Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laska Eskulapa z Sumeru?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Symbolem medycyny jest laska Eskulapa, czyli laska, wokół której opleciony jest wąż. Eskulap jest to rzymski odpowiednik greckiego Asklepiosa, czyli boga-opiekuna sztuki lekarskiej.

Oto co wikipedia mówi na temat jego laski:

Laska Asklepiosa

Atrybutem Asklepiosa była to laska, opleciona przez węża (symbol odradzania się ze względu na zrzucanie skóry). Jej prototypem była (opleciona przez dwa węże) laska sumeryjskiego boga świata podziemnego i uzdrowiciela, Ningiszzidy (bóstwo opiekuńcze króla Gudei z miasta-państwa Lagasz).


Tak mniej więcej wygląda laska Eskulapa.
Dołączona grafika

Tak wygląda jego pierwowzór:
Dołączona grafika

A oto moje skojarzenie, gdy ujżałem laskę Ningiszzidy:
Dołączona grafika
Co wy o tym sądzicie? Czy moje przypuszczenia moga być słuszne?
  • 0



#2 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo interesująca teoria, naprawdę ciekawa, ale potrzeba więcej informacji. Podobieństwo jest, owszem, ale nie na tyle duże zeby robić wokół sprawy zamieszanie. Przynajmniej na tym etapie.


;(
  • 0

#3

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Inga, masz rację, na razie to są tylko moje przypuszczenia, wiem, że w sumeryjskich przekazach jest coś o "esencji życiowej", jak znajdę dowody, to wrzucę.
  • 0



#4

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam, źle zinterpretowałem temat ;>
Wydaje mi się małoprawdopodobne powiązanie tych 2 rzeczy. Co laska symbolizujaca władze ma wspolnego z genetyką ? Oczywiście da sie stworzyć odpowiednią teorie, ale wątpie, żeby to była prawda.
  • 0

#5

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czytałem kiedyś że być może powstanie tego symbolu zwiazane jest z metodą usuwania glist ludzkich - glista ludzka poruszająca się w układzie krwionośnym często przebija się przez tkanki i wystawia na zewnątrz ciała swój łeb - nie można jest łapać palcami ani szczypcami bo się urwie a wtedy zator murowany - trzeba wziąć jakiś mały patyczek i powoli nawijć ją na niego dokładnie tak jak w symbolu. Czy to prawda? Pewnie kolejna teoria...
  • 0

#6

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na razie przedstawiłem teorię do jej oceny, teraz poszukuję dowodów, by potwierdzić moje przypuszczenia, bądź je obalić. Bercik, nie należy z góry uważać, że coś jest małoprawdopodobne, wszystkie teorie trzeba sprawdzać w miarę możliwości.
Obaj, Asklepios, czyli Eskulap, i Ningiszzida byli powiązani z medycyną, a jak wiadomo medycyna w starożytnym Sumerze stała na wysokim poziomie.

[ Dodano: 2006-07-30, 16:37 ]
Ejael, również słyszałem o tej teorii, ale nie z glistą ludzką tylko innym pasożytem znajdującym się w nodze, który często ma ponad metr długości, również powoli nawija się go na patyczek, by go usunąć. Ale ten pasożyt jest pojedyńczy. a wokół laski Ningiszzidy owinięte są dwa węże, więc gdyby to odnosiło się do usuwania owego pasożyta, czy nie powinien być pojedyńczy wąż?
  • 0



#7

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

OBCE GENY ADAMA

Tam też co nieco o powiązaniu spirali , DNA itd. ;)
  • 0



#8

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyli Bercik, moje przypuszczenia są całkiem prawdopodobne... ;)
=[dj_cinex]=, założyłem ten temat, bo szukałem przez magiczny przycisk SZUKAJ o lasce Eskulapa, ale nic nie znalzałem...
  • 0



#9

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

znam tą teorie z książk Sitchina, podobnie jak DJ :P
JEst to mozłiwe i szczerze powiedziałwszy chciałbym żeby była to prawda - symbol DNA
  • 0



#10

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiedziałem, że jak napisze "na pewno nie" to coś w tym będzie, tak jest zawsze ;]
No to czekamy a dalszą porcje informacji.
  • 0

#11

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Liczne teksty w różnym stanie przetrwania czy fragmentacji znaleziono na tabliczkach glinianych w Mezopotamii. W Dwunastej Planecie zostały przejrzane "mity" innych ludów o stworzeniu człowieka, zarówno ze Starego, jak Nowego Świata; wszystkie one zachowały w pamięci proces zmieszania pierwiastka boskiego z ziemskim. W połowie przypadków pierwiastek boski określa się jako "esencję" pochodzącą z krwi boga, pierwiastek ziemski zaś jako "glinę", czyli "muł". Nie może być wątpliwości, że wszystkie te podania próbują opowiedzieć tę samą historię, ponieważ wszystkie mówią o
Pierwszej Parze. Nie ma wątpliwości, że pochodzą z Sumeru; w sumeryjskich tekstach znajdujemy najstaranniej opracowane opisy i wielką liczbę szczegółów dotyczących tego cudownego czynu: zmieszania "boskich" genów Anunnaki z "ziemskimi" genami małpoludów przez zapłodnienie jaja samicy małpoluda.
Było to zapłodnienie in vitro – w szklanej kolbie, jak przedstawia ten proces wizerunek na pieczęci cylindrycznej (il. 51). A więc, jak powtarzam, odkąd współczesna nauka i medycyna dokonała wyczynu zapłodnienia in vitro, Adam był pierwszym dzieckiem z próbówki...

Dołączona grafika


Fragment książki "Genesis jeszcze raz" Z. Sitchin

[ Dodano: 2006-07-30, 19:35 ]
Esencja z krwi boga, czyż esencją każdego żywego stworzenia nie jest właśnie DNA?
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych