Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy po smierci bliska ci osoba czuwa nad toba?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#16

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

'coś_innego'

Within Temptation ogłosił swój punkt widzenia o pewnych przejawach z dziedziny duchowej. Ja próbuję dociec, czy jet to Jego prywatna teoria. Jak dla mnie, Pismo jest jedynym uprawnionym źródłem.
  • 0



#17

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem byty niematerialne nie potrafią oddziaływać na rzeczy materialne w naszym świecie.

Within Temptation ogłosił swój punkt widzenia o pewnych przejawach z dziedziny duchowej. Ja próbuję dociec, czy jet to Jego prywatna teoria. Jak dla mnie, Pismo jest jedynym uprawnionym źródłem.


Chyba się przejęzyczyłem. Sądzę, że duchy bez przyczyny nie oddziałują na rzeczy materialne, ale faktycznie przy opętaniach zdarzają się na np. zmiany temperatury, czuć ciężkość w pomieszczeniu, gdzie znajduje się opętany, sam opętany zmienia się fizycznie, jednak nie jestem pewien co do np. lewitacji przedmiotów itp., bo nigdy nie uczestniczyłem w egzorcyzmie, ani nie "obcowałem" z osobą opętaną. W każdym razie mój błąd, przyznaję się do niego pokornie :) Aczkolwiek to prawda, że w Piśmie jest o tym, że Jezus złe duchy "przesłał" z ludzi w świnie.
  • 1



#18

agusiaq.
  • Postów: 108
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Wiec na to wychodzi ze złe duchy tylko ingerują w nasz świat a dobre patrzą z gory? w dodanym filmiku mozna zobaczyc neutralnego ducha ?
  • 0

#19

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przykro mi, ale żaden z podanych linków nie działa, więc nie mogę stwierdzić. Poza tym, wątpię, aby jakiekolwiek nagranie na YT dotyczące działalności duchów było autentyczne.
  • 0



#20

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie mamy tu do czynienia z "duchami zmarłych ludzi", lecz z istotami ze świata duchowego. To zasadnicza różnica. Wpływ istot duchowych do jakiegoś stopnia jest zrównoważony, bowiem jeszcze nie ma wyraźnych oznak dominacji "ciemnej strony mocy". Jednak Pismo zawiera wyraźne przesłanie mówiące, że działanie Złego jest powstrzymywane, dopóki ten który powstrzymuje, nie ustąpi pola.
  • 0



#21

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie mamy tu do czynienia z "duchami zmarłych ludzi", lecz z istotami ze świata duchowego. To zasadnicza różnica. Wpływ istot duchowych do jakiegoś stopnia jest zrównoważony, bowiem jeszcze nie ma wyraźnych oznak dominacji "ciemnej strony mocy". Jednak Pismo zawiera wyraźne przesłanie mówiące, że działanie Złego jest powstrzymywane, dopóki ten który powstrzymuje, nie ustąpi pola.


Ale jednak Anneliese została opętana przez konkretnie Lucyfera, Hitlera, Nerona, jakiegoś potępionego księdza czy biskupa, Kaina... Sami mówili o sobie i o tym dlaczego zostali potępieni (nie wszyscy są ujęci na nagraniach z egzorcyzmów)

Tak, racja - gdy Jezus ustąpi pola, na świecie zapanuje słynny Wielki Ucisk, trwający 3,5 roku.. Zło będzie rządzić, Prawda zostanie zdeptana. Nastąpi szansa na zbawienie, bądź potępienie. Wiadomo wybranie Antychrysta i przyjęcie znaku Bestii - potępienie, odrzucenie tego, a wybranie Boga - zbawienie.

Przepraszam za dubla, proszę o usunięcie jednego posta.

Od urodzenia, a właściwie od decyzji o urodzeniu w ciele fizycznym, każdy ma swojego opiekuna.


W przypadku chrześcijaństwa, a przynajmniej katolicyzmu jest to inaczej Anioł Stróż ;-]

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 24.01.2012 - 19:59

  • 0



#22

agusiaq.
  • Postów: 108
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

[media]http://http://www.youtube.com/watch?v=TEaqrYypAHQ[/media próbowalam tez wejsc na ten link i nie stety ale z kopiuj i w pisz stronke moim zdaniem ciekawe ale czy waszym zdaniem napewno?

Użytkownik agusiaq edytował ten post 24.01.2012 - 20:01

  • 0

#23

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niet, mi ten link nie działa. Aby na pewno dobrze go kopiujesz?

EDIT, chyba dało się go znaleźć wpisując w google link, ten film trwa 6:27?

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 24.01.2012 - 20:01

  • 0



#24 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Z tego właśnie powodu WT śmiem powątpiewać w to, że Annelise została naprawdę opętana, a odnoszę wrażenie, że nagranie egzorcyzmów zostały sfabrykowane, ewentualnie, o ile faktycznie ona sama była pod wpływem złego bytu, to sfabrykowane został nagrania jej głosu. Czy Lucyfer sam nazywałby siebie Lucyfrem? To tylko ziemska nazwa, a KK nie ma wyłączności na ich nadawanie.

edit: co do linku wystarczy usunąć jedno http:// i wszystko chodzi

Użytkownik coś_innego edytował ten post 24.01.2012 - 20:01

  • 0

#25

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy Lucyfer sam nazywałby siebie Lucyfrem? To tylko ziemska nazwa, a KK nie ma wyłączności na ich nadawanie.


Powiem Ci, że tutaj mnie powaliłeś na łopatki, bo tego wyjaśnić nie potrafię. Aczkolwiek jaki sens miałaby ta "mistyfikacja", skoro Niemcy akurat w tamtym okresie porzucili wizję Piekła i wiarę w istnienie złych duchów? Ja jednak sądzę, że to była prawda. Nijak jednak to udowodnić.

@aga No cóż obejrzałem i jakoś mnie to nie przekonało. Zdarzało mi się jakiś czasem temu dużo oglądać programów o nawiedzonych domach i również występowały tam podobne zjawiska, a program był niby na faktach, ale film był fikcyjny, tylko w międzyczasie pojawiały się te prawdziwe osoby i opowiadały.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 24.01.2012 - 20:30

  • 0



#26 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Niemcy może i tak, ale Kościół Katolicki w Niemczech jak widać jednak nie. No chyba, że właśnie Kościół masz na myśli.
W sumie to trochę bez sensu to o czym piszesz. Kościół Katolicki miałby odrzucić wizję piekła? Czym straszyłby wiernych? Z resztą: piekło istnieje według samej Biblii, to jak to tak odrzucać to co jest napisane w Piśmie Świętym. no nie wiem...skąd masz takie informacje?
  • 0

#27

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Emigracja to chyba najgorsza rzecz, jaka może się przytrafić. Nie dość, że języka ojczystego się zapomina, to jeszcze duchy (przodków?) straszą.
  • 0

#28

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chyba coś mi się pomieszało. W filmie dokumentalnym dwójki o Michel było o czymś takim wspomniane, teraz znalazłem info na wikipedi, ale ono nie stwierdza, że to objęło cały Kościół Niemiecki. Muszę jeszcze sobie o tym poczytać, bo i ja nie do końca we wszystkim doinformowany jestem :hm: To, że szatana nie ma staje się w dzisiejszym świecie co raz bardziej popularne, zresztą on tylko tego pragnie, bo kto nie wierzy w jego istnienie nie będzie się bał grzeszyć.

W obronie egzorcyzmów w tamtym czasie nie stanął żaden z niemieckich biskupów. Biskup diecezjalny pozwolił na ten egzorcyzm, później jednak wydał (niezgodny z nauczaniem Kościoła Katolickiego) dokument stwierdzający, że szatan nie istnieje, a Anneliese nie była opętana. Mimo wydania tego dokumentu, wielu katolików wierzy w opętanie Anneliese. Obecnie w żadnej diecezji niemieckiej nie ma wyznaczonego kapłana do pełnienia stałej posługi egzorcystycznej (pomijając to, że egzorcystą jest każdy ordynariusz miejsca).


Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 24.01.2012 - 20:39

  • 0



#29 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Wierzę w demony, natomiast Szatan jest jedynie tworem religijnym, który uosabia zło przeciw któremu dobro występuje. W religiach jest wiele alegorii i nawet niekoniecznie mają one odniesienie do świata duchowego.
A powtarzanie przez księży, że Szatan tylko tego chce, żebyśmy w niego nie wierzyli, ehh... moja teoria jest taka, że istoty duchowe mają w nosie w co my wierzymy a w co nie, nie interesuje ich nasz materialny światopogląd, jedynie my musimy do wszystkiego dorobić sobie taką otoczkę. A więc argument ten przed chwilą wspomniany służy jedynie temu, czemu miałoby służyć sfabrykowanie nagrań z egzorcyzmów- zwiększeniu strachu wśród ludzi, żeby ich nie stracić.
  • 0

#30

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zgodzę się z tym, że Piekło blokuje ludzi w poszukiwaniu religii, która by im najbardziej pasowała. Ale teoretycznie tracąc wiarę w Boga, nie wierzymy również w Piekło, więc nie ma co obawiać chyba, zwłaszcza, że i tak w Niego nie wierzymy a tylko męczymy się w Kościele i marnujemy swoje życie. (katolicy nie czytać, bo jeszcze któregoś przekonam i się sam do Piekła zabiorę - żartuje :D)

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 24.01.2012 - 20:58

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych