Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwna rzeźba i postać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Dżemorowa.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam czytających (:
Chciałabym opisać kilka dziwnych historii, które mi się przydarzyły we własnym domu.

Kilka lat temu moja mama kupiła na targu staroci dziwnie wyglądającą drewnianą rzeźbę. Miała ona ok. 70 cm wysokości i przedstawiała kobietę, w dziwnej pozycji (taką powykręcaną).
Od kiedy zaczęła stać w domu, zaczęła tam panować nieprzyjemna atmosfera. Jakiś czas później coś zaczęło nas nawiedzać, głównie mnie. Na początku nie przychodziło bezpośrednio do mnie, tylko kiedy schodziłam na dół do salonu (tam stała rzeźba), czułam wyraźnie, jakby coś tam było. Później przychodziło do mnie do pokoju. Wyglądało jak biały cień, taka rozmazana plama, ale kiedy podchodziło do okna, wyglądało bardziej jak człowiek. To "coś" wyglądało przez okno, patrzyło na mnie i jakby się uśmiechało... To raczej było czuć, niż widać, bo nie widziałam twarzy ani nic charakterystycznego.
Nie jest to mój wymysł, bo kiedy ktoś z rodziny siedział w nocy w moim pokoju, też to zauważał, dokładnie tak samo.

Kiedy zaczęłam już świrować, mama postanowiła podjąć jakieś kroki. Stwierdziliśmy, że to przez rzeźbę, wynieśliśmy ją z domu i wszystko się skończyło. (Później rzeźbę kupiła od nas wychowawczyni mojego brata:))

Kilka tygodni temu zeszłam na dół do kuchni (nie zapalałam nigdzie światła, było ciemno) i kiedy wchodziłam do kuchni wpadłam na kogoś (coś?) co stało dokładnie przy krześle, na którym zawsze siedzę przy stole. Zrobiłam krok do tyłu, myślałam, że na kogoś wpadłam, chciałam coś powiedzieć... a to ZNIKŁO. Postałam chwilę w szoku, poszłam na górę, położyłam się spać, i kiedy przewróciłam się na drugi bok, zobaczyłam że ta postać stoi nade mną i jakby się na mnie gapi. Miałam wrażenie, że to przyszło do mnie z ciekawości, nie wiem, dlaczego. (Pomyślałam też, że to może być przez naszyjnik z pentagramem, który czasami noszę). W ogóle postać tworzyła nieprzyjemną atmosferę, czułam się nieprzyjemnie, tak jakby ta postać chciała odstraszyć mnie od siebie, żeby do niej nie podchodzić i dać jej spokój, żeby się nią w ogóle nie interesować.
Postać była wysoka, czarna, szczupła, miała kapelusz i coś jakby płaszcz.

Kolejna historia.
W nocy przed świętem zmarłych śniła mi się moja zmarła babcia, chciała mi coś powiedzieć a ja bałam się jej i uciekałam... Później, niedawno, śniła mi się jeszcze raz, ta sama historia, znów chciała coś mi powiedzieć a ja uciekałam. A kiedy ostatnio umarł mój dziadek, kilka razy miałam taki sen: babcia z dziadkiem i jeszcze ktoś, taki niewyraźny, nie poznałam go, siedzieli przy stole i rozmawiali, o tym co było, kiedy żyli. (To, o czym rozmawiali, to były prawdziwe historie). Kiedy przechodziłam obok, babcia goniła mnie i chciała coś mi powiedzieć, ja ją przeganiałam i mówiłam żeby dała mi spokój, a ona siadała, ale dalej koniecznie chciała coś mi powiedzieć.


I teraz takie pytanie do was: Ja się pytam, co to jest??
  • -3

#2

Lucius.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg mnie rozwiązaniem może się okazać ten naszyjnik z pentagramem. Radziłbym go wymienić na egzorcystyczny krzyż Św. Benedykta, który sam noszę. Będzie działał on za odganianie złych duchów, od czasu do czasu należy zasilać to poprzez modły do osób Świętych.
Od czasu gdy jestem w niego posiadaniu nic mnie nie nawiedza i niczego się nie boję. Z niektórymi duchami możesz nawiązać nawet przyjaźń. :)
  • 1

#3

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Szczerze...bajki piszesz!
Gdybyś doświadczyła czegoś takiego, to na pewno byś nie szła spać :rotfl:

Pisz pisz kobieto, ja obiecuję czytać...słowo!
  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Charakter opisanych wydarzeń sugeruje, że mogą mieć one związek z przekroczonym stężeniem czadu w powietrzu. Kup sobie czujnik tlenku węgla z internetu. Albo zawołaj strażaków.
  • 0



#5

Dżemorowa.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie, nie piszę bajek. Nikogo nie zmuszę do uwierzenia, ale historia jest prawdziwa.
Poszłam spać, bo byłam zmęczona, było późno i niezupełnie rozumiałam, co się wkoło mnie dzieje.... dotarło to do mnie dopiero w łóżku, a kiedy to coś nade mną stało, to naprawdę się wystraszyłam.
Poza tym, przecież napisałam, że zaczynałam już świrować, kiedy miała miejsce ta cała sytuacja z rzeźbą.

A pentagram mam od kilku miesięcy; sytuacja z rzeźbą była kilka lat temu więc nie widzę związku. I nie wierzę w znaczenie symboli
  • 0

#6

fructus.
  • Postów: 74
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomyślałam też, że to może być przez naszyjnik z pentagramem, który czasami noszę



A pentagram mam od kilku miesięcy; sytuacja z rzeźbą była kilka lat temu więc nie widzę związku.


No to się zdecyduj jak to jest z tym naszyjnikiem. A jeśli piszesz, że byłaś zmęczona to mogła to być jakaś halucynacja.
  • 0

#7

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pisałem to w ostatnich dniach wielokrotnie - nie ufajcie w widziadła nocne. Zwłaszcza z pogranicza snu i jawy - da się je logicznie wytłumaczyć aktywnością mózgu, któremu zdarza się kreować marzenia senne nawet po przebudzeniu. Są one bardzo realistyczne, warto poczytać też o hipnagogach.

w kółko to piszę, mózg w momentach związanych ze snem, może być w stanie aktywności fal mózgowych, która powoduje zwidy. Nawet jak jesteś zmęczona i siedzisz przed telewizorem, Twój mózg może zachowywać się tak jakby spał. Fale alfa, beta.

A 99% tego typu widzeń ma miejsce w nocy.

Figurka - może rzeczywiście coś było z nią nie tak, kto to wie. Może to oznaczać wszystko - od promieniowania radioaktywnego po nawiedzenie duchem złego Indianina. Trudno powiedzieć. Najprawdopodobniej jednak miałaś jakąś awersję i stąd przekonanie, że przedmiot jest nawiedzony.
  • 0



#8

Azazel.
  • Postów: 7
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pentagram to symbol harmonii, na pewno nie przez niego.
Wysoka czarna postać w kapeluszu i płaszczu to symbol sumienia (popełniłaś jakiś bardzo zły czyn ostatnio, może ktoś przez ciebie bardzo cierpiał) lub znak nadchodzącej śmierci (przy czym wtedy na 99% nie twojej, ale kogoś bliskiego, rodzina lub przyjaciele).

A tak w ogóle to tym wszystkim się nie przejmuj :D symbolika jeszcze nic nie znaczy :) nie daj się zwariować i śpij spokojnie!
  • 0

#9

OGIDYN.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do pentagramu Azazel ma kompletną rację.Co do człowieka w kapeluszu to dla mnie bzdury z tym sumieniem.Czy arabom,eskimosom,pigmejom tez się pojawia człowiek w kapeluszu?? - skoro nie używają takiego odzienia głowy nie mówiąc już o czasach zanim kapelusze powstały.Nie sądzę żeby jakiś duch się z figurka przyplątał - drewno jest słabym nośnikiem energetycznym zresztą już jej nie ma więc nawet ktoś przywiązany do niej zniknąłby razem z nią.Nowej właścicielki nie ma nawet o co pytać czy u niej się coś dzieje, bo wtedy zacznie się nad tym skupiać i psychoza murowana.Może faktycznie komuś krzywdę zrobiłaś jak Azazel wspomina - odbiłaś komuś faceta i teraz klątwy ktoś na Ciebie rzuca :D Postępuj zgodnie ze swoim sumieniem to może ten Jimmy Bones odejdzie.Jak masz możliwość to rób foty i nagrywaj skoro twierdzisz ze coś widzisz.Powodzenia życzę.
  • 0

#10

Lenticularis.
  • Postów: 191
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Historie pierwszą, nie będę ukrywał od początku czytałem pod katem wykrycia nieściśnień w tekście. Tekst jest jednak pisany porządnie. Choć nie pozostawia pytań.. Zastanawiają mnie najbardziej dwie rzeczy, czy to faktycznie prawda, czego nie wykluczam, czy może znając historie forum przewidziałaś, że padnie pytanie o zdjęcie figurki i w tekście napisałaś, że już jest sprzedana. Tylko czemu zamiast ją wyrzucić to znając jej właściwości obciążyliście nią znaną wam osobę ? A może masz jednak jej zdjęcia skoro jakiś czas stała w domu? Historia z snami, wydaje się mniej skomplikowana, śnią Ci się duchy dziadków, co jest normalne, choć może być przykrym i strasznym doświadczeniem. Każdy sen jest jakiś przekazem podświadomości. Przy czym przekaz ten jest zawsze symboliczny, i nie zawsze należy go interpretować dosłownie, gdyż np wylana woda z wiadra może w śnie oznaczać wylaną wode z wiadra lub utrate czegoś, powódź itp.
  • 0

#11

zulwik.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pojecia dziewczyno nie masz jakie rzeczy potrafi generowac wyobraźnia, szczególnie w nocy. Spiskowcy i tak beda widziec że to przez pentagramy i złe duchy he he. :D Poczytajcie troche o psychologii.
  • 0

#12

GAB.
  • Postów: 35
  • Tematów: 2
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Mnie osobiście smieszy to, że odkąd nastała moda na rockowe muzyki i metalowe wiele młodocianych pozerów się tam naroiło kupują gitarki i pentagramki i myślą że są TRÓ a komiczne jest to, że noszą pentgramy i myślą, że to wielki metal i satanizm... nie zpaominajmy, że pentagram ODSTRASZA demony a dopiero odwrócony ma satanistyczna symbolike ( podobnie jest z krzyżem ) a ja jestem całkowicie przeciw pozerstwu więc... swoja droga szybko skojarzyliście to niby z ta figurka no ale w to już nie wnikam dla mnie bajki no ale tak jak autorka mówi / nikomu nie każe wierzyć więc i ja nie będę. A od pozerstwa radzę z deka przychamować bo to tragikomiczne.
  • 0

#13

OGIDYN.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Święte słowa GAB.Za pozerstwem też przemawia dopowiadanie sobie dziwnych faktów i upiększanie historii do tego stopnia,że zwykłe uderzenie się w krzesło w kuchni po ciemku staje się drastycznym w skutkach psychicznych spotkaniem z demonem :D Za to potem można koleżankom o podobnych poglądach opowiadać niesamowite historyjki na pidżama party przy czarnych świecach i czuć się kimś magicznym i obdarzonym mroczną energią łuuuhuhu:P Skoro to takie natrętne zjawisko rób foty jak już wspominałem - bez tego przejdzie to jako zwykła ściema choć przyjemnie napisana.Kamerę ustaw i horrorów nie oglądaj - nie wszystkim służą.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych