Skocz do zawartości


Zdjęcie

sen mojej babci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

matio971.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może ktoś z Was będzie wiedział co oznacza sen który śnił się mojej babci? według tego co mi babcia powiedziała to śniła się jej moja mama (od ponad roku nie żyje) jak rozmawiał za moją babcią od strony taty (równiez nie żyje i to już od kilku lat) i poprostu było tak że w tym śnie że w kuchni na mieszkaniu w którym już od 8 lat moje babcia nie mieszka poprostu moja mama i babcia rozmawiały ale babcia nie pamięta o czym. Dodam że mam trochę kłopotów ponieważ po śmierci mamy zamieszkałem u babci a teraz ze względu na pogarszający się stan zdrowia mojej babci kurator chce mnie dać do ośrodka i czy to może być tez jakiś przekaz od nich z tamtego świata co robić w tej sytuacji?



aha i nie wiedziałem w jakim dziale założyć temat więc założyłem go tutaj ale jeśli jest to zły dział to proszę o przeniesienie tego tematu.

Użytkownik matio971 edytował ten post 06.08.2011 - 03:09

  • 0

#2 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Prawdopodobnie Twoja babcia intensywnie myśli o Twojej mamie- tym bardziej, że sytuacja się pogarsza. Według mnie sny to odzwierciedlenie mysli lub stanu zdrowia- nic poza tym.
  • 0

#3

Stopik.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

coś_innego - jeśli Twoim zdaniem snu odzwierciedlają myśli lub stan zdrowia to co powiedz o tym ,że jakiś czas temu miewałem sny dotyczące mojej śmierci? o_O Nie mam natrętnych myśli samobójczych ani nic w tym stylu, na zdrowie również nie narzekam.

matio971 - co do Twojego wpisu to myślę jak poprzedniczka, że wywołane jest taki sen obawami ze strony Twojej babci, natomiast nie podejmuję się oceny tego czy może być w nich zawarty jakiś ukryty symbol czy przesłanie/ podpowiedź dla Ciebie
  • 0

#4

Nic_nowego.
  • Postów: 140
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

coś_innego - jeśli Twoim zdaniem snu odzwierciedlają myśli lub stan zdrowia to co powiedz o tym ,że jakiś czas temu miewałem sny dotyczące mojej śmierci? o_O Nie mam natrętnych myśli samobójczych ani nic w tym stylu, na zdrowie również nie narzekam.


Spróbuję odpowiedzieć, za coś_innego.

‘Marzenia senne są dziełem i pewnego rodzaju wypowiedzeniem się śpiącego’
Freud, ‘Wstęp do psychoanalizy’, str. 149

To, co opowiada nam sen, nazywa się jawną treścią marzenia sennego, a utajone myśli, do których dochodzimy przez łańcuch skojarzeń – ukrytymi myślami marzenia sennego (Freud, 2001). W marzeniach sennych elementy składowe nieświadomego id, tak jak popędy mogą osiągać świadomość dzięki obniżonej kontroli. Praca snu to aktywność psychiczna przemieniająca myśl ukrytą w jawną treść marzenia sennego będącym uzewnętrznieniem wewnętrznego procesu (Rosińska, 1993). Do marzeń sennych przenika symbolika mowy zawierająca stałe i charakterystyczne elementy mentalności danego narodu. Zdolność symbolizowania jest, więc cechą gatunkową, której się nie nabywa; jest elementem dziedziczonej kultury natury ludzkiej. Należy jednak pamiętać o tym, że stale powstają też nowe symbole, które dołączają do starych. Każdy symbol ma swój odpowiednik będący jego tłumaczeniem lub przekładem.

‘(…) przy pomocy marzeń sennych chodzi widocznie o to, by ukryte myśli, ujęte w słowa, zamienić na obrazy (…)’, (…) Praca marzeń sennych dokonuje, zatem niezwykłej w swym rodzaju transkrypcji myśli sennych; nie jest ona tłumaczeniem dosłownym.(…) Przedmiotów oznaczonych jest niewiele, natomiast symbolów wyjątkowo dużo (…)’.


Z tego wynika, że to co widzisz w śnie nie jest twoją świadomym myśleniem, a podświadomym. To, że nie myślisz o samobójstwie świadomie, nie znaczy, że podświadomie o nim nie myślisz. Może to być także strach przed śmiercią. Interpretacji jest wiele. Przemyśl to, poczytaj trochę o psychoanalizie Freuda, może sam odnajdziesz odpowiedź.
  • 1

#5

Stopik.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki wielkie za odpowiedź, muszę przyznać, że zainteresowałeś mnie tym zagadnieniem ;) faktycznie postaram się poszukać dodatkowych informacji na ten temat
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych