Skocz do zawartości


Zdjęcie

Transformers 3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

kuki.
  • Postów: 198
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Witam

Wiele czytałem o tzw. " przekazach illuminati " w filmach Hollywood, dotyczących zapowiedzi przyszłych wydarzeń, które mają nastąpić np. znany z filmu Terminator 2 napis na moście "Caution 9/11" lub może troszkę mniej data wygaśnięcia paszportu Neo z Matrixa z 1999r. , która dokładnie przypadała na 11 września 2011r. Ale do czego zmierzam, a więc wczoraj byłem na filmie Transformers 3 i na początku filmu pokazane jest lądowanie człowieka na księżycu. Jak wiemy USA i ZSRR były w trakcie zimnej wojny, wysłanie człowieka w kosmos miało pokazać kto jest lepiej rozwinięty technologicznie i przewodzi w wyścigu zbrojeń. W filmie powodem wysłania ludzi na księżyc jest wychwycenie wstrząsów na księżycu spowodowanych rozbiciem się UFO. Stany Zjednoczone chciały to zbadać zanim zrobią to Rosjanie dlatego zdecydowano się tam wysłać ludzi. W filmie pokazane jest przemówienie Kennediego o potrzebie wysłania człowieka na księżyc. Film pokazuje nam w skrócie lądowanie na księżycu i bezpośrednią transmisję w TV i radiu, która nagle zostaje przerwana (to wszyscy znamy) , no i wtedy padają słowa pracownika NASA, że nikt nas nie słyszy możecie mówić no i wtedy Armstrong opowiada co widzi itd. , a następnie pokazana jest przysięga astronautów, że zachowają w tajemnicy o co tam zobaczyli .

Tak się zastanawiam czy czasami nie przedstawiono nam w filmie prawdziwych wydarzeń z tamtych lat . Bo jak wiemy samo lądowanie doczekało się wielu teorii spiskowych, a to że lądowanie było sfabrykowane, a to że natknięto się na księżycu na bazy obcych i wiele innych.
W filmie poruszonych jest jeszcze kilka rzeczy jak niewolnictwo ludzi służących obcej cywilizacji ( Decepticons ), dla której ludzie są surowcem jakiego nigdzie indziej nie ma. A także kilkakrotnie pada zdanie z kiedyś byliśmy bogami ( nawiązanie do filmu Ancient Aliens - o latających bogach ze starożytności ?)

Jaka jest prawda wiedzą tylko ci, którzy brali w tym wszystkim udział. A ja jako człowiek mam taką ciekawską naturę, że chciałbym poznać wszystkie tajemnice świata , może kiedyś będzie mi dane jak nie w tym to w innym wcieleniu ;D. Wielu przecież mówiło, że żyjemy w ciekawych czasach i może w końcu poznamy największe sekrety tego globu.

Miłego oglądania filmu jeżeli ktoś lubi tego rodzaju kino.
Pozdro
  • 0

#2

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mogą to być także celowe zabiegi, które mają pokazać ludziom że to jednak nie jest taki głupiutki film akcji, za grubą kasę dla grubej kasy, a film z przesłaniem.
  • 0



#3 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiesz... wiele jest teori na temat księżyca , m.in , że został stoworzony sztucznie , że jest pusty , że ma stałe jądro. naprawde wiele. Jedno jest pewne to co opinia publiczna wie na jego temat nie jest nawet wierzchołkiem góry lodowej. A film dobry??;)
  • 0

#4

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet jeśli taka była prawda, to umieszczenie tego w tego rodzaju filmie będzie koronnym argumentem ludzi głoszących, że to kłamstwo. "No bo jak może to być prawda, skoro pokazali to w transformersach? Może jeszcze chcesz by na Ziemię przyleciały samochody - roboty?"

Zresztą podobne zabiegi (według mnie) były stosowane przy produkcji "Z archiwum X". Wplatano tam ciekawe tematy (np. dotyczące kontroli ludzi, badań nad chorobami, przebywaniem obcych na ziemi) w ogrom zupełnie bezsensownych i nieprawdziwych (np. dziwne mutanty).
  • 3



#5

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet jeśli taka była prawda, to umieszczenie tego w tego rodzaju filmie będzie koronnym argumentem ludzi głoszących, że to kłamstwo. "No bo jak może to być prawda, skoro pokazali to w transformersach?


- [...] a słyszałeś o bazach na Księżycu? Podobno po ciemnej stronie...
- takich jak w transformersach? hehehe

- koniec rozmowy -
  • 2



#6

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stosunkowo niedawno zachwycaliśmy się tym trailerem, że fajnie by było gdyby wyszedł właśnie film o bazach po ciemnej stronie Księżyca, zrobiony w takim klimacie (Apollo 11).



Co do Transformers 3, podobno efekty wgniatają w fotel lepiej niż w poprzednich częściach razem wziętych.
A w filmach tego gatunku o więcej nie chodzi. Z przyjemnością obejrzę część kolejną.

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 02.07.2011 - 15:37

  • 0



#7 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo lubię Transformers, a jeszcze bardziej Megan Fox :)

Co do pomysłu o celowości historii księżycowej to przychylam się do opinii, że jest to prędzej forma dezinformacji. Nic co pojawia się w filmie o walczących samochodach nie może być potraktowane poważnie.
  • 0

#8

kuki.
  • Postów: 198
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo lubię Transformers, a jeszcze bardziej Megan Fox :)

W 3 części Megan nie gra, gra Rosie Huntington-Whiteley ale tez daje rade :D

Jeszcze jedno mi się przypomniało, wczoraj przed seansem puścili zwiastuny kilku filmów i w trakcie Final Destination 5 padły słowa " W tym roku wszystkich nas dopadnie przeznaczenie" czy coś w tym stylu, pożyjemy zobaczymy (Elenin już leci) ;]
  • 0

#9 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

W 3 części Megan nie gra, gra Rosie Huntington-Whiteley ale tez daje rade :D


WŁAŚNIE ZBURZYŁEŚ MÓJ ŚWIAT! MAM NADZIEJĘ ŻE JESTEŚ ZADOWOLONY!

Jeszcze jedno mi się przypomniało, wczoraj przed seansem puścili zwiastuny kilku filmów i w trakcie Final Destination 5 padły słowa " W tym roku wszystkich nas dopadnie przeznaczenie" czy coś w tym stylu, pożyjemy zobaczymy (Elenin już leci) ;]


Niby podczas oglądania filmów nie zwraca się uwagi na niepasujące zdania ale kiedy się je wychwyci to zaczyna się zastanawiać odnośnie czego to jest powiedziane. Osobiście wątpię by Elenin była groźna ale kto wie? W końcu nie znamy dnia i godziny ale już bardziej bym obstawiał przebiegunowanie niż kometę.
  • 0

#10

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeszcze jedno mi się przypomniało, wczoraj przed seansem puścili zwiastuny kilku filmów i w trakcie Final Destination 5 padły słowa " W tym roku wszystkich nas dopadnie przeznaczenie" czy coś w tym stylu, pożyjemy zobaczymy (Elenin już leci)


Czy według ciebie jeśli np. w tym spocie:


http://www.youtube.com/watch?v=dNEEuQ0T8Ec&NR=1


Pojawiają się słowa „W tym roku”, „3D”, „Transformacja” to mam rozumieć że jest to przesłanie że nasza rzeczywistość 3D transformuje w tym roku, czy coś? (Teoria 2012,DNA itd.) Nie, to jedynie oznacza że będzie to film w 3D!

Czy naprawdę uważacie że np. Michael Bay czy Steven Spielberg maczają palce w spiskach. Dajcie spokój.
Tego typu pomysły po prostu się sprzedają i tyle.

Też lubię Transformers, mimo że efekty specjalne nie są w tym przypadku dla filmu, tylko film dla efektów. W czwartek idę na to do kina się trochę odmóżdżyć :P .

Użytkownik Ladd edytował ten post 02.07.2011 - 21:42

  • 0

#11

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Twórcy nie sa idiotami . Wiedzą że wyplecenie w fabułe róznych elementów teorii spiskowych robi szum i darmową reklame filmowi bo zaraz paranoicy zaczną dyskutować "przekaz NWO" albo "dezinformacje Iluminatów" nakręcając zainteresowanie filmem.

Wystarczy krótki ekperyment myślowy : Kiedy ostatni raz widzieliście ( nie historyczny ) film o zakonie innym niż Templariusze ?? Zakonów rycerskich było multum ale wiecznie mowa jest o templariuszach bo mają legende i są źródłem wielu spiskowych teorii ( Graal , iluminaci , masoni , ucieczka do Ameryki , ochrona potomków Jezusa itp ) .
  • 1



#12

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To nie o teorie spiskowe tu chodzi tylko o nawiązanie do niedawnej historii w celu wywołania u widza w pewnym stopniu wrażenia autentyczności. To że inni widzą w tym jakieś tajne przykazy to tylko i wyłącznie problem ich umysłów, a nie fakt.

Pozdrawiam
  • 0

#13

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co powiecie o twórczości Kubricka? Cała nasycona jest tajemniczą symboliką, do tego stopnia, że nie może być mowy o przypadku. Jednocześnie pierwsze jego filmy to lata 60/70, a zatem sporo przed popularyzacją tych tematów przez Internet.

Zacznijmy od Odysei Kosmicznej 2001.



Sam początek to scena ukazująca zaćmienie Słońca. Niby nic, ale Słońce będzie motywem, który będzie się przewijał w kluczowych momentach.

4:10 - pojawia się tajemniczy monolit. Długo nie rozumiałem przesłania tego filmu i znaczenia monolitu. Gdzieś wyczytałem, że Kubrick na pytania dotyczące jego znaczenia odpowiadał tylko "Nie rozumiesz znaczenia monolitu? To obejrzyj film jeszcze raz!". No i za którymś razem zdałem sobie sprawę, że monolit to symbol oświecenia, wiedzy otrzymanej z zewnątrz.

5:59 - ciekawe ujęcie monolitu kojarzące się z niedokończoną piramidą i wszechwidzącym okiem.

8:19 - na tle wschodzącego Słońca widać najprawdopodobniej Wenus.

Gwiazda Poranna, Jutrzenka, Fosforos, Lucifer, popularna nazwa planety Wenus, gdy jest widoczna nad horyzontem przed wschodem Słońca.

http://encyklopedia....at.html?page=35






Znaleziony zostaje artefakt obcego pochodzenia.

9:54 - to samo ujęcie co w pierwszej części filmu, przypominające niedokończoną piramidę. Co widzimy nad nią? Znowu Słońce i... ??? Dziwnie odwrócony rogalik księżyca? Na księżycu??! Jednak wystarczy sobie klepnąć w google "horned god" -> http://www.google.co...iw=1280&bih=895

Kolejne części przedstawiają utrzymywaną w tajemnicy misję poszukiwania obcych, którzy to mają być twórcami monolitu.

W ostatniej części mamy spotkanie z obcymi, gdzie w 2:47 mamy motywy piramid i oka



(to nie jest oryginalna ścieżka dźwiękowa z filmu, ale nie znalazłem nic lepszego). Poprzednie filmiki to też tylko fragmenty.

Na końcu filmu mamy narodziny nowego człowieka - gwiezdne dziecię. Transformacja następuje również po ukazaniu się monolitu. Stary człowiek umiera, rodzi się nowy. Przemiana w boga?




Inny film Kubricka - Mechaniczna Pomarańcza.

I znów motyw piramidy i oka

Dołączona grafika

Jeszcze jeden intrygujący fragmencik z Odysei Kosmicznej



Dr. Heywood Floyd pyta córeczki co chciała by dostać na urodziny. Ta odpowiada, że telefon. Mamy wiele telefonów odpowiada Floyd. Nie wiem jak brzmiało to w 1968, ale przypuszczam, że absurdalnie. A dzisiaj... :hm:

Użytkownik nexus6 edytował ten post 23.07.2011 - 19:35

  • 1

#14

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwnie odwrócony rogalik księżyca? Na księżycu??!


To Ziemia...

A co do samego filmu - polecam, co jakiś czas odpalam sobie na DVD - film stary, ale jary ;)
  • 0



#15

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwnie odwrócony rogalik księżyca? Na księżycu??!


To Ziemia...

A co do samego filmu - polecam, co jakiś czas odpalam sobie na DVD - film stary, ale jary ;)


Ziemia widoczna jest w 8:40 i wygląda zupełnie inaczej. To nie przypadek, że Kubrick użył tu tego samego zestawu symboli co w pierwszej części filmu.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych