Skocz do zawartości


Zdjęcie

Andrzej Lepper popełnił samobójstwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#181 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

do czego był zaczepiony sznur, na którym jakoby miał powiesić się Lepper? Aby utrzymać masę - jak domniemywam - ok. 90 kg, to musi być specjalna konstrukcja nośna, której w zwykłych pomieszczeniach mieszkalnych nie ma. Powieszenie na lampie nie wchodzi w rachubę, bo zastosowany tam hak (czy raczej haczyk) pod takim ciężarem zostałby natychmiast wyrwany z sufitu. Tak więc mamy dwie możliwości - albo Lepper sam zbudował sobie szubienicę, albo z tym samobójstwem to ściema.


Wg. prokuratury do worka treningowego (bokserskiego)

Mam również inną wątpliwość, dotyczącą tego zawieszenia obrazu w telewizorze. Nie chciałbym robić tutaj za eksperta, ale w praktyce nie spotkałem się sytuacją, że funkcja "PAUSE" (powodująca zwieszenie obrazu) występuje na pilocie w odniesieniu do oglądanego na żywo programu, natomiast ma to miejsce w przypadku odtwarzania filmów z różnego rodzaju odtwarzaczy, zarówno analogowych, jak i cyfrowych. W przypadku telewizji kablowej/satelitarnej, zawieszenie obrazu może zaistnieć w związku z awarią urządzeń nadawczych danego kanału, ale nie można w omawianym zdarzeniu zakładać tak mało prawdopodobnego zbiegu okoliczności.


Mam eNkę, mam dekoder UPC - w obu mogę zapauzować obraz w programie na żywo. Ba, mogę go nawet cofnąć do godziny programu w tył.

#182 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Praktycznie w każdym szanującym się dekoderze satelitarnym mamy funkcje "Froze" czyli zamrożenie obrazu lub jak kto woli "stop-klatka"

#183

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wg. prokuratury do worka treningowego (bokserskiego)

Sznur nie był przymocowany do worka treningowego, lecz pochodził od worka treningowego. Tak czy inaczej - gdzieś musiał istnieć jakiś mocny punkt zaczepienia, na ścianie lub suficie, który mógł utrzymać ciężar wiszącego człowieka, jeżeli miało miejsce samobójstwo przez powieszenie.

W tym momencie przypomniałem sobie, że Lepper w młodości uprawiał boks i rzeczywiście mógł trzymać w pokoju prywatnym worek treningowy, służący mu w charakterze ćwiczeń fizycznych. Taki worek jest dość ciężki, chyba porównywalnie z ciężarem człowieka i musiał posiadać specjalne zamocowanie w suficie. Samobójcy lub zabójcom wystarczył sam sznur od zamocowania tegoż worka.
Tak więc, Lepper rzeczywiście sam zbudował sobie w sposób niezamierzony szubienicę, co nie oznacza, że sam się na niej powiesił.

Użytkownik Easy_Rider edytował ten post 21.08.2011 - 09:32


#184

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

do czego był zaczepiony sznur, na którym jakoby miał powiesić się Lepper? Aby utrzymać masę - jak domniemywam - ok. 90 kg, to musi być specjalna konstrukcja nośna, której w zwykłych pomieszczeniach mieszkalnych nie ma. Powieszenie na lampie nie wchodzi w rachubę, bo zastosowany tam hak (czy raczej haczyk) pod takim ciężarem zostałby natychmiast wyrwany z sufitu. Tak więc mamy dwie możliwości - albo Lepper sam zbudował sobie szubienicę, albo z tym samobójstwem to ściema.

Z lekka abstrahując od tego pytania, aczkolwiek pozostając z nim w stosownej zależności - dopatrywanie się w tym tajemnicy i dowodu na "niepopełnienie" samobójstwa jest chyba błędne. Pomyślmy chwilę - ktoś tajemniczy a zarazem mający odpowiednie "plecy" chce upozorować śmierć osoby, o której wiadomo, że ta śmierć będzie wielką sensacją. I co na starcie popełnia błąd i stosuje nie "ten" hak? Ludzie w więzieniach wieszali się np. na klamce, na podartych ręcznikach, w pozycji siedzącej itp.
Jeżeli hak służył do zawieszania worka bokserskiego (chyba) solidnego wynosi około 60 kg. To i raczej Leppera utrzymał.

#185

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tajemnicze spotkanie Leppera tuż przed śmiercią

To może być kluczowy trop dla prokuratorów badających okoliczności śmierci Andrzeja Leppera (+57 l.). Współpracownik szefa Samoobrony Janusz Maksymiuk nie wierzy, że Lepper popełnił samobójstwo. Maksymiuk zdradza w rozmowie z "Super Expressem", że kilkanaście godzin przed śmiercią "jak podawaliśmy sobie ręce na pożegnanie, to stwierdził, że wieczorem ma ciekawe spotkanie i w piątek, czyli dzień później, opowie mi dokładnie o wszystkim. Ale opowiedzieć już nie zdążył...".

Cały tekst w linku http://wiadomosci.wp...mosc_prasa.html




#186

dryndryn.
  • Postów: 193
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ostatni wywiad Andrzeja Leppera: Panie, PANA WYKOŃCZĄ! - wideo ujawnia detektyw Rutkowski


Źródło
http://www.se.pl/wyd...ski_201740.html

#187 Gość_kaerc

Gość_kaerc.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam również inną wątpliwość, dotyczącą tego zawieszenia obrazu w telewizorze. Nie chciałbym robić tutaj za eksperta, ale w praktyce nie spotkałem się sytuacją, że funkcja "PAUSE" (powodująca zwieszenie obrazu) występuje na pilocie w odniesieniu do oglądanego na żywo programu, natomiast ma to miejsce w przypadku odtwarzania filmów z różnego rodzaju odtwarzaczy, zarówno analogowych, jak i cyfrowych. W przypadku telewizji kablowej/satelitarnej, zawieszenie obrazu może zaistnieć w związku z awarią urządzeń nadawczych danego kanału, ale nie można w omawianym zdarzeniu zakładać tak mało prawdopodobnego zbiegu okoliczności.



JA MAM TELEWIZOR w którym jest taka funkcja NA PILOCIE OD TELEWIZORA! po prostu zatrzymuje obraz...dźwięk leci dalej jest to telewizor THOMPSON 100 hz CRT 32 cale nie podam Ci modelu bo z pracy piszę....

a po za tym żeby się powiesić!! wystarczy klamka a żeby się utopić miska z zupą i nie jest to sarkazm czy wyśmiewanie....krztusisz się kluską tracisz przytomnośc głowa wpada cio do miski i umierasz...powieśić można się też na oknie na szafie czy półce(tu może by było ciężko ale dałoby radę)

Inna spawa że kiedyś czytałem taki magazyn ZŁY wydawała go żona Urbana :roll: i pamiętam tam taki artykuł 10 sposobów na samobója....i mówili że kluczową kwestią akurat przy powieszeniu jest długość sznura powinna mieć około 2,5 długości ciała czyli około 3-4 metrów bo jak będzie za długa to urwie nam głowę sprawiając niewyobrażany ból.....natomiast przy linie zbyt krótkiej NIE NASTĄPI SKRĘCENIE KARKU TYLKO BĘDZIEMY SIĘ DUSIĆ.

I dla mnie to jest pewna wątpliwość....jak bardzo trzeba być zdeterminowanym żeby wieszać się w taki sposób bo...tak myślę jeśli bym się dusił nawet wisząc byłbym w stanie się uwolnić mając wolne ręce a może nie ;(

Użytkownik kaerc edytował ten post 25.08.2011 - 07:58


#188

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@kaerc i inni.
Co do funkcji pilota - zgoda, problem jednak nie w możliwości zatrzymania obrazu, tylko w tym, że nastąpiło to co najmniej w godzinę po czasie domniemanej śmierci Leppera, określonej przez lekarza sądowego najpóźniej na godz. 12.00. Mamy zatem dwie możliwości: albo ktoś musiał musiał być w mieszkaniu Leppera po jego śmierci, albo nastąpiło mało prawdopodobne zawieszenie dekodera. W oficjalnej wersji wybrano tę drugą możliwość, gdyż pierwsza nie pasowałaby do przyjętej jako "jedynie słuszna" teorii samobójstwa.

Jeżeli chodzi o kwestię powieszenia czy uduszenia - widzę, że koledzy nie do końca odróżniają te dwa pojęcia. Powieszenie polega na tym, że ciało ofiary nie znajduje oparcia pod stopami w pod własnym ciężarem następuje momentalne rozerwanie kręgu szyjnego, kończące nieodwracalnie życie. Opinię w tej kwestii wyrażoną w b. organie p. Daniszewskiej pozostawiam bez komentarza.
Natomiast w przypadku takich różnych klamek itp. punktów zaczepienia - następuje tylko uduszenie i jeżeli pomoc nadejdzie odpowiednio szybko, ofiara może być odratowana.

#189

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ostatni wywiad Andrzeja Leppera: Panie, PANA WYKOŃCZĄ! - wideo ujawnia detektyw Rutkowski


Źródło
http://www.se.pl/wyd...ski_201740.html



to tylko uwiarygadnia teze że wykonczyli go bo za dużo wiedział

mógł się tylko lepiej zabezpieczyć i nagrać swoją wypowiedź nt tego co wie i przekazać kopie do kilku osób

tylko być może nie miał za bardzo komu przekazać takich taśm ;)

#190

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@kaerc i inni.
Co do funkcji pilota - zgoda, problem jednak nie w możliwości zatrzymania obrazu, tylko w tym, że nastąpiło to co najmniej w godzinę po czasie domniemanej śmierci Leppera, określonej przez lekarza sądowego najpóźniej na godz. 12.00. Mamy zatem dwie możliwości: albo ktoś musiał musiał być w mieszkaniu Leppera po jego śmierci, albo nastąpiło mało prawdopodobne zawieszenie dekodera. W oficjalnej wersji wybrano tę drugą możliwość, gdyż pierwsza nie pasowałaby do przyjętej jako "jedynie słuszna" teorii samobójstwa.


Dlaczego możliwość zawieszenia dekodera jest mało prawdopodobna? Sam wprawdzie nie posiadam dekodera Polsatu, stąd też moje doświadczenie z tego typu przypadkami w tym modelu są zerowe, ale spotkałem się w swoim dekoderze (tv kablowa) z taką sytuacją (uczciwie mówiąc - raz). A jak rozumiem śledztwo nie zostało jeszcze zakończone i "oficjalnej wersji" jeszcze chyba nie ma? Bo to, że w tej czy innej gazecie coś się pojawi - jeszcze o niczym nie świadczy. Trzeba akceptować media takimi jakimi są. Nowoczesna formą przekazywania plotki, bzdur, kłamstw przemieszanych z prawdą.

Co do obecności kogoś po śmierci - to też jest prawdopodobne, a niekoniecznie związane z obecnością mordercy. Jest możliwość (hipotetyczna), że była to osoba, która natknęła się na zwłoki Leppera i ze strachu, będąc w szoku itp. nie powiadomiła np. policji.

#191

Dedek.
  • Postów: 170
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dlaczego możliwość zawieszenia dekodera jest mało prawdopodobna? Sam wprawdzie nie posiadam dekodera Polsatu, stąd też moje doświadczenie z tego typu przypadkami w tym modelu są zerowe, ale spotkałem się w swoim dekoderze (tv kablowa) z taką sytuacją (uczciwie mówiąc - raz).


Moj brat ma taki dekoder i bedac u niego przez tydzien widzialem jak Polsat zawiesil sie 3x.

#192 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Doszedłem do wniosku że ta stop-klatka praktycznie niczego nie dowodzi nawet gdyby potwierdzała tezę obecności osób trzecich po śmierci Leppera.
W jakim celu ktoś miałby wstrzymywać obraz?
Wiesza się delikwenta (jeśli już) i nogi za pas zamiast bawić się pilotem.

#193

funkadd.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, na imię mam Marcin.

Wrzucam ciekawą wypowiedź, która "być może" wyjaśnia dlaczego Lepper nie żyje:
Najwyraźniej Lepper uświadomił sobie z jakim bagnem ma do czynienia mowa oczywiście o bankierach i lichwie.

W Polsce Bank Narodowy jest państwowy. W tym przypadku lichwiarze zrobili to inaczej niż w USA, a mianowicie umieścili w polskiej konstytucji zapis zabraniający tworzenia przez NBP pieniędzy dla rządu, czyli na potrzeby budżetu. Bankierzy to prawdziwe dranie. W USA przejęli bank centralny (FED) na własność, natomiast w Polsce zabronili mu działać dla dobra społeczeństwa. Ten zapis z polskiej konstytucji (Art. 220) został skomentowany na stronie www.pieniadz.republika.pl (w ostatnim dokumencie). Zachęcam do wystawienia oceny tej stronie na naszym forum, gdyż zawiera ona dużo wartościowych materiałów: viewtopic.php?t=5986 Tak więc jeżeli rząd polski potrzebuje pieniędzy (lub ktokolwiek inny) to musi je pożyczyć od prywatnych banków. NBP wykonuje jedynie "obsługę" dla tych prywatnych banków. NBP, wysługując się lichwiarzom, prowadzi działalność niezgodną z polską racją stanu. Np. w pewnym okresie pożyczał od banków prywatnych ich nadwyżki finansowe na wysoki procent (tzw. Operacje otwartego rynku). W ten sposób NBP przelewa własne zyski na banki, kosztem budżetu, a banki nie pożyczają pieniędzy przedsiębiorstwom, które ich bardzo potrzebują. W ten sposób banki mają zagwarantowany zysk, pomimo tego, że nie kredytują należycie działalności gospodarczej. W ten sposób podtrzymywane jest także bezrobocie. Nie chce wkładać kija w mrowisko, ale dla dodam, że z tego co wiem tylko jedno ugrupowanie polityczne porusza tą sprawę w swoim programie. Jak myślicie które? W swoim programie ugrupowanie to ma zapis: 1. "Współczesny kapitalistyczny system bankowo-finansowy, reprezentowany przez Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, rujnuje w sposób systematyczny gospodarki narodowe wielu krajów, które bronią narodowych racji stanu i własnych żywotnych interesów. Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej postuluje zachowanie narodowego charakteru systemu bankowego, z państwowym monopolem emisji krajowego pieniądza i ścisłą kontrolą państwa nad działalnością obcych banków prywatnych." 2. "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przed przystąpieniem do Unii Europejskiej musi odzyskać kontrolę nad Narodowym Bankiem Polskim. Rząd RP powinien odzyskać kontrolę nad polityką kursową Państwa a Naród Polski kontrolę nad państwowymi rezerwami finansowymi, zgromadzonymi w NBP. Po wstąpieniu do Unii Europejskiej jakiekolwiek zmiany, natury konstytucyjnej, w tym zakresie staną się nieskuteczne." Już się wydało że chodzi o Samoobronę.

Użytkownik funkadd edytował ten post 14.11.2011 - 01:01


#194

JackXP.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe informacje dochodzą... Tzn nie ma zadnego przełomu, ale to co można wyczytać w poniższej wiadomości śwadczy o tym, że sprawa jest dość dziwna.

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

#195

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tajemnicze zgony III RP

Gazeta przytacza dwa przykłady, które - jej zdaniem - przedstawiają stopień zaawansowania zepsucia struktur państwa. Tygodnik przypomina, że tuż po zabójstwie gen. Marka Papały zostaje zatrzymany polonijny biznesmen Edward Mazur. Ostatecznie zostaje on jednak wypuszczony na wolność. "Do dziś nie wiemy, czy Edward Mazur miał jakikolwiek związek z zabójstwem, czy nie, bo żadna późniejsza próba ekstradycji się nie powiodła, nie mógł więc stanąć przed polskim sądem. Jednak ostentacja, z jaką kontaktował się z elitami władzy człowiek znajdujący się w kręgu podejrzanych o zlecenie najcięższych zbrodni, świadczy o ich zdemoralizowaniu"

Druga sprawa to śmierć Andrzeja Leppera. Według oficjalnej wersji śledztwa były szef Samoobrony popełnił samobójstwo. Nie stwierdzono udziału osób trzecich. Sprawa jest zamknięta, choć większość jego znajomych w to, że się powiesił z własnej woli nie wierzy. Sam Lepper miał plany zrezygnować z polityki i być "bliżej domu".

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych