Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wielki napis wykonany pismem obcych odkryto na powierzchni Marsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To niesamowite znalezisko było możliwe dzięki opublikowanym niedawno przez Europejską Agencję Kosmiczną zdjęciom powierzchni pobliskiej nam planety. Wszystko wskazuje na to, że na powierzchni Marsa znajduje się napis w nieznanym języku. Czy to ostateczny dowód na to, że istniała tam cywilizacja, która unicestwiła się z wykorzystaniem broni jądrowej?

Dołączona grafika



Trzeba przyznać, że naukowcy nie spierają się, co do tego, że coś bardzo gwałtownego zniszczyło całego Marsa. To mogła być spontaniczna wielka ogólnoplanetarna eksplozja jądrowa, albo po prostu tak wygląda powierzchnia planety zniszczonej przez wielką wojnę nuklearną. Biorąc pod uwagę fakt istnienia na orbicie Marsa dziwnego obiektu zwanego „księżycem Fobosem” hipoteza o istnieniu na Marsie zaawansowanej cywilizacji nie jest pozbawiona sensu.

Dołączona grafika


Pozostaje pytanie czy jeśli Marsjanie rzeczywiście istnieli to już wyginęli czy też żyją gdzieś w najbliższej nam przestrzeni. Ilość artefaktów dziwnego pochodzenia, jakie zauważa się ciągle na powierzchni czerwonej planety jest po prostu zadziwiająca. Nasz portal informował ostatnio o odkryciu śladów czegoś jakby pozostałości cegieł. Znane są też znaleziska w postaci kompleksu piramid z Cydonii czy też rozmaitych twarzy marsjańskich.



Teraz jednak mamy napis i kolejne wyjaśnienie tego znaleziska poprzez chwilowy zachwyt nad nietypową formacją geologiczną już nie wystarczy. Czas zacząć przeglądać wszystkie zgromadzone dane na temat Marsa w poszukiwaniu kolejnych potwierdzeń istnienia tam zaawansowanej cywilizacji.


Źródło

Symbole te są tak na prawdę znakami zodiaku. Przedstawiają Lwa i Koziorożca.
Dołączona grafika

Nie wiadomo czy te zdjęcia są autentyczne a jeśli są prawdziwe to kto umieścił symbole na powierzchni Marsa? Czyżby kolejny dowód na istnienie inteligentnych form życia na innej planecie?

Użytkownik kudlaty88 edytował ten post 25.02.2012 - 19:47

  • 4



#2

Psych00l.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe, tylko czemu akurat znaki zodiaku?
  • 0

#3

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Jakieś inne źrodło prócz strony o kosmitach?
  • 1

#4

Hexx.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo bym chciał żeby to okazało się prawdą. Porozumiewanie się za pomocą znaków zodiaku brzmi nieciekawie,no bo przecież jak marsjanie mogliby znać takie same znaki zodiaku jak my? :/

Znane są też znaleziska w postaci kompleksu piramid z Cydonii czy też rozmaitych twarzy marsjańskich.

Niestety to zdanie zmniejsza wiarygodność serwisu.

Użytkownik michalhusta edytował ten post 25.02.2012 - 20:58

  • 1

#5

Patryk9999.
  • Postów: 30
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo bym chciał żeby to okazało się prawdą. Porozumiewanie się za pomocą znaków zodiaku brzmi nieciekawie,no bo przecież jak marsjanie mogliby znać takie same znaki zodiaku jak my? :/

Znane są też znaleziska w postaci kompleksu piramid z Cydonii czy też rozmaitych twarzy marsjańskich.

Niestety to zdanie zmniejsza wiarygodność serwisu.



Żeby się dowiedzieć, trzeba by sięgnąć głęboko do historii znaków zodiaku. Odkąd są znane i kto je wymyślił (niestety nie wiem). Jednak jeśli to było w zamierzchłej starożytności, to kto wie skąd one się pojawiły, czy przypadkiem nie od obcych.
  • 0

#6

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ściema jak nic.

Tu taj macie tą fotę: Ze znakiem Zodiaku
A tu macie duuuży oryginał: Bez znaku Zodiaku

Jak ktoś nie wierzy, to pobawiłem się i obróciłem oryginał, a potem nałożyłem jedno na drugie. Efekt?
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Pozamiatane.

Użytkownik Ill edytował ten post 25.02.2012 - 21:27

  • 10

#7

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znaki zodiaku ustalono ok 500 lat p.n.e. w Babilonie. Ale od kiedy same symbole istnieją nie mam pojęcia
  • 0



#8

Patryk9999.
  • Postów: 30
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ill a skąd masz pewność że twoje zdjęcie nie jest obrabiane pod względem usunięcia napisu?
  • 0

#9

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ill a skąd masz pewność że twoje zdjęcie nie jest obrabiane pod względem usunięcia napisu?

Słusznie.
Są dwie przesłanki:
1. Źródło zdjęcia (ja użyłem mniejszego, ale identycznego): http://sci.esa.int/s...fobjectid=40012
Oczywiście zaraz ktoś powie, że było obr... cenzurowane.
2. Zdjęcie ze znakiem Zodiaku jest o wiele gorszej jakości, a Gugiel nie znajduje lepszych.

Zatem, chyba mam rację.

Użytkownik Ill edytował ten post 25.02.2012 - 21:35

  • 0

#10

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem dlaczego ale większość oficjalnych fotek NASA przedstawiających mars/księżyc wygląda jakoś tak sztucznie. Wyglądają jak z jakiejś animacji 3D wszystko jakieś takie gładkie i sterylne.
Nie mam tu tylko na myśli fotek wstawionych przez Illa.

Użytkownik kudlaty88 edytował ten post 25.02.2012 - 22:25

  • 1



#11

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja napiszę tak. Jakby naprawdę tam miałaby się znajdować jakakolwiek cywilizacja, ślady czy przesłanki o niej to my, szarzy ludzie i tak się o tym nie dowiemy.
  • 0

#12

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wystarczy przejrzeć źródła i już wiadomo że to zwykły fake, ale od początku.Pierwsze źródło to jakaś strona zajmująca się tematyką paranormalną która sama w sobie nie może być dobrym źródłem informacji, idąc dalej natrafiamy na blog o różnych doniesieniach na temat UFO, gdzie autor podaje link do jak sam to określił "oryginalnego zdjęcia wykonanego przez ESA", szkoda tylko że ESA jest tak biedną organizacją że musi wstawiać swoje zdjęcia na serwisach hostingowych.Myślę zagadka rozwiązana.
  • 2



#13

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

...Jakby naprawdę tam miałaby się znajdować jakakolwiek cywilizacja, ślady czy przesłanki o niej to my, szarzy ludzie i tak się o tym nie dowiemy.


Możesz to nam uzasadnić?


Może jestem ze wsi, ale nie widzę opcji zagrożenia zmasowaną i nie kontrolowaną inwazją.
  • 0

#14

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nikt tutaj nie mówi o żadnej inwazji. Po prostu chyba nie liczysz że jakikolwiek rząd przyzna publicznie że np na marsie sa pozostałości po obcej cywilizacji.Zachowają info dla siebie,przejmą technologię( jeśli jakaś będzie), a zwykli ludzie zostaną co najwyżej poinformowani po latach o niezwykłej i przełomowej technologii opracowanej przez tęgie umysły ziemskich naukowców.
  • 2



#15

Patryk9999.
  • Postów: 30
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ill, Być może zdjęcie gorszej jakości, ale te drugie wygląda mi bardziej jak na zdjęcie z gry, czy coś tego typu. Przypomina mi screen z góry rodem z gry fantasy.




Wystarczy przejrzeć źródła i już wiadomo że to zwykły fake, ale od początku.Pierwsze źródło to jakaś strona zajmująca się tematyką paranormalną która sama w sobie nie może być dobrym źródłem informacji, idąc dalej natrafiamy na blog o różnych doniesieniach na temat UFO, gdzie autor podaje link do jak sam to określił "oryginalnego zdjęcia wykonanego przez ESA", szkoda tylko że ESA jest tak biedną organizacją że musi wstawiać swoje zdjęcia na serwisach hostingowych.Myślę zagadka rozwiązana.



Nic nie jest wystarczająco dobrym źródłem informacji aby wszyscy uwierzyli. Trzeba poczekać, może pojawią się następne zdjęcia. Moim zdaniem żeby mieć 100% pewności, ba, nawet te 90% to trzeba by samemu spotkać i conajmniej porozmawiać z takim obcym.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych