Skocz do zawartości


Zdjęcie

O co tu chodzi tak na prawdę?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Patriarcha.
  • Postów: 5
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam! ludzie! co tu się dzieje?! nie rozumiem tego,NWO (New World Order) ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement ) które ma wejść wejść już 26 Stycznia ponoć. I inne mniej mi znane przypadki...Nie rozumiem tego...im dalej w przyszłość, tym bardziej chcą kontrolować że tak powiem "Pospólstwo" jesteśmy wolni czyż nie? a to że żyjemy w zorganizowanych grupach nazwanych społeczeństwem,Cywilizacją to chyba wolny nasz wybór nie wiem już co o tym myśleć.W średniowieczu czy starożytności przynajmniej nie było takich jaj nie chciałeś, wyjechałeś gdzieś do lasu mieszkać i miałeś gdzieś podatki itd. nikt nie musiał kupować ziemi ani się w to wszystko bawić,poszedłeś znalazłeś zagarnąłeś(oczywiście wieszali cię za nic albo mogli zabić bez sądu no ale wiecie!).A teraz? spójrzmy, NWO próbuje się wbić w nasz świat i dyktować nam warunki, ACTA chce nam blokować internet tu już są pierwsze ofiary Megaupload na przykład...jak np. ta umowa między narodowa zostanie podpisana 26 Stycznia to ja od razu kabel od internetu odpinam od kompa bo to bez sensu nic ściągnąć, nic obejrzeć Online, w nic nie pograsz moim zdaniem to będzie początek końca tego świata,myślicie że na ACTA poprzestaną? zapewne skończy się na tym że będzie tu tak jak w Korei północnej,że za nie płakanie po przywódcy zaczną do więzienia wsadzać albo jeszcze lepiej za powiedzenie publicznie "kurwa" rozstrzelanie na miejscu bez sądu...nie wiem ludzie (a szczególnie Amerykanie!) zaczynają się bawić w komunę i totalitaryzm, maksymalna kontrola zwykłego,szarego,statystycznego Kowalskiego...Mi się to nie podoba ludzie na prawdę bardzo się ciesze że protestują takie ogromne koncerny jak Facebook lub Google(w praktyce to nie mieli by na czym zarabiać ale to inna sprawa) Jakie jest wasze zdanie? Czy według was przyda się ACTA w Polsce? czy nada się to ? co myślicie o tej sprawie.


Przybliżmy czym ma być nasze "kochane" ACTA według rządu : otóż projekt ma mieć za zadanie zmniejszenie czy wręcz "Wybicie" piractwa w sieci. Spoko ale jakie są prawdziwe pobudki ACTA? no cóż najpewniej zablokują Facebook, Google, Youtube, i inne portale na które wrzucane są pliki takie jak Fileserve Rapidshare i jest tego multum, czemu? ja wam powiem czemu, otóż wszystkie te serwisy będą łamały prawa autorskie na których łamaniu jest oparte piractwo, a Youtube pewnie będzie pierwszym portalem społecznościowym do odstrzału większej kopalni braku praw autorskich do piosenek czy różnych scenek się chyba nie znajdzie.

No to by było na tyle o ACTA
O NWO pewnie wiecie wystarczająco.
Pozdrawiam.

Użytkownik Patriarcha edytował ten post 23.01.2012 - 12:04


#2

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zapewne skończy się na tym że będzie tu tak jak w Korei północnej,że za nie płakanie po przywódcy zaczną do więzienia wsadzać albo jeszcze lepiej za powiedzenie publicznie "kurwa" rozstrzelanie na miejscu bez sądu


Tia, po Tusku złodzieju będziemy płakać - w Polsce nigdy do takiego czegoś nie dojdzie! W Korei już przyzwyczaili się do dyktatury i totalitaryzmu, tymczasem my nigdy nie damy się tak zniewolić! Jakimi nie bylibyśmy ludźmi to jesteśmy narodem walecznym, trzy wielkie mocarstwa chciały nas zniszczyć i co? Po wielu latach niewoli udało się naszym przodkom odzyskać wolność dla Polski.

W średniowieczu czy starożytności przynajmniej nie było takich jaj nie chciałeś, wyjechałeś gdzieś do lasu mieszkać i miałeś gdzieś podatki itd.


No zależy gdzie. Pamiętaj, że "pospólstwo" w starożytności i średniowieczu to głównie chłopi, którzy musieli służyć swym panom i tak jest obecnie.



#3

Patriarcha.
  • Postów: 5
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak Irytuje mnie też fakt że ludzie sami se nadają prawa...i to te najbardziej im pasujące a jak im nie pasują, to je modyfikują żeby im pasowały,nie wiem dobra spx ludziom potrzebne są zasady ale bez przesady...

Prosze na Kwejk.pl http://kwejk.pl/obrazek/855864 mały przedsmak tego co będzie z ACTA.

Prosze na Kwejk.pl http://kwejk.pl/obrazek/855864 mały przedsmak tego co będzie z ACTA.

#4

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wracając do ACTA : wiecie co mnie w tym najbardziej irytuje? Że jest do prawo wprowadzane tylko, aby Ci bogacze się jeszcze bardziej bogacili, a szarzy obywatele, albo odmawiali sobie przyjemności lub wydawali więcej pieniędzy. Moim zdaniem Ci, którzy są przez nas internautów rzekomo okradani powinni znaleźć jakiś sposób, żeby ludzie nie ściągali tylko kupowali ich produkty. Powinni obniżyć ceny, dodawać jakieś gratisy, których nie można byłoby znaleźć gdzieś indziej itp. Na tym polega dobra reklama produktu. Wiadomo, że wolę kupić dajmy na to podwójną paczkę Delicji w Biedronce za 3,5 zł, niż pojedyńczą w małym sklepie za tę samą kwotę, a są one tej samej jakości.



#5

Patriarcha.
  • Postów: 5
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm masz racje Within, kur** nieważne z resztą pomysł na ACTA był jest i będzie poroniony...przyznam że to najgorszy pomysł (gorszy od NWO nawet) jaki w życiu było dane mi poznać. boje się tylko tego że to wejdzie w życie i...i... no co ja będe robić no?! xDD no tak sport xD

#6

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

przyznam że to najgorszy pomysł (gorszy od NWO nawet) jaki w życiu było dane mi poznać.


Hmm, tylko, że NWO zakłada przeżycie 500.000.000 osób, jedną religię, zero wolności - jest spore prawdopodobieństwo, że przeżyję ja czy Ty, bo w pierwszej kolejności pójdą pod nóż kraje Afrykańskie, które według elit są darmozjadami, ale życie w kontrolowanym świecie nie podoba mi się.

boje się tylko tego że to wejdzie w życie i...i... no co ja będe robić no?! xDD no tak sport


Wiem, ja też byłem na początku takim trochę, no właśnie nie wiem jak taki ktoś się nazywa, ale w każdym bądź razie pisz trochę inaczej, bo nikt Cię tu na poważnie nie będzie traktował.



#7

Patriarcha.
  • Postów: 5
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wgle zbyt duża kontrola nie jest dobra dla nikogo, bo ludziska jak coś mają to chcą więcej tak samo będzie z kontrolą mają jakąś to będą chcieli większą i tak dalej i tak dalej niestety ludzka natura...
tym ostatnim zdaniem próbowałem wprowadzić troche komizmu no cóż jednym się podoba innym nie, jednym się udaje innymi nie. hehe

#8

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

boje się tylko tego że to wejdzie w życie i...i... no co ja będe robić no?! xDD no tak sport


Może przestaniesz marnować czas na graniu w pirackie gry i oglądanie pirackich filmów i zostaniesz reprezentantem Polski. ;)



#9

Patriarcha.
  • Postów: 5
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Reprezentantem w czym? :)

Użytkownik Patriarcha edytował ten post 23.01.2012 - 12:52


#10

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Reprezentantem w czym?


W dowolnej dyscyplinie sportowej. Ale dobra, już koniec tego off-topu.



#11

Patriarcha.
  • Postów: 5
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ahaa tak BTW. to ostatnio zapałałem miłością do snowboardu :D hehe

wracając do tematu jak myślicie, czy Globalizacja to dobry pomysł?

#12

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To nie jest powrót do tematu, bo miało być o NWO i ACTA. Jest tyle różnych tematów dotyczących globalizacji. Ja sam się nie wypowiem konkretnie, bo jestem "pomiędzy", ale mogę wypisać argumenty za i przeciw, o których dyskutowaliśmy na Podstawach Przedsiębiorczości :

Pozytywne:

*Rozwój technologii
*Rozwój handlu
*Konkurencja
*Otwarcie na rynek pracy
*Rozwój turystyki
*Zawieranie unii i porozumień międzynarodowych
*Rozwój komunikacji
*Postęp naukowy
*Bezpieczeństwo obrotu towaru
*Wymiana złóż mineralnych

Negatywne:

*Rozwój przestępczości i terroryzmu
*Wyzysk krajów najuboższych
*Tania siła robocza
*Upadek małych przedsiębiorstw
*Korupcja i protekcjonizm
*Zanieczyszczenie środowiska
*Zanik, osłabienie patriotyzmu
*Bezrobocie
*Ryzyko rządów dyktatorskich
*Konkurencja przedsiębiorstw

Za i przeciw : Przenikanie kultur i tradycji.



#13

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Globalizacja to nieunikniony skutek rozwoju handlu, transportu i internetu. Granice się zacierają, świat jest coraz mniejszy.



#14

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dobra czy zła, nieunikniona

#15

Patriarcha.
  • Postów: 5
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nom niestety nieunikniona, tylko ciekawy jestem czy to będzie wyglądać tak różowo czy to będzie początek (nieuniknionego też) końca .


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych