Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zdarzenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Hip3r.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!
Od dawna przeglądam to forum, ale jakoś nie miałem okazji o niczym pisać. :)
Przepraszam jeżeli napisałem w złym dziale i proszę o przeniesienie jak będzie potrzebne.

Dobra przejdzmy do sedna,
Mieszkam na obrzeżu małej wsi i posiadam gospodarstwo ( kawałek pola, troche zwierząt _hodowlanych, kury itp.)
Otóż dziś w nocy miało miejsce dziwne zdarzenie, każdy spał jak to zwykle w nocy, nie było słychać żadnych dziwnych odgłosów ani nic.
Wszystko zaczęło się rano gdy mama poszła dać kurom jeśc. Od razu zauważyła, że coś jest nie tak bo brakowało większości zwierząt.
Gdy się rozejrzała po podwórku znalazła: 8 cial kur bez głów (były na drugiej stronie podwórka), 6 kur w_ogóle nie ma, 8 małych indyków też nie ma, kaczek też nie albo są same głowy... Ale kury nie były zjedzone, miały tylko urwane głowy i tyle nic poza tym, ciała były porozrzucane po całym podwórku. Dodatkowo w stawie pływały kije tylko, że takie ostro zakończone. Mógłby mi ktoś powiedzieć kto lub co to mogło zrobić? Chciałem zrobić zdjęcia ale byłem w szkole gdy mama to odkryła i już wszystkie kury zostały zakopane. Dodam jeszcze, że dziś w nocy była pełnia, chociaż nie wiem czy to potrzebne :)
Liczę na poważne odpowiedzi :)
Dodam jeszcze, żę zginęly dwie nutrie (wiadomość z ostatniej chwili)

 
Edycja: Kurczak


Dołączona grafika

Jeśli wiesz, że popełniasz błędy ortograficzne, wykorzystaj moduł sprawdzania pisowni w przeglądarce. To tylko kilka sekund, a dzięki temu czytanie Twoich postów na pewno będzie przyjemniejsze :)


  • 1

#2

Kaizon.
  • Postów: 29
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wściekły sąsiad.
  • -1

#3

KamilRX.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że niepotrzebnie szukasz zjawisk paranormalnych. Po 1 duchy z pewnością nie biją kijami jeśli to miałeś na myśli, lub jakieś zombie czy inne cuda ;). Wydaje mi się, że to grupa pijanych młodocianych, którym się zwyczajnie nudziło i zdewastowali Twoje podwórko zabijając Ci zwierzaki. Sprawy nie rozwiąże forum, raczej policja. To nie zjawiska paranormalne, takie jest moje zdanie.

Użytkownik KamilRX edytował ten post 14.06.2011 - 15:32

  • 0

#4

Hutter.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Być może nie każdemu sąsiadowi się podoba, że wam się żyje lepiej, albo jakieś stare sąsiedzkie zaszłości. Nic czego nie można wyjaśnić działalnością ludzi niezbyt dobrej woli... Raczej należy takie rzeczy zgłaszać na policję. Skoro zniknęły kaczki, to moze miało to także motyw rabunkowy.

Użytkownik Hutter edytował ten post 14.06.2011 - 15:37

  • 0

#5

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

poszła dać kurą jeśc.

Kurom.

Co do historii, pewnie ktoś to zrobił z zawiści, ale nie Czupakabra ani nie duchy.
  • 0



#6

smutna.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

każdy spał jak to zwykle w nocy, nie było słychać żadnych dziwnych odgłosów ani nic.


Skoro spaliście, to skąd wiesz, że nie było żadnych dźwięków? Zapewne napiszesz, że skoro was nie obudziły, to dźwięków nie było, ale czy każdy dźwięk musi być na tyle głośny, by obudzić?

Uważam, że Twoja mama powinna tego dnia, nie naruszając tych kur i głów pozostałych zwierząt, zgłosić się na policję, policja przyjechałaby, zbadałaby mniej więcej - może to była kradzież, czy groźba?

Chociaż bardziej trafną opcją jest właśnie kuna. Jest mała, mogłaby przedostać się przez jakąś dziurę/ rurę.

Użytkownik smutna edytował ten post 14.06.2011 - 19:20

  • 1

#7

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem co zabiło kury, ale twoją wypowiedź zabijają błędy w pisowni. Przecież edytor tekstu na forum podkreśla błędy, więc nie rozumiem, dlaczego przynajmniej większości z nich nie poprawiłeś...

 
Edycja: Kurczak


Dołączona grafika

Następnym razem użyj proszę opcji "Raportuj", zwracanie uwagi w osobnym poście nie jest zbyt trafnym posunięciem.


  • 1

#8

Darek08.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja powiem inaczej, był to pies, lis albo podobne stworzenie. Niedawno u mnie pies zagryzł 4 młode kury, a prawie cały czas były pilnowane. Zdechłe kury były zmasakrowane, niektórym głowa ledwo trzymała się reszty ciała. Poza tym lis jak wejdzie do kurnika to zagryzie kilka kur a zabierze ze sobą jedną (zapewne z zamiarem wrócenia się po resztę zabitych). W związku z tym nie widzę niczego nieprawdopodobnego w tym wydarzeniu.
  • -1

#9

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Na tym forum są sami sceptycy. Żal [...] ściska :DMoim zdaniem za dużo zabitych zwierząt jak na psa, lisa czy łasicę. W dodatku nie było nic słychać. To wskazuje moim zdaniem na chupacabrę. Istota ta posiada zdolność do paraliżu ofiary za pomocą psychokinezy. Edycja: Kurczak
Dołączona grafika
  • 0

#10

Android.
  • Postów: 142
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ok przejdźmy przez tonę spamu i ironii.
Mój sąsiad gdy byłem w Polsce hodował kury i miał podobną sytuację.
Jeśli to co piszesz jest prawdą to w 95% sprawcą była Kuna/ ew tchórz.
Lis dusi ofiarę i ucieka z nią.
Kuna natomiast zabija je i zostawia.(Tak, odgryzione głowy sam widziałem) :)
No ale to raczej nie jest paranormalne wiesz?
Pozdrawiam

Użytkownik Android edytował ten post 15.06.2011 - 04:16

  • 1



#11

Hutter.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jako że u mnie atak lisa zawsze kończył się porwaniem jednej kury, do tego na wybiegu, nie będę zabierał głosu w sprawie ataku lisa na kurnik nocą. Kuna zwykle też nie robiła masakry. Oczywiście zwierzęcia wykluczyć nie można, bo są nawet jakieś napływowe, bardzo agresywne kuny, które i być może by się do tego dopuściły. Nie wiemy też nic o tym w jakich warunkach były trzymane zwierzęta, np. nutrie. Jeśli sposób ich zabezpieczenia wyklucza możliwość dostania się np. lisa, to bardziej człowiek przyłożył do tego rękę.
  • 0

#12

xavras13.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Potwierdzam to, że mogła być to kuna. Mój znajomy miał podobną historię, stracił w ten sposób 12 kur. Żeby było śmieszniej w momencie "masakry" urządził imprezę w domu kilka metrów od stajni. Nikt z nas obecnych nic nie słyszał, a odkryliśmy ciała przypadkiem. Niektóre były bez głów. Co ciekawe stan liczebny się zgadzał, czyli kuna nie zabrała żadnej kury ze sobą.
Pozdrawiam
  • 0

#13

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poproszę jakieś dowody. Mam wrażenie, że się z nas nabijasz ;p Kuna by nie zabiła aż tylu kur. I po co miała by im odrywać głowy? Te wszelkie małe ssaki raczej wolą załatwić kury po cichu wypijając im krew. Mogą wiele zadusić, ale raczej to nie kuna.

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 14.06.2011 - 20:39

  • 0

#14

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

znam historie gdzie u wujka mojego znajomego gdzie mial na ranczu, pawie, bazanty i rozne dosyc egzotyczne ptactwo, to pewnego razu faktycznie kuna wpadla i wydusila wszytkie ptaki co to joty. Calkowicie nie rozumiem takiego zachowania, czyzby draznily kune odglosy tych ptakow? lecz o oderwanych glowach nie slyszalem.
  • 0

#15

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kuna ma to do siebie, ze nie morduje masowo na swoim terenie lowieckiem. Jest natomiast kilka wyjatkow od tego. Kuna (domowa) jest gatunkiem o bardzo duzym stopniu przywiazania rodzinnego i zlosliwosci. Gdy ja zezloscisz, to w odwecie udusi Ci pare kur, nasika na auto etc. Masakre urzadza po tym jak ktores ze stada (rodziny) zostalo zabite lub mocno zranione.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych