Skocz do zawartości


Zdjęcie

Beelitz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Od dłuższego czasu marzyłem o tym, aby pojechać i zobaczyć na własne oczy to niesamowite miejsce… Beelitz-Heilstätten Sanatorium jest to wybudowany w1898 roku, a opuszczony w 2000 roku kompleks szpitalno-sanatoryjny złożony z około 60 budynków, w których leczono ponad 1200 chorych. W tym szpitalu leczeni byli między innymi Adolf Hitler i Erich Honecker. Architektura i klimat w tym miejscu są po prostu nie do opisania. Szpital niszczeje z każdą chwilą – jeszcze rok temu w salach operacyjnych było np. główne wyposażenie – łóżko, szafki i wielka chirurgiczna lampa nad łóżkiem. Dziś już tego nie zastałem w salach operacyjnych, których w budynku chirurgicznym znalazłem aż 4. Szpital pełen jest klimatycznych, mrocznych i dziwnych pomieszczeń, sal, łaźni, auli, pokojów, piwnic, przejść, oraz szpitalnych rekwizytów, pozostałości, resztek i co najciekawsze – wszystkie budynki są połączone labiryntem podziemnych tuneli, w których prowadzony był prąd, rury ciepłownicze i szatan wie co jeszcze… Zwiedzanie tego miejsca było przeżyciem wyjątkowym, przy okazji oczywiście zrobiłem zdjęcia, więc zapraszam do fotograficznej wycieczki po Beelitz:

Link tutaj.
Więcej zdjęć tu, tu i jeszcze tu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przerażające.

Użytkownik ciemność edytował ten post 27.08.2011 - 08:52

  • 6



#2

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwsze co przyszło mi na myśl po oglądnięciu fotek to "Hostel". Prawda to miejsce jest bardzo ciekawe i demoniczne za razem.
  • 0



#3

Mr Minio.
  • Postów: 72
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezwykle ciekawe miejsce. Takie opuszczone budynki mają to do siebie, że wywołują w ludziach pewien niepokój. W pierwszym źródle, które podałeś jest wiele fotek, ale są one trochę "zdeformowane"(zastosowano tzw. rybie oko) przez co trochę tracą na autentyczności. Bardzo mi się podobają, ale mogłyby być robione "normalnie". Za to na innych stronach fotki są już bardziej przerażające, ale jest ich mniej.

I te napisy na ścianach - na pewno zrobione przez jakiś żuli, albo ludzi, którzy chcieli sprawić, aby to miejsce było jeszcze bardziej przerażające.
  • 0

#4

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wspaniałe zdjęcia, ale jak powiedział @Mr. Minio - autor mógł sobie odpuścić to rybie oko, zupełnie niepotrzebne to moim zdaniem. Foty z pozostałych źródeł, które nie mają tego efektu prezentują się bardziej klimatycznie niekiedy. Hole i klatki schodowe rzeczywiście robią wrażenie.
Uwielbiam takie miejsca, a tu grafitti dodaje smaczku jak np. tu:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Szkoda tylko, że rozkradziono wyposażenie, pewnie gdy sprzętów było więcej to i wrażenie robiło lepsze. Chociaż jak już coś zostało to wygląda naprawdę nieźle w takim opustoszałym budynku. Fajna jest centrala telefoniczna w piwnicy, mały telewizorek...
  • 0

#5

Trudy.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świetne miejsce, ale czułabym lekki niepokój, gdybym miała sama tam spacerować...
  • 0

#6

Counable.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja podobnie jak ty - to jest takie uczucie cząstki historii za razem, ale takiego strachu co mogło się tu wydarzyć
  • 0

#7

MaKiPL.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miejsce jest strasznie klimatyczne. Bardzo ładny wystrój, miejsce i ogólny klimacik. Wprost ekstremalnie fajnie się wszystko komponuje gdy pada deszczyk. Takie ruinki i to zdjęcie z takiego zniszczonego szpitala a obok wilgotne od deszczu krzaki. Mniam. Idealne. Uwielbiam takie zdjęcia, ale jestem pewien że raczej bym tam długo nie przesiedział, a do piwnic za żadne skarby bym nie zszedł. Jednakże zdjęcia z tego bloga oraz innych podanych tutaj źródeł są ekstremalne i naprawdę przyjemnie mi się oglądało każde ze zdjęć. Super miejsce. Dzięki!
  • 0

#8 Gość_aldani

Gość_aldani.
  • Tematów: 0

Napisano

niesamowite. i w sumie niedaleko :) na swój sposób inspirujące miejsce. super post.

tu macie filmik:

Beelitz Heilstaetten - abandoned Hospital of Horror
  • 1

#9

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałbym na wiosnę zorganizować mały wypad do Beelitz. Głównie chodzi o zdjęcia i film, który chcemy tam nakręcić z kumplem. Jest ktoś chętny? Mam wolne 1-2 miejsca i sprzęt. Piszcie na PW - tylko na poważnie.


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych