Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kule ognia na niebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#31

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak się składa że się fascynuję samolotami i wiem sporo na ten temat, smuga kondensacyjna samolotu w fazie początkowej nie jest rozproszona, ulega dopiero później, i jak już wspomniałem są równomierne, na owym filmie widać doskonale jak coś przeciska się przez atmosferę, najbardziej płonie sam początek, bo tam jest największe tarcie, kilka ogonków świadczy że się rozpada w atmosferze.

Fascynować się możesz, ale dużego pojęcia o obserwacji samolotów na wysokości przelotowej to Kolega nie ma.
Żaden model samolotu nie zostawia za sobą idealnie równomiernie ułożone smugi... Najbardziej równomierne smugi pozostawiają AN124 Rusłan i IL76.

Smuga po B747 jest jedyna w swoim rodzaju, i absolutnie żaden inny model samolotu nie pozostawia podobnej. Obserwuję przelotówki od ponad 7 lat i wiem na temat smug więcej niż zwyczajny Kowalski. Takich "meteorów" widziałem u siebie już setki i widuję nadal niemal codziennie o zachodzie słońca....

Już się pomyliłeś więc daj na luz, a co do smug nie odróżniłbyś b474 od a380, skoro porównujesz boeinga do meteorytu.


Kiedy się pomyliłem ?

I tu się Kolega wyłożył na całej linii i potwierdził to że nie ma za wiele pojęcia o różnicach w wyglądzie smug za danym modelem samolotu...

Otóż, jakby kolega napisał że ciężko jest odróżnić smugę A380 od smugi po A340 to tutaj miałby kolega sporo racji. Ale skoro wmieszałeś w to smugę B747 to jedynie co można powiedzieć to to że kolega mało widział, a z pewnością nie obydwie smugi (A380 i B747) obok siebie.

Powtarzam jeszcze raz, nie samolotu który pozostawia podobne smugi do B747.

Wracając do "meteoru"... Czyż nie podobny efekt ?
Dołączona grafika

Tylkoe niech mi kolega nie pisze że samolotu na tym filmie nie widać, bo owszem nie widać, ale to nie dlatego że go tam nie ma, tylko dlatego że film był kręcony tosterem a nie kamerą....
  • 0

#32

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Następny doktorek ;'D Podałem wcześniej link z onetu odnośnie tego incydentu, piszę tam jak wół że to meteor, na filmie też o tym mówią, na innych stronach można zobaczyć trajektorie lotu w animacji. Zamiast pisać głupoty, uruchomcie google plus incydent z tego dnia.


Uruchomić to powinieneś ty swoje narządy wzroku i porównać wreszcie tę "kulę ognia" ze smugą kondensacyjną, panie znawco lotnicwa.

EDIT:
Małe porównanie - obrazek po lewej to zdjęcie smugi wklejone przez Kostka, któremu specjalnie zepsułem jakość. Obrazek po prawej to klatka z filmu z pierwszego posta.
Dołączona grafika

I jak ktoś znowu napisze, że jedno drugiego w żadnym calu nie przypomina, to zwątpię.

EDIT2:

Ktoś coś pisał, iż NASA potwierdziło, że był to bolid. Mam tu ciekawy artykuł dla tego kogoś:
Mystery Fireball in Texas Actually a Jet Contrail, NASA Scientist Says

Użytkownik skittles edytował ten post 12.04.2012 - 12:37

  • 1



#33 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Pomyliłeś się w momencie gdy powiedziałeś że to samolot, nie dawaj żadnych fotek tylko zobacz na filmie jak zachowuję się coś co się pali w atmosferze do smug odrzutowca nie staraj się zgrywać experta bo Ci to nie wychod

April 2, 2012, stan texas.

Tylkoe niech mi kolega nie pisze że samolotu na tym filmie nie widać, bo owszem nie widać, ale to nie dlatego że go tam nie ma, tylko dlatego że film był kręcony tosterem a nie kamerą....


Sam jesteś jak toster, film był kręcony przy dużym zoomie

Texas Daytime Bolide Meteor Fireball Sighting Reports Neon Markers
Circle Markers = Allsky Cameras
(click on image to enlarge)
v.4 © 2012 LunarMeteorite*Hunter, Tokyo / Google Earth
Sighting Reports thus far:
02APR2012 Paul Roy East of Floresville Texas 11:52:00 2secs South Greenish/orange red Like a flare No Wow

02APR2012 Paul jyink Llano texas 11:50:00 2 secs East Red As bright as sun One ball Trajectory was straight down. Clear blue sky

02APR2012 J Catalani Seguin, TX, USA 1150 am CST 15 seconds Came from right to left in the Southern sky red fireball Same as the sun Didn't look like it. It was awesome!

02APR2012 Geo San Antonio, TX United States 11:50 Central 2-3 seconds Facing south, seemed to be falling straight down/south bright white/green/reddish colors same as sun unknown very bright, long tail seemed so close but very small



http://www.meteorite...meteorite-news/

Użytkownik Veckas edytował ten post 12.04.2012 - 12:57

  • -1

#34

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktoś coś pisał, iż NASA potwierdziło, że był to bolid. Mam tu ciekawy artykuł dla tego kogoś [...]


Te dane też są już nieaktualne - pierwotna wersja znowu jest prawdziwa, ogólnie niezła granda :).

http://www.lifeslitt...texas-real.html
  • 0



#35 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Z tej perspektywy też Ci się wydaję że to Twój Boeing?
Dołączona grafika

shingi my rozmawiamy o drugim filmiki, sprawe wygibasów wyjaśnił już Gargamel

Użytkownik Veckas edytował ten post 12.04.2012 - 13:12

  • 1

#36

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajne. Na pierwszym filmiku piękny bolid, a na drugim B747.
  • 1



#37

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Veckas, ale mieszasz....

Po co pokazujesz zrzut ekranu z pierwszego filmiku a zaraz pod nim piszesz że rozmawiamy o drugim filmiku ?

Jak nie widzisz różnicy pomiędzy obydwoma obiektami to po co się wypowiadasz?

Sam jesteś jak toster, film był kręcony przy dużym zoomie

Rozbawiłeś mnie tym tekstem...

Widać że nie masz żadnego doświadczenia ze sprzętami optycznymi. Nawet trudno jest Ci pojąć że gdy film jest kręcony słabą kamerką (podejrzewam że tamten film był kręcony tel. komórkowym, bądź kiepskim aparatem cyfrowym). Taki sprzęt nie nadaje sie do fotografowania obiektów oddalonych grubo ponad 10 km. W tym wypadku w mojej ocenie ten obiekt (samolot) w chwili kręcenia filmu był oddalony od obserwatora co najmniej 70-100 km. Więc nie dziw się że nie widać samolotu i smugi kondensacyjne są zlane ze sobą.

Wiesz, siedzę trochę w fotografii długoogniskowej i wiem jaki sprzet jest potrzebny do robienia zdjęć obiektów oddalonych wiele km od obserwatora.

Według Twojego toku myślenia, na poniższym zdjęciu jest płonący samolot:

Dołączona grafika
  • 0

#38

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Veckas, to nie jest zdjęcie tego samego obiektu, o którym rozmawiamy, pomijam już nawet fakt, że zostało wykonane w Nowej Zelandii, a nie w Teksasie. Skończ już tę błazenadę.
  • 0



#39

Gargamel.
  • Postów: 82
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwi mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie stożkowy kształt początka tej smugi. Faktycznie wygląda to na formująca się za samolotem klasyczną smugę :o

Dołączona grafika

Użytkownik Gargamel edytował ten post 12.04.2012 - 14:03

  • 0

#40 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Veckas, to nie jest zdjęcie tego samego obiektu, o którym rozmawiamy, pomijam już nawet fakt, że zostało wykonane w Nowej Zelandii, a nie w Teksasie. Skończ już tę błazenadę.


Jakbyś umiał czytać to byś wiedział co napisałem pod fotką, odnosiłem się do przedrozmówcy, gdzie zapodał linka, więc sam skończ tą błazenadę dzieciaku.
  • 0

#41

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie gorączkuj się tak. Nie będę się doszukiwał w twoich postach znaczenia, którego zwyczajnie w nich nie zawarłeś. Napisałeś, cytuję:

Z tej perspektywy też Ci się wydaję że to Twój Boeing?


Za to twój przedmówca podał link do artykułu, w którym twierdzą, że to jednak bolid.

A pod fotką napisałeś, że rozmawiamy o drugim filmiku - jak więc to się ma do fotografii, na której jest zupełnie co innego?
To nie ja nie umiem czytać, tylko ty - pisać :)
  • 0



#42

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Według mnie jedyną rzeczą przemawiającą za tym że jest to samolot, jest prędkość z jaką się porusza,w momencie gdy zoom jest oddalany widać że obiekt porusza się wolno, faktycznie przy tam tym przybliżeniu jakość nie zachwyca, smugi kondensacyjne też mogą różnie się prezentować, no i nie pasuje mi to rozproszenie tej smugi tuż za obiektem. :)
  • 0

#43 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie chce mi sie z wami gadac, do nauki dzieci

Za wycieczki osobiste i za spam przyznaję ostrzeżenie.
Aquila

  • -7

#44

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie chce mi sie z wami gadac, do nauki dzieci

Ja rozumiem że trudno jest się przyznać do własnego błędu publicznie, ale czasami to najlepsze rozwiązanie.

A co do tego "meteoru" z drugiego filmiku, to skoro kolega nie wierzy że to samolot to niech sobie sam sprawdzi. Wystarczy obserwować o zachodzie słońca przelotówki. Najlepiej będzie gdy samolot będzie leciał w zenicie w kierunku zachodnim. Wystarczy nakręcić filmik, gdy samolot będzie już oddalony od obserwatora ok. 70 km, za pomocą zwykłego aparatu cyfrowego lub komórką. Gwarantuję Ci ze efekt będzie niemal identyczny jak na tym filmie.... Będziesz miał ten swój spadający i palący się "meteor" 8)

Ehh, i pomyśleć że takie proste zjawisko a jaka sensacja :)) hehe
  • 0

#45

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja rozumiem że trudno jest się przyznać do własnego błędu publicznie, ale czasami to najlepsze rozwiązanie.

A co do tego "meteoru" z drugiego filmiku, to skoro kolega nie wierzy że to samolot to niech sobie sam sprawdzi. Wystarczy obserwować o zachodzie słońca przelotówki. Najlepiej będzie gdy samolot będzie leciał w zenicie w kierunku zachodnim. Wystarczy nakręcić filmik, gdy samolot będzie już oddalony od obserwatora ok. 70 km, za pomocą zwykłego aparatu cyfrowego lub komórką. Gwarantuję Ci ze efekt będzie niemal identyczny jak na tym filmie.... Będziesz miał ten swój spadający i palący się "meteor" 8)

Ehh, i pomyśleć że takie proste zjawisko a jaka sensacja :)) hehe


W tym filmiku prędkość się zgadza, jak już pisałem wyżej, pasuje ona do prędkości samolotu, meteory ocierają się o Ziemię troszku szybciej, natomiast takich smug nigdy nie obserwowałem, lecz być może zależy też to od położenia, a sam mówiłeś że wiele razy takie coś obserwowałeś, no nic, temat zostawiam dla innych. :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych