Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ostrzeżenia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Opis problemu.
Nie ma jawnego, dostępnego dla wszystkich systemu ostrzeżeń, który polegałby na tym iż użytkownicy mogliby przeglądać za co druga osoba została ukarana.

2. Uzasadnienie.
Wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłoby to, aby ostrzeżenia użytkowników były jawne dla wszystkich. Myślę, że ja, jako pełnoprawny obywatel tego forum i pełnoprawny obywatel Rzeczpospolitej Polskiej mam prawo wiedzieć za co osoba, która przegląda forum, pisze na nim, przegląda moje posty i być może rozmawia ze mną została ukarana. I vice versa.
Nie jestem na forum od początku więc nie wiem czy ten system już był (a może nawet gdzieś jest?) i czy to "przeszło" dlatego chciałbym się dowiedzieć coś na ten temat.

3. Propozycja rozwiązania.
Wprowadzić jawne statusy ostrzeżeń aby każdy mógł widzieć za co druga osoba dostała ostrzeżenie.

edit: proszę o poprawienie tytułu bo wdarła się literówka.

Użytkownik Fisher edytował ten post 28.02.2012 - 23:06




#2

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

2. Uzasadnienie.
Wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłoby to, aby ostrzeżenia użytkowników były jawne dla wszystkich. Myślę, że ja, jako pełnoprawny obywatel tego forum i pełnoprawny obywatel Rzeczpospolitej Polskiej mam prawo wiedzieć za co osoba, która przegląda forum, pisze na nim, przegląda moje posty i być może rozmawia ze mną została ukarana. I vice versa.
Nie jestem na forum od początku więc nie wiem czy ten system już był (a może nawet gdzieś jest?) i czy to "przeszło" dlatego chciałbym się dowiedzieć coś na ten temat.


Prawo, prawo, prawo... wszyscy myślą że mają prawo.

Można przyrównać to do podobnej sytuacji, gdzie delikwent idzie na komisariat policji. Mówi że chce zobaczyć akta Kowalskiego, po czym zdobyte informacje obraca przeciwko niemu. Śmiejąc się, obrażając i wytykając Kowalskiego.

Nie ingeruj w czyjąś prywatność.

Prawo, prawo, prawo... jakie to durne słowo jest.

#3

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Porównujesz przestępstwa kryminalne z tymi "forumowymi". To błąd.



#4

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Porównujesz przestępstwa kryminalne z tymi "forumowymi". To błąd.

Błędem jest zaglądanie komuś w dupę.

#5

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Porównujesz przestępstwa kryminalne z tymi "forumowymi". To błąd.

Błędem jest zaglądanie komuś w dupę.

Ja nie zaglądam komuś w tyłek. Powtarzam: mylisz się.



#6

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano



Porównujesz przestępstwa kryminalne z tymi "forumowymi". To błąd.

Błędem jest zaglądanie komuś w dupę.

Ja nie zaglądam komuś w tyłek. Powtarzam: mylisz się.


Po za tym Twoje uzasadnienie wygląda jak jego brak. Jakieś konkretne korzyści z tego będą?

#7

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po za tym Twoje uzasadnienie wygląda jak jego brak. Jakieś konkretne korzyści z tego będą?

Tak, będą z tego korzyści. Czy konkretne? No nie wiem, może bardziej ogólne jak np. możliwość dokładnego sprawdzenia czy rzeczywiście użytkownik złamał regulamin (to jest nawet korzyść dla ukaranego), jeśli bowiem zostanie niesprawiedliwie ukarany, będzie miał poparcie forumowiczów a nie będzie sam toczył boju ze zawsze niezwyciężoną moderacją. To duża korzyść według mnie.

Zatem proszę Cię, abyś ty podał mi uzasadnienie i korzyści z NIE jawnego systemu ostrzeżeń. Tylko nie takie typu "nie zagląda się komuś w ...".

Użytkownik Fisher edytował ten post 28.02.2012 - 23:35




#8

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dla mnie osobiście kwestia prywatności. Po za tym i tak masz możliwość przeglądania postów autora w wyszukiwarce.

#9

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale tu przecież nie chodzi o posty autora.
Widzisz, Ty nie chcesz żeby taki system był. I teraz gdyby taki system wszedł, Ty bardziej pilnowałbyś się, żeby nie zgarnąć ostrzeżenia ponieważ cenisz sobie prywatność (jak każdy, ergo każdy by dwa razy pomyślał zanim by coś napisał).

Użytkownik Fisher edytował ten post 28.02.2012 - 23:49




#10

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście, nie chcę żeby taki system był.

Ale gdyby jednak jak piszesz, taki system wszedł. To uwierz mi że bym się nie pilnował, wypowiadałbym się według swoich przekonań i powiedzmy kryteriów. To forum jest ciekawym miejscem do wymiany informacji i jest tu miejsce na krytykę, ale w miarę rozsądku... nie obrażajmy się itp itd. Zawsze będą trolle, lole i hoaxerzy. To taka plaga naszych czasów ;).

Może ktoś inny od nas się w końcu wypowie, byłoby ciekawiej :D.

#11

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, ja również jestem za tym aby wyrażać swoje poglądy i nie bać się tego, bardziej chodzi mi o samą obrazę drugiego użytkownika czy np. łamanie punktu 3.17. Ale to naprawdę są tylko przykłady. Jawny system byłby dobrym sposobem na lepsze forum. Tak uważam.

Użytkownik Fisher edytował ten post 29.02.2012 - 00:04




#12 Gość_aldani

Gość_aldani.
  • Tematów: 0

Napisano

zanim zacznie sie dyskusje na temat wulgarności wypadałoby nazwać temat po polsku, nie kojarze słowa: "Ostzreżenia" ...
to pewnie po starosłowiańsku i zaraz mi świetowit z...bie, ale naprawdę nie znam takiego słowa....

#13

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

zanim zacznie sie dyskusje na temat wulgarności wypadałoby nazwać temat po polsku, nie kojarze słowa: "Ostzreżenia" ...
to pewnie po starosłowiańsku i zaraz mi świetowit z...bie, ale naprawdę nie znam takiego słowa....

Wyraźnie w pierwszym poście napisałem, że to literówka. Poprosiłem o zmianę. Moderator był dwa razy w tym temacie i nie poprawił. Dopiero zwrócenie mu uwagi doprowadziło do porządku.

Idąc dalej: mówisz o nazywaniu tematów po polsku, to ja powiem, żebyś Ty pisał po polsku i po kropce zaczynał zdanie z dużej litery. Tak tylko rzuciłem okiem na Twoje posty. Sporo tego.

Użytkownik Fisher edytował ten post 29.02.2012 - 00:07




#14 Gość_aldani

Gość_aldani.
  • Tematów: 0

Napisano

no sam widzisz. skandal za skandalem na tym faszystowskim forum.

#15

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, ja również jestem za tym aby wyrażać swoje poglądy i nie bać się tego, bardziej chodzi mi o samą obrazę drugiego użytkownika czy np. łamanie punktu 3.17. Ale to naprawdę są tylko przykłady. Jawny system byłby dobrym sposobem na lepsze forum. Tak uważam.


Albo Art. 216. § 1 Kodeksu karnego.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych