Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budowle na Księżycu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ferdynand Kiepski.
  • Postów: 95
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Witam.
Wiele czytałem o Księżycu, wiele przeglądnąłem zdjęć i filmów, przeczytałem opinie zarówno sceptyków jak i zwolenników teorii zamieszkanego, bądź wcześniej zamieszkanego naszego satelity i...
Natknąłem się na niesamowite filmy Pana Johna Lenarda Walsona, który, z tego co wyczytałem, filmuje nasz Księżyc oczywiście z Ziemii jakiegoś rodzaju teleskopem. W każdym razie zoom jest ogromny, a to, co udało mu się sfilmować mnie osobiście przekonuje, że jednak coś z tym Srebrnym Globem jest na rzeczy.


poniżej zamieszczam jeden z filmów zrobionych przez Pana Jonha, który polecam obejrzeć cały, jednak dla niecierpliwych podaję najlepszy moment, od 4:25:



pozwolę sobie jeszcze wstawić drugi film, który jest kompilacją nagrań Walsona, sklejoną przez inną osobę:



Hope you'll enjoy it. :)

Użytkownik Barnej edytował ten post 02.08.2011 - 22:40

  • 5

#2

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Walson nakręcił ten filmik 12 calowym teleskopem firmy MEADE (średnica lustra głównego - 305mm), połączony z jakąś kamerką cyfrową. To spory instrument, z uwagi na światłosiłę F/10 - idealny do obserwacji Księżyca i planet. Mając dostęp do podobnego instrumentu, mogę stwierdzić, że z takich teleskopowych wycieczek po naszej stronie Księżyca, możemy dość dobrze poznać jego topografię, natomiast nie zobaczymy tam niczego więcej. Żadnych budowli ani miast tam nie ma.

http://www.astrozaku...Free-12/?id=391
  • 2



#3

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W całym filmiku, ani nawet od momentu 4:25 nie widzę nic nadzwyczajnego (nie licząc wspaniałych ujęć powierzchni księżyca) a szczególnie żadnych budowli.. Jedynie kratery które nie różnią się niczym od pozostałych

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 2

#4

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

http://beforeitsnews...ties_Exist.html
  • 2

#5

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co sądzicie o wieży na Księżycu ?



Ciężko powiedzieć co to jest, być może jest to fake jakich nie mało.
  • 1

#6

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie jest fake, lecz nie jest to także wieża.
Na linii terminatora (obszary na granicy dnia i nocy) - szczególnie w obszarze południowego bieguna Księżyca jest mnóstwo wzniesień i zagłębień, które przy bocznym oświetleniu tworzą skomplikowane wzory plam światła na tle czerni. To przypadkowy układ świateł i cieni w polu widzenia amatorskiego teleskopu a termika atmosfery dodatkowo degraduje obraz, powodując jego falowanie.
  • 0



#7

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przy tak potężnym powiększeniu mogą powstawać zniekształcenia, nie wiem ile wynosi powiększenie w tym nagraniu, ale strzelam, że ponad 300x. Oglądałem Księżyc w powiększeniu 168x i nie ma nawet czego porównywać.
  • 0

#8

Napoleon Bolipięta.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też coś dodam od siebie ;)

1. Zdjęcie przypominające drogę do krateru :) Może do jakiejś bazy ???

Dołączona grafika

2. Słaby "retusz" NASA :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

...ja bym w paincie lepiej te objekty zamazał.

3. Baza ???

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Oceńcie sami ;)
  • 0

#9

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Napoleon Bolipięta

Na zdjęciach które wkleiłeś, trudno doszukiwać się jakichś pewnych szczegółów z uwagi na ich niską jakość. Wystarczy jednak porównać wysokiej jakości zdjęcia tych miejsc i złudzenie znika.
  • 0



#10

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też coś dodam od siebie ;)

1. Zdjęcie przypominające drogę do krateru :) Może do jakiejś bazy ???

2. Słaby "retusz" NASA :

3. Baza ???


Ad. 1.
Jaka droga, przecież to jest w wypiętrzenie powierzchni, takie małe szczyty górskie, pękła powierzchnia od uderzenia jakiegoś kosmicznego śmiecia.

Ad. 2.
To nie słaby retusz, tylko Nasa składa te obrazy z wielu zdjęć o różnej jakości - popatrz sobie na niektóre fragmenty naszej planety na google maps - też masz lepsze lub gorsze zdjęcia, posklejane do siebie.

Ad. 3.
Zbyt słaba jakość zdjęcia, żeby cokolwiek powiedzieć na ten temat.
  • 0



#11

Napoleon Bolipięta.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Ja też coś dodam od siebie ;)

1. Zdjęcie przypominające drogę do krateru :) Może do jakiejś bazy ???

2. Słaby "retusz" NASA :

3. Baza ???


Ad. 1.
Jaka droga, przecież to jest w wypiętrzenie powierzchni, takie małe szczyty górskie, pękła powierzchnia od uderzenia jakiegoś kosmicznego śmiecia.

Ad. 2.
To nie słaby retusz, tylko Nasa składa te obrazy z wielu zdjęć o różnej jakości - popatrz sobie na niektóre fragmenty naszej planety na google maps - też masz lepsze lub gorsze zdjęcia, posklejane do siebie.

Ad. 3.
Zbyt słaba jakość zdjęcia, żeby cokolwiek powiedzieć na ten temat.



1. chyba ci się w ... poprzewracało
2. ehe pewnie składa, tylko na te na które można popatrzeć w google maps nic nie jest zamazane, owszem posklejane, ale nie ma takiego retuszu jak na tych z księżyca
3. słaba jakość ??? Jakoś widać jak byk 2 bazy (kominy w dyskach). I jakość jest jak najbardziej bardzo dobra.

Dołączona grafika
Aquila

Użytkownik Napoleon Bolipięta edytował ten post 18.02.2012 - 10:13

  • -4

#12

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słaba jakość kopii zdjęć jest metodą wprowadzania w błąd. Np. zdjęcie nr.3 zatytułowane "baza" przedstawia zachodni skraj "Morza Kryzysów" (Mare Crisium) z kraterami Picard, Yerkes i Lick. Wykonano je w lipcu 1971 kamerą metryczną z pokładu modułu CSM "Endeavour" wyprawy Apollo 15. Twierdzisz, że w "dysku" krateru Lick D znajduje się komin. Na dobrej jakości skanach tego krateru komina nie widać.

Dołączona grafika
Porównanie jakości dwóch kopii.
Dołączona grafika
Trzy kolejne perspektywiczne ujęcia krateru Lick D z orbity.
Dołączona grafika
Krater Lick D pokazany z góry kamerą LROC-WAC.
  • 0



#13

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja czekam na fotografie powierzchni Księżyca w wysokiej rozdzielczości, które dzięki chińskiej sondzie Chang'e 2 będą już wkrótce ogólnodostępne.
Ponoć ma być aż 746 zdjęć srebrnego globu o łącznej wadze 800 GB !!!
http://www.chinadail...nt_14544522.htm

Ale nawet fotki w low-res dają sporo do myślenia.

http://www.youtube.com/watch?v=hKadoX3rfcE
  • 1



#14

Yabol.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy to przypadkiem nie są te zdjęcia?

Użytkownik Yabol edytował ten post 19.02.2012 - 21:47

  • 0

#15

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest najnowsza chińska mapa Księżyca, złożona z owych 746 zdjęć. W oryginale zdjęcia pokazują powierzchnię w rozdzielczości do 17m/piksel a prezentowana w linku wersja ma rozdzielczość zredukowaną do 50m/piksel. Jest to dwukrotnie lepiej w porównaniu do przeglądowej mapy LROC-WAC (100m/piksel), lecz chińskie zdjęcia były wykonane przy wysokim położeniu Słońca i w dużej części nie uwidaczniają nierówności terenu - to tak, jakby oglądać Księżyc w fazie pełni.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych