Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny Szept


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Cześć. Chwilę temu byłem uczestnikiem dziwnego zjawiska. Otóż czytałem temat o Węgierskiej Piosence Samobójców, jak zawsze leżąc na łóżku przed ekranem. Z ciekawości wklepałem tytuł do Google i znalazłem to, o czym chwilkę temu przeczytałem, dokładnie tę wersję: Dołączona grafika

Włączyłem i zacząłem wyglądać przez okno, patrząc, jak pada deszcz. W pewnym momencie piosenka się urwała (tak jakbym stracił połączenie z internetem i nie mogło wczytać dalszej jej części). Próbowałem odtworzyć ją dalej, więc wcisnąłem na klawiaturze F5 w celu odświeżenia strony. Puściłem nutę i urwała się dokładnie (!) w tym samym momencie co wcześniej, pomimo, że teraz poleceniem ping sprawdzałem stan połączenia. Nagle zacząłem słyszeć szepty, jakby z głośników. Nie wiem, w jakim języku były, nie wiem nawet czy to było coś konkretnego. Pomyślałem, że to może wina ustawień systemowych (regulator głośności znajduje się w odległości ok 2m ode mnie, więc za każdym razem by zmienić głośność musiałbym wstawać z łóżka, dlatego wszystko kontroluję za pomocą ustawień systemowych). Szepty nie ustawały, więc sprawdziłem konfigurację głośności - ustawione maksymalnie. Zacząłem zamykać karty przeglądarki (przeglądałem paranormalne.pl, sprawdzałem facebooka oraz status wioski na plemiona.pl), aż zamknęła się cała przeglądarka (używam Chrome), a pomimo tego szepty nadal nie ustawały. Z moimi obecnymi głośnikami zawsze były problemy - czasem "strzelą" jak ktoś podłącza coś do prądu (x-530 ma niestety tę wadę produkcyjną), ale szeptów jeszcze nigdy z nich nie słyszałem. Zjawiska paranormalne są mi po części bliskie (widzę rzeczy, których nie widzą inni itd.), więc moje pytanie ma charakter czysto informacyjny. A pytanie jest takie: Co to - waszym zdaniem - mogło być?
  • 0

#2

Demon.
  • Postów: 80
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam pytanie. Czy to są głośniki bezprzewodowe? Bo jeśli tak to mogły odbierać sygnał nadawany o tej samej częstotliwości przez komputer jednego z sąsiadów. W co wątpię, ale warto zapytać. Jakie to głośniki?
  • 0

#3

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

głośniki są na normalną wtyczkę jack 3,5, pracują w dolby 5.1 (oddzielny kabelek na sub + centralny, oddzielny na boczne i oddzielny na przednie)
  • 0

#4

Patrylo.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedys gdy wylaczalem komputer, razem z glosnikami, przez pare chwil, zwlaszcza w nocy, slychac bylo w nich wlasnie szepty, glosy. Wg. mnie po prostu w jakis tam sposob(nie znam sie na elektronice) gosniki odbieraly jakies fale radiowe, prawdopodobnie dlugie.
  • 0

#5

mania661.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dobry bit xD ale co w tym strasznego ??

Użytkownik mania661 edytował ten post 08.01.2012 - 14:51

  • -1

#6

Sandra.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Skoro piszesz, że widzisz rzeczy, których inni nie widzą, mniemam, iż masz schizofrenię. Szepty w tej chorobie to norma, więc chyba wszystko gra.
  • 0



#7

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Sandra


Dzięki :D do schizofrenii jednak mi daleko (stwierdzam to jako fakt stuprocentowo potwierdzony), gdyż słyszałem historie o schizofrenikach od mojej matuli (pracuje w domu dziecka, gdzie trafiają się przeróżne przypadki). Był u niej w pracy taki jeden, co mu się piłeczki pingpongowe w białe mitsubishi zamieniały, rozmawiał z kosmitami przez szklankę itd., a mi do takich zachowań na prawdę daleeeee(...)eeko, więc twoja teoria odpada ;) Ale dzięki, przebadam się i zobaczymy co tam w moim chorym mózgu wyjdzie :D


@Patrylo

Twoja wersja wydaje się prawdopodobna, aczkolwiek przydałoby się wyjaśnienie, jakim cudem przez ponad 4 lata użytkowania głośników zdarzyło się to dopiero teraz? :P
  • 0

#8

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja sądzę, że tak odreagowal Twój umysl na tę piosenkę - no chyba, że ona ma faktycznie w sobie cos tajemniczego i to jest element wywolujacy te samobojstwa, ale nie przejmuj się :D
  • 1



#9

M. L. B..
  • Postów: 98
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdy połączenie z internetem jest zbyt powolne, albo naotwiera się Bóg wie ile kart, to wrzuta zatrzymuje ładowanie piosenki, choć pasek transferu pokazuje, że jest zbuforowana do końca, przynajmniej u mnie tak jest :) Tyle co do części pierwszej, a co do drugiej to nie mam pojęcia, co to mogło być. Wydaje się to dziwne, ale to, że leciała akurat ta piosenka, chyba nie ma nic do rzeczy.
  • 0

#10

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja w swoich głośnikach (jakieś 15 letnie no name-y) słyszałam kiedyś Cb radio a innym razem odbierały jakąś czeską stację radiową więc jakoś mnie te twoje szepty nie dziwią. Sprawdzałeś czy szepty cichną po wyciszeniu głośników w regulacji głośności? Jeżeli nie cichły przyczyn należy dopatrywać właśnie w odbiorze fal radiowych, w pewnych warunkach głośniki mogą udawać antenę xD. Jeżeli cichły stawiam na coś w oprogramowaniu. Nie wiem czy wiesz ale zamknięcie przeglądarki nie zawsze wystarcza by "wirus-żart" się wyłączył. Zwykle uruchamiają się w tle jako proces systemowy i można je wyłączyć przez ctrl+alt+del jeżeli się zna nazwę procesu albo przez ponowne uruchomienie systemu jeżeli się nie zna. Można też oczywiście odczekać aż się "wygadają" ale czasem może to trwać wieki. Na szczęście większość tego typu "wirusów" nie powoduje szkód w systemie i chyba dlatego antywirusy je zwykle ignorują.

Co do zatrzymania się muzyki w danym punkcie - często tak bywa. Zwykle odtwarzana muzyka zapisuje się w plikach tymczasowych a po odświeżeniu strony przeglądarka nie pobiera pliku ponownie tylko odwułuje się do istniejącej w plikach tymczasowych kopii. Jeżeli kopia jest uszkodzona muzyka wciąż będzie ustawać w tym samym momencie aż w końcu przeglądarka zadecyduje, że czas pobrać aktualniejszą wersję. Czasem ma to miejsce już po pierwszym odświeżeniu ale bywa, że trzeba odczekać kilkanaście minut lub nawet uruchomić ponownie komputer by uszkodzony plik przestał wadzić.
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych