Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwoje znad Morza Martwego już w sieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

albalb.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Zwoje znad Morza Martwego stanowią jedno z najciekawszych i najbardziej tajemniczych archeologicznych znalezisk na świecie.

Współpraca giganta technologicznego Google oraz Muzeum Izraela w Jerozolimie doprowadziła do sfinalizowania projektu zdigitalizowania zwojów, aby dać wszystkim zainteresowanym z dostępem do Internetu możliwość ich nieograniczonego studiowania. Przez lata eksperci narzekali bowiem, że dostęp do zwojów był zbyt ograniczony.
The Digital Dead Sea Scrolls

Źródło:Erec Israel
  • 6

#2

Bajabongo.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądałam o nich program na NG. Ciekawe tylko, w jakich językach i czy w całości dostępne dla wszystkich, bez ograniczeń.
  • 0

#3

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oglądałam o nich program na NG. Ciekawe tylko, w jakich językach i czy w całości dostępne dla wszystkich, bez ograniczeń.


To nie drecz sie dluzej tylko.. kliknij linka, a odrazu znajdzeisz odpowiedz na swoje pytanie :roll:

Juz na wstepie pisze ze masz do wyboru hebrajski, albo angielski..
  • 1

#4

Bajabongo.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, ale chyba na tych dwóch nie poprzestaną. Chodziło mi raczej o to, czy przetłumaczą na większą liczbę języków i czy będzie to dostępne bez limitów cały czas.
  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te rękopisy już dawno zostały przetłumaczone na język polski. Pierwsze tłumaczenie ukazało się w 1963 r. A parenaście lat temu zostało wydane następne tłumaczenie w książce ,,RĘKOPISY ZNAD MORZA MARTWEGO"Piotra Muchowskiego.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 28.09.2011 - 20:49

  • 3





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych