraje, a w każdym z nich różne ugrupowania polityczne, propagujące różne cele. Być może, zatem, Partia (dla uproszczenia użyję tego słowa) Lewicowa Szaraków ostrzega nas przed imperialistycznymi zapędami Prawicowej Partii Szaraków (albo na odwrót, nie ważne).

Użytkownik Phiaas De'Sarlan edytował ten post 13.04.2012 - 16:49

  • 3

#80

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Naprawdę wierzysz, że ten pseudo przekaz z filmiku jest prawdziwy? Skoro są tacy inteligentni i chcieli ostrzec WSZYSTKICH ludzi, to dlaczego wybrali sobie do zamieszczenia tego komunikatu jakąś nikomu poza USA nieznaną stację radiową? Liczyli po cichu na to, że pojawi się coś takiego jak YT i za 30 lat usłyszą o tym inni? Dajcie spokój.


Kosmici nie zamierzają nas przed niczym ostrzegać. To kolejne dziwne założenie, że kosmici przylecą tu, żeby nam pomóc, potwierdzić swoje istnienie lub nas czegoś nauczyć. Nie mają żadnego powodu, żeby to robić, istnieją wręcz powody, żeby tego nie robić. Zresztą i tak rząd USA posiada technologię kosmitów co jest potwierdzone przez wiele dokumentów rządowych i byłych pracowników rządowych oraz astronautów. Większość kosmitów nie stoi na dużo wyższym poziomie rozwoju cywilizacyjnego... My - Ludzie już w latach 60 mieliśmy napędy pozwalające nam latać z prędkością zbliżoną do prędkości światła, mowa tu oczywiście o rakietach zasilanych energią atomową, taka rakieta może pracować non-stop przez kilkanaście lat. W latach 80 USA stworzyło rakiety napędzane fuzją, to jest ogólnodostępna informacja, można o tym przeczytać chyba nawet na wikipedii. Taka rakieta może pracować non-stop przez setki lat.
  • 2

#81

FunkyPolak.
  • Postów: 98
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bliżej jestem stwierdzenia, że to 27 lat. Leciałbyś 13 lat statkiem aby walnąć komuś znaczek w polu i niepostrzeżenie odleciał w podróż powrotną do domu kolejne 13 lat? Jak bym miała już lecieć taki szmat czasu, to bym jednak rozpoczęła oficjalny kontakt. Jeśli podróż zajmowała by kilka dni, to na wybryk znaczka w polu bym się pokusiła.


Chyba nie myślisz że pokonanie załóżmy 30 lat świetlnych zajmuje im kilkanaście lat -.^. Maksymalnie kilka miesięcy.


Te ufoki zdają się byc taką nowoczesną wersją ekoterrorystów, szanujcie ziemie albo zginiecie bla bla bla.


Jeżeli uważasz, że broń jest szkodliwa dla naszej ziemi, to chciałbym Ci przypomnieć, że dla ludzi tym bardziej. W przekazie nie chodzi o szacunek do ziemi, ale o szacunek do ludzi i automatycznie do naszej planety.
  • 0

#82

Starosta.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Naprawdę wierzysz, że ten pseudo przekaz z filmiku jest prawdziwy? Skoro są tacy inteligentni i chcieli ostrzec WSZYSTKICH ludzi, to dlaczego wybrali sobie do zamieszczenia tego komunikatu jakąś nikomu poza USA nieznaną stację radiową? Liczyli po cichu na to, że pojawi się coś takiego jak YT i za 30 lat usłyszą o tym inni? Dajcie spokój.


Kosmici nie zamierzają nas przed niczym ostrzegać. To kolejne dziwne założenie, że kosmici przylecą tu, żeby nam pomóc, potwierdzić swoje istnienie lub nas czegoś nauczyć. Nie mają żadnego powodu, żeby to robić, istnieją wręcz powody, żeby tego nie robić. Zresztą i tak rząd USA posiada technologię kosmitów co jest potwierdzone przez wiele dokumentów rządowych i byłych pracowników rządowych oraz astronautów. Większość kosmitów nie stoi na dużo wyższym poziomie rozwoju cywilizacyjnego... My - Ludzie już w latach 60 mieliśmy napędy pozwalające nam latać z prędkością zbliżoną do prędkości światła, mowa tu oczywiście o rakietach zasilanych energią atomową, taka rakieta może pracować non-stop przez kilkanaście lat. W latach 80 USA stworzyło rakiety napędzane fuzją, to jest ogólnodostępna informacja, można o tym przeczytać chyba nawet na wikipedii. Taka rakieta może pracować non-stop przez setki lat.


Odnoszę się do tego fejkowego filmiku, a nie do kosmitów ogólnie ;( Dorabiasz sobie jakąś teorię do czegoś czego nawet nie powiedziałem, gratuluję.

Śmieszą mnie wypowiedzi osób dziwiących się, że kosmici potrafią mówić po Angielsku. Skoro my, 2 tyś letnia cywilizacja uczymy się efektownie języków obcych to czemu jakaś inna cywilizacja mogąca mieć miliony a nawet miliardy lat nie mogłaby się nauczyć tak banalnego języka jakim jest Angielski -.-?


Dobrze, załóżmy że mogą znać angielski i potrafią się nim posługiwać. Jest dla mnie niewiarygodne, że będą próbowali się skontaktować z nami przy pomocy amerykańskiej stacji radiowej w dodatku snując na wstępie filozoficzne wywodu w stylu New Age. Zanim skrytykujesz to popatrz o czym ktoś pisze.

Użytkownik Starosta edytował ten post 13.04.2012 - 18:10

  • 0

#83

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Odnoszę się do tego fejkowego filmiku, a nie do kosmitów ogólnie ;( Dorabiasz sobie jakąś teorię do czegoś czego nawet nie powiedziałem, gratuluję.

To było zaznaczyć do czego się odnosisz bo ewidentnie wyglądało to tak jak byś odnosił się do całego tematu.

Dobrze, załóżmy że mogą znać angielski i potrafią się nim posługiwać. Jest dla mnie niewiarygodne, że będą próbowali się skontaktować z nami przy pomocy amerykańskiej stacji radiowej w dodatku snując na wstępie filozoficzne wywodu w stylu New Age. Zanim skrytykujesz to popatrz o czym ktoś pisze.

A czy ja piszę, że to wiarygodne? Dla ciebie może być niewiarygodne a wg kosmitów mogła to być jedyna racjonalna forma przekazu... Kosmici to kosmici i próba analizy ich potencjalnego zachowania poprzez porównywanie do naszego zachowania jest całkowicie błędnym posunięciem.
  • 0

#84

starscream.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Temat rzeka. Zero odpowiedzi a szczepienia i plucia co nie miara. Ja mam inne pytanie jest to forum o zjawiskach paranormalnych których nauka nie jest wstanie wyjaśnić w sposób racjonalny lub opisać jak kto woli, to czemu chcecie wszystko wyjaśnić w sposób logiczny i prosty ?? no nie rozumiem,o to chodzi żeby była jakaś nutka tajemniczości.
Nie których rzeczy nie da się wyjaśnić można w to wierzyć lub nie.
  • 0

#85

xSzyneKx.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


<flejm>Ukryto.</flejm>

<flejm>No to daj mi ten dowód jeszcze raz i zniszcz mnie. Ale żeby to nie był dowód "to kwestia wiary" bo to żaden dowód.</flejm>

Kosmici istnieją. Nie jest to koniecznie jakaś rozwinięta cywilizacja

Dosyć ciekawa teoria. Zawsze żyłem w przekonaniu, że to właśnie oni są najbardziej rozwinięci ale wizja, że kosmici nie są tak bardzo rozwinięci jest dosyć ciekawa. Wtedy jest wiele nieścisłości związanych z tym, że kiedyś w starożytnych czasach pomagali ludziom (jest nawet o tym temat na forum). Jak byłem mały to myślałem, że kosmici cofają się z technologią a my przeciwnie- rozwijamy się :P


Z mojego punktu widzenia wygląda to tak:
- albo obce cywilizacje nie mają jakieś cechy, którą my mamy (patrz miłość, ludzkie uczucia ect.) i chcą się tego od nas nauczyć;
- gdzieś słyszałem, że niby dwie cywilizacje walczą ze sobą o nas, tylko kij wie po co;
- obserwują nas i pomagają w jakiś sposób nam nie przegrać z upadającym światem, dają nam nadzieję


"Strzeżcie się dawców fałszywych podarunków i ich złamanych obietnic. - Alegoria odwołująca się do kontaktów pomiędzy nami oraz całej polityki, illuminatów, teorii NWO itd. Jeżeli chodzi o podarunki, to wiadomo, że chodzi tutaj o to wszystko, czym Nas zaślepiają. Jeżeli chodzi o obietnice, to chyba każdy, kto wejdzie na stronę złego TVN-u, będzie wiedział ocb. Poza tym te wszystkie ustawy, 'tajne' zamiary, ograniczające wolność, która i tak jest ograniczona. Nie powinno być tak. Albo zbudujemy ludzką utopię, albo już po nas. Proste i logiczne.
Dużo bólu, ale wciąż czas. Istnieje tam dobro. - U Nas świecie jest dużo bólu (chodzi o to, co się dzieje na Naszym podwórku, czyli o to, co sami sobie wyrządzamy). Poza tym jest zamiar wywołania u 'pesymistów' nadziei, po przez to, że jest jeszcze czas. Póki w Nas nadzieja, nic jeszcze nie przegrane. Jednak w ludzkich umysłach zawsze było i jest dobro, a co jest potrzebne do dobra? - Prawda. Wnioski nasuwają się same..
Sprzeciwiamy się oszustwom. - Poparcie z ich strony, aby walczyć z tym, co wymieniłem kilka linijek wyżej.
Zamknięcie kanału." - Inaczej - koniec przekazu, zamknięty kanał. Jakby przez przerwanie rozmowy na CB radio, albo zamknięcie chatu na forum. Jeszcze inaczej - koniec przekazu.

Prawdę mówiąc, to nie musimy się nad tym zastanawiać, czy istnieją, czy nie, tylko coś zrobić z tym co jest aktualnie. Prawda potem sama wyjdzie na światło dzienne.

Użytkownik xSzyneKx edytował ten post 13.04.2012 - 23:39

  • 0

#86

Toster.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat rzeka. Zero odpowiedzi a szczepienia i plucia co nie miara. Ja mam inne pytanie jest to forum o zjawiskach paranormalnych których nauka nie jest wstanie wyjaśnić w sposób racjonalny lub opisać jak kto woli, to czemu chcecie wszystko wyjaśnić w sposób logiczny i prosty ?? no nie rozumiem,o to chodzi żeby była jakaś nutka tajemniczości.
Nie których rzeczy nie da się wyjaśnić można w to wierzyć lub nie.


Wiesz, logika nigdy nikomu nie zaszkodziła :) To chyba normalne, że staramy się znaleźć racjonalne wytłumaczenie.

Na ten moment, z naszą cudowną technologią i tak jesteśmy "uwięzieni" w naszym Układzie Słonecznym, czy nawet wręcz na Ziemi. Od najbliższych gwiazd dzielą nas lata świetlne, a my w rzeczywistości nie jesteśmy nawet w stanie poruszać się z prędkością światła. Zgodnie z teorią względności większej szybkości niż szybkość światła, także nawet poruszając się z nią (oczywiście zakładając że jakimś sposobem rozpędzimy nasz statek do takiej prędkości i przeżyjemy taki lot) dotarcie do najbliższych "sąsiadów" zajmie nam wiele lat. Nie wspominam nawet o planetach "Ziemiopodobnych" do których potrzeba by kilku pokoleń. Pomijam także takie drobnostki jak praktycznie zupełna niemożność kontaktu z Ziemi z takim statkiem, bo przecież żaden sygnał go nie dogoni. Jedyną naszą nadzieją jest teoria o strunowej budowie wszechświata, jego wielowymiarowość czy nawet tunele czasoprzestrzenne. Kto wie co nam przyniesie przyszłość :)
  • 0

#87

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@MrOsamaful

We wszechświecie jest tyle gwiazd, że nawet nie wiesz jak nazywa się liczba opisująca ich ilość.

Pozwól, że ja odpowiem na to pytanie. Centylion centylionów
  • 0

#88

Xenno.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@starscream
Po prostu niektórzy maja otwarte umysły i dopuszczają różne wyjaśnienia nie tylko ufo

  • 0

#89

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

dokladnie jak wyzej, dlaczego kontaktu nie bylo 50-100-200-2000 lat temu i nie ma do tej pory ? hmmm, trzeba miec nie spiacy rozum i .... czy rzeczywiscie zyjemy w takim swiecie jaki oni nam opisuja ? nie mozemy podbic nawet ksiezyca :) do dzisiaj 21 wieku !!, a czas ucieka i nasz takze sie skonczy !!!! przed poznaniem PRAWDY, bo nikt jej nie pozna .... system narzuca schemat tak jak tv i inne podmioty ..

Użytkownik real edytował ten post 14.04.2012 - 02:13

  • 0

#90

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może nie było dla tego że nie byliśmy na to gotowi? Jeżeli ktos faktycznie nas obserwuje, to wyobraź sobie co by było gdyby np. w średniowieczu wylądował spodek :D. Teraz za to mamy Internet, i tv. Możemy sie takich rzeczy dowiedzieć natychmiast no i możesz je przeanalizować

Użytkownik trele12 edytował ten post 14.04.2012 - 01:57

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych