Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawa obserwacja. NOL?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Gigs90.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich forumowiczów :) , przed chwilą zaobserwowałem coś ciekawego. Wyszedłem na balkon puścić dymek (jak co dzień o tej porze roku) i moją uwagę zwrócił mały czerwony punkcik który poruszał się z północy na południe. Pierwsza myśl która mnie naszła to samolot, ale ten punkt nie "migał" światami jak samolot lecz świecił ciągłym czerwonym światłem - ok może coś się popsuło lub innych tysiąc możliwości i tak świeci. Myśl, że to może być nol pojawiła się jak ten punkt wykonał nagły, raczej nie możliwy dla znanych mi maszyn latających, zwrot o ok 90o zmieniając kierunek lotu na wschód. Po chwili od tej zmiany kierunku (ok 30 sekund) punkt(NOL?) wykonał kilka bardzo szybkich manewrów, tak jakby skakał po niebie ciągle lecąc a wschód [wykres EKG, takie porównanie mi się nasunęło], po czym zrobił nie pełne małe koło i zniknął.

Podsumowując, leci czerwony punkt z północy na południe(ok minuty to obserwowałem), robi nagły zwrot na wschód i leci spokojnie ok 30 sekund, zaczyna skakać utrzymując kierunek, robi nie pełne koło i znika.
Jak myślicie mógł być to NOL czy raczej coś ziemskiego?
Może ktoś z was to też zaobserwował ? Mieszkam w woj. Śląskim bardzo blisko woj.Kieleckiego (ok 20 km) i woj.Małopolskiego (ok 10km). (Okolice Zawiercia)

Użytkownik Gigs90 edytował ten post 30.05.2011 - 22:49

  • 0

#2

NagatoXD.
  • Postów: 34
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich forumowiczów :) , przed chwilą zaobserwowałem coś ciekawego. Wyszedłem na balkon puścić dymek (jak co dzień o tej porze roku) i moją uwagę zwrócił mały czerwony punkcik który poruszał się z północy na południe. Pierwsza myśl która mnie naszła to samolot, ale ten punkt nie "migał" światami jak samolot lecz świecił ciągłym czerwonym światłem - ok może coś się popsuło lub innych tysiąc możliwości i tak świeci. Myśl, że to może być nol pojawiła się jak ten punkt wykonał nagły, raczej nie możliwy dla znanych mi maszyn latających, zwrot o ok 90o zmieniając kierunek lotu na wschód. Po chwili od tej zmiany kierunku (ok 30 sekund) punkt(NOL?) wykonał kilka bardzo szybkich manewrów, tak jakby skakał po niebie ciągle lecąc a wschód [wykres EKG, takie porównanie mi się nasunęło], po czym zrobił nie pełne małe koło i zniknął.

Podsumowując, leci czerwony punkt z północy na południe(ok minuty to obserwowałem), robi nagły zwrot na wschód i leci spokojnie ok 30 sekund, zaczyna skakać utrzymując kierunek, robi nie pełne koło i znika.
Jak myślicie mógł być to NOL czy raczej coś ziemskiego?
Może ktoś z was to też zaobserwował ? Mieszkam w woj. Śląskim bardzo blisko woj.Kieleckiego (ok 20 km) i woj.Małopolskiego (ok 10km). (Okolice Zawiercia)



Przez przypadek podałem jako cytat cały twój post.
Ja niestety tego nie widziałem a w jakiej miejscowości dokładnie mieszkasz??

Użytkownik NagatoXD edytował ten post 30.05.2011 - 22:56

  • 0

#3

Gigs90.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kawałek za Pilicą (prędzej skojarzysz) Wierbka.
  • 0

#4

NagatoXD.
  • Postów: 34
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szkoda że nie bezpośrednio w Zawierciu.
Też regularnie widuje dziwne punkt na niebie ale jak się okazało to były tylko sondy kosmiczne.
  • 0

#5

Gigs90.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sonda mogła by zniknąć wchodząc w cień ziemi ale raczej nie zrobiła by zwrotu o ok 90o i skakała po niebie. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Dosyć często patrze w niebo (szczególnie jak jest ciepło na dworze) ale po raz pierwszy widziałem coś takiego.

Użytkownik Gigs90 edytował ten post 30.05.2011 - 23:19

  • 0

#6

Kamilos.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.c...prestissimoLIVE

Obejrzyj sobie filmiki tego Pana :) Całkiem możliwe, że widziałeś jeden z takich właśnie obiektów

Użytkownik Kamilos edytował ten post 31.05.2011 - 13:24

  • 0

#7

Gigs90.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Kamilos obejrzałem kilka jego filmików i powiem, że widziałem to samo albo coś bardzo podobnego.

Dodam jeszcze, że wczoraj (31.05) widziałem jeszcze 3 takie obiekty w odstępach czasowych ok 15 min. Pojechałem w miejsce w którym jest dużo mniej światła niż na moim balkonie a oddalone jest ok 2 km od mojego domu. Obiekty zachowywały się inaczej niż wcześniejsza obserwacja (trochę szybszy lot), jedyna cecha wspólna to kierunek lotu z północy na południe, zmiana tego kierunku na wschód i zniknięcie, prócz jednego obiektu (o tym za chwile) . Dzisiaj zmiana kierunku w każdym przypadku następowała dużo łagodniej, po łagodnym łuku. Jeden z obiektów nie zniknął po zmianie kursu lotu tylko go zmienił jeszcze raz ze wschodniego na północny, też łagodnie po łuku - można by nawet odnieść wrażenie, że jeszcze jedna zmiana kursu i zatoczyłby koło bądź coś w stylu kwadratu z zaokrąglonymi kątami. Obserwowałem te obiekty mniej więcej miedz godz 22.30 a 23.40
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych