Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Afera solna" - temat zastępczy; GMO


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1

Lime.
  • Postów: 59
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Chyba kazdy juz slyszal o tzw. "aferze solnej". Wg. mnie to perfidna przykrywka tego co naprawde jest w tej chwili wazne.
Chodzi o ustawe GMO po cichu przepychana. Nie bede kopiowal artykulu. Prosze sie zapoznac:
Link

Jakie jest Wasze zdanie?

Użytkownik Lime edytował ten post 28.02.2012 - 14:26

  • 6

#2 Gość_aldani

Gość_aldani.
  • Tematów: 0

Napisano

moje zdanie jest takie, że masz rację.
dziwiłem się, że jeszcze nie ma tego na naszym forum. chciałem nawet sam założyć temat, ale jestem zbyt leniwy.
poza oczywistymi cechami przykrywki medialnej tzw afera solna sieje też przy okazji wśród społeczeństwa strach, a jak mawiało ideowe guru rządzących, słynny syfilityczny zodiakalny baran z Braunau:
"Światem można rządzić tylko za pomocą strachu".
  • 0

#3

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe czy nasz premier k woli udowodnienia nieszkodliwości produktów GMO sam zacznie się takowymi odżywiać. Bardzo chciał bym to zobaczyć. :roll: Swoją drogą w opisie tematu powinna być wzmianka o GMO, wtedy więcej osób zwróci na niego uwagę.
  • 0

#4 Gość_.وعي

Gość_.وعي.
  • Tematów: 0

Napisano

Ho ho, widzę że Tusk ciężko pracuje na szubienice.
  • 4

#5

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chodzi o ustawe GMO po cichu przepychana.

Zastanawiam się, czy nie lepiej przyjąć taką ustawę, wzorem Austrii i Węgier, niż narażać się na wielomilionowe kary narzucane przez UE. Chyba, że kary te wezmą na siebie przeciwnicy wprowadzania skrótu GMO do polskiego systemu prawnego. Polecam artykuł.

Użytkownik Lynx edytował ten post 28.02.2012 - 15:02

  • -1



#6

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że to co piszesz to tylko ponury sarkazm.
  • 1

#7

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie. W moich wypowiedziach sarkazm zaznaczam stosowną emotikonką, z wyjątkiem przypadków, gdy jest on oczywisty.
  • -1



#8 Gość_.وعي

Gość_.وعي.
  • Tematów: 0

Napisano

Nikt nie ma prawa ukarać Polski. Tylko Polacy dali sobie wmówić takie bzdety, a Ty je jeszcze powielasz żeby społeczeństwo bardziej umocniło się w swojej wierze w słuszność niewolnictwa.
  • 1

#9

Jęk Lodowatych Ulic.
  • Postów: 326
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
  • 2

#10

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nikt nie ma prawa ukarać Polski.

Mylisz się. Komisja Europejska może nakładać kary za naruszanie prawa wspólnotowego, a tak się składa, że przepisy dotyczące GMO, obowiązujące w Polsce obecnie, prawo wspólnotowe naruszają.
  • -1



#11

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Domin15krk
Teraz już wiem czemu większość warzyw zimą w polskich marketach pochodzi z Hiszpanii.
  • 0

#12

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

co to za różnica? Można zakazać GMO, a pasza i tak by taka była. Gdyby zaś zakazać i to sprawdzać to mieli byśmy niezły kryzys rolniczy. Wniosek: albo hodujesz własne albo pogódź się z tym że w takim czy innym stopniu zjesz GMO.
  • -2

#13

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I tak była pasza GMO, a co tam. Skoro już i tak jest to można jeszcze wprowadzić do Polski uprawy modyfikowanych genetycznie zbóż, przecież to nic nie zmieni. Ludzie, zbudźcie się! Nie można na wszystko pozwalać tym świńskim koncernom typu Monsanto. Jak możesz tak po prostu ulegać? I tak Cię trują to może chcesz żeby truli Cię jeszcze bardziej?!

A kryzys rolniczy to spowoduje monopolizacja branży nasienniczej i to gigantyczny kryzys. Jak jedna firma będzie miała monopol na nasiona, na środki ochrony roślin to ustalą takie ceny, że utrzymają się tylko najpotężniejsze gospodarstwa i już więcej chyba nie muszę mówić.
  • 1

#14

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak możesz tak po prostu ulegać? I tak Cię trują to może chcesz żeby truli Cię jeszcze bardziej?!

Ale skąd ten panikarski ton? Mam nadzieję, że nie w związku z próbą dostosowania polskiego prawa odnośnie GMO do wymogów unijnych. Austria, Węgry i Niemcy też dostosowali swoje przepisy i jakoś nikt z tego powodu nie panikuje.

A kryzys rolniczy to spowoduje monopolizacja branży nasienniczej i to gigantyczny kryzys.

I to może być prawdziwe zagrożenie. Z tym że wymaga ono walki z monopolem, a nie z uchwalaniem unijnych przepisów.
  • 0



#15

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ta wypowiedź była skierowana do kolegi trele12. Z Tobą nie zamierzam dyskutować, niech znajdzie się ktoś mądrzejszy, bo ja niestety do mistrzów krasomówstwa nie należę. A już znajomość unijnego prawa jest poza moim zasięgiem. I poza zasięgiem większości śmiertelników.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych