Skocz do zawartości


Zdjęcie

100 lat historii świata w 10 minut (1911-2011)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam. Nie wiem czy ten film był już umieszczany na forum (według wyszukiwarki nie) - jeśli tak, to przepraszam. A jak nie, to zapraszam na poświęcenie 10 minut na obejrzenie 100 lat historii świata. Film nie trwa długo, a jest bardzo ciekawy. Szczerze polecam.


  • 4



#2

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Filmik bardzo ciekawy ;] Ja tak w politykę się nie mieszam i broń Boże nie jestem za PiS-em tak jak i za żadną inną partią, jednak ciekaw jestem czemu w tym filmiku autor nie uwzględnil tak istotnego wydarzenia jak Katastrofa Smoleńska? Odbila się glosnym echem na calym swiecie i nie można powiedzieć, że nie jest ważnym wydarzeniem w historii.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 06.01.2012 - 21:59

  • 1



#3

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Od razu widać, że twórca tego filmiku jest Niemcem. Poza tym: gdzie jest upadek Związku Radzieckiego?! Tak ważne wydarzenie, a zabrakło go w tym mixie. Paru innych zresztą też. Wiem, że trudno jest wybrać te najważniejsze, ale autor mógł popisać się większym wyczuciem.
  • 1

#4

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam. Nie wiem czy ten film był już umieszczany na forum (według wyszukiwarki nie) - jeśli tak, to przepraszam. A jak nie, to zapraszam na poświęcenie 10 minut na obejrzenie 100 lat historii świata. Film nie trwa długo, a jest bardzo ciekawy. Szczerze polecam.

Moim zdaniem nie powinieneś polecać tego filmu, bo moim zdaniem, ten film jest kiepski, autor skupił się w nim na wojnach, generalnie skupił się, na negatywnym obliczu naszej historii, natomiast strasznie mało na jej pozytywnym, zamieścił niewiele pozytywnych faktów historycznych i to nawet bardzo ważnych. Niema na przykład wzmianki o pierwszym człowieku w kosmosie, Gagarinie.
Niema nic o Unii Europejskiej, a pasowałoby coś zamieścić na ten temat, niema też nic o końcu Ery Wahadłowców Kosmicznych, niema nic o Pakcie Północnoatlantyckim i mógłbym wymieniać dalej.
Autor mimo swojego skupienia na negatywach historii, nie zamieścił wzmianki o wojnie Rosjan z Gruzją.
Pod sumując, film do poprawy, a nie do tego by go polecać, jedyne, co mi się w nim podoba, to dobrze dobrana muzyka. Natomiast brak ważnych wydarzeń w nim, bardzo mi się nie podoba, bo te zasługą by powiedzieć choć słowo o nich w tego rodzaju filmach.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 06.01.2012 - 23:03

  • 0



#5

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wypadało by też w wspomnieć o pierwszych demokratycznych wyborach w Polsce. Jak jest pokazana śmierć JPI i wybór Wojtyły to można by też w roku 2005 zamieścić zmiankę o śmierci JPII i wyborze Benedykta.

Także podobała mi się muzyka w tym klipie, można prosić o tytuły?
  • 0



#6

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak by tak wszystko uwzględnić, co chcecie, to nie byłoby to 100 lat historii w 10 minut, tylko 100 lat historii w 10 godzin x|

Zresztą nie oszukujmy się, w każdym kraju jest inny program nauczania historii, tzn nie, że inne "fakty", hehe, tylko na co innego po prostu kładzie się nacisk. Sorry, Within, ale wydarzenie smoleńskie to może było ważne dla nas, a na arenie międzynarodowej to o tyle, że to było jakby nie patrzeć coś niecodziennego, że elita europejskiego państwa nagle ginie w wypadku samolotowym- taki sobie sensacyjny news, nad którym potem wszyscy przechodzą do porządku dziennego i nie ma to jakiegokolwiek spektakularnego wpływu na losy świata. A jeśli cokolwiek było w tym spektakularnego, to kompromitowanie Nas przez Prezeska na arenie międzynarodowej.... ^^
  • 2



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych