Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kościół protestancki - wszystko to czego brakuje KK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

widmus.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc jak sami zauważacie w Polsce raju katolików jest ich coraz mniej dlaczego??
Teoretycznie każdy mógłby sam sobie zadać takie pytanie ale wydaje mi się że odpowiedź jest jasna...
Coraz więcej ludzi zauważa że w KK jest dużo żeczy niezgodnych z Biblią np.: Modlenie się do Marii., Robienie obrazów/ posągów świętych...

Dołączona grafika


Wszystkie dane podano za Rocznikami Statystycznymi, z książki wydanej przez GUS pt. 'Wyznania religijne', oraz z informacji zebranych od niektórych związków wyznaniowych.

Teraz na podstawie tabeli co można zauważyć??
Z kościoła Katolickiego co roku odchodzą tys. ludzi Taka sama sytuacja jest w prawie wszystkich kościołach jedynym wyjątkiem jest Kościół Zielonoświątkowy do którego co roku przychodzą nowi ludzi i jak po tabeli widać... zostają w nim ;]

Czyli wniosek nasuwa się sam jeżeli w wielkim Kościele Katolickim ludzie nie znajdują Boga szukają go gdzie indziej i najwyraźniej znajdują go w Kościół Zielonoświątkowym sam jestem członkiem tego kościoła i mogę śmiało powiedzieć że czegoś takiego jak tam nigdzie nie można spotkać sam byłem światkiem cudów np.: Jedna z członkiń Zboru miała powiększoną tarczyce (nadawała się tylko do operacji)... podczas ogólno Polskiego Kongresu każdy miał na kartce napisać o co pastorzy mają się modlić napisała na kartce i po tygodniu gdy zadzwonili do niej ze szpitala okazało się ze tarczyca pomniejszyła się do normalnego rozmiaru .
Takie rzeczy są naprawdę niesamowite kiedy się je np.: widzi (sam byłem raz światkiem).
Rzeczą która najbardziej mnie zachwyciła w tym kościele to rodzinna atmosfera ;] wiem że może się to dla niektórych wydawać głupie ale kiedy widzi się tyle osb. I prawie wszystkie się znają to naprawdę może zachęcić człowieka i pokazać mu że świat nie jest taki zły;]
Jak sam zauważyłem to na forum popularna jest kult Bogów Sumeru... ale mogę was zapewnić że ani w KK ani w Klasztorze Buddyjskim ani w Meczecie ani wiara w Bogów Sumeru nie da wam Bożej Obecności która na każdym kroku jest zauważalna w kościele Zielonoświątkowym.....

Text ten w żadnym stopniu nie jest zachętą do zmiany religii / przekonań itd... ma na celu tylko pokazać jak jest w Kościele Zielonoświątkowym..... ;]
Kieruje się zasadą: Jeżeli wy możecie mówić o Bogach Sumeru to ja mogę mówić o Bogu Ludzi :D
  • 0

#2

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

widmus, mi jest wsjo rawno jaki kościół jest na czele w listach w polsce. Ale mam warunki:
1. Niech to będzie kosciół a nie związek polityczny
2. Niech rozliczają się z wszystkiego zgodznie z zasadami działałnością gospodarczą
3. Niech stanowią dowód, świadectwo tego, co mówią
4. Nie krzewią nienawiści narodowej, rasowej
5. Niech kościół będzie domem modlitwy a nie miejsce zbiórek pieniędzy, czy agitacji.
7. Kapłan, prowadzacy - jest człowiekiem a nie bogiem na ziemi!
8. Daje prawa istnienia innym wyznaniom.
9. Brak religii w szkołach. Szkoła to szkoła (że nie wspomnę, iz tam również przydałaby się rewolucja).

To tak na szybko, co mi przychozi do głowy. I myślę, że jeżeli te czynniki byłyby spełnione, to ja nie mam problemu nawet z KK.
  • 0

#3

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to powiem tak niech człowiek wierzy w to co chce bo wiara tak jak każda inna mówi o tym samym tylko inaczej to jest przekazywane przez pastorów, księży, kościół... lepiej ... najgorzej jakby w nic nie wierzył i uwarzał że jest Bogiem... [ateizm]
  • 0

#4

Artemus.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dane są częściowo "fałszywe", z powodu indoktrynacji przez chrzest - katolików jest mniej.

Jak sam zauważyłem to na forum popularna jest kult Bogów Sumeru... ale mogę was zapewnić że ani w KK ani w Klasztorze Buddyjskim ani w Meczecie ani wiara w Bogów Sumeru nie da wam Bożej Obecności która na każdym kroku jest zauważalna w kościele Zielonoświątkowym.....

A co, sprawdzałeś?

najgorzej jakby w nic nie wierzył i uwarzał że jest Bogiem... [ateizm]

Mozna to raczej podciągnąc pod satanizm i podobne, na pewno nie ateizm. Ten co w nic nie wierzy to agnostyk.
  • 0

#5

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten co w nic nie wierzy to agnostyk.

Nie no wierzy w siłe wyższą ;)
  • 0

#6

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dane z tabelki są, skromnie mówiąc, naciągane, ale co tam :P
Co do wyznania... widmus, napisałeś że wierzymy tutaj w Bogów Sumerów. Poniękąd masz racje, ale nie wierzymy (przynajmniej ja) w nich w sensie, istota wyższa, wszechmocny itp itd, tylko jako istoty z krwi i kości jak my. :P

I tak dodam że ja mogę się wpisać do grona deistów i apateistów (jak ktoś nie wie co to, to kłania się choćby Wikipedia
  • 0



#7

ddawidek89.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coraz więcej ludzi zauważa że w KK jest dużo żeczy niezgodnych z Biblią np.: Modlenie się do Marii., Robienie obrazów/ posągów świętych...


Chcialem sie nie udzielać w tym temacie ale KK katolicki nie Mmodli sie do Maryi ponieważ stałoby to w sprzeczności z jednobóstwem. To co ty nazywasz modleniem się sie do Maryi KK nazywa po prostu deesis czyli wstawiennictwem. Katolicy jedynie proszą w modlitwie Maryje o wstawiennictwo u Boga. o ile sie nie myle już w sredniowieczu mowiono o tym, że Bóg dał ludziom Jezusa i Maryję by nie musieli sie zwracać bezpośrednio do niego, bo potęga i wielkość Jego może być krępująca i przytłaczająco...To samo tyczy się świętych. Modlimy sie jedynie o wstawiennictwo a to zasadnicza roznica :)
  • 0

#8

Vodzus.
  • Postów: 65
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest to samo. Mogę powiedzieć, że smochód ma trzy koła, albo, że jedno ukradli. To jest po prostu modlitwa, nie żadne wstawiennictwo.
Kościół potępia wiarę w duchy.
Duch = dusza
Duch święty = dusza
Ekhem...

Zakazują też fetyszy.
A krzyżyk?

Potępiają magizm i okultyzm.
A "przemiana wina w krew i spożywanie ciała bożego"?
  • 0

#9

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dawidek, dla mnie to nie jest żadna różnica osobiście. zwracanie się do kogoś 'wyższego' jest dla mnie modlitwą.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych