Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ogłupianie społeczeństwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#46

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Showbiznes to kupa. Mało tego, jest diametralna różnica w tym, jak było to postrzegane 15 lat temu, a jak postrzegane jest dzisiaj... To aż po oczach bije, że ktoś to kręci umyślnie i wykorzystuje płytkość ludzi w takich kwestiach. To jest produkowane na siłę i wciskane w gardło do porzygu... Jeśli mam się zajmować showbiznesem, to tylko azjatyckim, bo przynajmniej jest śmieszny. A to, co serwuje pudelek, MTV i tak dalej, to dno, dno i jeszcze raz dno. A ludzie się tym jarają, biorą na serio i w ogóle źle, imho, interpretują.


Kanaly dla dzieci np. Cartoon Network. Jak sobie przypomne jakie bajki byly emitowane na Cartoon'ie 15-20lat temu, a co serwuja teraz najmlodszym, to sie za glowe lapie. Bajka z def. powinna niesc ze soba jaies przeslanie/moral. Obecny syf to tylko przyzwyczajanie ludzi juz od dziecka do bezmozgich tasiemcow medialnych - czyt. karmienia ludzi syfem.


Jedyne, co oglądam w tv, to właśnie kreskówki... Ale problem z kreskówkami polega na tym, że szczątki tych 'dobrych' lecą w paśmie dla dzieci po 18 na Pulsie, albo w środku nocy na tworze takim jak Kidsco. A, jeszcze M.A.S.K. gdzieś emitowali niedawno... To, co serwują kanały o tej tematyce, to jest jedna, wielka, kolorowa, bezkształtna, bezsensowna, niemoralna w żaden sposób, ogłupiająca, pstrokata, hałaśliwa, bezczelna, kretyńska papka, zbitek propagandowych śmieci. A ludzie... sorry, dzieciaki, to oglądają i nie widzą w tym nic złego. Ba, dla nich jest to wciągające. Nawet idiota powinien prędzej czy później skojarzyć, że coś jest nie tak... A sam kanon dobrych kreskówek, KRESKÓWEK, a nie komputerowej sieki, wyczerpał się, mam wrażenie, razem z upadkiem Fox Kids. Najśmieszniejsze jest to, że mimo całego debilizmu tych tworów, nie są one 'rzeczywiście brutalne'. Kojarzy ktoś (chyba już bardziej moje pokolenie) takie tytuły (nie chcę pisać o typowych bajkach, jak Baltazar Gąbka, bo to inna, ale równie ciekawa historia) jak Motomyszy z Marsa, Srebrny Surfer, itd? Myślę, że dzieciaki, które dorastały przy tym, mają więcej oleju w głowie, niż te, które karmione są śmieciami rodem z MiniMini, Polsat JimJam czy innych takich.
Fakt faktem, jest jeszcze anime... Ale kreskówki się skończyły. 10 lat temu jeszcze emitowali na normalnych, dziennych zasadach np. Jetsonów czy Flinstonów, albo coś takiego jak Złap Gołębia i inne dzieła z tej wytwórni, mimo iż powstały lat temu 50. Teraz - nie. Bezkształtna sieka 24/7. Jedyne, co jest promowane i robione na kultowe, to filmy Disneya. Przyznaję, są piękne, po prostu, zarówno pod względem płynności animacji, efektów, a także samej kreski i niewinnej fabuły, ale to przecież nie jedyne filmy animowane, które były PIĘKNE i które powinny być kultowe... Ktoś próbuje tym wszystkim manipulować i mnie, wiecznego dzieciaka z ambicją do tworzenia kreskówek, po prostu to wkurza.
  • 1

#47

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to kreskówki w rodzaju Flinstonów czy Jetsonów też były głupkowate, a postaci tam występujące obnecnie określiłbym jako niedorozwinięte umysłowo. Tak samo te stare komunistyczne kreskówki w rodzaju Reksia, Bolka i Lolka, Kota Filemona - nudne toto i głupie. Te kreskówki które wskazujesz jako "inteligentne", są moim zdaniem przeznaczone po prostu dla trochę starszych odbiorców, i tyle. Obecnie też robi się inteligentne kreskówki np Futurama, które co więcej zdobywają olbrzymią popularność, tyle że to nie są rzeczy dla małych dzieci które z takiej bajki niewiele by zrozumiały.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 01.07.2012 - 19:57

  • 0

#48

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to kreskówki w rodzaju Flinstonów czy Jetsonów też były głupkowate, a postaci tam występujące obnecnie określiłbym jako niedorozwinięte umysłowo. Tak samo te stare komunistyczne kreskówki w rodzaju Reksia, Bolka i Lolka, Kota Filemona - nudne toto i głupie. Te kreskówki które wskazujesz jako "inteligentne", są moim zdaniem przeznaczone po prostu dla trochę starszych odbiorców, i tyle. Obecnie też robi się inteligentne kreskówki np Futurama, które co więcej zdobywają olbrzymią popularność, tyle że to nie są rzeczy dla małych dzieci które z takiej bajki niewiele by zrozumiały.


Nie wskazuję na 'inteligentne' kreskówki :D. Wg mnie kreskówka to ma być kreskówka. Powinna jednak trzymać poziom. W kwestii Filnstonów - głupkowate, ale zabawne. A to, co robią teraz, to po prostu sieka, inaczej nie umiem tego określić. A największą zaletą kreskówek jest (było) właśnie to, że są 'głupkowate', trochę odległe, przerysowane, a nie rzeczywiste, nudne i w prosty sposób sarkastyczne - bo to właśnie taki rodzaj humoru zdobywa teraz popularność. 'Wysublimowany humor, dla wybranych, dla inteligentnych', dla mnie bullshit. Dopóki bajka jest bajką, jest fajnie. Gdy przez fabułę i obraz sprzedaje propagandę i głupotę (jeśli nie jesteś z tym na bieżąco i ciągle patrzysz przez pryzmat Filnstonów, nie zrozumiesz, o czym piszę; głupkowate a głupie - olbrzymia przepaść), to coś jest nie tak. Jak wspomniałam, duży dzieciak ze mnie i naprawdę nie podoba mi się, że coś, co zawsze było dla mnie odskocznią, staje się narzędziem, z którego przyjemności jako takiej czerpać nie można.
Swoją drogą, słowo 'inteligentne' nie jest odpowiednie do określania tego rodzaju filmów... Inteligencja przypisana jest ludziom, jest to zdolność do kojarzenia faktów, radzenia sobie i tak dalej. A z segregowaniem kreskówek wg wieku to też nie tak. Ja miałam 5-6 lat, jak oglądałam X-menów i inne takie, zaburzeń w postrzeganiu świata czy skłonności psychopatycznych raczej nie mam... Zresztą, kiedyś seriale animowane przeznaczone dla dzieci też były jakościowo lepsze, niż teraz. Według mnie, tego rodzaju twory powinny być po prostu uniwersalne i na jakimś poziomie.
A Futurama to w ogóle inna kwestia. I już na pewno nie jest to 'bajka' :D. No i nie doceniasz dzieci - rozumieją sporo. A jak nie, to po prostu nie oglądają.
  • 1

#49

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

. Zresztą, kiedyś seriale animowane przeznaczone dla dzieci też były jakościowo lepsze, niż teraz. Według mnie, tego rodzaju twory powinny być po prostu uniwersalne i na jakimś poziomie.


Na jakiej podstawie to określasz? Dla mnie kreskówki z kiedyś a teraz są równie głupkowate. Wręcz powiem że kreskówki dla dzieci oscylują wokół psychodelii i gdy ogląda to człowiek starszy myśli sobie "wtf".
  • 0



#50

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Głupkowate, głupkowate... Sranie w banię. A jakie mają być? 'Hrabia Monte Christo' w wersji animowanej? Kreskówka to kreskówka, musi taka być...

Na jakiej podstawie to określasz? Dla mnie kreskówki z kiedyś a teraz są równie głupkowate. Wręcz powiem że kreskówki dla dzieci oscylują wokół psychodelii i gdy ogląda to człowiek starszy myśli sobie "wtf".


Powiedziałabym, że bardziej wokół debilizmu, niż jako takiej psychodelii i pseudo abstrakcji, bo robione są z naciskiem na ilość, nie na jakość. Bohaterowie nie są wyraziści i, jak dla mnie, obecnie na ekranie jest jedna, wielka, kolorowa, pastelowa, świecąca plama, a nie bajka, którą mogłabym oglądać. Na jakiej podstawie? Ano na takiej, że kiedyś, oglądając z ojcem na przykład 'Jam Łasicę', śmialiśmy się z tego głupkowatego tworu oboje. Włączając obecnie jakiś kanał z kreskówkami w ciągu dnia, nie mam na czym zawiesić oka, fabuła nie istnieje, a 'humor' ani sytuacyjny też nie, a już na pewno nie w takiej wersji, która zdołałaby mnie ruszyć. A co dopiero mojego ojca, jednego z największych ignorantów na świecie. Zresztą, mam sporo innych podstaw. Jak wspomniałam, w telewizji oglądam tylko stacje nadające bajki, od wielu lat, więc mam porównanie. Zniknął Fox Kids, 'Piotruś Pan i Piraci' został wyparty przez jakiś syf, gdzie bohaterowie po prostu dobili do pseudo Nibylandii (? co jest?), dno pod szyldem Nickelodion w ciągu dnia nadaje na zmianę +/- 4 'bajki' z tych płaskich i bez wyrazu, a potem 'Spongeboba' i 'Pingwiny z Madagascaru'. Jeszcze 3, 4 lata temu nawet CN był zdatny do oglądania. A teraz? No chyba wszyscy wiedzą, jak sprawa wygląda.
  • -1

#51

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Musisz mieć bardzo ograniczoną wyobraźnię i potrzeby, że jedyne co oglądasz to kreskówki. I to w takim wieku.
  • 0



#52

Gmork.
  • Postów: 306
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Musisz mieć bardzo ograniczoną wyobraźnię i potrzeby, że jedyne co oglądasz to kreskówki. I to w takim wieku.

Jak zwykle komentarz poniżej poziomu. Jakieś wyjaśnienie dlaczego ? Czy po prostu wyższa siła zesłała ci wiedzę, że oglądania kreskówek implikuje ograniczoną wyobraźnie i potrzeby ?
  • -1

#53

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie jest moje zdanie, nie musisz się z tym zgadzać. Oglądanie w telewizji wyłącznie bajek dla dzieci jest oznaką wąskich horyzontów myślowych i małej potrzeby wiedzy. Przecież nawet jeśli dziewczyna ma tylko 4 kanały, nie ma satelity ani kablówki, to i tak może coś ciekawego znaleźć. Przynajmniej wiadomości obejrzeć, jakiś film dokumentalny, program publicystyczny np. to był dzień czy minęła 20. A możliwości rosną jeśli ktoś ma satelitę. Można wtedy znaleźć sobie ciekawe programy na Discovery albo National Geographic.
  • 1



#54

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Musisz mieć bardzo ograniczoną wyobraźnię i potrzeby, że jedyne co oglądasz to kreskówki. I to w takim wieku.


Musisz być bardzo płytki i mieć za wysokie mniemanie o sobie i swojej nieprzeciętnej inteligencji. Wolę być ograniczona, niż zapatrzona w siebie. Środowisko samozwańczych specjalistów, myślicieli i pseudo ignorantów, którzy przy pomocy swojej nieograniczonej, rozległej wiedzy 'potrafią' zmiażdżyć każdą teorię i komentarz, raczej mnie odrzuca, aniżeli napawa podziwem, więc właśnie wiele straciłeś w moich oczach.

Takie jest moje zdanie, nie musisz się z tym zgadzać. Oglądanie w telewizji wyłącznie bajek dla dzieci jest oznaką wąskich horyzontów myślowych i małej potrzeby wiedzy. Przecież nawet jeśli dziewczyna ma tylko 4 kanały, nie ma satelity ani kablówki, to i tak może coś ciekawego znaleźć. Przynajmniej wiadomości obejrzeć, jakiś film dokumentalny, program publicystyczny np. to był dzień czy minęła 20. A możliwości rosną jeśli ktoś ma satelitę. Można wtedy znaleźć sobie ciekawe programy na Discovery albo National Geographic.


Z miliona kanałów, które mam, z premedytacją wybieram te dla dzieci, bo nie wierzę mediom i wydaje mi się, że na pozostałych stacjach wciskają do głowy jeszcze większą sieczkę, niż w kreskówkach. Odsiew informacji to jedna sprawa, ale kiedy wszystko to bullshit, co tu odsiewać? Co nie znaczy, że orientacyjnie nie oglądam wiadomości, nie oglądam żadnych filmów dokumentalnych czy fabularnych. A od Discovery czy fałszywego, jednostronnego Nat Geo, wolę Planete. Zresztą, jeśli chodzi o takie kanały, wolę te historyczne... Ale na ogół nie mam ochoty na wyścig szczurów, sprzedajnych prezenterów i inne takie, nie mam ochoty na świat, jaki przedstawiają media, będący synonimem kompletnego upadku moralnego i upodlenia, dlatego wybieram kreskówki ;) Moim skromnym zdaniem, wyobraźni nie mają ludzie, których nie bawią kreskówki, a swoją wiedzę i 'rosnącą' inteligencję zawdzięczają/opierają na tym, czym karmią ich takie, często nieobiektywne, filmy dokumentalne czy kanały pokroju National Geographic i TVN.
  • -2

#55

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hmmm ciekawe podejście: "wszystkie informacje to bullshit", czy nie wydaje Ci się, że z takim nastawieniem osiągniesz poziom kompletnego odizolowania od rzeczywistości? Co w skrajnych przypadkach może powodować stan kompletnej negacji. Informacje w wiadomościach z reguły są kiepskiej jakości (czyt: liczy się sensacja nie rzetelne podejście) ale jednak nie w 100% są kłamliwe... śmiem nawet twierdzić, że znaczna większość z nich jest prawdziwa, a wrzucanie wszystkie do jednego wora: "kłamstwo" jest trochę niepoważne.

Co do poziomu kreskówek zgadzam się, ich poziom jest kiepski i prawie kompletnie brak w nich wartości moralnych.
  • 0

#56

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hmmm ciekawe podejście: "wszystkie informacje to bullshit", czy nie wydaje Ci się, że z takim nastawieniem osiągniesz poziom kompletnego odizolowania od rzeczywistości? Co w skrajnych przypadkach może powodować stan kompletnej negacji. Informacje w wiadomościach z reguły są kiepskiej jakości (czyt: liczy się sensacja nie rzetelne podejście) ale jednak nie w 100% są kłamliwe... śmiem nawet twierdzić, że znaczna większość z nich jest prawdziwa, a wrzucanie wszystkie do jednego wora: "kłamstwo" jest trochę niepoważne.


To nie tak, że 'wrzucam wszystko do jednego wora'. Przede wszystkim słucham radia - w samochodzie, w domu, więc jestem na bieżąco. Po prostu, według mnie, łatwo wyczuć, która informacja to zapychacz, która to mydlenie oczu i odwracanie uwagi od czegoś poważniejszego, a która jest niewinną ciekawostką. Serwisy informacyjne w telewizji traktuję podobnie i podobnie - z przymrużeniem oka. Na ogół, w kwestii czerpania bieżących wiadomości, raczej wybieram pewne portale internetowe. A i tak w większości przypadków uważam, że to zwykły bullshit. Spokojnie, serio nie jestem żadnym dzikusem i kretynką izolującą się od wszelkich danych :>.
  • 0

#57

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uderz w stól a nożyce sie odezwą, coś w tym jednak jest skoro najpierw piszesz że oglądasz tylko kreskówki, a teraz się tłumaczysz że również od cholery innych programów...

Użytkownik Avenarius edytował ten post 02.07.2012 - 19:07

  • 0

#58

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co uważacie o programach typu BBC Knowledge, Discovery, Nat Geo, History etc?

Moim zadaniem czasem puszczają bzdurne programy, ale ogólnie poziom wybija się ponad szarzyznę.
Jeśli ktoś chce poziom to jeszcze czeka TVP Kultura i parę innych kanałów z niszowymi filmami.
  • 0



#59

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

BBC Knowledge, Discovery, Nat Geo, History etc? No ja czasami oglądam niektóre ich dokumenty. Treść ciekawa, choć raczej nazwał bym to "poziomem podstawowym" gdyż jeśli kogoś interesuje dana tematyka w większości przypadków będzie dawno wiedział o tym co pokazują w danym programie a nawet więcej.
I tak stacje takie kierowane są raczej dla bardziej specyficznej grupy ludzi, zwykły obywatel obejrzy wiadomości, trudne sprawy czy innego typu show(ewentualnie odgrzewany kilka razy w ciągu kwartału kotlet) i pójdzie spać zmęczony całodniową pracą.
  • 0



#60

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Problem leży gdzie indziej. Od dłuższego już czasu dostrzegam w programach tych stacji takie zjawisko jak parcie na widza. Programy zaczynają być robione na zasadzie młodzieżowych show, poruszając dane tematy coraz bardziej po macoszemu. Oczywiście są jeszcze wyjątki, programy stricte naukowe czy historyczne, ale faktycznie po za małymi wyskokami reprezentują raczej piaskownicę w swojej dziedzinie. Do niszowych filmów za to niestety dużo łatwiej dotrzeć za pośrednictwem sieci.

Choć faktycznie daleko im jeszcze do papki serwowanej przez najpopularniejsze stacje.

Dziś zdarzyło mi się obejrzeć ciekawe ogłoszenie w tv trwam dotyczące miejsca na multipleksie.
Choć nie ze wszystkim się zgadzam to polecam zobaczyć. Szczerze dawno nie widziałem by ktoś tak wprost wytknął mediom głupote.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych