Skocz do zawartości


Zdjęcie

2 obserwacje


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam!
Zapewne jestem numerem 1 do odstrzału na tym forum ze względu na częste tematy związane z obiektami UFO.
Dzisiaj po godz. ok 22:30 nad Rzeszowem zauważyłem jasny obiekt, porownałem go do gwiazdy polarnej, ze względu, że emanowal jasnym światłem. Po kilku sekundach zgasł, jakby nigdy nic. Niebo było bezchmurne.

Druga obserwacją to zapewne bład lub cokolwiek innego, ale uwieczniłem to na zdjęciu.
Robiłem nocne zdjęcia gwiaz przy wysokim ISO oraz przy długim czasie naświetlania, choć nigdy do tej pory nie trafiło mi się zielone coś, nawet jakby byl to robak, to byłby biały a nie zielony. W każdym razie patrzcie:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Nie mówię, że to jakiś obiket, tylko przedstawiam coś czego nie moge wyjaśnić na pierwszy rzut oka :roll:
  • 0



#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwsza obserwacja pasuje mi do flary iridium. Ostatnio często widoczne są z Rzeszowa z tego co widzę: www.heavens-above.com/iridium.asp?Dur=2&Date=40722.8970980787&lat=50.050&lng=22.000&loc=Rzeszow&alt=206&tz=CET

A plamka na zdjęciu to zapewne świetlik (kolor i jasność pasuje). Mamy lato. Trochę tego lata. Któryś mógł wpaść w kadr. Takie nocne blurfo.
  • 0



#3

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście, to iridium. Akurat w Rzeszowie to puścili i akurat to widzialem ;D

ps. to tylko obserwacje.

Pozdrawiam!
  • 0



#4

adam0.
  • Postów: 163
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie napisałeś jak zachowywał się ten obiekt. Czy leciał ze stałą prędkością, jak szybko, czy leciał po lini prostej? Stawiam na satelitę i nie koniecznie musiała być to flara iridum. Satelity świecą światłem odbitym od słońca, więc gdy wlecą w cień ziemi poprostu gasną.

Co do drugiego to również stawiam na świetlika
  • 0

#5

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obiekt znajdowal się przez chwilke w stałym położeniu. Świecił jak gwiazda polarna, dość jasno. Po chwili, bardzo powoli ''poleciał'' po lini prostej w prawą stronę; gasł stopniowo przez 3 sekundy, potem znikł.
  • 0



#6

adam0.
  • Postów: 163
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pare lat temu widziałem coś bardzo podobnego. Byłem w nocy z psem na spacerze i patrzyłem w niebo, centralnie w górę. Dostrzegłem, że coś co wygląda jak zwykła gwiazda staje się coraz większe i jaśniejsze. Nagle drgnęło, zaczeło wolno lecieć i po chwili zgasło. Wszystko trwało kilka sekund, stąd mogło mi się tylko wydawać, że to coś na początku się nie poruszało. Mógł być to więc jakiś satelita, a mogło to być coś bardziej "kosmicznego".
  • 0

#7

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście, to iridium. Akurat w Rzeszowie to puścili i akurat to widzialem ;D


buahahah, tekst dnia. źle Ci się skojarzyło słowo flary, od kiedy Iridium są puszczane nad miastem i jak mają w tym udział ludzie? udział to oni mieli chyba w '98 i '99 kiedy je wystrzelili, 'Iridium Flares' to nic innego jak satelity telekomunikacyjne, jest ich dokładnie 65 (jedna się zderzyła z rosyjską satelitą) od innych wyróżnia je to, że dzięki zastosowanym w ich budowie trzem antenom, które prawie bez strat odbijają promienie słoneczne, satelita Iridium podczas przelotu może utworzyć na niebie silny błysk (flarę) o jasności nawet do -8 magnitudo . Błyski o takiej jasności mogą być widoczne nawet w dzień.
  • 1



#8

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wydaję mi się, że Ana Mert wyjaśniła temat, odpowiadając na pytania autora. Zamykam.

Dołączona grafika
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych