Skocz do zawartości


Zdjęcie

Europejskie superpaństwo zamiast UE?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#106

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Martius


Bez obrazy, jeśli chcesz prowadzić wojnę, to ją sobie prowadz na własny rachunek . Gdzie byłeś na lekcjach historii? Czy naprawdę myślisz że wojna to rozwiązanie? Zmienić władzę? Na jaką, jaka partia może sprostać wymaganiom tych czasów? Korwin - Mikke (hahahahha!). Zastanów się nad tym co pleciesz. Kryzys zostanie zażegnany tylko wspólnym wysiłkiem wszystkich członków Europ + pomoc z Ameryki. Zastanów się - dzisiejsza wojna w Europie tak naprawdę równa się koniec ludzkości. To nie zabawa, reakcja łańcuchowa byłaby przerażająca, prawdopodobnie byłaby to wojna atomowa, w którą zaingerowałyby państwa islamskie takie jak Iran etc. Nie panikuj.

Kto ci zabiera ostatnie grosze? Ja mam pełne konto w banku, mam metody jak zarabiać. Pomyśl, potem narzekaj. Tymbardziej władzy w Europejskich państwach nie przejmą naziści. To Utopia.

Użytkownik Hologram edytował ten post 11.12.2011 - 14:00

  • 0

#107

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Martius


Bez obrazy, jeśli chcesz prowadzić wojnę, to ją sobie prowadz na własny rachunek . Gdzie byłeś na lekcjach historii? Czy naprawdę myślisz że wojna to rozwiązanie? Zmienić władzę? Na jaką, jaka partia może sprostać wymaganią tych czasów? Korwin - Mikke (hahahahha!). Zastanów się nad tym co pleciesz. Kryzys zostanie zażegnany tylko wspólnym wysiłkiem wszystkich członków Europ + pomoc z Ameryki. Zastanów się - dzisiejsza wojna w Europie tak naprawdę równa się koniec ludzkości. To nie zabawa, reakcja łańcuchowa byłaby przerażająca, prawdopodobnie byłaby to wojna atomowa, w którą zaingerowałyby państwa islamskie takie jak Iran etc. Nie panikuj.

Kto ci zabiera ostatnie grosze? Ja mam pełne konto w banku, mam metody jak zarabiać. Pomyśl, potem narzekaj. Tymbardziej władzy w Europejskich państwach nie przejmą naziści. To Utopia.

Pełne konto w banku? Gratuluję, ale pomyśl o ludziach którzy nie mają takiego szczęścia, albo nie są politykami. Ale też gratuluję że oglądasz jeszcze telewizję i do tego ufasz im co mówią. Dlaczego w Polsce aż tak bardzo nie odczuło się kryzysu na początku? Bo u nas jest duży rynek wewnętrzny i ludzie nadal kupowali mimo tego jak straszyli, dlatego trzeba stawiać na samowystarczalność i niezależność. Widać że historia nadal nie uczy, tak jak przed II Wojną Światową...
  • 1

#108

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Gdyby Europa była Federacją, ten rynek byłby jeszcze bardziej samowystarczalny i niezależny, przedewszystkim większy i dynamiczniejszy. A nie jest, z winy ludzkiej głupoty. Mam konto pełne w banku, ty też możesz mieć. Wystarczy pomyśleć, to naprawdę nie boli, ty możesz zarabiać DOKŁADNIE tak samo jak ja i dokladnie tyle samo co ja. Ale tego jak ci nie zdradze, to nie moja sprawa ażeby zapełniać twoje konto. Moim sąsiadom żyje się tak samo jak przed "kryzysem" i mi też. Mojej rodzinie w Niemczech i Włoszech również żyje się tak samo. To propaganda z tym kryzysem, ludzie którzy myślą i potrafią zrobić biznes radzą sobie. Tylko zadymiarze i nacjonaliści się burzą. Historia się powtarza,

Użytkownik Hologram edytował ten post 11.12.2011 - 14:10

  • 0

#109

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo u nas jest duży rynek wewnętrzny i ludzie nadal kupowali mimo tego jak straszyli, dlatego trzeba stawiać na samowystarczalność i niezależność. Widać że historia nadal nie uczy, tak jak przed II Wojną Światową...


Gdyby nagle usunąć handel zagraniczny z Niemcami, to nasza gospodarka miałaby się bardzo źle. Bardzo dużo firm żyje z eksportu i współpraca między krajami w UE daje im na to możliwość.

Do wszystkich protekcjonistów, nacjonalistów i tych którzy nawołują do zbrojenia się i kupna konserw.
Idea liberalnego wolnego rynku nie jest nacjonalistyczna, więc odwołując się do niej w tym kontekście kalacie to zjawisko. Wolny rynek to współpraca każdego z każdym. W Europie nigdy nie było tak wolnego rynku jak dziś od czasów Cesarstwa Rzymskiego. Każdy Polak może handlować z każdą nacją Europy z uniwersalnym zestawem atestów i certyfikatów. Porównajmy to do handlu z Rosją, która w każdej sprzyjającej sytuacji stosuje wobec Polski zakazy handlu.

Po drugie, Polska nie ma szans w starciu militarnym z innymi krajami. Rosja, czy Niemcy zjedzą nas na śniadanie jeśli dojdzie do walki. Nie wiem po co się łudzicie, że Polska może samodzielnie stworzyć potęgę pozwalającą na bezpieczeństwo w sytuacji w której nie będą już obowiązywały bliskie związki w łonie UE.

Pełne konto w banku? Gratuluję, ale pomyśl o ludziach którzy nie mają takiego szczęścia, albo nie są politykami.


Szczęścia... Tak jakby dostatek zależał od wyniku loterii. Większości ludzi którzy klepią biedę:
- nie chciało się uczyć
- woleli chlać
- marnowali czas na głupoty
- woleli odwalić 8 godzin w pracy a potem oglądać TV i nie martwić się o nic więcej.
  • 0



#110

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Martius


Bez obrazy, jeśli chcesz prowadzić wojnę, to ją sobie prowadz na własny rachunek . Gdzie byłeś na lekcjach historii? Czy naprawdę myślisz że wojna to rozwiązanie? Zmienić władzę? Na jaką, jaka partia może sprostać wymaganiom tych czasów? Korwin - Mikke (hahahahha!). Zastanów się nad tym co pleciesz. Kryzys zostanie zażegnany tylko wspólnym wysiłkiem wszystkich członków Europ + pomoc z Ameryki. Zastanów się - dzisiejsza wojna w Europie tak naprawdę równa się koniec ludzkości. To nie zabawa, reakcja łańcuchowa byłaby przerażająca, prawdopodobnie byłaby to wojna atomowa, w którą zaingerowałyby państwa islamskie takie jak Iran etc. Nie panikuj.

Kto ci zabiera ostatnie grosze? Ja mam pełne konto w banku, mam metody jak zarabiać. Pomyśl, potem narzekaj. Tymbardziej władzy w Europejskich państwach nie przejmą naziści. To Utopia.


Nawet sam Rostowski przestrzegał, że za 10 lat może wybuchnąć wojna w Europie. Jeżeli kryzys nadal bedzie panowac, to w Niemczech za kilka lat wygra populistyczna Narodowodemokratyczna Partia Niemiec, a w Rosji komuniści, którzy wczoraj wyszli tak masowo na ulice po raz pierwszy od 20 lat. Lepiej dmuchać na zimne, tak jak czyni chociażby Grecja, która właśnie kupiła od Amerykanów 400 nowych czołgów.
Kryzys lat 30 doprowadził do wojny, wiec istnieje duże rpawdopodobieństwo, że i ten będzie przyczyną kolejnej.
Jeżeli UE chce wygrac z kryzysem, to musi zliberalizowac gospodarkę, zlikwidować datki socjalne dla nierobów i zrobić porządek z biurokracją.

Kto ?? Państwo i jego haracz. Im mniejsze podatki, tym gospodarka lepiej się rozwija.

W Europie nigdy nie było tak wolnego rynku jak dziś od czasów Cesarstwa Rzymskiego.


Bzdura, w XIX wieku panwoała dużo więskza wolność gospodarcza niż dzisiaj.

Po drugie, Polska nie ma szans w starciu militarnym z innymi krajami. Rosja, czy Niemcy zjedzą nas na śniadanie jeśli dojdzie do walki. Nie wiem po co się łudzicie, że Polska może samodzielnie stworzyć potęgę pozwalającą na bezpieczeństwo w sytuacji w której nie będą już obowiązywały bliskie związki w łonie UE.


Dlatego Polska musi silniej się związać z krajami grupy Wyszehradzkiej i być liderem unii środkowej Europy.

Zaznaczam, nasz kraj ma prawo się bronić, i powiem więcej, jest to nasz narodowy obowiązek. Bo któż inny nas zdoła obronić ?? Hameryka ?? A może Francuziki tak jak w 39 roku ? Hahaha...

Użytkownik martius edytował ten post 11.12.2011 - 18:40

  • 0

#111

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Martius


Jeśli chodzi o mnie, wolałbym popełnić samobójstwo niż walczyć w imię wypaczonei ideologi jaką jest nacjonalizm/patriotyzm. Zawsze powtarzałem że nauki humanistyczne są groźne dla społeczeństwa. Są bardzo groźne. Człowiek powinien zagłębiąć się w naukach ścisłych, niestety, jeśli tego nie potrafi zaczynają się schody - walczy w imię jakichś ohydnych ideologi wykorzystywany przez możnych a oni siedzą sobie na krzesłach, w swoich gabinetach mydląc swoje ciałka w basenach i mając głęboko w [...] los żołnierzy. Naiwni żołnierze, bo im można wmówić wszystko, dla pieniędzy i "honoru" zabijają innych i zabijają siebie. Przerażające..
Problem kryzysu w Europie da się rozwiązać, i się go uda rozwiązać bez walk, tylko ludzie tacy jak ty, agresywnie nastawieni do rzeczywistości, są rzeczywistym zagrożeniem. Za dużo fascynacji historią, za mało rozsądku. 

 Edycja: Kurczak

Dołączona grafika


  • 0

#112

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bzdura, w XIX wieku panwoała dużo więskza wolność gospodarcza niż dzisiaj.


Ponieważ? Cła międzypaństwowe, protekcjonizm i wykorzystywanie kolonii jako wytwórców tanich dóbr. Zmuszanie państw do kupna swoich produktów i preferencji dla swoich kupców (choćby Wojny Opiumowe).

XIX wiek był czasem imperialistycznej ekspansji i ciągłych tarć pomiędzy potęgami. To nie był wolny rynek. Może brak było regulacji wewnątrz państwowych, ale pomiędzy państwami europejskimi wolny rynek był ograniczony przez podejrzliwie patrzących na siebie władców. Dlatego podałem przykład Cesarstwa Rzymskiego, bo to ono ostatnie zjednoczyło ziemie Europy.

Dlatego Polska musi silniej się związać z krajami grupy Wyszehradzkiej i być liderem unii środkowej Europy.


Widzisz jakąś chęć innych krajów środkowej Europy do tworzenia czegoś takiego? Białoruś ewidentnie dąży ku Rosji, Litwa jest w stosunku do nas bardzo niechętna - ze względów historycznych. Oni ciągle mają obawy. Ukraina? To nadal bardziej rosyjska strefa wpływów. Słowacja, Czechy - nie dają żadnych sygnałów. Co może zaproponować tym krajom Polska? Nie możemy im zapewnić ani bezpieczeństwa, ani dużych wpływów politycznych. Mrzonki mrzonkami, ale trzeba stać na ziemi stabilnie i jasno oceniać sytuacje.

Zaznaczam, nasz kraj ma prawo się bronić, i powiem więcej, jest to nasz narodowy obowiązek. Bo któż inny nas zdoła obronić ?? Hameryka ?? A może Francuziki tak jak w 39 roku ? Hahaha...


Przed czym się bronić? Teraz nie ma potrzeby się bronić, bo jesteśmy w UE i NATO. Jeśli UE się rozpadnie a NATO całkiem upadnie, to nie będziemy się w stanie bronić przed naciskami politycznymi sami. To jest niewykonalne. Za duzi gracze są wokół nas.


Budujesz swoją postawą niechęć i niepokój. Nikt Cię nie atakuje, a Ty chcesz się bronić przed wrogiem którego nie ma. Nie będzie go dopóki ludzie tacy jak Ty go nie stworzą.
  • 0



#113

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zaznaczam, nasz kraj ma prawo się bronić, i powiem więcej, jest to nasz narodowy obowiązek. Bo któż inny nas zdoła obronić ?? Hameryka ?? A może Francuziki tak jak w 39 roku ? Hahaha...


Przed czym się bronić? Teraz nie ma potrzeby się bronić, bo jesteśmy w UE i NATO. Jeśli UE się rozpadnie a NATO całkiem upadnie, to nie będziemy się w stanie bronić przed naciskami politycznymi sami. To jest niewykonalne. Za duzi gracze są wokół nas.


Budujesz swoją postawą niechęć i niepokój. Nikt Cię nie atakuje, a Ty chcesz się bronić przed wrogiem którego nie ma. Nie będzie go dopóki ludzie tacy jak Ty go nie stworzą.

Jasne, lepiej od razu rozwiązać Siły Zbrojne RP, bo przecież nie ma potrzeby się bronić... Oj Mylo, głupoty wypisujesz.
Jesteśmy w UE i NATO? I co z tego? Nie ma co się oglądać na sojuszników, bo np. w II Wojnie Światowej niewiele nam oni pomogli... Tak jak już nieraz mówiłem, jak przyjdzie co do czego, to każde państwo dba przede wszystkim o siebie, a nie o sojuszników.
Zauważ, że wszystkie państwa należą do ONZ, organizacji, która stawia sobie za cel zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa na świecie. I jakoś mimo istnienia tej szlachetnej organizacji, nadal dochodzi i będzie dochodzić do wielu konfliktów zbrojnych. Więc przynależność do ONZ ani do NATO nie oznacza, że ktoś nikt nie zaatakuje.

To, że w ciągu najbliższych 5 dni nikt nas nie zaatakuje, nie znaczy, że nikt nas nie zaatakuje w ciągu najbliższych 5 lat. Więc nie mów, że nie ma się przed kim bronić. Plany obrony zawsze muszą być, musi być przewidziana każda ewentualność.
Zresztą skąd wiesz, że nie ma się przed kim bronić? A może właśnie Rosjanie planują nas zaatakować za tydzień? Wojnę najlepiej zacząć od zaskoczenia. Więc może ci się tylko wydawać, że nie ma się przed kim bronić. W 1939 też się nikt nie spodziewał, że nas nagle Niemcy zaatakują.

Użytkownik Kajman edytował ten post 12.12.2011 - 17:13

  • 0



#114

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o mnie, wolałbym popełnić samobójstwo niż walczyć w imię wypaczonei ideologi jaką jest nacjonalizm/patriotyzm.


Powiedz to prosto w oczy ludziom, którzy byli torturowani i zginęli z rąk narodowych socjalistów i komunistów za niepodległą Polskę.

Zawsze powtarzałem że nauki humanistyczne są groźne dla społeczeństwa. Są bardzo groźne. Człowiek powinien zagłębiąć się w naukach ścisłych, niestety, jeśli tego nie potrafi zaczynają się schody - walczy w imię jakichś ohydnych ideologi wykorzystywany przez możnych a oni siedzą sobie na krzesłach, w swoich gabinetach mydląc swoje ciałka w basenach i mając głęboko w [...] los żołnierzy.


Etyka należy do nauk humanistycznych. Gdybyśmy żyli wg. twojej rady bez żadnej idei to bylibysmy ślepymi cyborgami bez żadnych serc i uczuć. Nigdy nauki ścisłe by się nie rozwinely, gdyby ludzkosc nie miała jakichkolwiek idei, które by chciała zrealizować w praktyce.

Naiwni żołnierze, bo im można wmówić wszystko, dla pieniędzy i "honoru" zabijają innych i zabijają siebie. Przerażające..


Rozmualbym, gdybym nawolywal do ekspansji, jednak po raz kolejny zaznaczam, że chodzi mi jedynie o zapewnienie efektywnej polityki obronnej RP. Każdy naród ma prawo, powiem więcej: obowiązek beronić się rpzed agresorami, którzy chcą narzucić swoje tyraństwo i zaprzeczyć idei wolności.

Bez wolności nie ma patriotyzmu ! Gdyby Amerykanie byli kosmopolitami, to nie byłoby żadnego cudu społeczno-gospdoarczego XIX wiecznego USA.

Ponieważ? Cła międzypaństwowe, protekcjonizm i wykorzystywanie kolonii jako wytwórców tanich dóbr. Zmuszanie państw do kupna swoich produktów i preferencji dla swoich kupców (choćby Wojny Opiumowe).


Dzisiaj na świecie też ejst relizowana podobna polityka. Jedynym plusem UE jest strefa Schengen i właśnie strefa wolnego handlu. Spokojnie można to zastosować także w UE o podłożu konfederacyjnym. Na co nam ścisła federacja ??

XIX wiek był czasem imperialistycznej ekspansji i ciągłych tarć pomiędzy potęgami. To nie był wolny rynek. Może brak było regulacji wewnątrz państwowych, ale pomiędzy państwami europejskimi wolny rynek był ograniczony przez podejrzliwie patrzących na siebie władców. Dlatego podałem przykład Cesarstwa Rzymskiego, bo to ono ostatnie zjednoczyło ziemie Europy.


Zapominasz o istotnej rzeczy. W XIX wieku żadne państwo nie przeszkadzało ci założyc fabryki czy dowolnej firmy, gdzie mogłeś realizowac swobodnie swoje biznesowe plany (zwłaszcza w polskiej Kongresówce, w GB i w USA, a także w całej Europie - tam gdzie doszła rewolucja przemysłowa)

Widzisz jakąś chęć innych krajów środkowej Europy do tworzenia czegoś takiego?


Wśród polityków - nie, jednak wśród zwykłych ludzi i biznesmenów - tak.

Białoruś ewidentnie dąży ku Rosji,


Na same życzenie Polski i UE(czyt. - polskich polityków).


Litwa jest w stosunku do nas bardzo niechętna - ze względów historycznych.


Częściowo mają rację, po prostu boją się nas, bo w histori to my ich polonizowaliśmy. Musimy uszanować prawo do samoistnienia kultury Litewskiej.


Oni ciągle mają obawy.


Zwykli Litwini chcą żyć w zgodzie z Polakami.


Ukraina? To nadal bardziej rosyjska strefa wpływów.


Jeżlei nawiążemy pozytywne stosunki z Rosją, to i Ukraina będzie bardziej chętna do współpracy z nami. Oczywiście ci ze wschodniej części kraju, a nie faszyści z okolic Lwowa i Wołynia.

Co może zaproponować tym krajom Polska? Nie możemy im zapewnić ani bezpieczeństwa, ani dużych wpływów politycznych.



Możemy, bo mamy największy potencjał ludnosciowy i surowcowy w całym regionie.

Mrzonki mrzonkami, ale trzeba stać na ziemi stabilnie i jasno oceniać sytuacje.


Szkoda, że ominąłeś Węgry, kraje Bałkańskie, a także łotwe, Estonię, Rumunię i Bułgarię, które są naprawdę biednymi krajami w porównaniu z Polską.

Budujesz swoją postawą niechęć i niepokój.



Obnowiązkiem każdego narodu jest dmuchanie na zimne jeżeli chodzi o politykę obronną.


Nikt Cię nie atakuje,


Dzięki Bogu, a wiesz, czemu USA i ZSRR nie wywołały wojny ?? Bo się zbroiły.

a Ty chcesz się bronić przed wrogiem którego nie ma.


Jeżeli w krajach sąsiednich do władzy dojdą faszyści lub skrajni lewicowcy, to wtedy się pojawi. To samo mówiono w 1932 roku przed dojsciem Hitlera do władzy.


Nie będzie go dopóki ludzie tacy jak Ty go nie stworzą.


Nie twórzmy ich - zapobiegajmy im !
  • 0

#115

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne, lepiej od razu rozwiązać Siły Zbrojne RP, bo przecież nie ma potrzeby się bronić... Oj Mylo, głupoty wypisujesz.


Gdzie to napisałem? Albo wskaż miejsce, albo wypluj słowa.

Czy nie jest jasno napisane "teraz nie ma się przed czym bronić"? Jest. Czy nie jasno wyraziłem swoje zdanie? Bardzo klarownie stwierdzam że sami nie obronimy się przed naszymi sąsiadami w razie sporów terytorialnych.

Mrzonki nacjonalistów o armii Polskiej która jest w stanie niczym głaz powstrzymać wszelkie zagrożenia jest ułudą.

Zresztą skąd wiesz, że nie ma się przed kim bronić? A może właśnie Rosjanie planują nas zaatakować za tydzień? Wojnę najlepiej zacząć od zaskoczenia. Więc może ci się tylko wydawać, że nie ma się przed kim bronić.


W obecnej sytuacji nie ma przed kim się bronić. Do wywołania wojny potrzebny jest Casus Beli.

W 1939 też się nikt nie spodziewał, że nas nagle Niemcy zaatakują.


Ehh... Nie wiem jak Ci delikatnie powiedzieć że się całkowicie mylisz. Wojna wisiała na włosku od dawna, już w sierpniu dowództwo Polskie miało pewność co do rychłego ataku. Koncentracja wojsk niemieckich pod koniec sierpnia tylko to utwierdziła. Wszyscy wiedzieli co się święci.


Powiedz to prosto w oczy ludziom, którzy byli torturowani i zginęli z rąk narodowych socjalistów i komunistów za niepodległą Polskę.


Narodowy socjalizm do nacjonalizmu nie ma daleko, w zasadzie są to przenikające się ideologie. W końcu narodowy socjalizm powstał ze skrajnego nacjonalizmu. Po prostu patrioci niemieccy zabijali patriotów polskich. To takie patriotyczne.

Rozmualbym, gdybym nawolywal do ekspansji, jednak po raz kolejny zaznaczam, że chodzi mi jedynie o zapewnienie efektywnej polityki obronnej RP. Każdy naród ma prawo, powiem więcej: obowiązek beronić się rpzed agresorami, którzy chcą narzucić swoje tyraństwo i zaprzeczyć idei wolności.

Bez wolności nie ma patriotyzmu ! Gdyby Amerykanie byli kosmopolitami, to nie byłoby żadnego cudu społeczno-gospdoarczego XIX wiecznego USA.


Problem w tym, że każdy kraj jest napadany. III Rzesza 1 września także tylko odpowiedziała na Polską prowokacje. ;) Przynajmniej oficjalnie. Każdy nawołuje do "obrony". Tylko że idąc tropem znanego przysłowia "najlepszą obroną jest atak", to niestety nie jest to zbyt pokojowa ideologia.
Obrona przed czymś, od razu wskazuje na to, że traktujemy kogoś jak zagrożenie. To wywołuje napięcia i nieporozumienia. W takiej atmosferze bardzo łatwo o wybuch. Powiedzmy że Czechy zaczną od jutra budować linie obronną wzdłuż naszej granicy. Zapewne zaczniesz patrzeć na to podejrzliwie.

Dzisiaj na świecie też ejst relizowana podobna polityka. Jedynym plusem UE jest strefa Schengen i właśnie strefa wolnego handlu. Spokojnie można to zastosować także w UE o podłożu konfederacyjnym. Na co nam ścisła federacja ??


Nie można, jak widać po przykładzie Danii. Jeśli jakiś nacjonalistyczny rząd, zacznie łamać ustalenia o współpracy to wywoła efekt domina i wszystko się posypie. Federacja ma dbać o przestrzeganie podstawowych zasad pomiędzy krajami członkowskimi. Do tego luźny związek krajów narodowych jest słaby, nie potrafi podjąć żadnej decyzji bez kilku lat debatowania.

Zapominasz o istotnej rzeczy. W XIX wieku żadne państwo nie przeszkadzało ci założyc fabryki czy dowolnej firmy, gdzie mogłeś realizowac swobodnie swoje biznesowe plany (zwłaszcza w polskiej Kongresówce, w GB i w USA, a także w całej Europie - tam gdzie doszła rewolucja przemysłowa)


Ojejeje. Nie musisz mi wykładać zasad wolnego rynku, bo swego czasu mocno tutaj wojowałem z lewakami wszelkiego rodzaju. XIX wiek był wiekiem eksperymentu. Zburzono wielowiekowy system gildii i cechów i tworzono system oparty na taniej sile roboczej. Jednak brakowało tam nieco myślenia strategicznego. Dopiero Henry Ford na początku XX wieku, podwyższając płace dwukrotnie stworzył trend który pozwolił robotnikom korzystać z rozwoju gospodarczego. To jednocześnie stworzyło mocny popyt i zwiększyło przepływ gotówki. Ja nie uważam żeby XIX wiek był modelowym przykładem, znacznie większy wzrost gospodarczy wiązał się z wiekiem XX.

Wśród polityków - nie, jednak wśród zwykłych ludzi i biznesmenów - tak.


Eee... czy mi się wydaję, czy politycy wywodzą się ze zwykłych ludzi i biznesmenów i odzwierciedlają ich obawy? Czy może politycy to jakaś nadkasta która rodzi się i umiera w parlamencie?

Na same życzenie Polski i UE(czyt. - polskich polityków).


Dlaczego tak uważasz? Białoruś może więcej ugrać z Rosją niż z nami, nie sprzedamy im taniego gazu.

Częściowo mają rację, po prostu boją się nas, bo w histori to my ich polonizowaliśmy. Musimy uszanować prawo do samoistnienia kultury Litewskiej.


To chyba oczywiste. Co Ty chcesz tak na prawdę tworzyć? Wielką Rzeczpospolitą od morza do morza? Bo już sam nie wiem o co chodzi.

Jeżlei nawiążemy pozytywne stosunki z Rosją, to i Ukraina będzie bardziej chętna do współpracy z nami. Oczywiście ci ze wschodniej części kraju, a nie faszyści z okolic Lwowa i Wołynia.


Przecież to takie proste. Wystarczy wypić litra na dwóch z Putinem i będziemy z Rosją kumple. Nie wiem czemu żaden rząd na to jeszcze nie wpadł. Polityka to nie taka prosta sprawa, zwłaszcza że Rosja jest "trochę" większa niż my.

Możemy, bo mamy największy potencjał ludnosciowy i surowcowy w całym regionie.


Rosja ma większy potencjał surowcowy, do tego jest ich 5 razy więcej niż nas. Niemców też jest ponad dwa razy więcej niż nas, gdzie jest ten potencjał. Do tego gęste zaludnienie utrudnia wykorzystanie złóż na terytorium Polski. Na Syberii można rozkopać 100 000 hektarów ziemi i nikt nie ucierpi.

Szkoda, że ominąłeś Węgry, kraje Bałkańskie, a także łotwe, Estonię, Rumunię i Bułgarię, które są naprawdę biednymi krajami w porównaniu z Polską.


Właśnie, już czuję tą potęgę sojuszu biednych krajów. Nie było nigdy żadnej większej chęci politycznej do tworzenia takiej unii, kraje takie jak Estonia, czy Łotwa nie mogłyby się czuć zabezpieczone przed Rosją jeśli chroniłaby ich Polska. Tutaj trzeba czegoś więcej.

Obnowiązkiem każdego narodu jest dmuchanie na zimne jeżeli chodzi o politykę obronną.


Ale nie wywoływanie nerwowego wyścigu zbrojeń.

Dzięki Bogu, a wiesz, czemu USA i ZSRR nie wywołały wojny ?? Bo się zbroiły.


Parokrotnie przez te zbrojenia staliśmy na skraju zagłady.

Jeżeli w krajach sąsiednich do władzy dojdą faszyści lub skrajni lewicowcy, to wtedy się pojawi. To samo mówiono w 1932 roku przed dojsciem Hitlera do władzy.


Dlatego należy budować związki krajów, które dobrobytem wywołanym współpracą zapobiegną nacjonalistycznym i protekcjonistycznym nastrojom wśród ludności.
  • 0



#116

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Och! Widzę że pojęcie nacjonalizmu ostatnio stało się bardzo modne :) W pewnym sensie czuje się wywołany do tablicy.

Najpierw na temat: Europejskie superpaństwo zamiast UE? I dopiero teraz to widzicie? Wspólny rząd, waluta, prawo, instytucje a w przyszłości może armia, praktycznie UE już jest państwem... ale przecież... przecież... TO TYLKO DLA NASZEGO DOBRA! Na pewno! To oczywiste! A może... może jednak unia nie jest tak kolorowa jak nam się wydaję?

Dlaczego z tej organizacji zrobiono twór tak bardzo rozbudowany? Nie wiem czy dobrze pamiętam Związek Socjalistycznych Republik Europejskich miał polegać na współpracy gospodarczej. No właśnie - miała być współpraca gospodarcza, miała być organizacja jakich na świecie jest kilka a z Unii zrobiono coś co ma bezpośrednio decydować o życiu ludzi w państwach członkowskich.

Użytkownicy! Ile jest tematów o NWO? Ile razy płaczecie nad sytuacją na świecie, nad manipulacjami, nad spiskiem światowych elit? A tego co macie przed nosem nie widzicie. Zjednoczenie mówicie? Złapmy się za ręce i zatańczmy wokół wspaniałej niebieskiej flagi z gwiazdkami!

A tak na poważnie - żaden Niemiec, Anglik, Francuz czy ktokolwiek inny nie interesuje się naszym losem. W interesach międzynarodowych nie ma czegoś takiego jak bezinteresowność, jest tylko zimna kalkulacja. Mami się Nas liczbami i pięknymi obrazkami, po to by łatwiej wywierać na Nas wpływ.

Multi-kulti nie wyszło, bo wyjść nie mogło - a problemy zachodu z ,,ludźmi takimi jak my" dopiero się zaczynają...

Unia się rozpadnie jak rozpadło się ZSRR, a ja wyjdę na miasto świętować 8)

Co do pana Hologram to najchętniej bym pańskich wpisów nie komentował gdyż według mnie są poniżej krytyki jednak dla dobra dyskusji to zrobię.

,,Jeśli chodzi o mnie, wolałbym popełnić samobójstwo niż walczyć w imię wypaczonej ideologi jaką jest nacjonalizm/patriotyzm. Zawsze powtarzałem że nauki humanistyczne są groźne dla społeczeństwa. Są bardzo groźne. Człowiek powinien zagłębiać się w naukach ścisłych, niestety, jeśli tego nie potrafi zaczynają się schody - walczy w imię jakichś ohydnych ideologi wykorzystywany przez możnych a oni siedzą sobie na krzesłach, w swoich gabinetach mydląc swoje ciałka w basenach i mając głęboko w [...] los żołnierzy. Naiwni żołnierze, bo im można wmówić wszystko, dla pieniędzy i "honoru" zabijają innych i zabijają siebie. Przerażające.."

Zastanawiam się gdzie byli pańscy rodzicie i nauczyciele gdy byli potrzebni. No tak miłość do ojczyzny jest ohydna...
Zadam jedno pytanie: czy byłby pan w stanie podejść do kombatanta Armii Krajowej i powiedzieć mu w twarz że jego ideały były ohydne a ideologia wypaczona? Że tak na prawdę nie walczył o los swojego kraju, miasta, znajomych, rodziny tylko dał się wykorzystać możnym?

Do czego to doszło żeby człowiek musiał udowadniać że patriotyzm nie jest ohydny...



Tak podsumowując: możemy w nieskończoność rozmawiać jednak prawda o sytuacji w Polsce jest odbiciem wydarzeń z 11.11.11:
Prawica (ci ohydni nacjonaliści także) jest w coraz lepszej formie, potrafi się zorganizować, ma idee i skupia ludzi czynu, silnych ludzi z jasnym systemem wartości.

Lewica jest, i tyle można o niej powiedzieć. Bez wsparcia mediów i wielu znanych osób szybko by wyginęła.

Natomiast trzecia grupa do której zalicza się większość użytkowników forum nie robi nic, skupia się na gadaniu, wie wszystko najlepiej mimo że niewiele na oczy widziała. Prawda jest taka drodzy userzy - jesteście bierni i nie jest to oznaka wyższości.

No mam nadzieję że żaden mod nie przyczepi się z powodu treści :roll:
  • 4

#117

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Kelt:


Powtarzasz się jak twoi poprzednicy, i w ŻADNYM stopniu nie jesteś bliski obiektywnej prawdzie. tudzież nie odpowiadsz na mój wpis z sensem. Nie mam czasu teraz, odpowiedz rozbuduje póżniej. Zwróć uwagę na moją sygnaturkę porównaj z twoimi "wypocinami" - bez obrazy.

Użytkownik Hologram edytował ten post 13.12.2011 - 05:58

  • -3

#118

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kelt@ i wszyscy inni którzy się wypowiadają:

Przeczytajcie chociaż skrót Traktatu Lizbońskiego. Bo stawiacie takie oczywiste byki w rozumowaniu i percepcji, że tego nie chce się po raz setny tłumaczyć.

A tak na poważnie - żaden Niemiec, Anglik, Francuz czy ktokolwiek inny nie interesuje się naszym losem. W interesach międzynarodowych nie ma czegoś takiego jak bezinteresowność, jest tylko zimna kalkulacja. Mami się Nas liczbami i pięknymi obrazkami, po to by łatwiej wywierać na Nas wpływ.


Dość dużo nam dają pieniędzy jak na brak zainteresowania. Do tego UE to nie jest rząd Niemiec, czy Anglii tylko Bruksela i ona ustala zasady współistnienia poprzez ludzi z całej Europy.

Multi-kulti nie wyszło, bo wyjść nie mogło - a problemy zachodu z ,,ludźmi takimi jak my" dopiero się zaczynają...


To nie ma żadnego odniesienia do UE. To nie Bruksela kazała przyjmować imigrantów krajom narodowym.

Unia się rozpadnie jak rozpadło się ZSRR, a ja wyjdę na miasto świętować


Bo będziesz obywatelem małego kraju w na powrót skłóconej Europie? ;) Świetna perspektywa.

Zastanawiam się gdzie byli pańscy rodzicie i nauczyciele gdy byli potrzebni. No tak miłość do ojczyzny jest ohydna...
Zadam jedno pytanie: czy byłby pan w stanie podejść do kombatanta Armii Krajowej i powiedzieć mu w twarz że jego ideały były ohydne a ideologia wypaczona? Że tak na prawdę nie walczył o los swojego kraju, miasta, znajomych, rodziny tylko dał się wykorzystać możnym?


Zapominasz że żołnierze III Rzeszy również walczyli dla tej ideologii. Zapominasz o tym, a może chcesz zapomnieć. Bronić musi się każdy kto jest atakowany, więc żaden nacjonalizm do tego nie jest potrzebny. Jednak by zaatakować to nastroje nacjonalistyczne wśród obywateli są konieczne, bo inaczej nie będą chcieli ginąć za chwałę kraju.

Gloryfikacja wojny i cierpienia jest taaaaka nacjonalistyczna. W końcu trzeba sobie wmówić że te wywołane wojny przez ruchy nacjonalistyczne nie były takie złe. ;)

Prawica (ci ohydni nacjonaliści także) jest w coraz lepszej formie, potrafi się zorganizować, ma idee i skupia ludzi czynu, silnych ludzi z jasnym systemem wartości.


No świetnie. Jaka prawica jest w coraz lepszej formie? Chciałem sobie głosować na Korwina. Jednak ta super zorganizowana prawica ukazała swój totalny brak zorganizowania i nie została wpisana do wszystkich okręgów. Po prostu profesjonalizm pełną gębą.

Silnych ludzi z jasnym systemem wartości? :D Mówisz o naziolach? Są silni i mają "jasny" system wartości. :D

Hehe, taki niewybredny żart. Niestety nie przepadam za skrajnymi prawicowcami, bo są z nich straszni debile. Biją się o coś co zapełnia ich życie, by nie myśleć o swoim bezsensie.

Lewica jest, i tyle można o niej powiedzieć. Bez wsparcia mediów i wielu znanych osób szybko by wyginęła.


Nie lubię lewaków, ale śnij dalej. Kto wyszedł lepiej na ostatnich wyborach? Lewicujący Palikot, czy twarda prawica Korwina? Obaj są ludźmi "barwnymi", więc start mieli podobny.

Natomiast trzecia grupa do której zalicza się większość użytkowników forum nie robi nic, skupia się na gadaniu, wie wszystko najlepiej mimo że niewiele na oczy widziała. Prawda jest taka drodzy userzy - jesteście bierni i nie jest to oznaka wyższości.


Nieźle, niektórzy mają lepsze rzeczy do roboty niż udział w wiecach. :P
  • 0



#119

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Yhy a w Brukseli kto ma najwięcej do powiedzenia? Właśnie Niemcy, Anglia czy Francja. A co do pieniędzy - na razie coś tam dają, a w jaki sposób będziemy musieli im odpłacić to się okaże ;)

Małym krajem nie jesteśmy, a czy Europa będzie skłócona? Tam gdzie pieniądze tam też kłótnie. W Europie jest tak wiele państw że kłótnie są nieuniknione i każdy kraj z osobna musi zadbać o to by dogadać się z sąsiadami, żadna Unia nie jest do tego potrzebna.

Żołnierze III Rzeszy nie walczyli w imię patriotyzmu tylko nazizmu, jest ogromna różnica. Patriotyzm to po prostu bezwarunkowa miłość ojczyzny a nie nienawiść do innych. Czy nacjonalizm nie jest potrzebny do obrony kraju? Hmm nacjonalizm to poszerzona forma patriotyzmu, czy ktoś dobrowolnie będzie walczył za coś w co nie wierzy?

,,Jednak by zaatakować to nastroje nacjonalistyczne wśród obywateli są konieczne, bo inaczej nie będą chcieli ginąć za chwałę kraju" A co powiesz o wojnach rozpoczętych przez komunistów? Tam nastrojów nacjonalistycznych nie było.
Mylisz pojęcia - by zaatakować potrzebne jest przekonanie o słuszności swojej agresji, usprawiedliwienie jej przekonanie ludzi że ,,tak trzeba" i obiecanie im korzyści z przystąpienia do walki. Wojna to interes, zarówno dla tych którzy wydają decyzje jak i dla tych którzy bezpośrednio atakują - są wymierne zyski.
Natomiast w wojnie obronnej ludziom nie chodzi o zysk a o zachowanie tego co mają, między innymi życia.

,,Gloryfikacja wojny i cierpienia jest taaaaka nacjonalistyczna. W końcu trzeba sobie wmówić że te wywołane wojny przez ruchy nacjonalistyczne nie były takie złe"

No przepraszam, czyli że nie należy gloryfikować np. Powstańców Warszawskich? Wojen wywołanych przez nacjonalistów było niewiele i miały one raczej niewielki zasięg! Strasznie spodobało Ci się hasło nacjonalizm i przypisujesz mu wszystkie wojny i całe zło świata. Czy patrioci coś ci zrobili że masz do Nas takie uprzedzenia?

Pisząc o prawicy nie miałem na myśli Korwina, wśród narodowców na jego temat są mieszane uczucia. Nie można powiedzieć że jest on w pełni reprezentantem prawicy.

,,Silnych ludzi z jasnym systemem wartości? :D Mówisz o naziolach? Są silni i mają "jasny" system wartości. :D"


Żarty chyba mają być śmieszne a nie żenujące?

Ludzie silni charakterem i poglądami, gotowi wcielać swoje idee w życie. Tacy którzy kochają swój kraj, nie dają sobą manipulować i mimo nieustających ataków na nich trwają w tym w co wierzą.

,,Niestety nie przepadam za skrajnymi prawicowcami, bo są z nich straszni debile. Biją się o coś co zapełnia ich życie, by nie myśleć o swoim bezsensie" W tym momencie mnie obrażasz. Ja też mogę w znaleźć jakieś obelżywe słowa i użyć ich w stosunku do Ciebie, tylko po co schodzić poniżej pewnego poziomu?


Tutaj przykład nazisty i debila:

Dołączona grafika


Jak pisałem wcześniej Korwin to nie ,,twarda prawica".

Owszem lewica zdobyła sporo głosów. No właśnie głosów. A czy ci ludzie byli by w stanie poprzeć swój głos czynem? Czy głosowali na wizerunek partii kreowany przez media czy na realny program. Czy ci wyborcy w ogóle znają program Palikota? Czy może wystarczy im że chce zalegalizować trawę i opodatkować kościół?
Masz lepsze rzeczy do robienia niż udział w wiecach? Spoko tylko później nie narzekaj gdy inni będą decydować za Ciebie. 

 Edycja: Kurczak.
Podawanie obrazków w formie bezpośredniego odnośnika do witryny źródłowej jest niezgodne z regulaminem tego forum. Popraw proszę swój post, możesz posłużyć się radami opisanymi w poniższym wątku:
Wklejanie zdjęć na forum

Dołączona grafika

Użytkownik Kelt edytował ten post 13.12.2011 - 21:18

  • 1

#120

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Yhy a w Brukseli kto ma najwięcej do powiedzenia? Właśnie Niemcy, Anglia czy Francja. A co do pieniędzy - na razie coś tam dają, a w jaki sposób będziemy musieli im odpłacić to się okaże


Tworzyli Unie, płacą do niej najwięcej, są największymi krajami. Jednak inne kraje mogą ich zablokować. Nikt tego nie zabroni.

Małym krajem nie jesteśmy, a czy Europa będzie skłócona? Tam gdzie pieniądze tam też kłótnie. W Europie jest tak wiele państw że kłótnie są nieuniknione i każdy kraj z osobna musi zadbać o to by dogadać się z sąsiadami, żadna Unia nie jest do tego potrzebna.


Jesteśmy małym krajem jeśli chodzi o politykę światową. Okres jednoczenia się krajów europejskich, stworzył ewenement na skalę historyczną. Pokój pomiędzy krajami które wiecznie tłukły się po łbach.

Żołnierze III Rzeszy nie walczyli w imię patriotyzmu tylko nazizmu, jest ogromna różnica. Patriotyzm to po prostu bezwarunkowa miłość ojczyzny a nie nienawiść do innych. Czy nacjonalizm nie jest potrzebny do obrony kraju? Hmm nacjonalizm to poszerzona forma patriotyzmu, czy ktoś dobrowolnie będzie walczył za coś w co nie wierzy?


Nazim bije w nutę nacjonalizmu. Nacjonaliści mają z nazistami wiele wspólnego, niektórzy nawet się z tym nie kryją.

Mylisz pojęcia - by zaatakować potrzebne jest przekonanie o słuszności swojej agresji, usprawiedliwienie jej przekonanie ludzi że ,,tak trzeba" i obiecanie im korzyści z przystąpienia do walki. Wojna to interes, zarówno dla tych którzy wydają decyzje jak i dla tych którzy bezpośrednio atakują - są wymierne zyski.
Natomiast w wojnie obronnej ludziom nie chodzi o zysk a o zachowanie tego co mają, między innymi życia.


Dobrze wiem że do wywołania wojny potrzebny jest Casus Beli, jednak w kraju w którym żyją nacjonaliści zapatrzeni w potęgę swojego kraju i chcący za to umrzeć - wojnę wywołać bardzo prosto. W kraju ludzi którzy chcą by w kraju ważniejszy był człowiek niż idea - wojnę wywołać o wiele trudniej i trzeba mocniej się tłumaczyć.
Jakie są zyski dla żołnierzy agresora ginących na froncie? Zwykle nikt ich nie pyta o zdanie.

No przepraszam, czyli że nie należy gloryfikować np. Powstańców Warszawskich? Wojen wywołanych przez nacjonalistów było niewiele i miały one raczej niewielki zasięg! Strasznie spodobało Ci się hasło nacjonalizm i przypisujesz mu wszystkie wojny i całe zło świata. Czy patrioci coś ci zrobili że masz do Nas takie uprzedzenia?


Wojen wywołanych przez nacjonalistów było niewiele?... Na której planecie żyjesz? Pomijam I i II Wojnę Światową, bo są tak gigantycznym przykładem wojen wywołanych przez pragnienie chwały i dominacji swojej nacji, że trudno tego samemu nie zauważyć.

Wojna o Falklandy-Malwiny

Na początku 1982 roku powstał plan przeprowadzenia zwycięskiej operacji zbrojnej, która mogłaby podreperować w społeczeństwie argentyńskim nadszarpnięty prestiż rządu w Buenos Aires oraz przywrócić spokój wewnętrzny. Poglądy na temat Falklandów, nazywanych przez Argentyńczyków Malwinami, były zawsze przykładem narodowej jedności, a wzmocnienie tej jedności mogło odwrócić uwagę społeczeństwa od problemów wewnętrznych kraju.


Wojna francusko-pruska

Bezpośrednią przyczyną była próba osadzenia przez Otto von Bismarcka na tronie Hiszpanii pruskiego księcia - był to książę Leopold von Hohenzollern-Sigmaringen. Natomiast pośrednio była wynikiem toczącej się rywalizacji Francji i Prus o dominację w Europie.


Muszę szukać dalej, czy wystarczy już?


Ludzie silni charakterem i poglądami, gotowi wcielać swoje idee w życie. Tacy którzy kochają swój kraj, nie dają sobą manipulować i mimo nieustających ataków na nich trwają w tym w co wierzą.


To jest swego rodzaju religia i istnienie nacjonalizmu jest równie logiczne co istnienie religii. W zasadzie każda rozmowa z człowiekiem wierzącym w nacjonalizm kończą się tak samo jak rozmowy z twardym katolikiem.

Tutaj przykład nazisty i debila:


Jesteś z ONR-u? Fallow your leader.

Ile ludzi walczących w obronie kraju gdy był on podbijany nie było w żadnej organizacji patriotyczno-nacjonalistycznej? Hmm? Czemu każdy obrońca kraju musi być od razu nacjonalistą? Większość z nich została w rolę wbita przez sytuację, nie chęć.

Jak pisałem wcześniej Korwin to nie ,,twarda prawica".


To kto jest tą "twardą prawicą"? Bo nie widać żadnych organizacji, które byłyby większe od planktonu. Mówiłeś o jakiejś realnej sile, nie o miniaturkach w stylu ONR.

Owszem lewica zdobyła sporo głosów. No właśnie głosów. A czy ci ludzie byli by w stanie poprzeć swój głos czynem? Czy głosowali na wizerunek partii kreowany przez media czy na realny program. Czy ci wyborcy w ogóle znają program Palikota? Czy może wystarczy im że chce zalegalizować trawę i opodatkować kościół?
Masz lepsze rzeczy do robienia niż udział w wiecach? Spoko tylko później nie narzekaj gdy inni będą decydować za Ciebie.


Czego byś chciał? Żeby każdy głosujący na Palikota chciał się lać na Krakowskim Przedmieściu i potem zgrywał bohatera bo rzucił w policje kamieniem?
Udział w wiecach pozwala na decydowanie zamiast mnie? Mam prawo głosu i to wystarczy by nie głosować na nacjonalistyczne partie.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych