Skocz do zawartości


Zdjęcie

SkinHead Vs Punk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#31

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Heh, mieszkam w malutkiej miejscowości, i nie spotykam sie z grupami metalów, skinów czy innych subkultur. Ale gdy np. na wakacjach jade do kuzyna w większe miasto, to juz widac takie 'bandy'. Chodz osobiscie identyfikuje sie z subkulturą hiphopową, to gdy widzi sie takich 10 hiphopów czy skinów to strach przejsc koło nich. Zazwyczaj sie omija, nie wiadomo co takim przyjdzie do główy ;)
  • 0



#32

whiteside.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świetne opracowania daliście na temat Skinhead'ów i Punk'ów! Sam pisałem o nich pracę jeszcze w gimnazjum :D ! W mojej miejscowości nie widuje się raczej grup punk'owych i skinhead'ów. Widocznie są oni rzeczywistą mniejszością. Idąc ulicą można zaledwie kilka razy zauważyć napisy typu "Oi! Punk's" lub "Punk's not dead"
  • 0

#33

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie wszyscy skinheadzi to neonaziści. Jednak, przynajmniej w mojej okolicy, nie ma skina, który nie przejawiałby nazistowskich poglądów i zachowań. Tzw. Oi'owcy praktycznie nie istnieją. Czyżby zapanowła "moda" na nazizm? :hmm:

Zaskoczę Cię - nazi skinów, czyli ns-ów w istocie jest najmniej. Najwięcej jest zdecydowanie narodowców, hołdujących wartościom i tradycji Polskiej. Dość często przynależą oni do NOP-u, czyli Narodowego Odrodzenia Polski.
Poza tym - dajmy na to pozdrowienie "Sieg Heil" mimo że utożsamiane z nazizmem, de facto rdzennie nazistowskim nie jest, tak samo jak swastyka, która jednak ze względu na okrucieństwo sygnowanej nią ludzi na zawsze pozostanie symbolem narodowego socjalizmu drugiej Wojny Światowej.

Co do "mody" na nazim - owszem, można mówić o takim zjawisku, choć najgorsze jest to, że wkrada sie ona wszędzie - wykrystalizował się nawet swego czasu nurt nsbm, czyli narodowego socjalistycznego black metalu, który to opisuje długowłosych nazioli... no comments.

Mieszkamy na pisakach i mamy po 27 lat

Zawsze mi się wydawało, że 14.

A tymczasem niektórzy "metale" są tak ograniczeni,że potrafią się jedynie samodzielnie wysikać.

Otóż to, żadna z nich elitarna subkultura. Żadna subkultura elitą nie jest, choć jej członkowie najczęściej za takich się uważają. Kretynów można spotkać wszędzie: najwięcej wśród tych, którzy temu zaprzeczają.
  • 0



#34

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A tymczasem niektórzy "metale" są tak ograniczeni,że potrafią się jedynie samodzielnie wysikać


to "niektórzy" odnosi się do znikomego procenta, przynajmniej wśród tych których znam ja i z tymi, z którymi się identyfikuję, nie chcę aby każdy dzieciak czy jakaś osoba nie mająca pojęcia o metalach i ich środowisku pomyślała, że to jakaś banda odszczepieńców czy psychopatów, mocno ubolewam nad tym, że to właśnie takie skrajne przypadki stanowią wyznacznik całej subkultury, szczerze mówiąc to właśnie ludzie słuchający metalu/rocku są najlepiej ułożonymi ludzmi, mający swój ściśle określony światopogląd, a w szkole zawsze byli wyróżniającymi się uczniami.
  • 0

#35

oalxazar.
  • Postów: 47
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaskoczę Cię - nazi skinów, czyli ns-ów w istocie jest najmniej. Najwięcej jest zdecydowanie narodowców, hołdujących wartościom i tradycji Polskiej. Dość często przynależą oni do NOP-u, czyli Narodowego Odrodzenia Polski.


Ale to właśnie oni - narodowcy, napadają na cudzoziemców, to oni bojkotują akcje organizacji wolnościowych, to oni podpalili synagogę w moim mieście, to oni są odpowiedzialni za akcję redwatch. Sami nazywają siebie patriotami, narodowcami, może i nie mówią o nazizmie itd., ale tego typu zachowania i działalność są dla mnie równoznaczne z pospolitym naziolstwem.

wykrystalizował się nawet swego czasu nurt nsbm, czyli narodowego socjalistycznego black metalu, który to opisuje długowłosych nazioli... no comments.


Mam znajomego należącego do tego nurtu... również no comments...
  • 0

#36 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja tez jestem Metalem i nie raz wyzywaliśmy dresów hip-hopowców, Często z kumplami mamy chęć nakopać jakiejś grupce dresiarzy albo hip-hopowców



Jesteście w takim razie bardzo, ale to bardzo ograniczeni. W dzisiejszym kurczącym się świecie nie powinno być miejsca dla rasistów i innych oszołomów. Żal mi Ciebie i Twoich kumpli. Pewnie niewiele sobą przedstawiacie, skoro w taki sposób musicie podniosić sobie samoocenę. :hmm:

PS. wszystkie posty zawierające treści rasistowskie będą z całą stanowczością usuwane z forum, a ich autorzy blokowani na dłużej.
  • 0

#37

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesteście w takim razie bardzo, ale to bardzo ograniczeni.


wiedz, że tacy "metalowcy" są w mniejszości.
  • 0

#38

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

powiem tak...

słucham różnej muzyki, głownie techno i rock, i raczej nigdy nie miałem takiego podejścia do innych subkultur
to że mam w głębokim poważaniu "muzykę" jaką jest hip-hop nie znaczy że nie mam tolerować dresiarzy, hip-hopowców

szkoda że nie wszyscy tak myślą

dziwie się że na tym forum są tacy też ludzie
podkreślam na tym forum, jest to forum(ile razy jeszce użyje tego słowa :D ) o tematyce która wielu osobą wydaje się dziwna, śmieszna. Myślałem że sa tutaj ludzie pozbawieni uprzedzeń ale się myliłem

ale nie bede generalizował tego że wszyscy tacy jesteśmy :]
  • 0

#39

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eh,skini lali punków,bo jak wiadomo-skini to subkultura prawicowa,głoszca "czystość",wszyscy odmieńcy sę be...A w dawniejszych czasach nie było hip hopowców,technomaniakw i innych,tylko punki-w dziwacznych strojach,nieraz kolorowych włosach-i trzeba było lać odmieńca...Innych subkultur na taką skalę nie było,alatego doszło do "wojny" skini-punki...
  • 0

#40

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no i tak zostało,
walczą ze sobą a nawet nie wiedza po co i dlaczego :/
ogólnie pojęta żenada
  • 0

#41 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

wiedz, że tacy "metalowcy" są w mniejszości.


Wiem, sama byłam jedną z nich ( nie brałam udziału w żadnych chorych bójkach), ale mimo to wsyd, wielki wstyd... :-(
  • 0

#42

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wstyd nie wstyd,ale jako dzieciaki lubiliśmy oglądać takie bitwy ;-) (a szczególnie jej póżniejsze efekty -obite oczy,połamane nosy itp...) Przestało nas śmieszyć,gdy kolegi brat dostał kosę pod żebro...Wtedy się dopiero myśli.
  • 0

#43

Flea.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szefo nie wiesz po co i dlaczego? Heh... Kiedyś (w czasach świetności festiwalu w Jarocinie) "brudasami" były tylko punki. I z nimi naparzali się wszyscy nie było zmiłuj;) Oba nutry wyrosły na fali protestów robotniczych w WB w latach 60-tych. To dwa antagonizmy jak konserwatyści i liberałowie, jak czarne i białe. To tak jakby wybierać między wolnościa a daszyzmem. Bo tak de facto jest.



Staraj się z łaski swojej stosować wyrazy zamienne/bliskoznaczne zamiast wulgaryzmów.
Bardzo dziękuję. inga.

  • 0

#44

Tom 665.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

oalxazar napisał/a:
Neonaziści to bardzo niebezpieczna grupa.  

Oczywiście, jednak skinheadzi to nie neonaziści. Mylisz pojęcia.


Nie wszyscy skinheadzi to neonaziści. Jednak, przynajmniej w mojej okolicy, nie ma skina, który nie przejawiałby nazistowskich poglądów i zachowań. Tzw. Oi'owcy praktycznie nie istnieją. Czyżby zapanowła "moda" na nazizm? :hmm:


No właśnie. Są skini, którzy preferuja patriotyzm do ojczyzny. Nie wiem jeszcze dużo o punkach. Ci z mojej okolicy to oszołomi. Ostatnio słyszałem, że spalili szalik polski Takiemu to bym nako***Ale bicie się tych subkultur w mojej okolicy to chleb powszedni najazdy po 20 osób jeden koło drugiego nie_może przejść, mają od 15 do 20 lat.

W mojej szkole przeważają panki, ale są też skini którzy nie_kryją się z tym i ciągłe zaczepki i wyzwiska itd.

Ja sam preferuję subkulturę skinów, ale nie tych nazi tylko tych którzy szanują ojczyzne, Polske

Dołączona grafika
  • 0

#45

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
to szanuj ją bardziej i pisz Ojczyzna, oraz Polska z dużej litery, oraz staraj się robić mniej błędów.
To, że teraz ktoś spali szalik jak napisałeś i nazywa się Punkiem, lub wykrzyknie parę antysemickich haseł i myśli, że jest Skinem, albo jeszcze lepiej rozwali parę śmietników na ulicy i od razu uważa się za największego Chuligana swojego ukochanego klubu, to wina tego, że młode pokolenie schodzi na psy (nie wszyscy). Dlatego pozostańcie przy swoich subkulturach Bboy, Emo, itp (oczywiście szanuje te grupy społeczne), a starych jak nie macie pojęcia o co chodzi nie szargajcie :D


[url="http://www.youtube.com/watch?v=tv-SYOb8p08"]http://www.youtube.c...h?v=tv-SYOb8p08[/url]
[url="http://www.youtube.com/watch?v=tv-SYOb8p08"]http://www.youtube.c...h?v=tv-SYOb8p08[/url]

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 23.03.2010 - 19:16

  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych