Skocz do zawartości


Afryka na żywo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_majkelmonster

Gość_majkelmonster.
  • Tematów: 0

Napisano

Witajcie.
Niedawno, przeglądając neta trafiłem na strone gdzie można oglądać na żywo dynamiczne kamery z dźwiękiem umieszczone w Parku Kruegera.
Ta strona jest naprawdę wciągająca, bo oglądając obraz z kamer, możemy być świadkiem np. ataku geparda czy innych polowań :)
Są 3 kamery: Nkorho Pan, Elephant Plains i Tembe
Najlepsza kamera to wg. mnie Nkorho, bo można spotkać tam prawie każdy gatunek z Parku Kruegera. Z Elephant Plains jest podobne, a na Tembe często jest dużo zwierząt, tylko zazwyczaj te same gatunki: Kob sniady, Niala, Słoń, Impale.

Daje wam kilka fotek z kamer na zachęte ;)
Dołączona grafika
Kob śniady, Tembe
Dołączona grafika
Zebry i impale, Nkorho
Dołączona grafika
Słoń Tembe
Dołączona grafika
Bitwa słoni i kob śniady, Tembe


A tu macie filmik promujący Africam(wszystkie klipy to obraz z kamer!)
http://www.youtube.com/watch?v=5aPM97FkrV8


A oto link:
[ciach]

Na forum wymieniamy się też zdjeciami z kamer, dyskutujemy o zwierzetach itd.



ps. Nie traktujcie tego jako reklama, to nie jest forum konkurencyjne. Chce poprostu pokazać użytkownikom ten projekt, bo może komuś się bardzo spodoba

edit Yawgmoth
Trzeba było podać bezpośrednio link do stronki z tymi kamerkami, a nie forum, na którym są tylko podlinkowane.

Dołączona grafika

#2

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O której godzinie jest najwięcej zwierząt nad tym jeziorkiem? Podoba mi się, że kolory nie są zbyt jaskrawe, fajnie się wczuć można. :)

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 27.06.2011 - 11:07


#3 Gość_majkelmonster

Gość_majkelmonster.
  • Tematów: 0

Napisano

Najwięcej jest wczesnym rankiem. Potem coraz mniej. Ale za to w nocy można spotkać wiele zwierząt z nocnego trybu życia.

#4

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

widziałem na razie tylko zebry, ale net muli. Na pewno zachowam tą stronkę w zakładkach. To jest coś idealnego, żeby puścić zamiast bzdurnych filmików na youtube lub muzyki, gdy się siedzi z kimś i gada w pokoju a komp jest włączony, Żadnych głupich komentarzy, mord amerykańskich naukowców i ładne, prawie czarno-białe kolorki z odcieniami afrykańskiego brązu i zgniłej zieleni podchodzącej pod pomarańcz. Do tego kamera jest średniej jakości. Lubię, gdy filmy nie są w HD, tylko są takie rozmazane. To daje fajny efekt pozostawiający pole dla wyobraźni ;)

Chociaż teraz na ostatniej kamerce chyba marabuty i gazele, czy coś podobnego widać.

A teraz słoń. Coś się dzieje cały czas :)

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 27.06.2011 - 12:26


#5

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bardzo fajne, klimatyczne ptaki, słonie i odgłos pluskania trąby w wodzie. Dzięki za linki ;) Mam tylko jedno pytanie: jak poruszać tą kamerą? Bo widzę, że się rusza i nie wiem czy można z poziomu widza, czy jest tam jakiś operator.

#6

Nic_nowego.
  • Postów: 140
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na kamerze Tembe widać słonie. Świetny projekt, bardzo mi się podoba.

#7

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo fajne, klimatyczne ptaki, słonie i odgłos pluskania trąby w wodzie. Dzięki za linki ;) Mam tylko jedno pytanie: jak poruszać tą kamerą? Bo widzę, że się rusza i nie wiem czy można z poziomu widza, czy jest tam jakiś operator.


To kamerzysta porusza kamerką. To przecież nielogiczne, żeby samemu dało się poruszać xD

#8

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak nie? ;) Są interaktywne kamery, którymi można sterować zza klawiatury ^^

Ale dzięki za odp.

Użytkownik Box edytował ten post 27.06.2011 - 12:38


#9 Gość_majkelmonster

Gość_majkelmonster.
  • Tematów: 0

Napisano

Niestety, kamerą może operować tylko administrator ze swojej siedziby

#10

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajnie, ale nie podałeś linku do strony z kamerami

http://www.africam.c...dlife/index.php

#11

Czarna.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Super :) Pamiętam kiedyś oglądało się w internecie ludzi w ich własnym domu, z kamer ulicznych miast takich jak Londyn, Berlin, małe okoliczne przedmiejskie domki i nie tylko. Sprawiało kiedyś to ogromną frajdę a dziś mogę milutko popatrzeć na zwierzątka :) Chodź obecnie nie widzę nic mam nadzieje, że załapię się na jakiś widok jutro rankiem :)

#12

Anaheim.
  • Postów: 67
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajnie, ale nie podałeś linku do strony z kamerami

http://www.africam.c...dlife/index.php



No i zepsułeś autorowi postu plan, bo dostęp do kamer dostaje się po rejestracji na forum... W każdym razie dzięki bo nie mam zamiaru się tam rejestrować...

#13

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zwierząt nie widzę, ale właśnie załapałem się na jakieś lokalne śpiewy rytualne.... Operator bawi się kamerką. Może pójdą zabić hipopotama :D

Użytkownik nexus6 edytował ten post 27.06.2011 - 19:25


#14

adam0.
  • Postów: 163
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obraz może jest z sawanny ale dźwięk to już chyba nie. Ewidentnie się ktoś przed chwilą zbączył, słychać było chlapanie wodą i szczekanie psa :mrgreen:

Może zaraz jakiegoś ciuparagusa wypatrze albo innego bigfota


Po dłuższym nasłuchiwaniu stwierdzam, że jakaś małpa siedząca na drzewie ma wzdęcia. Tylko skąd tam pies?

Użytkownik adam0 edytował ten post 27.06.2011 - 22:06


#15 Gość_majkelmonster

Gość_majkelmonster.
  • Tematów: 0

Napisano

400 metrów dalej jest coś jak hotel. Wyjeżdzają z tamtąd samochody z turystami itd. Dodatkowo, właśnie tam jest siedziba Africam


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych