Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne "zjawiska".


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 replies to this topic

#1

Provo.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, nie będę owijał w bawełne. Chodzi o to że pewnego razu przed zaśnieciem gdy lezałem sobię (oczy zamknięte, tak jakbym miał iść poprostu spać) zaczeła lecieć muzyka, dźwięk narastał i w pewnym momencie stał się taki jakbym słuchał muzyki na słuchawkach, wszystko fajnie, super, i nagle jakbym... nie wiem jak to ująć hmm... dostał poprostu od kogoś w twarz, nagle zrobiło się cicho i tylko taki głuchy pisk słyszałem(tak jakbym naprawde dostał i to dość mocno), no ale jakoś się tym nie przejąłem i zasnąłem. Nie wiem czy to ma związek z czymś nad przyrodzonym (w co wątpie ^^) ale poprostu z czystej ciekawości bardzo bym chciał wiedzieć co to mogło być. Jest jeszcze jedna sprawa że pewnego razu (nie wiem czy było rano czy środek nocy, ale z tego co pamiętam(nie jestem tego pewny) było jasno za oknem, więc raczej poranek) obudziłem się w nocy dosłownie sparaliżowany, nie mogłem nic zrobić, i miałem wrażenie jakbym "lewitował" nad łóżkiem ale ciągle w pozycji leżącej. Mam wrażenie, choć nie pamiętam tego tak dobrze że byłem wystraszony. Trwało to z 5-10 sekund po czym samoczynnie się położyłem dalej spać tak poprostu jakbym się "wyłączył" Mam nadzięję że ktoś ma jakąś teorię na ten temat która wytłumaczy co to mogło być.
  • 1

#2

TTT.
  • Postów: 101
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sytuacja 1: pierwsze na myśl przychodzi porażenie przysenne jednak często towarzyszy temu uczucie spadania i skurcz mięśni. Więc raczej ta opcja odpada. Czy byłeś mocno zmęczony przed zaśnięciem? Zwykle takie sytuacje jak opisujesz mają miejsce po pełnym emocji dniu gdy mózg potocznie mówiąc "wyłącza się". Mogły być to także hipnagogi, czyli zwykłe halucynacje przed zaśnięciem. Często towarzyszy im tzw. pisk w uszach.


Sytuacja 2: typowy przykład paraliżu sennego. Więcej informacji znajdziesz w internecie i na forum.

Użytkownik TTT edytował ten post 02.01.2012 - 02:48

  • 2

#3

Provo.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak byłem zmęczony. Dzięki za odpowiedź, wiem na czym stoję. :)
  • 0

#4

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://pl.wikipedia....le_m%C3%B3zgowe

Kiedy zasypiamy, budzimy się, aktywność mózgu zmienia się. Może to powodować różne dziwne uczucia. Na powyższej stronie jest napisane, czym charakteryzują się poszczególne zakresy częstotliwości fal mózgowych.

Użytkownik ciemność edytował ten post 02.01.2012 - 12:03

  • 1



#5

Provo.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, wielkie dzięki za odpowiedzi. Temat chyba do zamknięcia.

Ok, wielkie dzięki za odpowiedzi. Temat chyba do zamknięcia.
  • 0

#6

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3033
  • Tematów: 2606
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgodnie z życzeniem.

Dołączona grafika


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych