Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kule z odnózami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Cohesion.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, otóż dzisiaj doznałam niemiłego szoku.
Z ciekawości spojrzałam w niebo i rzuciły mi się w oczy 4 dziwne zjawiska, było to jakieś 10-20minut temu.
Najpierw zauważyłam pierwszą, dosyć sporych gabarytów kulę z odnóżami (takie 2 zwisające paski spod kuli, wygląd porównywalny do meduzy).
Kolorem przypominał ognistą kulę - bardzo czerwone, dające wrażenie palącej się kuli. Bardzo mnie to zdziwiło, nie wiedziałam co to jest. Poruszała się po niebie dosyć powolnym, ciągłym ruchem po linii prostej. Po chwili pojawiła się kolejna, identyczna "meduza", a za chwilę kolejne dwie. Wszystkie 4 leciały w tym samym kierunku w sporych odstępach od siebie. Nie przypominały one jednak kul z tematu "Kule - czym są".
Na początku myślałam, że jest to płonąca, spadająca kometa, jednak nie gasła, nie spadała, a leciała powoli po linii prostej. Udało mi się zarejestrować jedną z nich na filmiku, jednak jest on słabej jakości (nagrywany z otwartego okna telefonem komórkowym) gdzie daje wrażenie "mrugających" świateł.
PS. Dodam, że zjawisko te obserwowałam z Michałkowic (Dzielnicy Siemianowic Śląskich), poruszały się one w kierunku północno-wschodnim.

Użytkownik Cohesion edytował ten post 09.09.2011 - 20:49

  • 0

#2

Secior.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i gdzie ten filmik?
  • 0

#3

Cohesion.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na razie nie potrafię znaleźć kabla usb, jak tylko odnajdę, to wrzucę filmik.
  • 0

#4

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

pewnie koszyk z balonu się urwał i poleciały linki z czaszą. Tak, wiem, balony latają na ciepłe powietrze, ok spoko, super itd. A wiatr?
  • 0

#5

Cohesion.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to nie wiedziałam, że koszyk z balonu jest bardzo mocnego, czerwonego, żarzącego się koloru, który sprawia wrażenie komety. Nie wiedziałam również, że sam koszyk potrafi utrzymać się na niebie w tej samej wysokości i lecieć stałą prędkością, po linii prostej... I akurat 4 balony uległy by destrukcji... Panie kolego, następnym razem przeanalizuj wypowiedź i zastanów się 5 razy, zanim napiszesz coś mało prawdopodobnego :).
Dodam, iż te "odnóża" były identycznego koloru jak doczepiona do nich "kula". Razem tworzyły jedność. Nie zaobserwowałam ruchu tychże odnóż, wisiały bez ruchu, bez falowania, jakby do tych kul były doczepione metalowe kołki.
Nie były wcale tak daleko, a przyglądałam się im, do czasu kiedy nie straciłam ich z oczu (nie mam aż tak dużego okna, żeby widzieć bez końca ^^).
EDIT: Dodam, że te (jak to je nazywam) "meduzy" dawały wrażenie palących się, jednak nie promieniowały światła, nie było żadnej poświaty wokół nich itp. Świeciły tylko one.

Użytkownik Cohesion edytował ten post 10.09.2011 - 08:25

  • 0

#6

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Potrafiłbyś to narysować? Czy ktoś poza Tobą to widział?
  • 0

#7

Creative12.
  • Postów: 94
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to były balony meteorologiczne?
  • 0

#8

adam0.
  • Postów: 163
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A może po prostu chińskie lampiony?
  • 0

#9

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Panie kolego, następnym razem przeanalizuj wypowiedź i zastanów się 5 razy, zanim napiszesz coś mało prawdopodobnego :)


I Vice Versa :) ponownie przytoczę swoją wypowiedź i zaznaczę, co według mnie poleciało w górę, bo widocznie koleżanka była po dobrej imprezie :)

pewnie koszyk z balonu się urwał i poleciały linki z czaszą. Tak, wiem, balony latają na ciepłe powietrze, ok spoko, super itd. A wiatr?


//edit: Dołączona grafika

Czasza to to duże czerwone :)

Użytkownik JachuPL edytował ten post 11.09.2011 - 16:07

  • 0

#10

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skoro na filmie wygląda to jak mrugające światła przy słabej jakości nie będzie się to odrużniało od filmowanych w złej jakości lampionów więc coś czuje, że z filmu nie wiele uda się wywnioskowac ale czekam na niego:) Nie chcę z góry zakładać , że to chińskie lampiony:D
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych