Skocz do zawartości


Zdjęcie

Frapująca mnie kwestia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Pusjel.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.

To mój pierwszy post na tym forum, i pierwszy w ogóle na forach o podobnej tematyce. Nie wynika to bynajmniej z faktu, iż jestem nowy w temacie, ale raczej z tego, że jestem raczej typem czytelnika/odbiorcy. Ale jak powszechnie wiadomo, nie można wszystkiego robić samemu, więc miło mi powitać wszystkich członków tego forum i zaprosić do wspólnej, mam nadzieje inteligentnej, debaty na kilka tematów.

Sprawa druga, nie byłem pewien czy to odpowiedni dział do publikacji tego postu, ponieważ zahacza on również o ezoterykę i OOBE, ale szczerze pisząc wydaje mi się od najbardziej odpowiedni.

Tak więc, do rzeczy:

Kwestią, która nawiedza mnie od jakiegoś czasu, jest pytanie czy człowiek jest w stanie nawiązać kontakt niefizyczny z przedstawicielami obcych cywilizacji. Mówiąc niefizyczny, mam na myśli połączenie umysłowe. Wiele przekazów osób uprowadzonych czy przyznających się do kontaktu bezpośredniego przyznaje, że obcy kontaktowali się z nimi niewerbalnie (tj. telepatycznie). Inni z kolei twierdzą że obcy, lub przynajmniej niektórzy z nich, są istotami międzywymiarowymi (multidimensional z brytola). Tak więc, rodzi się pewna kwestia.

Uznając iż zjawisko dreamwalking'u(czytałem na ten temat całkiem sporo, aczkolwiek nigdy nie próbowałem z kilku powodów, których chyba nie ma powodu wymieniać) czy OOBE jest możliwe do osiągnięcia, dlaczego nie można zaryzykować kontaktu z istotami z kosmosu.

Inna kwestia, Nikolai Tesla stwierdził, iż telepatia jest zjawiskiem teoretycznie możliwym do osiągnięcia, pod warunkiem iż oba mózgi dostroją się do odpowiedniej częstotliwości (źródło niepotwierdzone, więc proszę nie wyrażać się na temat tek kwestii zbyt krytycznie). Daje to nowy punkt widzenia na kwestię porozumiewania się za pomocą umysłu. Po internecie krążą strony(głownie w j. angielskim) twierdzące iż można to osiągnąć poprzez wprowadzenie się w odpowiedni trans (aczkolwiek patrzyłbym na to z przymrużeniem oka).

Kolejnym punktem może być zjawisko OOBE.

Nie będę się na razie nad tym rozwodził. No więc, co o tym sądzicie?

Pozdro!
Pusjel
  • 0

#2

Kodak.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie sie wydaje że taki kontakt telepatyczny może i będzie możliwy ale za kilka pokoleń kiedy ludzie w wyniku ewolucji nauczą się kożystac z wiekszych obszarów mózgu niż te kilkanaście procent które wykorzystujemy teraz .
  • 0

#3

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może i jest możliwy ale wątpię by jakikolwiek człowiek na tej ziemi w tym momencie mógł owe połączenie nawiązać. To się wydaje strasznie ciężkie.
  • 0



#4

Kodak.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

strasznie ciężkie dla nas ale skąd możemy wiedziec co będzie "ciezkie" dla naszych pra-pra-prawnuków
  • 0

#5

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmm ciekawe, ciekawe. Ale już teraz można powiedzieć, nazwać, telepatią "przypadki" które zdarzają się bliźniakom jednojajowym. Chyba wiecie o czym mówię. Chodzi mi o "przeczucia" brata bliźniaka, że z drugim dzieje się coś złego albo wręcz coś bardzo pozytywnego. Może nauka wielu rzeczy nie potwierdza i na wszystko co związane jest z para patrzy z przymrużeniem oka, ale jest wiele przykładów w których owa telepatia nie była tylko jakimś wymysłem a rzeczywiście pierwsza osoba czuła np. ból drugiej osoby. To jest fakt któremu przeczą sceptycy (którzy prawdopodobnie nawet raz w życiu nie doświadczyli czegoś takiego).
W wiele rzeczy trzeba uwierzyć żeby można było przejść na drogę do ich celu.
Co tu jeszcze mogę Ci powiedzieć. Poczytaj jeszcze troszkę a może trafisz na ciekawe teksty bo pełno jest ich w internecie ale najczęściej dociera się do nich z jednej strony na drugą.
Dla mnie telepatia to fakt, fakt który sam doświadczyłem i zaskoczyłem nie tylko siebie ale i tą drugą osobę.
Ale najważniejsze, trzeba mieć wiarę, nadzieję i próbować dojść do celu, bo z góry osądzając, że coś jest wymysłem na pewno nie wejdzie się nawet na drogę do prawdy.
  • 0



#6

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak po kolei, międzywymiarowe przetłumaczyłbym raczej jako interdimensional (multidimensional to wielowymiarowe). Nie czepiam się absolutnie, ale tak dla porządku niech będzie ;)
Co do tematu, ja uważam, że coś takiego jak kontakt telepatyczny z obcymi istotami jest możliwy, jednak rzecz jasna rodzaj ludzki jeszcze tego nie potrafi. Myślę, że istoty bardziej od nas rozwinięte są w stanie taki kontakt rozpocząć i podtrzymać. Można tę sytuację najprościej porównać do zamkniętych drzwi, przy czym ludzie ze swojej strony nie posiadają klamki, zaś obce istoty mają ją i używają kiedy zechcą. Taka jest moja teoria.
Tesla - mój ulubiony 'szalony naukowiec'. Kto wie jak dziś wyglądałby świat gdyby dane mu było kontynuować swoje badania...
  • 0



#7

Pusjel.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No cóż, dreamwalking jest możliwy, więc dlaczego by nie spróbować nawiązać kontaktu? Zastanawia mnie, czy ktoś już tego próbował, a jeżeli tak to w jaki sposób.

Swoją drogą, swojego czasu, kiedy jeszcze dość poważnie zajmowałem się LD i OOBE, doznałem ciekawego doświadczenia. Mianowicie, Wprowadzając ciało w stan relaksacji, "odleciałem". Chociaż to może zbyt dziwne słowo, aczkolwiek nic innego nie przychodzi mi do głowy, bo doznałem czegoś takiego tylko raz. Momentalnie przeniosłem się do jakiegoś domu i patrzyłem na jakichś ludzi. Po chwili jakby zdali sobie sprawę z mojej obecności i zaczęli do siebie mówić. Fakt faktem, słyszałem to tylko w mojej głowie(chociaż z drugiej strony, gdzie miałem to słyszeć), i nie jestem pewien co w ogóle się stało. Przestraszyłem się i ocknąłem jakby nigdy nic. Trudno powiedzieć czy to było OOBE czy co, ale od tamtej pory przestałem cokolwiek kombinować. Tak jestem świadomy ze to offtop, ale(o ile to zdarzyło się naprawde) poniekąd potwierdza możliwość nawiązania kontaktu.

Pozdro!
  • 0

#8

Kurdimol.
  • Postów: 102
  • Tematów: 3
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Pusjel,wybacz ale mówiąc o czymś nie wiesz o czym mówisz.
Proponuję przeczytanie tego co napisał Robert Monroe.Twoja wola.Ja tylko proszę.
  • -1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych