Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykły dźwięk w Kijowie i w innych miejscach świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
619 odpowiedzi w tym temacie

#76

rexx.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



Kolejny filmik, tym razem z Kanady.

@Energetyk - myślę, że idziesz we właściwym kierunku. Gdzieś ostatnio czytałem, że przebiegunowanie będzie obfitowało w wiele dziwnych zjawisk.

Użytkownik rexx edytował ten post 16.01.2012 - 23:38

  • 0

#77

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W filmie podanym przez Jareckiego


w 1:00 wyraźnie można usłyszeć, że nie jest to dźwięk z głośników, ogólnie na każdym nagraniu słychać ogromne echo większe nawet przy uderzeniu pioruna, także dźwięki muszą być niesamowicie głośne i nie mogą pochodzić z głośników.

kolejne nagrania:













Ja już tylko czekam kiedy sam usłyszę te odgłosy na własne uszy, bo wreszcie na pewno i Polska przywita "to coś"

Nie wiem, czy ktoś na tym filmiku robi sobie jaja (80% pewności, jedyne co trzyma mnie przy tym, że to prawdziwe to wyraźne przytłumienie odgłosów ulicy przy drugim "sygnale") ale już i w polsce nagrano ten dziwny dźwięk



kolejny nagrany w polsce


Użytkownik BrainCollector edytował ten post 17.01.2012 - 12:35

  • 1



#78

DaMiAn85osg.
  • Postów: 203
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Dzik znalazłem dziwne filmy z różnych miejsc na ziemi na których słychać coś. Właśnie jestem ciekaw co o tym sądzicie.






Czy to skutek jakichś podwyższonych wibracji planety ? ;x

Użytkownik +..... edytował ten post 17.01.2012 - 22:10
połączenie tematów

  • 0

#79

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U siebie w Gdańsku też słyszałem podobne dźwięki ale nie daleko mnie robią estakade nad rondem więc pomyślałem, że to po prostu stamtąd.
  • 0



#80

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Następne przykłady z różnych stron świata - Francja, Chile i USA.






  • 1



#81

Woolf.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Filmów tego typu z dnia na dzień przybywa, zaczynam się bać o.O

EDIT: Spójrzcie na to - http://www.youtube.c..._uploaded&uni=3

Użytkownik Woolf edytował ten post 17.01.2012 - 21:59

  • 0

#82

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Lud się nakręcił. Zauważ, że już się teraz nie bawią w dociekania i każdą hałaśliwą kosiarkę w ogródku sąsiada ogłaszają czterema jeźdźcami Apokalipsy. A to dopiero styczeń...
  • 1

#83

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem 100% pewny, że teraz powstaje bardzo dużo fejków. Sam jeden zrobiłem ale napisałem, że nie jest to prawdziwe (hoax - strange and disturbing sounds - poland).
Na pewno ludzie bardziej zaczeli zwracać na to uwagę, na pewno coraz częściej można to usłyszeć ale najpewniejsze jest właśnie, że trolle mają teraz ogromny ubaw z robienia kolejnych zmontowanych filmików (co wcale nie jest trudne)
  • 0



#84

Balcon.
  • Postów: 31
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



Tutaj fake ale bardzo podobny do tego z Kijowa. Zobaczcie że w opisie podane są dźwięki jakie zostały wykorzystane do stworzenia tego apokaliptycznego dźwięku.

Użytkownik Balcon edytował ten post 18.01.2012 - 18:06

  • 0

#85

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z pewnością na kanwie zarejestrowanych prawdziwych dźwięków powstanie masa podróbek ale takich zdarzeń, których świadkami było wiele osób nie da się szybko zdyskredytować.
Do takich przypadków należy dźwięk zarejestrowany w Malezji trwający 3 godziny, od 2 do 5 nad ranem.

http://www.youtube.com/watch?v=lBRy_VJaMoo

http://www.theborneo...over-samarahan/


Jeszcze jeden dziwny dźwięk, który nie wygląda na podrobiony.Zdarzenie miało miejsce w Hiszpanii 17 stycznia.

http://www.youtube.com/watch?v=vuKzWiIKAPY
  • 2



#86

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jarecki - takie drobne pytanie do Ciebie, filmiki które tutaj umieszczasz znajdujesz na różnych forach czy to wyniki wyszukiwań na własną ręke :) tak po prostu pytam bo widze, że często masz bardzo ciekawe tematy, wpisy etc.

Czytałem, że takie dźwięki często słychać w Wielkiej Brytanii gdzieś niedaleko Oxford, w godzinach porannych (~5)
  • 0



#87

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

BrainCollector internet to bardzo potężne narzędzie + odrobina angielskiego i w zasadzie wszystko jest w zasięgu ręki.
Ale przyznam, że czasami posiłkuje się forami czy też stronami tematycznymi (krajowymi też) szukając w danej chwili konkretnych informacji.
A co do samych dźwięków to przyznam, że jestem z lekka zszokowany ogromem i intensyfikacją tego zjawiska.
Mam nieodparte wrażenie, że rok 2012 jeszcze nie raz nas zadziwi, niestety "in minus".
Kolejny interesujący film.

http://www.youtube.com/watch?v=iAgRETPDI70
  • 0



#88

renton.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

50% filmikow ma podlozony dzwiek z Kijowa a wy za przeproszeniem robicie w gacie...
  • 0

#89

Energetyk.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

50% filmikow ma podlozony dzwiek z Kijowa a wy za przeproszeniem robicie w gacie...

To jest fakt :D W tych przebiegu funkcji falowej tych dźwięków jest bardzo ciekawe zjawisko. Większość sekwencji dźwięków jest odwracalne w pionie i poziomie. Natomiast jest bardzo ciekawy inpuls, który wygląda na chwilowy rezonans dwóch fal, lecz ma charakter nienaturalny. W dźwiękach z Kijowa jest słyszany na początku ( post 78, 1:10-10:15) i jest dosyć wyraźny. Nienaturalność tej sekwencji przejawia się brakiem regularności i odwracalności w poziomie. Sekwencja ta jest słyszana w wielu innych próbkach.
Bardzo ciekawy materiał do badań fizycznych stanowiło by nagranie bez udziału ludzkich dialogów (szczególna przywara Amerykańsko - Kanadyjska). W najbliższym czasie postaram się obliczyć własności tej fali. Informacje na temat prędkości fali mogą być kluczowe przy rozwiązaniu zagadki tego zjawiska.
  • 0

#90

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Teraz już nie można powiedzieć, że są to wygłupy youtubowiczów
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych