Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rodzina NOLi :-) nad Brazylią 03 stycznia 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

UFO obserwowane przez wielu świadków na Niebie nad Brazylią.
Data obserwacji: 03.01.2012. Materiał w jakości HD,

http://www.youtube.com/watch?v=0Zo5hDfMGDg


  • 9

#2

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem cholernie ciekaw co nam ten 2012 przyniesie...
  • 2



#3

smile.dog.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

To będzie doprawdy ciekawy rok.
  • 0

#4

Kamilos.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zwykłe balony, lampiony czy innego typu petardy, które po prostu się wypaliły i zgasły.
  • -8

#5

Master..
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy filmik. Nie stawiałbym na lampiony czy balony bo ruch tych obiektów na to nie wskazuje. Kolejnym dowodem na to, że to nie lampiony jest to, że "światełka" gasnął po czym za chwilę znowu świecą. Jestem ciekawy co wyniknie z analiz filmiku.

i jeszcze taki mały offtopic. może ktoś zna tytuł piosenki w filmiku bo jest naprawdę świetny. :)
  • 0

#6

loona540.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm.. może i tak, ale to mi jakoś wcale nie przypomina balonów. UFO to raczej też nie jest...
  • -2

#7

Ells.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brakuje mi punktu odniesienia, który udowodniłby, że kręcone jest niebo...równie dobrze mógłby to być obraz rzucony na ścianę z rzutnika...
  • 1

#8

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Coraz więcej "fejków" można znajeźć w sieci. Na pewno nie jest to żadne UFO. Nie są to petardy, fajerwerki, balony i lampiony. Bardziej wygląda mi to na jakieś celowe przygotowanie efektów na niebie, coś jak kręgi w zbożu.

Już od dłuższego czasu kusi mnie, aby zrobić UFO i puścić nocą nad miastem. W moim regionie nieźle wieje więc efekt może być niezły. Zobaczymy co ludzie wtedy nakręcą :)
  • 0

#9

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy filmik. Nie stawiałbym na lampiony czy balony bo ruch tych obiektów na to nie wskazuje. Kolejnym dowodem na to, że to nie lampiony jest to, że "światełka" gasnął po czym za chwilę znowu świecą. Jestem ciekawy co wyniknie z analiz filmiku.

Ja bym tu lampionów nie wykluczał. Jak wiatr wieje na coś podpalonego, to często jest tak, że zanim zgaśnie widać takie właśnie migotanie. Tutaj za lampionami przemawia fakt, że gasnąc spadają. Jak wszyscy pewnie wiemy, lampiony działają tak, że rozgrzane powietrze unosi je do góry. Może ten wkład już się dopalał, więc mniej było gorącego powietrza, lampiony zaczęły opadać, a wiejący wiatr przygaszał płomień, który nie zgasł całkowicie, i gdy wiatr lekko przestawał wiać, płomień wracał.
Napisałeś też, że ruch na to nie wskazuje. Moim zdaniem ruch właśnie wskazuje na spadające lampiony.

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz. Zauważyłem, że najwyżej jest największe światełko i od niego odłączają się mniejsze, ale tego już pod lampiony nie podciągnę :)

EDYTA: Ehhh... Ostatnimi czasy, wszystkie obserwacje UFO w nocy są niestety tłumaczone lampionami :/

Użytkownik ptaq edytował ten post 08.01.2012 - 16:58

  • 0

#10

Husarz.
  • Postów: 88
  • Tematów: 17
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oglądam już któryś raz z kolei ten filmik. Fajnie, że jest w jakości HD. Czy jest to obraz z rzutnika? Aaa... osobiście mi na to nie wygląda, ponieważ ruchy wykonywane ręką i zoom kamery jest naturalny gdy patrzymy w niebo. Zresztą odgłosy dobiegające z otoczenia wskazują na to iż ci ludzie znajdują się gdzieś na podwórzu. Zwróćcie uwagę na sam początek. Tych świateł nie ma za wiele na starcie, potem jakby zaczynają wirować i pojawiać się nowe... Mogłyby to być lampiony, lecz ich charakterystyka nie pasuje do wszystkich świateł. Do niektórych jak najbardziej. Z drugiej strony mógłby być to pokaz flar i lampionów lub czegoś podobnego. Ktoś robił pokaz dla przysłowiowych jaj? Może... jednak i w to nie chce mi się wierzyć, ale to tylko moje osobiste odczucia. Nie mam pomysłu co to może być. Wojsko? Biorąc pod uwagę, że w Brazylii spotkania z obcymi są bardzo częste, to może oni się tak afiszują? Gdyby te światełka wykonały jakieś kółeczko, coś co wskazywałoby na inteligentny manewr, bylibyśmy bliżej celu wyjaśnienia tego zjawiska.

Jakoś zrobiło mi się przykro... pewnie to też efekt muzyczki wstawionej w tle, ale jeśli to pozaziemskie inteligentne istoty to poczułem się jakiś taki samotny ;). Ani są tam, a my tu...

Użytkownik Husarz edytował ten post 08.01.2012 - 19:06

  • 0

#11

Master..
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym tu lampionów nie wykluczał. Jak wiatr wieje na coś podpalonego, to często jest tak, że zanim zgaśnie widać takie właśnie migotanie. Tutaj za lampionami przemawia fakt, że gasnąc spadają. Jak wszyscy pewnie wiemy, lampiony działają tak, że rozgrzane powietrze unosi je do góry. Może ten wkład już się dopalał, więc mniej było gorącego powietrza, lampiony zaczęły opadać, a wiejący wiatr przygaszał płomień, który nie zgasł całkowicie, i gdy wiatr lekko przestawał wiać, płomień wracał.
Napisałeś też, że ruch na to nie wskazuje. Moim zdaniem ruch właśnie wskazuje na spadające lampiony.

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz. Zauważyłem, że najwyżej jest największe światełko i od niego odłączają się mniejsze, ale tego już pod lampiony nie podciągnę :)

EDYTA: Ehhh... Ostatnimi czasy, wszystkie obserwacje UFO w nocy są niestety tłumaczone lampionami :/


Najbardziej zaciekawił mnie ruch jednego ze światełek. 1:00 - 1:03. Światełko porusza się w dół z dużą szybkością przy czym skręca i podlatuje do migoczącego światełka.

Jeżeli chodzi o to "główne" światło to przychodzi mi na myśl (jeżeli to byłby lampiony) tylko to, że jest to helikopter i z niego zrzucane są te lampiony.
  • 0

#12

Husarz.
  • Postów: 88
  • Tematów: 17
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Słychać w 1:18 jak facet wymawia słowo "helikopter", a zaraz chłopiec odpowiada mu "Si" hmm.. czy było to pytanie czy zdanie twierdzące?
  • 0

#13

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Lampiony moim zdaniem można wykluczyć, wszelakie balony również. Ruch tych punktów był zbyt różnorodny by efektem ich poruszania się mógłbyć wiatr. Film mimo, że w HD, to jednak jako, że te punkty były źrodłem światła, nie wyglądają tu napewno tak jak ludzie widzieli je w momencie manifestacji. Co to może być? Ano nie wiem, dlatego z mojej perspektywy jest to UFO. Helikoptery też mi się wydaje, że to nie były, chociaż nie można w 100% tego wykluczyć
  • 0

#14

xeophyte.
  • Postów: 151
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mnie tez spodobal sie podklad, nielatwo bylo to znalezc ale jest - Massive Attack vs Burial - Paradise Circus

  • 2

#15

Jęk Lodowatych Ulic.
  • Postów: 326
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie jest to UFO (unidentified flying object) gdyż Termin „UFO” jest stosowany przede wszystkim do oznaczania niezidentyfikowanych obiektów latających, którym często przypisuje się obce pochodzenie.
A więc nikt nie wie co to jest więc dla każdego jest to UFO bo lampiony możemy wykluczyć bo zachowanie obiektów sugeruje że nie są lampiony a co do muzyki to wpada w ucho :)
Edit.
Proszę nie brać do serca mego postu gdyż człowiek może się mylić ;)

Użytkownik Domin15krk edytował ten post 10.01.2012 - 22:55

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych