Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trzęsienie ziemi w Polsce 04.06.2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Altair.
  • Postów: 39
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wczoraj trafiłem na stronę USGS, nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie odnotowane trzęsienie ziemi koło Lubina o sile 4,4, dziwi natomiast to że nigdzie o tym nie słyszałem ani nie przeczytałem dopiero na małych blogach informacyjnych były krótkie informacje, cóż spójrzcie sami.


http://earthquake.us...x4p.php#details
  • 0

#2

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na ZnZ było :P I jeżeli wierzyć adminowi to było to spowodowane wydobyciem rudy :P
  • 0

#3

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niczego nie czułem.
  • 0

#4

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To okolice Polkowic więc nie jestem zdziwiona. Tam co chwile coś trzęsie. Teren wydobywczy, ot co. Jak obserwuję program Sejsmo to tam trzy razy w tygodniu jest jakieś trzęsienie. Oczywiście rzadko zdarzają się "czwórki" (zwykle jest około 3) ale nie jest to pierwszy przypadek. W ciągu ostatnich 2 lat były w tej okolicy co najmniej (wiki nie uwzględnia wszystkich trzęsień) cztery trzęsienia o podobnej sile: http://pl.wikipedia....miach_polskich.

Swoją drogą o ile wiem datę 6 kwietnia 2012 zapisuje się według polskich norm w taki sposób: 06.04.2012. 04.06.2012 to 4 czerwca 2012. Przewidujesz przyszłość? 8)

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 07.04.2012 - 22:33

  • 0



#5

Altair.
  • Postów: 39
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapisywać daty można w różny sposób, ja zapisuję daty na Amerykański sposób czyli wymieniając miesiąc na początku przed numerem dnia :) tak się już nauczyłem, jeśli kłuje w oczy to przepraszam w przyszłości postaram się nie wprowadzać zamieszania jeśli chodzi o daty :)

Wracając do trzęsienia ziemi polskie portale informacyjne podają że miało miejsce na głębokości 800 metrów a USGS pokazuje z kolei że było to prawie 5km, nie znam się za bardzo na trzęsieniach ziemi ale to dosyć spora rozbieżność.

Użytkownik Altair edytował ten post 08.04.2012 - 19:40

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych