Skocz do zawartości


Zdjęcie

Legalizacja pedofilii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
236 odpowiedzi w tym temacie

#106

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a ja nie rozumiem do czego dojrzale mialoby byc 12 letnie dziecko, ktore wprawdzie moze wspolzyc seksualnie, a ktorego psychika wciaz jeszcze rozwija sie.


Napisałem o tym. Czy uważasz, że nawet szesnastoletnia osoba jest w wystarczającym stopniu dojrzała do wszelkich decyzji ?. Przecież i taka osoba dalej się rozwija. Obniżenie tej granicy miałoby nie na celu propagowanie współżycia we wcześniejszym wieku, a jedynie odcięcie się od chorych sytuacji, kiedy pomimo tego, że obie strony wyrażają na to zgodę, to ktoś próbuje przypiąć komuś łatę pedofila. Jeżeli chcemy chronić dzieci, to takie osoby chrońmy, a gimnazjalista dzieckiem już nie jest
  • 0

#107 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

a co jest granica wedlug Ciebie? Czy nie aby zdolnosc rozumienia konsekwencji kazdego wyboru? Z tym.maja problemy takze ludzie dorosli- niedojrzali, a co.mowic o dzieciach czy mlodziezy. Pedofil wykorzystuje okazje by zaspokoic swoj chory poped, korzystajac z nieswiadomosci ofiary. U ludzi doroslych funkcje te spelnia alfons gdy ofiara jest swiadoma przedmiotowego traktowania i albo jest zmuszona do zgody na to albo godzi sie z tym. Sadzisz ze 12- rozumie te roznice, pomiedzy instrumentalnym traktowaniem ciala a swiadomym wyborem swojej drogi? Watpie.
  • 0

#108

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kto będzie chciał to robić to i tak to będzie robić. Dojrzałość możesz interpretować różnie. Można i pokusić się o stwierdzenie, że nawet i dorośli - czyli powyżej lat 18 - nie są nieraz wystarczająco dojrzali. Gdzie nie ustanowisz granicy, będzie ten sam problem.

Sadzisz ze 12- rozumie te roznice, pomiedzy instrumentalnym traktowaniem ciala a swiadomym wyborem swojej drogi? Watpie.


Wybacz, ale to już zależne jest od rodziców.
  • 0

#109

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie współżycie z 12 czy 13 latką jest nieetyczne, obrzydliwe i patologiczne a obniżenie wieku jest niedorzeczne i nie wiem do czego ma prowadzić. Porównywanie się z innymi kulturami to szukanie argomentów na siłę, z całą stanowczością powinno się karać ludzi współżyjących z nieletnimi poniżej 15 roku życia i dla mnie kończy to dyskusję.

Takie propozycje czy równie absurdalne pomysły obniżenia wieku wyborczego prowadzą do prostych manipulacji, w Norwegii pokazywali filmik w którym za bilety na J.Biebera młodzież chciała przechodzić na Islam, pomyślcie jak głos wyborczy kupujemy za lizaka albo kupujemy ciało za hamburgera ruinując komuś psychikę na całe życie.

Ludzie współżyjący lub wiążący się z innymi poniżej 15 roku życia powinni się sobie przyjrzeć dokładnie i udać się czym prędzej do lekarza, nim sprawiedliwość wymierzy im życie.
  • 0



#110

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To może lepiej podnieść ten wiek do 18-go roku życia, i zakończyć dyskusje kto jest dorosły, a kto nie ? Czy dla kogoś jest to obrzydliwe czy nie to inna para kaloszy, dla mnie temat jest krótki, dziecko to dziecko, a nie nastolatek. Każdy ma prawo sądzić inaczej.

Użytkownik michal28 edytował ten post 25.04.2013 - 12:26

  • 0

#111

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To może lepiej podnieść ten wiek do 18-go roku życia, i zakończyć dyskusje kto jest dorosły, a kto nie ? Czy dla kogoś jest to obrzydliwe czy nie to inna para kaloszy, dla mnie temat jest krótki, dziecko to dziecko, a nie nastolatek. Każdy ma prawo sądzić inaczej.


Czyli nie uważasz za naganne współżycie z nastolatkiem o wieku 11 lat?
Niezależnie od osądów są normy współżycia społecznego i przepisy prawne, które regulują takie sytuacje.

Użytkownik Padael edytował ten post 25.04.2013 - 12:32

  • 0



#112

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a ja nie rozumiem do czego dojrzale mialoby byc 12 letnie dziecko, ktore wprawdzie moze wspolzyc seksualnie, a ktorego psychika wciaz jeszcze rozwija sie. Swiadome decydowanie o sobie wymaga dojrzalosci nie tylko fizycznej ale przede wszystkim psychicznej- emocjonalnej.


To wiek dopuszczajacy do współżycia seksualnego trzeba było by podnieść dla kobiet na 25 lat, a dla meżczyzn na 40 lat.
  • 0

#113

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czyli nie uważasz za naganne współżycie z nastolatkiem o wieku 11 lat?


Uważam, że nie zrozumiałeś tego co wcześniej napisałem. Jasno określiłem, że ten wskazany przez Ciebie wiek 11, 12 lat uważam w dalszym ciągu za niewłaściwy.

Nie uważam też, by współżycie nawet osoby nieco starszej przynosiło jej jakieś korzyści, ale permanentnie podkreślam jedno... Problem pedofilii dotyczy dzieci, osób przed pokwitaniem - tak też jest to zdefiniowane. Subiektywne oceny należą do każdego z osobna.

Użytkownik michal28 edytował ten post 25.04.2013 - 12:54

  • 0

#114 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak Michal, przed osiagnieciem dojrzalosci, ale nie mozna jej sprowadzic tylko.do poziomu cielesnego, ja znam dziewczyny ktore wydano za maz za 30, 40 latkow gdy one mialy po 12, 13 lat, wlasciwie sprzedano. Coz, taka obyczajowosc. Wierz mi, dla nich ten pierwszy kontakt byl szokiem. Jakie skutki przyniosl- pewna oschlosc uczuciowa, splycenie sfery emocjonalnej, to tak z obserwacji.
Jesli dwoje dzieciakow na mniej wiecej tym samym poziomie emocjonalnym odkrywa swoja seksualnosc, nawet przedwczesnie to oboje korzystaja z tego czego dostarcza strona fizyczna- czesto nieodpowiedzialnie. Ale gdy robi.to czlowiek ktory juz jest na tyle uksztaltowany psychicznie ze jest w stanie odpowiadac za swoje czyny-w stosunku do osoby nieodpowiedzialnej- to przeradza sie to w wykorzystywanie za ktore powinno sie karac. Przy czym glownym problemem pedofila jest nie- nieswiadomosc ze dopuszcza sie czynu zlego, karalnego a niezdolnosc zrozumienia na czym to zlo polega. To tez przejaw jakiejs niedojrzalosci chyba? Albo przewaga popedu nad rozumem?
Frosti, uwazasz ze faceci to duze dzieci? Cos w tym jest

Użytkownik ayalen edytował ten post 25.04.2013 - 13:15

  • 0

#115

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ja znam dziewczyny ktore wydano za maz za 30, 40 latkow gdy one mialy po 12, 13 lat, wlasciwie sprzedano.


???

Nie znam szczegółów, ale po tym poście domyślam się, że chodziło o sytuację wbrew ich woli ? Jeśli tak, to się nie masz czemu dziwić.

Jesli dwoje dzieciakow na mniej wiecej tym samym poziomie emocjonalnym odkrywa swoja seksualnosc, nawet przedwczesnie to oboje korzystaja z tego czego dostarcza strona fizyczna- czesto nieodpowiedzialnie. Ale gdy robi.to czlowiek ktory juz jest na tyle uksztaltowany psychicznie ze jest w stanie odpowiadac za swoje czyny-w stosunku do osoby nieodpowiedzialnej- to przeradza sie to w wykorzystywanie za ktore powinno sie karac.


Więc powielam to co już wcześniej napisałem. W takim przypadku należy się zastanowić nad tym, czy jest w stanie brać odpowiedzialność za siebie osoba poniżej 18-go roku życia.
  • 0

#116 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

a wiesz, zwazywszy na rozwoj cywilizacyjny, ta granica niewatpliwie sie obniza ale nie az do lat 12, to jednak wciaz jeszcze dziecko.
W strefie kultury muzlmanskiej ten obyczaj do niedawna byl powszechny, twraz niektore panstwa usiluja to regulowac przepisami ale ciezko.jest zmienic zakorzeniona mentalnosc. A jeszcze bardziej przykro patrzec gdy rodza 13letnie dziewczynki, nie bardzo rozumiejace co sie z nimi dzieje i traktujace to nowonarodzone dziecko jak lalke. Traktowane jak maszynka do rodzenia dzieci, duzo by.mowic. Najbardziej obrzydliwe sa argumenty typu: one same chcialy. Ano chcialy. Nowego ciucha albo komorki, tam gdzie istnieje ewidentny przymus nie ma tlumaczen, ale iluz zwyrodnialcow w ten sposob wlasnie tlumaczy swoje poczynania. A potem rosna pokolenia ludzi traktujacych siebie wzajemnie jak przedmioty sluzace czemus. Jeden z dlugoterminowych skutkow pedofilii jak sadze.
  • 0

#117

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widzisz większą różnicę, pomiędzy zajmowaniem się osoby 13-14 letniej dzieckiem, a osobą nawet kilka lat starszą ? W obu przypadkach na życie i tak łożą rodzice, a sama dziewczyna nie jest w obu przypadkach wystarczająco dojrzała by znieść trud wychowawczy. Wydaje mi się, że sami rodzice mają wystarczająco dużą władzę nad dzieckiem by go mądrze w życiu pokierować. Dziecko prawidłowo uświadamiane, będzie samo wiedziało co można, a czego nie. Przykro to mówić, ale niestety to właśnie rodzice po zdecydowanej części, nie są wystarczająco dojrzali, by usiąść z dzieckiem i porozmawiać z nim na temat zagrożeń jakie powinno wiedzieć. Obrzydliwością zdecydowanie większą jest właśnie to, że ten swój brak umiejętności rozmowy z dzieckiem na ten temat, i duże poczucie skrępowania z tym związane, jest argumentowane tym, że jest ono "za małe" by móc zrozumieć te rzeczy. Jest automatycznie wyrządzana mu krzywda, bo staje się ono celem podatnym na ataki o których nie słyszał. Z tego także powodu doszukuje się rozwiązań prawnych, by ten ciężar wychowawczy jak wspomniałem, w jakiejś mierze z siebie zrzucić. Wtedy oczywiście możemy tłumaczyć, że "dziecko" lat 13-14 nie jest wystarczająco dojrzałe by "wiedzieć co się z nim dzieje" Skutek-przyczyna. Rodzicem jestem od niedawna, ale nie zamierzam doszukiwać się rozwiązań prawnych by tego ciężaru się pozbyć. To stanowi najtrudniejsze życiowe wyzwanie, i zrobię wszystko by temu podołać.

Użytkownik michal28 edytował ten post 25.04.2013 - 14:53

  • 0

#118

Dostoyevsky.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niesamowite jest to, że nawet w takiej sprawie znajdzie się chociaż jeden idiota na sto osób, który będzie bronić seksualnych zboczeńców.

Dołączona grafika
/Connor
  • 0

#119

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja nikogo nie bronię, a już z pewnością nie zboczeńców. Idiotą co najwyżej jesteś Ty, skoro określasz tak kogoś nie wskazując jednocześnie jego złego podejścia. Zamiast bluzgać na kogoś zaprezentuj swoje zapatrywanie na tą sprawę.

Dołączona grafika
/Connor
  • 0

#120 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

zadziwiajaco latwo przypina sie latki bliznim.Seksualne zboczenia to choroba, wiec ani atakowac ani bronic a leczyc nalezaloby- z tytulu poczytalnosci karzac za czyn ktorego ow chory sie dopuszcza. Jesli nie siegniemy zrodla patologii- takze seksualnych zaden rodzic nie bedzie mogl byc spokojny o swoje dziecko.Mniej emocji.wiecej zastanowienia zdaloby sie, wykrzykiwanie epitetow nie pomoze ofiarom pedofilii ani jej nie zapobiegnie.

Michal, z calego serca zycze Ci realizacji planow.

Użytkownik ayalen edytował ten post 25.04.2013 - 17:40

  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych