Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kulista formacja na dnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

DangerZONE.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich (to mój pierwszy post, bądźcie wyrozumiali)

Ostatnio przeglądałem sobie mapy dna morskiego z GoogleMaps i zastanowił mnie "obiekt" znajdujący się mniejwięcej w odległości 400km od wybrzeża Peru, ma on średnice około 8 kilometrów, z jakimś znakiem pośrodku 6°14'17"S 84°53'18"W. Czy ktokolwiek orientuje się co to może być? lub czy ktoś o tym już kiedyś słyszał?
  • 0

#2

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może to podwodny wulkan? Albo statek Nomów :D

W okolicy jest dużo podobnych oceanicznych garbów. Być może stanowią one zalane wyspy, albo właśnie podmorskie wulkany. Specjalistą nie jestem ale tak myślę. Najlepiej zrób sobie wydruk tego kawłka mapy i spróbuj wyznaczyć środek obiektu za pomocą cyrkla a następnie narysuj cyrklem koło. Jeśli wyjdzie idealnie równo to będziemy się dalej zastanawiać, bo obiekt może być tylko pozornie okrągły. Ja tego zrobić nie mogę bo ostatnio mucha mi usiadła na drukarce i tak jej przypierdzieliłem krzesłem, że rozwaliłem drukarkę a po monitorze cyklem rysować mi się nie chce.
  • 0

#3

DangerZONE.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Własnie o to chodzi ze sprawdzałem, co prawda przy użyciu programu graficznego, ale rysowałem idealne kółka (z klawiszem Shift) i pokrywało się idealnie, więc będę musiał pokusić się o dokładniejsze mapy terenu :)

Aktualizacja:

Sprawdziłem mapy hipsometryczne terenu dna http://i55.tinypic.com/2rm2xdc.png i wykonałem render 3D

Dołączona grafika

po zmianie widoku i nałożeniu gradientu (względem wysokości) wygląda to jednak na zwykłą górę, podstawa na głębokości 3900m ppm, i szczycie na głębokości 3300m ppm.

Dołączona grafika

Użytkownik DangerZONE edytował ten post 07.08.2011 - 13:43

  • 1

#4

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o mnie to jest to po prostu wyspa sprzed czasów lodowca, który po roztopieniu podniósł poziom wód. W taki sposób wyspa została zalana ;)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych