Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rogata dłoń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W tym temacie wywiązała się dyskusja na temat gestu rogatej dłoni. Od zawsze uważałam, że nie jest to znak związany z satanizem, jednak po przeczytaniu postu .وعي zaczęłam zagłębiać się w ten temat. Czy ktoś dysponuje jakąś szerszą wiedzą bądź materiałami dotyczącymi tego znaku? Bo teraz mi to nie będzie dawać spokoju ;)

Użytkownik Krakatau edytował ten post 09.06.2011 - 15:05

  • 0

#2

chrumtataj.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

http://www.jesus-is-...ns_of_satan.htm
  • 0

#3

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hmmm ja zawsze sądziłem że "rogi" + wystawiony kciuk to "kocham cie" w języku migowym.
  • 0

#4 Gość_.وعي

Gość_.وعي.
  • Tematów: 0

Napisano

Tyle tylko, że język migowy jest dość młodym językiem i można było w nim umieścić wiele dwuznacznych gestów, co nie znaczy, ze one wtedy będą posiadały to jedyne znaczenie w tym języku bo to nieprawda. Posiadałby też to pierwotne znaczenie.

Możemy sobie stworzyć nowy język migowy i środkowy palec będzie oznaczać "kocham Cię"... i go dać ludziom, którzy nie będą wiedzieli co pierwotnie oznaczał środkowy palec... oni będą tego używać, a my się będziemy jarać jacy jesteśmy sprytni. Będziemy mieli przednią zabawę.

Użytkownik .وعي edytował ten post 09.06.2011 - 17:06

  • 0

#5

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A mnie tak szczerze mówiąc nigdy nie obchodziło co to oznacza, bo po co sobie komplikować życie ?
  • 0



#6

reddocksw.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogę się mylić, ale dla mnie ten gest znaczy tyle co "dobra zabawa".
  • 0

#7

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hmm, a to nie jest czasem włoski bodajże znak odganiający nieszczęście? Od osoby w której stronę to pokazujemy? Czy drogi Dio kłamał? :P
  • 0

#8

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


tyle w temacie
  • 1



#9

smutna.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Wiadomo mi tylko tyle, że są to tzw. "rogi diabła". Skąd to się wzięło - nie mam pojęcia, bo przecież równie dobrze mogłyby to być rogi byka..?
  • 0

#10

Anders.
  • Postów: 97
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@Up

Albo rozwarte uda.

Mano cornuta (wł. dłoń rogata) lub corna (rogi), gest wywodzący się z obszaru basenu Morza Śródziemnego[1]. W krajach anglosaskich nazywany horns (rogi) lub devil horns (diabelskie rogi). Corna został rozpropagowany przez amerykańskiego wokalistę Ronniego Jamesa Dio pod koniec lat 70. XX wieku, gdy dołączył do grupy muzycznej Black Sabbath[1].

- Wikipedia

Corna błędnie kojarzony jest z satanizmem[1].


Pozdrawiam.

Użytkownik Anders edytował ten post 10.06.2011 - 16:33

  • 0

#11 Gość_.وعي

Gość_.وعي.
  • Tematów: 0

Napisano

Teraz to Wikipedia i wszystko jasne. Nowa, kurna, Biblia. Prawda objawiona.
Wystarczy zacytować i można iść spokojnie spać bez nadwyrężania mózgu.

http://www.paranorma...post__p__442295
  • 0

#12

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Problem w tym, że każda strona podaje inne informacje. Według jednej nie ma to nic związane z satanizem, według drugiej natomiast ma, i to dużo. Dlatego więc pytam, czy ktoś ma rzetelne informacje, a nie czerpane z pierwszej lepszej strony z googli.
  • 0

#13

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Problem w tym, że każda strona podaje inne informacje. Według jednej nie ma to nic związane z satanizem, według drugiej natomiast ma, i to dużo. Dlatego więc pytam, czy ktoś ma rzetelne informacje, a nie czerpane z pierwszej lepszej strony z googli.

Z własnego doświadczenia wiem, iż nie jest to znak satanistyczny, ba, nie ma z nim nic wspólnego. Jak ładnie z Wikipedii zacytował Anders, pierwszym który dał porządny rozgłos temu znakowi był właśnie Dio. Sam znak jest powszechnie stosowany przez fanów metalu, trash metalu, heavy metalu i wielu innych jego odmian.

Lubię słuchać metalu i czasem stosuję ten znak kiedy widzę jakiegoś fana metalu na ulicy, wyjątkowo łatwo niektórych poznać. Ja się nie wyróżniam, ale kiedy pokażę gest - on już wie. Już wie że jestem fanem metalu.
Metalowcy są błędnie kojarzeni z satanizmem.

Nie ma sensu zagłębiać się w temat tego gestu. Po prostu.
Nie musisz mi wierzyć, ale powtórzę ponownie - sam gest nie ma nic wspólnego z satanizmem - koniec, kropka.

Użytkownik Kyon edytował ten post 11.06.2011 - 00:45

  • 0



#14 Gość_.وعي

Gość_.وعي.
  • Tematów: 0

Napisano

Dlatego więc pytam, czy ktoś ma rzetelne informacje, a nie czerpane z pierwszej lepszej strony z googli.

Najprawdopodobniej nie ma. Musiałabyś sama zacząć szukać u źródła, a źródło masz podobno w Wikipedii.

Z własnego doświadczenia wiem, iż nie jest to znak satanistyczny, ba, nie ma z nim nic wspólnego.

Jakie to doświadczenie?

Jak ładnie z Wikipedii zacytował Anders, pierwszym który dał porządny rozgłos temu znakowi był właśnie Dio.

Nie wiem jak długo jeszcze będziecie przywoływać te Wikipedie, ale to już niezdrowo. Dio mógł sobie zrobić rozgłos czegoś, co miało wcześniejsze, konkretne znaczenie na tamtym terenie - więcej, mógł zmienić znaczenie i dać rozgłos. Niektórzy z was zachowują się tak, jakby to było coś trudnego do zrozumienia. Rozumiem, że wam to nie na rękę, bo to uderza w wasze dobre imię, ale może trochę podejścia bardziej nakierowanego na poznanie rzeczywistej odpowiedzi?

Sam znak jest powszechnie stosowany przez fanów metalu, trash metalu, heavy metalu i wielu innych jego odmian.

I? :)

Metalowcy są błędnie kojarzeni z satanizmem.

Ejo Ejo. Jeśli ktoś nosi na sobie różnego rodzaju podkoszulki z pentagramem, kozłem i... 666 oraz inne gadżety, to może nie tyle mają z nim coś wspólnego (nie praktykują), co jednak się z nim w pewien sposób utożsamiają. Raczej mi nie napiszesz, że te trzy rzeczy są nic nieznaczącymi symbolami? Chociaż kto Cię tam wie, pewnie mi tak napiszesz. Wiedz jednak, że to tak jakbyś mi napisał, że krzyż nie ma nic wspólnego z Chrześcijaństwem. Jeśli człowiek nosi krzyż na swojej szyi - utożsamiasz go z Chrześcijaństwem. Proste.

Nie ma sensu zagłębiać się w temat tego gestu. Po prostu.

Jest przeogromny sens. Tym sensem jest prawda.

Nie musisz mi wierzyć, ale powtórzę ponownie - sam gest nie ma nic wspólnego z satanizmem - koniec, kropka.

Napisałeś tak, jakby to była prawda, a ona mogła w to uwierzyć albo nie, nigdy poznać. Ależ dałeś jej wybór. :)
  • 0

#15

aDiee..
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To może nic nie znaczyć. Jacyś metalowcy wymyślili sobie jakiś gest, a ludzie odebrali to jako znak satanistyczny, ponieważ metale to "słudzy szatana" :roll:

Użytkownik aDiee. edytował ten post 12.06.2011 - 14:21

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych