Skocz do zawartości


Zdjęcie

24 cykl aktywności słonecznej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#91

Axote.
  • Postów: 152
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Także uważam, że najwyżej siądzie elektronika. A co do elektroniki - niech siada, to w większości niszczy ludzi. Chociażby przez lenistwo. ;)
  • -2

#92 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

@up
@up up
No i cofniemy się do XIX wieku nie? Jasne... po tygodniu byście piszczeli i chcieli żeby elektronika wróciła. Co zrobicie jak będzie wam potrzebny defibrylator, rozrusznik serca albo respirator?
  • 4

#93

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@2up i 3up

Taa, gdyby siadła elektronika mogłoby być fajnie, ale co najwyżej parę dni. Ciekawe co byście zrobili, gdyby zabrakło żywności w sklepach. Ha! Chciałbym to zobaczyć.
  • 0



#94

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Taa, gdyby siadła elektronika mogłoby być fajnie, ale co najwyżej parę dni.

Wymiana całej zniszczonej elektronicy potrwałaby trochę dłużej niż parę dni.

Ciekawe co byście zrobili, gdyby zabrakło żywności w sklepach. Ha! Chciałbym to zobaczyć.

Zrobiłbym to co ty.
  • 1

#95

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wymiana całej zniszczonej elektronicy potrwałaby trochę dłużej niż parę dni.


"Parę dni" odnosiło się raczej do paru dni spokoju po wyłączeniu światowego pstryczka, niż naprawy zniszczeń.

Zrobiłbym to co ty.


Ale mi nie za bardzo podoba się ta wizja, w przeciwieństwie do panów powyżej, więc nie mam pojęcia, co bym zrobił. Pewnie zacząłbym obgryzać paznokcie, a potem...
  • 0



#96

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ludzie, a gdzie tu jest napisane w tym artykule, że siądzie elektronika albo braknie jedzenia? :D

dla tych co szukają czegoś więcej zapraszam do postu Jareckiego, który dopiero dziś zauważyłem.

Użytkownik dżekson edytował ten post 01.05.2012 - 09:12

  • 0



#97 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Nam chodziło o ewentualny rozbłysk słoneczny. MrOsamaful wyprodukowanie transformatora bez prądu trwa prawie rok. Czyli podnieślibyśmy się po takim czymś po 2-3 latach. Pozostałe kraje słabo rozwinięte pewnie dużo dłużej.
  • 0

#98

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Żywności by mi nie zabrakło, na wsi mieszkam i jestem samowystarczalny więc mam co jeść ;)
Rozrusznik serca, respirator itp nie jest mi potrzebny więc mi to wisi co zrobią ludzie, najwyżje kilku umrze idc.
  • -6

#99

JackXP.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Także uważam, że najwyżej siądzie elektronika. A co do elektroniki - niech siada, to w większości niszczy ludzi. Chociażby przez lenistwo. ;)


Zastanów się trochę nad tym co piszesz. Obecny świat polega na dwóch rzeczach - ropie naftowej i energii elektrycznej. Jeżeli jednej z tych rzeczy zabraknie to jesteśmy... udupieni. Padłaby komunikacja, byłby zachwiany transport, dostawy żywności, rozpoczełyby się plądrowania sklepów, zamieszki, wszechobecny chaos.
To jst najczarniejszy z czarnych scenariuszy, ale warto pomyśleć ile znaczy elektryczność w obecnej rzeczywistości.
To grozi nam raczej tylko gdyby elektronika padła w skali kontynentalnej/globalnej, a takie coś mam nadzieję że nam nie grozi.

Użytkownik JackXP edytował ten post 01.05.2012 - 12:00

  • 1

#100 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak mi się przypomniało. Ktoś kiedyś pisał(facet z energetyki?), że nasza sieć energetyczna w porównaniu do hamerykańskich ma taką konstrukcje, że mogłaby w pewnym stopniu przetrwać burzę. Ale nie mogę znaleźć tego a całkiem ładnie było to opisane.

Użytkownik Alucard edytował ten post 01.05.2012 - 12:22

  • 0

#101

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Będziesz samo i obcowystarczalny krótko,twoje zapasy czy chcesz czy nie staną się dobrem wspólnym,bez siły lub przemocą.Nikt nie jest w stanie przewidzieć konsekwencji potężnego rozbłysku,nie tylko upadku cywilizacji,norm moralnych,człowieczeństwa.W ludziach niestety drzemie dobro jak i zło,tylko warunki zewnętrzne wyzwalają jedno bądz drugie.Kryzys,głód,choroby co by wyzwoliły twoim zdaniem?A ludzkie uczucia?Często ludzie mają większy szacunek do swoich zwierząt niż do obcych ludzi,nakarmiliby niestety najpierw swego psa niż obcego.Erupcja słoneczna mogłaby zmieść warstwę ozonową,wzbudzić niespokojną już skorupę ziemską itd.nie sposób stwierdzić że tylko to lub tamto,w czasach historycznych nie zdarzyło się nic w podobnej skali więc rozważnia laickie czy akademickie są tylko i wyłącznie dywagacjami,można sobie jednak wyobrazić że dla gnuśnej,leniwej i bezbronnej cywilizacji zachodniej byloby to na pewno katastrofą czy ktoś ma ziemniaki koło domu czy nie.

Użytkownik Padael edytował ten post 01.05.2012 - 12:25

  • 2



#102

rkzm2012.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Żywności by mi nie zabrakło, na wsi mieszkam i jestem samowystarczalny więc mam co jeść ;)Rozrusznik serca, respirator itp nie jest mi potrzebny więc mi to wisi co zrobią ludzie, najwyżje kilku umrze idc.

Kilku ?
Chyba więcej niż kilku a gdybyś mieszkał w mieście to byś narzekał że nie masz jedzenia.
A gdyby był ci lub twojej rodzinie potrzebny rozrusznik serca to co byś zrobił?
  • 0

#103

JackXP.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żywności by mi nie zabrakło, na wsi mieszkam i jestem samowystarczalny więc mam co jeść ;)
Rozrusznik serca, respirator itp nie jest mi potrzebny więc mi to wisi co zrobią ludzie, najwyżje kilku umrze idc.


Inaczej byś mówił kiedy by cała elektronika w Twoim województwie siadła i przymusowo musiałbyś się przesiaść na tryb życia Amiszów (swoją drogą to oni są najlepiej przygotowani na wypadek braku elektroniki/kryzysu naftowego). Pomyśl przez chwilę ile rzeczy jest na prąd i czy tak naprawdę dałbyś sobie radę bez niego.
  • 0

#104

Sh@dowly.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Kilku ?
Chyba więcej niż kilku a gdybyś mieszkał w mieście to byś narzekał że nie masz jedzenia.
A gdyby był ci lub twojej rodzinie potrzebny rozrusznik serca to co byś zrobił?


Myślę, że przeciętny człowiek ze wsi nie potrafi nawet przeprowadzić RKO z powodu swej słabej edukacji, więc zapewne nie zrobiłby nic, ewentualnie spanikował.
  • 0

#105

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lepiej żeby elektryczności nie zabrakło. Nikomu to na dobre nie wyjdzie. :P
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych