Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polacy - naród owiec (Podatki)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
358 odpowiedzi w tym temacie

#136

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja bym zostawił w spokoju media - one oczywiście kreują rzeczywistość tego nikt nie neguje; nie oszukujmy się jednak bo przeciętny Kowalski właśnie takowej oczekuje.

Jesteśmy państwem postkolonialnym - nie różnimy się niczym od krajów trzeciego świata (jeżeli chodzi o mentalność); popełniamy wszystkie właściwe takiej charakterystyce błędy. Na takim podłożu nie można nic tworzyć - a "miłościwie nam panującym" taki stan jest na rękę i będą go utrzymywać jak tylko długo się da.



#137

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podsumujmy informację z zeszłego tygodnia. Czy to jest normalne?

- Regionalne związki zawodowe Policji wysłały list do głównego związku zawodowego służb mundurowych, w którym wyrażają niepokój i proszą o wyrażenie oficjalnej opinii na temat korupcji na szczytach władzy w Policji.

- Lekarze: na wp.pl na stronie głównej znajdziemy nowy cennik łapówek dla lekarzy. Informacja jest podana publicznie - przecież łapówka w służbie zdrowia to coś zupełnie normalnego. Nienormalne było to, że za PiS ktoś to ścigał no ale teraz wszystko wróciło do normy.

- 900 tyś osób podpisało projekt obywatelski "Ratuj maluchy i starsze dzieci też" - Tusk jak i minister edukacji od 5 lat nie mogą znaleźć czasu na spotkanie z liderką ruchu Karolina Elbanowską.

Idealne państwo prawa..

#138 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja bym zostawił w spokoju media - one oczywiście kreują rzeczywistość tego nikt nie neguje; nie oszukujmy się jednak bo przeciętny Kowalski właśnie takowej oczekuje.


Ja jestem przeciętnym Kowalskim i nie akceptuję takich mediów, które dzielą Polaków i szczują ogłupiając do tego. Nie chcę też mediów antypolskich, które wspierają lewacki sposób niszczenia rodziny katolickiej. Jestem katolikiem. Polska to kraj katolicki, w którym 90% ludzi to katolicy, czyli zdecydowana większość, a jesteśmy dyskryminowani i poniżani przez antypolskie media i to w własnym kraju, więc nie mów proszę że przeciętny Kowalski tego właśnie oczekuje.

Jesteśmy państwem postkolonialnym - nie różnimy się niczym od krajów trzeciego świata (jeżeli chodzi o mentalność); popełniamy wszystkie właściwe takiej charakterystyce błędy. Na takim podłożu nie można nic tworzyć - a "miłościwie nam panującym" taki stan jest na rękę i będą go utrzymywać jak tylko długo się da.


Co to właściwie znaczy MY ?? My czyli kto? My Polacy? Przecież my Polacy nie decydujmy o swoich losach, bo nie posiadamy w tym kraju władzy. Jest ona iluzoryczna. Naszym "miłościwie nam panującym" jest na rękę co najwyżej nasza cierpliwość, która i też ma swoje granice. Ja nie wiem w jakim kraju ludzie żyjecie, ale sytuacja tak naprawdę jest tragiczna jeśli chodzi o gospodarkę, przemysł, pracę. Kiedy zaczną się prawdziwe debaty o problemach w Polsce na tym forum?





#139

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja jestem przeciętnym Kowalskim i nie akceptuję takich mediów, które dzielą Polaków i szczują ogłupiając do tego.


Jak to się mówi "jedna jaskółka wiosny nie czyni".

A teraz na poważnie - to jest właśnie problem państw postkolonialnych; dzielenie ludzi na lepszych i gorszych, przyjmując za kryterium jedynie "poparcie establishmentu" - z której strony by nie patrzeć, bo katoliccy guru też mają swoich ekspertów od takiej roboty. Ale tak jak napisałem wcześniej - takie media to jest SKUTEK tego w jakim kraju żyjemy a nie na odwrót.

Polska to kraj katolicki, w którym 90% ludzi to katolicy, czyli zdecydowana większość, a jesteśmy dyskryminowani i poniżani przez antypolskie media i to w własnym kraju, więc nie mów proszę że przeciętny Kowalski tego właśnie oczekuje.


Będę jechał po truizmach ale trudno. Gdzie oni są, poza tym, że istnieją na papierze? Zdecydowanie więcej widzę MWizWO czy innego pokroju lemingów, którzy właśnie tego od życia oczekują - bezrefleksyjnej papki medialnej na temat której będą mogli "podyskutować" przy piwerku ze sprite'm.

Dostanie mi się bojowym różańcem od Tsu ale jakoś to przeżyję - fenki działają w dokładnie ten sam sposób - różnią się tylko tematyką; u naszych ulubionych zwierzątek korporacyjnych będą to piersi Angeliny Jolie a w/w sympatyczne zwierzątka o dużych uszkach będą godzinami rozprawiać na temat "Protokołów Mędrców Syjonu".

I jedni i drudzy występują tylko tam gdzie istnieje mentalność postkolonialna.

Co to właściwie znaczy MY ?? My czyli kto? My Polacy?


Tak my, my Polacy - "polactwo", "michnikowszczyzna"; ludzie, którzy uciekają od polskości jak tylko się da, nawet z tak szlachetnych pobudek jak Ty. Ja rozumiem, że żyliśmy i żyjemy w nienormalnym kraju i takowa egzystencja wymusza na nas nienormalne zachowania - ale nie dajmy się zwariować.



#140

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko jest dobrze, PO ma znakomity plan dominacji Polski. Warunki są takie żeby muzułmanie nie przyjeżdżali a Polacy nie uciekają za chlebem tylko po prostu kolonizują Europę :D

#141 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

A teraz na poważnie - to jest właśnie problem państw postkolonialnych; dzielenie ludzi na lepszych i gorszych, przyjmując za kryterium jedynie "poparcie establishmentu" - z której strony by nie patrzeć, bo katoliccy guru też mają swoich ekspertów od takiej roboty. Ale tak jak napisałem wcześniej - takie media to jest SKUTEK tego w jakim kraju żyjemy a nie na odwrót.



Wybacz, ale nie zgodzę się z Tobą. Media nigdy nie dopasowują się do "ludzi". One uczą ludzi przede wszystkim co mają myśleć, ale nie uczą tego jak myśleć. To jest zasadnicza różnica, dlatego więc Twój argument jest blady, jak futro niedźwiedzia polarnego. Mówisz o katolikach. Zewsząd od kilku dobrych lat narasta antypolonizm i nagonka na wartości chrześcijańskie. Nie dziwię się, że środowiska katolickie bronią tychże wartości, bo to jest 900letnia tradycja naszego kraju. To fundament naszego państwa, fundament który antypolacy jak i klakiery ich wspierający próbują zniszczyć. Kiedyś sytuacja była podobna w czasach PRL. Na siłę zmuszano nasz naród propagandami kochać braci ze wschodu. Im większy nacisk tym większy opór był. Ja widzę dokładnie to samo zjawisko. Im bardziej uderza się w polskość, tym większe jest poruszenie Polaków. Polacy po prostu budzą się czy Ci się to podoba czy nie i jeśli już mowa o skutkach, to jest to jedyny skutek jak do tej pory wywołany przez antypolskie media.

Tak my, my Polacy - "polactwo", "michnikowszczyzna"; ludzie, którzy uciekają od polskości jak tylko się da, nawet z tak szlachetnych pobudek jak Ty. Ja rozumiem, że żyliśmy i żyjemy w nienormalnym kraju i takowa egzystencja wymusza na nas nienormalne zachowania - ale nie dajmy się zwariować.


Kolego, racz proszę zważać na słowa i nie insynuuj mi tu jakichś nonsensów z łaski swojej w moim kierunku. To, że od dziesięcioleci "naród z tropików" wyznający "szatana" na siłę kreował (robiąc to dalej) Polaka antysemitę, faszystę, polaczka, itd, to jedno, ale obrażasz mnie jako patriotę i Polaka przede wszystkim. Jestem dumny z miejsca, w którym żyję i z ludzi których znam. Mam zupełnie inne od Ciebie spostrzeżenia o naszym narodzie i według nie powinieneś zbyt często ulegać wpływom koszernych mediów dla Polaków. Jedyna choroba jaką zżera Polskę to antypolonizm kreowany już na całym świecie.

Pytanie teraz czy dobrze śpisz z myślą o tym, że z kraju, w którym mieszkasz i z rodaków z którymi żyjesz, zrobiono ruinę.

Moi pradziadowie Ułani przewracają się w grobie.

Użytkownik Creator edytował ten post 12.06.2013 - 17:22


#142

kurado.
  • Postów: 130
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

lud nie powinni obawiać się władzy to władza powinna bać się ludu.



To, że od dziesięcioleci "naród z tropików" wyznający "szatana" na siłę kreował (robiąc to dalej) Polaka antysemitę, faszystę, polaczka, itd, to jedno, ale obrażasz mnie jako patriotę i Polaka przede wszystkim. Jestem dumny z miejsca, w którym żyję i z ludzi których znam. Mam zupełnie inne od Ciebie spostrzeżenia o naszym narodzie i według nie powinieneś zbyt często ulegać wpływom koszernych mediów dla Polaków. Jedyna choroba jaką zżera Polskę to antypolonizm kreowany już na całym świecie.





Zgodzę się z tobą bywało że rozmawiałem z polakami mieszkającymi zagranicą to straszne walili do mnie tekstami "twoja matka n******* na zmywaku za grosze w Holandii" że polaczek itd. po głosie powiedział bym że większość 16 lat i pracy nigdy nie widzieli co straszniejsze był też koleś około 20-30 lat który mu poklaskiwał. Bywają też ludzie normalni którzy wyjechali za chlebem dla rodziny.



Władza w Polsce nie pomaga ludziom. Jest wiele niedociągnięć brak pracy ,wysokie podatki ,wywalanie unijnych pieniędzy w błoto (tak w błoto pamiętajmy że za jakiś czas my będziemy pompować pieniądze). Daleko nam do krajów zachodu nie tylko dlatego że politycy są jacy są ale i rodacy "mam to w d****", "jest źle" , "i co z tym zrobisz " i tu jest "nie k****** co

MY

ZROBIMY !" bo my możemy zrobić coś co może zmienić kraj ,nie ja i oni jesteśmy razem w jednym państwie.




jak są jakieś błędy ortograficzne to przepraszam mam dysleksje i wiem że mnie to nie usprawiedliwia .Skoro będą a zapewne tak mogę prosić tylko o wybaczenie

edycja: overdose
Proszę pamiętać, że wykropkowany wulgaryzm to też wulgaryzm i panować nad językiem, a najlepiej w ogóle nie używać wulgarnego języka

Dołączona grafika

Użytkownik overdose edytował ten post 13.06.2013 - 15:13


#143

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zdesperowany mężczyzna podpalił się pod Kancelarią Premiera. – Płonął jak pochodnia – relacjonują świadkowie. Ugasili go związkowcy pikietujący pod siedzibą Donalda Tuska (56 l.). 56-letni Andrzej Filipiak w stanie ciężkim trafił do szpitala. – Zrobił to z biedy, nie miał pracy! Nie mamy z czego żyć. Mąż mówił, że to wina polskiego rządu – wyznała Faktowi żona desperata Wiesława Filipiak (54 l.)

Tunezja...

#144

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

One uczą ludzi przede wszystkim co mają myśleć, ale nie uczą tego jak myśleć. To jest zasadnicza różnica, dlatego więc Twój argument jest blady, jak futro niedźwiedzia polarnego.


Nie rozumiem; raz piszesz o tym, że "naród" się budzi i ma dość antypolskich mediów, po czym kreujesz tezę w której traktujesz ludzi jak nomen omen tresowane małpy - nie uważasz, że jest to zrzucanie odpowiedzialności za swoje błędy na kogoś innego?

Kolego, racz proszę zważać na słowa i nie insynuuj mi tu jakichś nonsensów z łaski swojej w moim kierunku. To, że od dziesięcioleci "naród z tropików" wyznający "szatana" na siłę kreował (robiąc to dalej) Polaka antysemitę, faszystę, polaczka, itd, to jedno, ale obrażasz mnie jako patriotę i Polaka przede wszystkim.


Gdzie ja napisałem cokolwiek o byciu antysemitą, faszystą?

Polsce szkodzą zarówno ludzie, którzy uważają, że świat musi być kolorowy/tęczowy jak i Ci, którzy w jakimś romantycznym obłędzie doprowadzili patriotyzm do stanu absurdu. Ich nieustająca wojna skutecznie odrzuca osoby, które swoje "obowiązki polskie" wypełniają najlepiej tj. pracują, tworzą firmy/miejsca pracy, zakładają rodziny.

Pytanie teraz czy dobrze śpisz z myślą o tym, że z kraju, w którym mieszkasz i z rodaków z którymi żyjesz, zrobiono ruinę.


Bardzo dobrze - bo pomijając cały aparat PRL/III RP, który nas doprowadził do tego stanu - to my odpowiadamy za to, że nadal w nim tkwimy.



#145 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie rozumiem; raz piszesz o tym, że "naród" się budzi i ma dość antypolskich mediów, po czym kreujesz tezę w której traktujesz ludzi jak nomen omen tresowane małpy - nie uważasz, że jest to zrzucanie odpowiedzialności za swoje błędy na kogoś innego?



To, że nie rozumiesz (albo nie chcesz zrozumieć) to mnie jakoś nie dziwi. Napisałeś wcześniej, że media pokazują to co ludzie chcą oglądać, co jest absurdem do potęgi. Powtórzę się, chociaż już wcześniej to napisałem wyraźnie i klarownie. Media nie pokazują tego co ludzie chcą oglądać. Media na siłę chcą edukować ludzi w taki sposób, by myśleć za nich a nie uczyć ich samodzielnego myślenia. Jednak to nie wychodzi co widać po budzeniu się narodu, co widać po nastrojach wśród Polaków. Czy teraz wyjaśniłem się na tyle jasno, by dalsza gimnastyka wymijania się z treścią była zbędna?

W praktyce nie użyłeś słów o Polakach faszystach, czy antysemitach, ale Polaczek, polaczkowość do której się odniosłeś jest nacechowana takowymi stereotypami. Można zresztą wyliczać.

Polsce szkodzą zarówno ludzie, którzy uważają, że świat musi być kolorowy/tęczowy jak i Ci, którzy w jakimś romantycznym obłędzie doprowadzili patriotyzm do stanu absurdu. Ich nieustająca wojna skutecznie odrzuca osoby, które swoje "obowiązki polskie" wypełniają najlepiej tj. pracują, tworzą firmy/miejsca pracy, zakładają rodziny.


O przepraszam. Od kiedy zwykły Kowalski, który jest patriotą odpowiedzialny jest za zniszczoną, gospodarkę, brak przemysłu, wyprzedany majątek narodowy, czy wszelkiego rodzaju afery? Dodaj jeszcze, że patriotyczna młodzież ustawiała przetargi na stadiony EURO (obecnie do remontu), albo że sama siebie pałowała na Marszu Niepodległości (pałowała Niemiecka Antifa i nasza policja). Może do tego jeszcze emeryci są winni tego, że prezydent Komorowski, jak i reszta świty ośmieszają symbole narodowe? A kto wie, może nawet jest tak że bankrutujący Polacy, którzy nie dają rady walczyć z ZUSikiem są winni. Ciekawych rzeczy ja się od kolegi Shi dowiaduję. A kolorowych nie ma co mieszać. Spokojnie żyli w swoich domach, to rząd i media wzorem zachodnim zrobili z nich ofiary. Każdy wie czemu to służy. Ale proszę mi wybaczyć. Przecież to złe społeczeństwo jest winne tego, że kraj jest goły i niesuwerenny.

Bardzo dobrze - bo pomijając cały aparat PRL/III RP, który nas doprowadził do tego stanu - to my odpowiadamy za to, że nadal w nim tkwimy.


No wcale się nie dziwię, że dobrze sypiasz...wcale się nie dziwię.




#146

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eh; w takim razie raz jeszcze od początku.

Media nie pokazują tego co ludzie chcą oglądać. Media na siłę chcą edukować ludzi w taki sposób, by myśleć za nich a nie uczyć ich samodzielnego myślenia.


A ludzie są na tyle upośledzeni, iż dalej podążają w kierunku tego szaleństwa. Doskonale rozumiem Twój punkt widzenia - zawsze winni są mityczni "inni" - biorąc pierwszy prosty przykład: polactwo burzy się na układ/złych i sprzedajnych polityków kiedy wystarczy obiecać mu coś co chce usłyszeć i pobiegnie do urn wyborczych aby zagłosować właśnie na w/w "układ".

Oczywiście można powiedzieć, że biedny naród nie jest winny - przecież był przez tyle lat ogłupiany i tłamszony, więc nie może sam podjąć racjonalnej decyzji - zadajmy sobie pytanie; czy w takim razie Polacy zasługują na niepodległość?

Dlatego powtórzę raz jeszcze - takie media to SKUTEK a nie przyczyna; chociaż możesz oczywiście uważać inaczej.

W praktyce nie użyłeś słów o Polakach faszystach, czy antysemitach, ale Polaczek, polaczkowość do której się odniosłeś jest nacechowana takowymi stereotypami. Można zresztą wyliczać.


"Polaczek" jest nacechowany chamstwem, głupotą, standardowym "nie wiem ale się wypowiem" a w końcu pławieniem się w narodowej głupocie, która odpowiada za klęskę tego kraju. Nie wolno takich zachowań krytykować bo jest to od razu "walka z biednym prostym ludem". Czerwoni doskonale wiedzieli do kogo kierować swoje "mądrości" - nie musieli sie specjalnie nawet wysilać.

O przepraszam. Od kiedy zwykły Kowalski, który jest patriotą odpowiedzialny jest za zniszczoną, gospodarkę, brak przemysłu, wyprzedany majątek narodowy, czy wszelkiego rodzaju afery?


Od kiedy? Tak +/- od 93'. W ciągu kilku lat powstało prawie 6 milionów nowych miejsc pracy (!), 3 miliony małych rodzinnych biznesów, 10 miliardów dolarów wydanych na sensowne (co ważne) inwestycje - już pomijam liczbę studentów, w której wyprzedziliśmy nawet Japonię (posiłkuje się oczywiście pewnymi danymi, mam nadzieję, że wybaczycie mi, że nie cytuję tego wszystkiego z pamięci :P).

Wystarczyło pogrozić "wilczym kapitalizmem" i polactwo o mentalności niewolniczej od razu pobiegło do urn aby znowu władzę oddać czerwonym, reanimując PRL.

No wcale się nie dziwię, że dobrze sypiasz...wcale się nie dziwię.


Ja przynajmniej nie udaję, że nie istnieje jakiś straszny potwór, który siedzi pod łóżkiem - mam "czelność" wytykać te błędy tylko dlatego, że zależy mi na Polsce.

http://www.youtube.com/watch?v=180Mgpr8CfU

Użytkownik Shi edytował ten post 14.06.2013 - 09:40




#147 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja o chlebie, Ty o niebie. Ta dyskusja nie ma sensu, bo Ty nie rozumiesz, że na kogokolwiek byśmy nie głosowali, to jest jedna i ta sama klika od kilkudziesięciu lat, która skacze z partii do partii lub zakłada nowe. Argumentacja Twoja, że "wybraliśmy" jest absurdem z uwagi na to, że wybory parlamentarne nie dają możliwości wyboru partii społecznie akceptowanej, która nie może dostać się na listy wyborcze gdyż w praktyce jest to niemożliwe. Co w takim razie pozostaje? Śmieszny wybór, jak w przypadku wyborów prezydenckich, dadzą trzy gęby i macie ludu - wybierajcie.

P.S: A z tym powstawaniem firm to się tak nie rozpędzaj. PRL może i był durnym systemem, ale rocznie powstawało dajmy na to 200 dużych fabryk dające miejsca pracy, a w obecnym czasie od 500 do 1500 tys. firm rocznie plajtuje. Dziękuję za rozmowę.

Pozdrawiam.

Użytkownik Creator edytował ten post 14.06.2013 - 19:31


#148

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W tym roku jest ostatni rok prywatyzacji. W 2013 roku wartość spółek skarbu Państwa, które będą prywatyzowane stanowi 80% tego co zostało sprywatyzowane w 2012 roku. Od cały sukces PO. Nie dość że prywatyzowali to jeszcze pożyczali.

W 2014 nie będzie już czego prywatyzować i budżet będzie miał bardzo dużą dziurę, którą będą się starali zapełnić naszymi pieniędzmi i kolejnymi pożyczkami.

A co do mediów?

Michał Lisiecki, właściciel Platformy Mediowej Point Group, do której należy tygodnik "Wprost", szantażował zarządy dwóch państwowych spółek - twierdzi "Gazeta Finansowa". Lisiecki miał domagać się wykupienia reklam za kilka mln zł w zamian za wstrzymanie publikacji wskazujących nieprawidłowości w państwowych spółkach. Oskarżająca "Wprost" "Gazeta Finansowa" nie ujawnia źródeł swoich informacji, a PKP i Totalizator nie chcą komentować sprawy. PMPG twierdzi, że to próby nacisków, których celem jest wymuszenie wyrzucenia z redakcji "Wprost" dziennikarzy krytykujących rządzących.



#149

Jonxx.
  • Postów: 33
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To może zamiast dyskutować jacy Polacy są źli o ogólnie "be" to zastanówmy się co możemy zrobić. Myślę, że moglibyśmy dawać tu różne sposoby jak poprawić sytuację na lepszą.

#150

Monkey.
  • Postów: 29
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a PKP i Totalizator nie chcą komentować sprawy


Totalizator Sportowy? Teraz to już mnie nie zdziwi jak w LOTTO nie można trafić szóstki...Zrobić ustawioną loterie, żeby tylko zbierała pieniądze i dawała duży dochód z podatków...


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych