Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 3 głosy

Moje próby fotografi.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

mikra25.
  • Postów: 60
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wrzucam parę zdjęć mojego autorstwa :)
Bardzo proszę o szczere opinie.



Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Dołączona grafika




Tylko ostatnie zdjęcie miało kontakt z PS, reszta są w 100 procentach naturalne.

#2

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fajne ale jest kilka rzeczy, które mi się nie podobają. Nie są to jakieś gigantyczne błędy i większość osób ich nie zauważy jednak ich poprawienie dramatycznie poprawi twoje zdjęcia.

Zacznijmy od 1 zdjęcia.
Wszystko cacy, zdjęcie poprawnie naświetlone jednak zwróć uwagę na prawy górny róg. Jest tam jakieś źdźbło trawy, które rozprasza osobę oglądającą zdjęcie. Niby nic wielkiego a bez tego zdjęcie wyglądałoby lepiej.

Zdjęcie numer 2
Nie ma się do czego przyczepić, zdjęcie bardzo fajne.

Zdjęcie numer 3
Wydaje mi się, że troszkę niedoświetlone ale to bez znaczenia. Zwróć uwagę, że drzewo znajduje się centralnie po środku kadru co sprawia, że zdjęcie wydaje się nijakie. Gdybyś zrobił zdjęcie w poziomie i pokazał więcej nieba albo więcej trawy to już by się coś działo i zdjęcie przyciągałoby na dłużej.

Zdjęcie numer 4
Focus nie do końca złapany na ślimaczka i tak jak w zdjęciu numer 3, ślimaczek znajduje się w centrum kadru.

Zdjęcie numer 5
Fajne tylko nieostre, jak już się bawiłeś photoshopem to mogłeś wyostrzyć :P


Zobacz sobie jak wygląda zdjęcie gdy główny motyw zdjęcia nie znajduje się w centrum kadru.

Dołączona grafika

#3

Lucius.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak na amatorską fotografie nawet fajne, bardziej nie ocenie bo się nie znam :) powodzenia

#4

polonia66.
  • Postów: 55
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bardzo fajnie zdjecia, powodzenia w dalszym rozwoju :-)

#5

mikra25.
  • Postów: 60
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcie numer 3
Wydaje mi się, że troszkę niedoświetlone ale to bez znaczenia. Zwróć uwagę, że drzewo znajduje się centralnie po środku kadru co sprawia, że zdjęcie wydaje się nijakie. Gdybyś zrobił zdjęcie w poziomie i pokazał więcej nieba albo więcej trawy to już by się coś działo i zdjęcie przyciągałoby na dłużej.


To zdjęcie było jednym z pierwszych w mojej "profesjonalnej" amatorskiej zabawie :)
Od tego czasu sporo się nauczyłem np. o kadrowaniu i w nowszych zdjęciach nie popełniam takich błędów. No przynajmniej staram się, bo nie zawsze do końca mi się to udaje :)

Użytkownik mikra25 edytował ten post 29.03.2012 - 21:35


#6

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Napisał by tobie swą szczerą ocenę, ale nie wiem ile masz lat?
...a jestem w swych ocenach dość szorstki.
No wiesz, nic nie mam do nikogo i z zasady lubię innych, nawet gamoni.





p.s.Jaja sobie robisz z nas???

#7

mikra25.
  • Postów: 60
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam 17 lat. Z jakiego powodu uważasz, że "robię sobie z Was jaja"?

#8

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Nie uważam, ale fotki są naprawdę kiepskie (mym zdaniem) i jak sądzę nie tylko mym, ale innym brak szczerości by tak to określić.
Zrób coś z sobą, bo jak widzisz, na dość zaawansowany wiek, to kiepsko rokujesz na przyszłość.

No nie, (śmiech). Musisz być bardziej samokrytyczny w stosunku do swych działań, albo skończysz jako lubiący pochlebstwa i nic więcej.

Dupa w troki (do wyra) i jutro wkleisz nam spontaniczne swe.Porównamy i kto wie..kto wie 8)



p.s.Jest takie słowo "Ambicja"

#9

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

piesek superowy ;) reszta zdjęć troszkę mało interesująca, ale nie poddawaj się! ;) pozdrówki

#10

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A mi się podobają, nie wiem co Pan Maylo do nich ma :) 1 i 2 mi się bardzo podobają, reszta ok. Jak ktoś wyżej napisał staraj się nie umieszczać obiektów fotografowanych w centrum. Są tak zwane mocne punkty i złoty podział, nie wiem czy o nich słyszałeś. Na wszelki wypadek wkleję Ci tu obrazek:

Dołączona grafika

Obiekty, które starasz się wyeksponować powinny znajdować się w tych punktach, wtedy przyciągają bardziej uwagę. Dobrze też jak z rogu fotografii w kierunku mocnego punktu idzie jakaś linia (na przykład z dolnego rogu prosta droga w kierunku jakiegoś drzewka, które znajdować się będzie w złotym punkcie) Wtedy obiekty te są bardziej wyeksponowane i "mocniejsze", lepiej widoczne, nie wiem jak to dobrze ująć. Mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi.

Mimo wszystko fotografie mi się podobają i życzę dalszych sukcesów :)

EDYTA:

zdjęcie drzewka po szybkim kadrowaniu:

Dołączona grafika

moim zdaniem trochę lepiej wygląda, mniej nijako jak to ktoś ujął

Użytkownik ptaq edytował ten post 30.03.2012 - 21:00


#11

chimer.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pan Maylo, to chyba ty robisz sobie jaja. Nie skomentowałeś, ale pojechałeś i wg mnie nie miałeś podstaw.
mikra25 zaznaczył, że oczekuje szczerych opinii, skąd więc akapit o braku dystansu do siebie?
Na moje oko tytuł tematu sugeruje wystarczająco dużo. To są PRÓBY fotografii i autor prosi o wskazówki, żeby się UCZYĆ.
Nie wiem, jak fantastyczną miałeś technikę, kiedy nie byłeś zaawansowanym pstrykaczem (zakładam, że teraz i owszem), ale na pewno zostawiała dużo do życzenia. Jak każdego, kiedy stawia się pierwsze kroki.
Zwrócę twoje słowa do ciebie - ogarnij się człowieku,
bo takim kompletnie nieprzemyślanym zachowaniem możesz skutecznie zniechęcić innych od rozwijania się w dziedzinie.
Nawiasem mówiąc, znam kogoś, kto zaczął przygodę z fotografią w wieku 16 lat i oczywiście wszędzie masa podstawowych błędów. Teraz, po 5 latach, śmiga zdjęcia jak stara.

#12

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mikra 25,

podobają mi się pierwsze dwa zdjęcia oraz ostatnie - portret psa. Te ostatnie jest bardzo szczere. Masz iskrę - potrafisz patrzeć. Oglądaj zdjęcia zaawansowanych fotografów i czerp z nich inspirację do własnych działań. To naturalna droga do osiągnięcia pewnego poziomu i satysfakcji.

Nie przejmuj się "wypowiedzią" Pana Maylo , nawet nie warto tego komentować.



#13

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Mikra 25,

podobają mi się pierwsze dwa zdjęcia oraz ostatnie - portret psa. Te ostatnie jest bardzo szczere. Masz iskrę - potrafisz patrzeć. Oglądaj zdjęcia zaawansowanych fotografów i czerp z nich inspirację do własnych działań. To naturalna droga do osiągnięcia pewnego poziomu i satysfakcji.

Nie przejmuj się "wypowiedzią" Pana Maylo , nawet nie warto tego komentować.


Dokładnie o to kochani mnie chodziło. :<

Jeśli jednostka ma świadomość swej wartości (jaką by ona nie była), to zajazd podobny do mego nie powinien mieć na nią najmniejszego wpływu.Moja ocena miała na celu coś pokazać, ale net nie jest miejscem oceny zachowań człowieka i nikt poza autorem tematu nie jest władny tą wiedzę posiadać.
Mając lat 17 nie możemy być geniuszami w żadnej z dziedzin, ale starać się być lepszymi wprost musimy,
Wy dla Mikra 25 robicie krecią robotę, a ja twierdzę..."Ucz się i pracuj, a dojdziesz do celu..."

Pozdro przyjacielu :mrgreen:

#14

mikra25.
  • Postów: 60
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dodaje kolejne zdjęcia. Po raz kolejny proszę o konstruktywną i uzasadnioną krytyke :)



Dołączona grafika




Dołączona grafika



Dołączona grafika




Jeśli chodzi o krytykę pod adresem moim bądź moich zdjęć to ok. Właśnie po to wrzucam je tutaj aby usłyszeć za ale przede wszystkim przeciw na temat każdego zdjęcia aby wiedzieć co muszę poprawić, czego się nauczyć. Prosiłbym tylko aby było to krytyka konstruktywna w której opisane będzie co jest złe oraz co należy poprawić. Z podejścia "jest złe bo jest złe" nigdy żadnej nauki nie zdobędę. Nie rozumiem tylko dlaczego np. zostałem zaliczony do grupy "gamoniów" albo "narcyzów". Myślę, że swoimi postami w tym dziale nie dałem nikomu poznać się z tej strony, przynajmniej nie miałem nigdy takiego zamiaru i na pewno nigdy tego nie chciałem.

#15

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chcesz, to masz;
Pierwsze zdjęcie jest dla mnie zupełnie nie zrozumiałe. Drugie - zdjęcie słupa z dedykacją - również.

Trzecie zdjęcie jest dobre jako kompozycja i szczególnie - jako kompozycja w odcieniach szarości. Bo jaskrawe kolory niosą zbyt wiele danych w których gubi się sedno.
Zatem, tu uwypukla się czytelna prostota fotografii czarno-białej i jej przewaga nad domeną koloru.

Nie śpiesz się z wrzucaniem fotek. Lepiej zrobić sto i zapodać jedną.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych