Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obserwacje UFO - temat zbiorczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
371 odpowiedzi w tym temacie

#301

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


 

:facepalm:  Ty chyba w życiu nie widziałeś dźwigu w akcji. Ja rozumiem, że mogłeś popłynąć i napisać, że potrzebne jest 5 minut, ale na litość boską...

 

Do obrócenia wystarczy jakieś MAXIMUM 3 minuty ( 180 sekund )

 

Skoro tak twierdzisz - to nie będę się spierał.

Jednak, w takim razie zastanawiam się, co stało na przeszkodzie żeby wyemitować całe nagranie, skoro czas obserwacji był tak krótki?  Bo chyba coś więcej zostało nagrane?

 

Wtedy widzielibyśmy jak to "coś" się przemieszcza, a następnie jak znika. (No, właśnie - nie ciekawi was w jaki sposób to UFO zniknęło? Odleciało, zlało sę z tłem, schowało za wysokie budynki?)

 

Gdyby obiekt był widoczny kilkadziesiąt minut, to jeszcze mogłoby wyjaśniać cięcia w nagraniu (chociaż nie tłumaczy ich wyrywkowości).

Ale trzyminutowy film z pewnością nikogo by nie zanudził, a stanowiłby bardziej przekonywująca całość.

Tymczasem otrzymujemy tylko kilka ujęć, które sprawiają wrażenie zupełnie przypadkowych.

 

@Jarecki

Uważam, że mamy tu do czynienia z prawdziwą obserwacją niezidentyfikowanego obiektu. Po pierwsze, kamerzysta robi najazd na świadków, którzy widzą i filmują ten obiekt (mamy wielu obserwatorów), co prawda robią to telefonami więc ich nagrania nie mogą się w żaden sposób równać z zapisem cyfrowym kamery telewizyjnej.

 

 

Mówiąc szczerze, ten akurat argument mnie zupełnie nie przekonuje, bo skrzyknąć kilku znajomych w celu odegrania takiej scenki, to nie jest szczególny problem (nie przesądzam, że tak było - po prostu pokazuję, że można taki happening łatwo zorganizować).

 

Skoro już o świadkach rozmawiamy, to bardziej zastanawia mnie coś innego.

A mianowicie reakcja albo raczej jej zupełny brak, innych świadków widocznych na filmie.

Szczególnie  wyraźnie widać to na tych filmikach wrzuconych przez Ciebie.

 

Chodzi mi o tych robotników pracujących na budynku pomiędzy UFO i nagrywającą go kamerą.

Czy dobrze widzę, że oni zupełnie nie zwracają uwagi na to, że na niebie pojawił się ten dziwny obiekt? Odnoszę wrażenie, że zachowują się oni zupełnie obojętnie w stosunku do tego zjawiska, wykonując swoje codzienne prace budowlane.

Trochę to zastanawiające, bo można by się spodziewać, że powinni oni jakoś zareagować na ten fakt, tym bardziej, że w niedalekiej odległości od nich, grupa innych ludzi, jest nim najwyraźniej mocno podekscytowana. Pewnie dostrzegliby to małe zamieszanie, a przynajmniej usłyszeliby jakieś krzyki, nawoływania obserwatorów - skoro już nie dostrzegli tak wyraźnie widocznego, dziwnego obiektu (co samo w sobie jest też zastanawiające).

 

A drugi fakt to taki, że Renzo Reggiardo to bardzo znany i szanowany peruwiański kongresmen i polityk,

 

Nie wiem jak to jest tam w Peru z politykami ale, nie uprawiając polityki, powiem tylko, że jakoś nie bardzo ufam akurat tej grupie zawodowej :D


  • 1



#302

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Skoro już o świadkach rozmawiamy, to bardziej zastanawia mnie coś innego.

A mianowicie reakcja albo raczej jej zupełny brak, innych świadków widocznych na filmie.

Szczególnie  wyraźnie widać to na tych filmikach wrzuconych przez Ciebie.

 

Chodzi mi o tych robotników pracujących na budynku pomiędzy UFO i nagrywającą go kamerą.

Czy dobrze widzę, że oni zupełnie nie zwracają uwagi na to, że na niebie pojawił się ten dziwny obiekt? Odnoszę wrażenie, że zachowują się oni zupełnie obojętnie w stosunku do tego zjawiska, wykonując swoje codzienne prace budowlane.

Trochę to zastanawiające,

 


 

 

 

Wręcz przeciwnie, robotnicy zajęci są swoją robotą, po co mieli by się spoglądać w niebo jeżeli nic tam nie ma "wg. nich". Zastanów się nad swoją wypowiedzią, czy Ty non stop wypatrujesz w niebo ? myślę, że nie. 

 

Robotnicy pewnie nawet nie zczaili, że są aktorami drugiego planu ;)

 

Po za tym najciekawsze jest to, jakiej wielkości jest obiekt widziany z tak daleka ? 

Z takiej odległości dron byłby mikroskopijny ! Chyba, że jest wielkości małego Stadionu :)


  • 0

#303

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam wrażenie że gdyby nawet zaistniała taka sytuacja jak np. w filmie Dystrykt 9, że stacje telewizyjne rejestrują pojazd obcej cywilizacji na żywo, większość ludzi powiedziałaby że to jakiś heppening bądź żart ze strony telewizji :] W sumie sam bym tak pomyślał. 


  • 0



#304

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Wręcz przeciwnie, robotnicy zajęci są swoją robotą, po co mieli by się spoglądać w niebo jeżeli nic tam nie ma "wg. nich".

No, tak - to, że zajęci są swoją robotą to ja zauważyłem. Pewnie też nie wpatrują się notorycznie w niebo - w końcu, nie za to im płacą.

 

Tutaj jednak sytuacja wygląda nieco inaczej, bo sytuacja, w której "wg nich" na niebie nic nie ma zmienia się w momencie kiedy pojawia się tam ów obiekt.

Zauważają go ludzie z bloku obok - świadectwem tego jest to nagranie.

Dlaczego nie zauważają go robotnicy?

 

Można założyć, że zbyt zajęci są tą swoją pracą. Ale wtedy trzeba by zacząć podejrzewać, że ci ludzie, których widzimy na nagraniu (na pierwszym planie), zauważyli obiekt, bo... nie mieli nic do roboty.

I z nudów wpatrywali się w niebo.

 

To ryzykowne założenie, bo obiekt jest widoczny bardzo wyraźnie. I nawet ktoś zajęty swoimi codziennymi obowiązkami, łatwo go może dostrzec.

Trudno też przyjąć, że robotnicy mają klapki na oczach i patrzą tylko pod nogi skupieni na wykonywanej pracy - w końcu nie tylko na tym ona polega. Ktoś tam przecież przemieszcza się z miejsca na miejsce albo robi sobie małą przerwę - ewentualnie dzwoni gdzieś tam albo odbiera telefon. Wtedy zazwyczaj błądzi się wzrokiem dookoła.

 

A znajdują się w bardzo dobrym "punkcie widokowym".

Wystarczyłoby, żeby chociaż jeden z nich coś zauważył, a zapewne podzieliłby się tą informacją z kimś, a to wywołałoby reakcję łańcuchową - cała brygada stałaby nieruchomo, wpatrując się w niebo i fotografując, czy tam nagrywając to, co widzi.

 

Paradoksalnie - być może nawet tak było ale nie przekonamy się o tym z tego nagrania, bo ktoś uznał, że wystarczy poszatkowane kilkadziesiąt sekund, żeby udokumentować tak wiekopomne zjawisko.

 

I stąd moje wątpliwości.


  • 0



#305

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ufo wygląda jakby jakieś maźnięcie zrobione pędzlem w programie graficznym.


  • 0



#306

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To ufo wygląda jakby jakieś maźnięcie zrobione pędzlem w programie graficznym.

chodzi Ci o ufo które pokazałam na zdjęciu  z Vancouver które okazało się dronem ? Widziało je mnóstwo osób bo 'ukazalo się' w trakcie trwania meczu baseboll'owego. Wszyscy myśleli że to obcy dopuki nie przyznali się pracownicy planetarium do tego że wypuścili drona :D a to co omawiamy - obiekt z filmiku pokazany w okolicach dźwiga też wygląda na jakąś elektroniczną zabawkę.


  • 0

#307

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chodzi o ten filmik z Peru


  • 0



#308

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Kolejny materiał do analizy.

Niezidentyfikowany, dyskoidalny obiekt przelatujący za oknami studia telewizyjnego w Buenos Aires (Argentyna) podczas nadawania programu "na żywo".

Wydarzenie miało miejsce 28 lutego br.

 


  • 5



#309

AlanX.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Dlaczego o tym jest cicho? Przecież to jest jasny dowód, przecież o tym powinien trąbić cały świat w każdym dzienniku.


  • 0

#310

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hmmm wygląda nieco jak balon meteorologiczny ale porusza sie dosyć szybko i w nietypowy sposób co przyznaje- jest nieco dziwne.

Może to jakiś ,żart' kolegów ze studia i obiekt domontowano? Jeśli jednak program był na żywo to naprawdę nie wiem jak racjonalnie to wytłumaczyć.


  • 0

#311

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmmm wygląda nieco jak balon meteorologiczny ale porusza sie dosyć szybko i w nietypowy sposób co przyznaje- jest nieco dziwne.
Może to jakiś ,żart' kolegów ze studia i obiekt domontowano? Jeśli jednak program był na żywo to naprawdę nie wiem jak racjonalnie to wytłumaczyć.

 

 

 

 

Na żywo czy nie. obiekt dużo mniej ostry niz jakikolwiek element tła A prędkość obiektu jest za mała by wowołać aż takie poruszenie.Czyli dołożony z innego filmu. Co więcej tło z elementem jest składane przez automat a nie ręcznie przez doświadczonego grafika. A automat popełnia błąd przy "przenikaniu" za anteną czy masztem.  Algorytm odcina część jasną masztu bo uznaje ją za element tła. Co więcej widac  jak wielki kawał zostaje wycięty z tła

 

iQw8bzy.jpg

 

Proszę popatrzeć jak nieumiejętnie to zrobiono.

 

RGvH3b9.jpg

 

A tu zostaje  w wyniku błędu działania programu naklejony  niekompletny obraz "UFO"

 

NbkwVHB.jpg

 

cAIzqH7.jpg

 

 

FAKE


  • 4



#312

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

pic na wode fotomontaż :)

 

Następny materiał proszę :D


  • 0

#313

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Następny materiał proszę :D

Wedle życzenia, UFO Nebraska :D


  • 3



#314

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pasażer z pokładu samolotu filmuje trzy jasne kule.

Czy jest to zwykłe odbicie światła od szyby i obiektywu czy fizyczne obiekty ?

 

 

https://ca.news.yaho...-162802392.html

 

 


  • 3



#315

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dobry filmik Jarecki, obiekty jak widac poruszaja sie inteligentnie. Ciekaw jestem opini sceptyków, balony, flary, samoloty, a może gaz bagienny?


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych