Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dowody na to, że Szatan jest dobry a Bóg zły


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#61

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Popraw mnie w takim razie, bo rzeczywiście może być tak, jak piszesz. Z góry dziękuję.

Nie wiem czy to sarkazm czy nie, ale faktycznie czasem to zauważam, np. w tym temacie leviatana, pytałeś mnie o fragment PŚ, gdzie jest opis Zwiastowania Maryi. W każdym bądź razie, Jezus jest częścią Trójcy Świętej, czyli jest Bogiem.

Lucuś sam chciał być bogiem? Jakim niby cudem? On nie ma odpowiednich "kwalifikacji" aby nim zostać.


Często i ludzie pchają się tam gdzie nie ich miejsce. Lucyfer najwidoczniej chciał więcej, niż powinien.
  • 0



#62

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aha, dobra już wiem, ale nie oglądałem tego filmu :D Mówiąc, że Lucyfer jest Tricsterem mam na myśli to, że jest oszustem. Prędzej by mogło tak być, żeby się podszył pod jakiegoś anioła. Gabriel był o ile się nie mylę największym wrogiem Lucyfera.

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 02.04.2012 - 23:29

  • 0

#63

buba.
  • Postów: 98
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Często i ludzie pchają się tam gdzie nie ich miejsce. Lucyfer najwidoczniej chciał więcej, niż powinien.


A może był po prostu zazdrosny , że bóg tworzy wiecznie szczęśliwą istotę , która ma żyć w błogiej nieświadomości.
Jak wiemy sam bóg kierował się zazdrością , więc to chyba nic złego..?
  • 0

#64

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@WT

Nie wiem czy to sarkazm czy nie

Nie jest to sarkazm. Po prostu nie czytałem Bilbii i z tego powodu w niektórych wątkach jestem strasznym ignorantem.

W każdym bądź razie, Jezus jest częścią Trójcy Świętej, czyli jest Bogiem.

Aha, więc o to chodzi. Nie będę komentował, bo to nie na to temat.

I mam pytanie. Lucyferowi nie chodziło czasami o ludzi? Patrzył, jak Bóg ich traktuje i to mu się nie spodobało, bądź jak kto woli zazdrościł?
@Alembik_Vina

Pierwsze słyszę. I to było w Biblii?To znaczy o tym Gabrielu, oliwie...

To chyba piszemy o innych rzeczach, bo ja piszę o Supernatural.

Użytkownik Torek edytował ten post 02.04.2012 - 23:25

  • 0

#65

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A może był po prostu zazdrosny , że bóg tworzy wiecznie szczęśliwą istotę , która ma żyć w błogiej nieświadomośc


I mam pytanie. Lucyferowi nie chodziło czasami o ludzi? Patrzył, jak Bóg ich traktuje i to mu się nie spodobało, bądź jak kto woli zazdrościł?


To też. Nie mógł sobie darować tego, że Bóg chce stworzyć człowieka, uważał i nadal uważa nas za niegodnych.

ak wiemy sam bóg kierował się zazdrością , więc to chyba nic złego..?


?
  • 0



#66

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To też. Nie mógł sobie darować tego, że Bóg chce stworzyć człowieka, uważał i nadal uważa nas za niegodnych.


Często i ludzie pchają się tam gdzie nie ich miejsce. Lucyfer najwidoczniej chciał więcej, niż powinien.


Ale powiedz - skad czerpiesz tę wiedzę? Skąd o tym wiesz? Skąd wiadomo, że Lucyfer uważał i uważa nas za niegodnych? Skąd w ogóle wiadomo kim jest Lucyfer?

Ja znam odpowiedź na te pytania, a Ty?

edit: Może uporządkujmy kto jest kim: Szatan to Lucyfer? A Lucyfer to Wąż? Czy może mamy do czyniena z pseudo-Trójcą i wszyscy oni to jeden Zły w trzech osobach?

Użytkownik Amontillado edytował ten post 02.04.2012 - 23:36

  • 1



#67

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pierwsze słyszę. I to było w Biblii?To znaczy o tym Gabrielu, oliwie...

To chyba piszemy o innych rzeczach, bo ja piszę o Supernatural.


Ta właśnie załapałem, że piszesz o filmie. Nie oglądałem :) Ale znam archetyp tricstera i Lucyfer jest typowym tricsterem. Nawet wzbudza sympatię, chociaż jest niby zły :D
  • 0

#68

buba.
  • Postów: 98
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ak wiemy sam bóg kierował się zazdrością , więc to chyba nic złego..?


?



"Nie będziesz oddawał pokłonu bogu obcemu, bo Pan ma na imię Zazdrosny: jest Bogiem zazdrosnym. "
ks Wyjścia 34,14

a skoro sam , doskonały bóg jest zazdrosny...to cóż


uważa nas za niegodnych czego?życia?
skąd tak wnioskujesz?
może nie chciał , żebyśmy żyli w luksusach , których on nie ma ...ale to jest chyba zrozumiałe

Użytkownik buba edytował ten post 02.04.2012 - 23:36

  • 0

#69

Xenno.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może był po prostu zazdrosny , że bóg tworzy wiecznie szczęśliwą istotę , która ma żyć w błogiej nieświadomości.
Jak wiemy sam bóg kierował się zazdrością , więc to chyba nic złego..?


Nie został ukarany za zazdrość a za dumę. Był wybranym, dowódcą Boskiej armii, a miał oddać pokłon człowiekowi stworzonemu nie z ognia tak jak on a z błota , nie mógł znieść takiego poniżenia i odmówił.
@down
Kabała : Legenda o Lucyferze i Lilith,
Iz 14, 12-15

Użytkownik Xenno edytował ten post 03.04.2012 - 00:35

  • 0

#70

buba.
  • Postów: 98
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



A może był po prostu zazdrosny , że bóg tworzy wiecznie szczęśliwą istotę , która ma żyć w błogiej nieświadomości.
Jak wiemy sam bóg kierował się zazdrością , więc to chyba nic złego..?


Nie został ukarany za zazdrość a za dumę. Był wybranym, dowódcą Boskiej armii, a miał oddać pokłon człowiekowi stworzonemu nie z ognia tak jak on a z błota, nie mógł znieść takiego poniżenia i odmówił.


Dobrze.
Gdybyś tylko mógł jakieś zródła podać.

@up :D
Iz 14, 12-15 podobno odnosi się do króla Nabuchodonozora
http://www.biblebasi...ish/06/D19.html tutaj szersze wyjaśnienie

a kabała ...no cóż.
nie będę się tu czepiał wiarygodności zrodła, bo sam się "powołuje" na biblię

Użytkownik buba edytował ten post 03.04.2012 - 01:11

  • 0

#71

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jesli juz chodzi o scislosc to Kabala, przepisywana slowo w slowo od wiekow jest bardziej wiarygodnym zrodlem, niz Biblia co miala tyle wersji ilu tlumaczy, a poza tym jest nie pelna - sa tam jedynie teksty wybrane (wygodne dla wybierajacego)..
  • 0

#72

666.
  • Postów: 260
  • Tematów: 36
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Miałem coś odpisać na głównym poście (przeczytanym powierzchownie), ale +/- Within tempaton zrobił to za mnie

Tu walnę szybki i treściwy komentarz, wedługo mnie Stary Testament to bajki.


Zabrzmi to jak trollowanie, ale napisze: a mój kryzys wiary sprawił, że to uważam o nowym testamencie, chodź wcale to nie znaczy, ze chce przejsc na judaizm, wręcz przeciwnie - uważam, ze było duzo wiecej interesujacych rzeczy, o których nie wiemy i do których różni ludzie sie różnie odnoszą.
  • 0

#73

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

mam tylko 1 pytanie do ludzi którzy negują to ze szatan jest zły, a Bóg dobry, otóż Bóg dał przykazanie zeby miłować bliźniego, prosze o kontrargument ze strony szatana, czyli napiszcie co takiego lucek uczynił ze uważacie go za dobrego
  • -1

#74

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

mam tylko 1 pytanie do ludzi którzy negują to ze szatan jest zły, a Bóg dobry, otóż Bóg dał przykazanie zeby miłować bliźniego, prosze o kontrargument ze strony szatana, czyli napiszcie co takiego lucek uczynił ze uważacie go za dobrego

Dał człowiekowi świadomość? Otworzył mu oczy? Sprawił, że nie jest bezmyślną marionetką boga? Przeczytałeś w ogóle 1 post?
  • 0

#75

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

ta bo teraz jest marionetka szatana super zamiana. Bóg dał człowiekowi życie, stworzył dla niego świat, obdarzył szacunkiem i miłością, szatan nic nie dał człowiekowi tylko skusił go zeby udowodnic ze człowiek jest gorszy od niego, jezeli uwazasz ze szatan działa z celem pomocy człowiekowi to dyskusja jest zupełnie bez sensu bo jesteś poprostu okłamany właśnie przez niego.
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych