Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się stanie w czerwcu 2011?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mariusz70.
  • Postów: 105
  • Tematów: 9
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co się stanie w czerwcu 2011?


Wśród licznych przepowiedni Nostradamusa znajduje się czterowiersz oznaczony numerem III 77:

Le tiers climat soubz Aries comprins,
L`an mil sept cens vingt & sept en Oćtobre,
Le roy de Perse par ceux d`Egypte prins:
Conflit, mort, perte: à la croix grand opprobre.

Słowa te można przetłumaczyć następująco:

Trzeci klimat pod Baranem włączony,
Rok 1727 w październiku,
Król Persji pojmany przez tych z Egiptu:
Konflikt, śmierć, strata: wielka hańba dla krzyża.

Na pierwszy rzut oka przepowiednia ta mówi o wydarzeniach z zamierzchłej przeszłości. Jednak w roku 1727 władca Persji nie został zatrzymany przez Egipcjan ani przez członków innego narodu. Rodzi to podejrzenie, że Nostradamus nie posłużył się w tym czterowierszu stosowanym w jego czasach kalendarzem juliańskim, lecz wyraził tę datę korzystając z innego systemu. Może to być szyfr, możliwe jednak, że francuski wieszcz użył tu jakiegoś innego, nieużywanego w Europie kalendarza.

Gdy przeglądamy wymyślone przez ludzkość kalendarze, uwagę zwraca kalendarz koptyjski, w którym rok 1727 zaczyna się wg kalendarza gregoriańskiego 11 września 2010 roku. Czy ma on coś wspólnego z którymś z wymienionych przez Nostradamusa państw – Persją lub Egiptem? Otóż tak. Kalendarz koptyjski jest używany w liturgii przez działający na terenie Egiptu Koptyjski Kościół Ortodoksyjny i Kościół katolicki obrządku koptyjskiego.

Październik koptyjski to miesiąc o nazwie Paoni, przypadający na okres od 8 czerwca do 7 lipca. Tu trzeba dodać, że w kalendarzu koptyjskim rok ma 13 miesięcy, z czego pierwszych 12 ma po 30 dni, a ostatni ma 5 lub 6 dni, w zależności od tego, czy rok jest przestępny.

Problemem jest zagadkowy wers o „trzecim klimacie pod Baranem”. Wydaje się, że Nostradamus określił w ten sposób miejsce, w którym dojdzie do aresztowania przywódcy Iranu. Jak jednak odszyfrować te słowa? Nasuwają się tutaj dwa pomysły:
- „trzeci klimat” to jeden z klimatów lub stref klimatycznych liczonych od równika lub bieguna północnego,
- chodzi o element z tzw. Tablicy Perskiej, która przyporządkowuje 7 planet poszczególnym narodom, krajom i religiom.

Perską Tablicę podał w swoim dziele „Sepher HaTa`amin” XI-wieczny żydowski uczony i tłumacz z arabskiego Abraham Ibn Ezra. Trzeciemu klimatowi odpowiadają w niej Egipt, Aleksandria, Anglicy i planeta Mars. Jeżeli prawdziwy jest wariant drugi, może to oznaczać, że do opisanego w czterowierszu III 77 wydarzenia dojdzie na terenie Egiptu lub Anglii. Niezależnie od tego, co rzeczywiście oznacza „trzeci klimat”, określenie „pod Baranem” zawęża miejsce akcji. Być może, Nostradamus wskazuje w ten sposób kraj, którego znakiem zodiaku jest Baran.


Problem Iranu

Przedstawiony tutaj czterowiersz można by pominąć milczeniem, gdyby nie to, że od kilku lat Iran jest przedmiotem krytycznej uwagi państw zachodnich, które zarzucają mu, że dąży do wyprodukowania bomby atomowej. W 2002 roku George W. Bush zaliczył Iran do osi zła, a atmosferę podsyca niechętny stosunek prezydenta Iranu do Stanów Zjednoczonych i jego zapowiedź, że Iran nigdy nie zrezygnuje ze swojego programu nuklearnego, aczkolwiek miałby on służyć tylko do celów pokojowych.

Obawa przed wyprodukowaniem i użyciem przez Iran broni atomowej może skłonić USA do działań zapobiegawczych, jednak wątpliwe, by miały one charakter militarny. Wysokie koszty i przewlekłość operacji wojskowych w Iraku i Afganistanie zniechęcają do zaatakowania kolejnego państwa. W tej sytuacji może pojawić się pomysł, by unieszkodliwić iracki reżim poprzez aresztowanie jego przywódcy, gdy znajdzie się on poza granicami kraju. Nostradamus przestrzega jednak, że pojmanie „króla Persji” nie przyniesie spodziewanych korzyści, lecz poważne szkody – dojdzie do konfliktu, ktoś umrze, w efekcie organizatorzy spisku będą musieli się wstydzić. Krzyż w ostatniej linijce czterowiersza III 77 symbolizuje zapewne nie chrześcijaństwo, lecz chrześcijańskie państwa Zachodu.

Kto wie, czy dalszym ciągiem wydarzeń nie będzie zbrojny odwet Arabów, o czym zdaje się mówić czterowiersz V 25:

Arabski książę Mars, Słońce, Wenus, Lew,
Władza Kościoła upadnie przez morze:
Od strony Persji prawie milion,
Bizancjum, Egipt ver. serp. najedzie.

Słowa „ver. serp.” są tłumaczone różnie, najczęściej jako „prawdziwy wąż” (łac. vera serpens).


Wątek wschodni w polskich objawieniach

Ciekawe, że ostrzeżenie przed wszczynaniem konfliktu na Bliskim Wschodzie znajduje się również we współczesnych polskich objawieniach. We wrześniu 1990 r. warszawska mistyczka Anna Dąmbska usłyszała od Boga następujące słowa:

„Teraz zbliża się czas grozy i zamętu. Nadchodzą chmury tak czarne, iż budzą grozę nawet wśród tych, którzy zamierzają mord — dlatego wciąż zwlekają. Lecz nienawiść rośnie i ojciec nienawiści trzyma ich w swej władzy. On wie, że musi odejść i postara się, by zabrać ze sobą jak największą ilość swoich wyznawców. Dlatego będzie wojna, wojna straszna, w której użyjecie przeciw sobie broni dotąd nie stosowanych. Kamień niezgody wrzucony w wody Zatoki Perskiej rozprzestrzeni swoje piekielne kręgi dalej, szerzej i okropniej, niż to mógłby sobie wyobrazić ślepy człowiek”.

Jeszcze kilka lat temu można by te słowa interpretować jako skutki ataku Stanów Zjednoczonych na Irak w 2003 r., jednak obecnie nic nie wskazuje na to, by inwazja ta miała wywołać jakąś wojnę. Wskazówką do odczytania słów proroctwa może być też to, że Irak leży nad Zatoką Perską tylko w niewielkiej części; w przypadku Iranu sytuacja jest zupełnie inna.

Kilka miesięcy później Bóg podał więcej szczegółów na temat przyszłej wojny:

„nastąpi wojna na Bliskim Wschodzie, której Ja powstrzymywał nie będę, ponieważ tam w imię Allacha wzywa się szatana. Szatan zaś niezawodnie nienawiść podsyci. Kiedyś mówiono wam, że Afryka stanie w ogniu. Zobaczcie, jak płomień się rozszerza. Wieści ze świata będą coraz gorsze”. (5 I 1991)

„Cała Mała Azja stanie w ogniu”. (6 IV 1991)

Badacze Centurii Nostradamusa zwykle uważają, że ich interpretacje są trafne. Ja jednak mam nadzieję, że moje wnioski na temat czterowiersza III 77 są błędne. W przeciwnym razie oznacza to, że wkrótce ludzkość ściągnie sobie na głowę poważne kłopoty.
  • 0

#2

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na pierwszy rzut oka przepowiednia ta mówi o wydarzeniach z zamierzchłej przeszłości. Jednak w roku 1727 władca Persji nie został zatrzymany przez Egipcjan ani przez członków innego narodu. Rodzi to podejrzenie, że Nostradamus nie posłużył się w tym czterowierszu stosowanym w jego czasach kalendarzem juliańskim, lecz wyraził tę datę korzystając z innego systemu. Może to być szyfr, możliwe jednak, że francuski wieszcz użył tu jakiegoś innego, nieużywanego w Europie kalendarza.

A nie pomyślałeś, że po prostu przepowiednia się nie sprawdziła?

Użytkownik Fisher edytował ten post 07.06.2011 - 22:29

  • 2



#3

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

hehe to tak nie dziala
nie sprawdzila sie jedynie interpretacja tej tak zwanej przepowiedni dlatego trzeba ja zinterpretowac inaczej i poczekac
jak i ta interpretacja zawiedzie to kombinujemy i dalej probujemy rozwiklac belkot nostradamusa
w koncu ktos kiedys dokona odpowiedniej interpretacji wtedy przepowiednia sie spelni i wreszcie bedziemy wiedzieli co nostradamus chcial nam powiedziec :)... tak to wlasnie dziala

Użytkownik pazuzu edytował ten post 08.06.2011 - 08:46

  • 4

#4

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co się stanie w czerwcu 2011 - dzieciaki będą miały wakacje - ja będę mieć sesję (już się zaczyna)
Wzrośnie odsetek denerwujących tematów... na forum. A tak poza tym niczego specjalnego bym się nie spodziewała jakby w tych przepowiedniach choć troszkę było prawdy to już dawno by się posprawdzały... jakoś nie pamiętam żeby jakakolwiek przepowiednia się sprawdziła no chyba że naciągana i pozmieniana przez internetowy sensacyjny światek...
  • 2

#5

Mariusz70.
  • Postów: 105
  • Tematów: 9
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A nie pomyślałeś, że po prostu przepowiednia się nie sprawdziła?

Pomyślałem, ale podawanie wprost dat wydarzeń nie jest w stylu Nostradamusa, sądzę więc, że użył on w tym czterowierszu jakiegoś innego systemu niż kalendarz juliański / gregoriański.
  • -1

#6

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pomyślałem, ale podawanie wprost dat wydarzeń nie jest w stylu Nostradamusa, sądzę więc, że użył on w tym czterowierszu jakiegoś innego systemu niż kalendarz juliański / gregoriański.

Nostradamus nigdy nie pisał swoich przepowiedni wprost, kiedyś oglądałem w TV dokument poświęcony właśnie jego osobie. Już sam nawet dobrze nie kojarzę o co tam chodziło, ale pojawiło się na 100% stwierdzenie mówiące o tym że Nostradamus nie przepowiadał przyszłości, a spisywał i analizował pewne wydarzenia z biblii porównując je ze swoimi rzekomymi wizjami.

Wzrośnie odsetek denerwujących tematów... na forum. A tak poza tym niczego specjalnego bym się nie spodziewała jakby w tych przepowiedniach choć troszkę było prawdy to już dawno by się posprawdzały... jakoś nie pamiętam żeby jakakolwiek przepowiednia się sprawdziła no chyba że naciągana i pozmieniana przez internetowy sensacyjny światek...

Jak ja dawno nie cytowałem Twoich postów, Alexi ;)
W każdej przepowiedni możemy doszukać się prawdy. Czasem znajdziemy ją od razu, a czasem po nieco głębszej analizie.
Nostradamus nie tworzył przepowiedni - raczej nazwałbym te spisane słowa zagadkami. Mógł mieć wizje tego co się będzie działo w przyszłości, mógł też spisywać wydarzenia mające już miejsce dawno temu, które później "podpinał" pod swoje wizje otrzymując całkiem ciekawe efekty. Nigdy nie należy lekceważyć czegoś co nie zostało zinterpretowane w odpowiedni sposób lub nie zostało wyjaśnione.

Zainteresował mnie jeden fragment z przepowiedni tego "wariata":
"Osiem, piętnaście i pięć: to się nie rymuje."
  • -1



#7

independent1.
  • Postów: 33
  • Tematów: 12
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Jutro 11, aż dziwne, że nie huczy od plotek.
  • -1

#8

Mariusz70.
  • Postów: 105
  • Tematów: 9
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zainteresował mnie jeden fragment z przepowiedni tego "wariata":
"Osiem, piętnaście i pięć: to się nie rymuje."

Bo 8, 15 i 5 rzeczywiście się nie rymuje :)

Poza tym w oryginale nie ma nic o rymowaniu się. Zdaje się, że tłumacz, nie rozumiejąc tego czterowiersza, postanowił wstawić słowa, które wydawały mu się bardziej logiczne. Tymczasem ta przepowiednia, nie należąca zresztą do Centurii, lecz znajdująca się we Wróżbach na rok 1555, brzmi mniej więcej tak:

8, 15 & 5 co za nielojalność
Przyjdzie pozwolić sprytny badacz (eksplorator).
Ogień z nieba, piorun, strach, przestrach, papiestwo,
Zachód drży, zbyt ciśnie wino Salin.

Użytkownik Mariusz70 edytował ten post 11.06.2011 - 19:39

  • 1

#9

Mariusz70.
  • Postów: 105
  • Tematów: 9
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jutro 11, aż dziwne, że nie huczy od plotek.

Teraz za to huczy i to nie tylko od plotek. I to mnie właśnie niepokoi. Zaniepokoiła mnie wypowiedź Obamy, że w odpowiedzi na spisek, mający na celu zamordowanie ambasadora Arabii Saudyjskiej w USA, Stany Zjednoczone "zamierzają zastosować najsurowsze sankcje przeciw Iranowi" i w postępowaniu wobec tego kraju "nie wykluczają żadnej opcji". Może to oznaczać nie atak militarny na Iran, lecz spełnienie się przepowiedni Nostradamusa, o której piszę w pierwszym poście.

Gdyby tak się stało, oznaczałoby to, że datę zawartą w czterowierszu III 77 należy odczytywać nie jako październik w roku 1727 kalendarza koptyjskiego, lecz październik następujący PO roku 1727, czyli tegoroczny. Dodajmy, że chodzi o październik w kalendarzu juliańskim, bo taki obowiązywał za życia Nostradamusa, czyli okres od 14.X do 13 XI.

Użytkownik Mariusz70 edytował ten post 14.10.2011 - 12:24

  • 0

#10

Beren.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli zabawa zaczyna się od nowa...
  • 1

#11

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zmieńmy temat na "co się stanie w czerwcu 2012 roku", może uda się trafić -,-
  • 0



#12

Mariusz70.
  • Postów: 105
  • Tematów: 9
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie chodzi mi o to, żeby trafić, tylko żeby dać interpretację przepowiedni, która wydaje mi się najbardziej odpowiednia. Byłoby fajnie, gdyby pojawiły się jakieś inne pomysły, co może znaczyć ten czterowiersz.

Jeśli w ciągu najbliższego miesiąca prezydent Iranu nie straci wolności, to będzie to znaczyć, że moja interpretacja jest błędna i nie będę jej przesuwał na przyszły rok. Zresztą, mam nadzieję, że tak właśnie będzie, bo któż pragnie konfliktu i wojny?

Użytkownik Mariusz70 edytował ten post 14.10.2011 - 20:40

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych