Skocz do zawartości


Zdjęcie

a teraz 21 października 2011 :D


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

mpiwowski.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

LINK

Nasz Pan z przepowiednią na 21 maja postanowił ją przesunąć o 5 miesięcy i teraz wymyślił sobie 21 października 2011.

O to cytat z artykułu:

Amerykański duchowny Harold Camping, który utrzymywał, że koniec świata powinien nastąpić 21 maja 2011 roku, przyznał, że pomylił się o pięć miesięcy - podaje serwis lenta.ru. Teraz 89-letni kaznodzieja stanowczo przekonuje, że świat przestanie istnieć 21 października tego roku.

Camping tłumaczy, że wyznaczając datę apokalipsy na 21 maja, miał na myśli początek procesu duchowego zniszczenia świata, które wkrótce przerodzi się w zniszczenie materialne. - 21 października świat zostanie zniszczony. (...) Wszystko skończy się jednego dnia, w jednym momencie - powiedział w poniedziałek Camping podczas swojego wystąpienia w radiu.

Komentując swoją pomyłkę, kaznodzieja przypomniał, że nigdy nie mówił, że jest nieomylny i zajmował się tylko analizą tekstów biblijnych, w którą - najwidoczniej - wkradły się jakieś błędy.

Wszystko, co musisz wiedzieć o końcu świata

89-letni amerykański badacz Biblii wcześniej twierdził, że koniec świata rozpocznie się 21 maja 2011 r i trwać będzie aż do 21 października tego roku. Szef internetowego radia religijnego Your Family, prognozował, że Ziemię nawiedzą trzęsienia Ziemi, które w każdym kraju miały się rozpocząć o godz. 18 czasu lokalnego.

Amerykanin przekonywał, że już w pierwszym dniu kataklizmu wyginąć miało 98 proc. ludności, ale dopiero 21 października nastąpi Sąd Ostateczny. Szef radia Your Family informacje wyliczył z Biblii na podstawie sobie znanego algorytmu. To nie pierwsza przepowiednia Campinga. Wcześniej ogłaszał już, że koniec świata nastąpi we wrześniu 1994 r.

Naukowcy uważają jednak, że ludzkość ma przed sobą znacznie dłuższą perspektywę i zanikanie życia przewidują za około 5 miliardów lat.

Myślenie o końcu świata jest integralną częścią kultury, przybierać może ono jednak różne formy - przekonują eksperci. - Czas dla człowieka w naszej kulturze musi mieć początek i musi mieć koniec. (...) Człowiek z reguły zawsze obawia się granic. W każdej kulturze granica była pewnym fenomenem, którego człowiek się obawia, ale z drugiej strony ona fascynuje - powiedział etnolog, dr Grzegorz Odoj z Uniwersytetu Śląskiego.

- Człowiek zawsze chciał odgadnąć tę końcówkę, bo to jest wielka tajemnica - dodał.

Religioznawca dr hab. Piotr Balcerowicz ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej uważa natomiast, że w przepowiednie końca świata wierzą osoby religijne w sposób szczególny - które źle czują się w typowych kościołach, które kontestują utrwalone struktury religijne. - Są to osoby, które poszukują alternatywy dla swojego życia religijnego - stwierdził. Jego zdaniem przepowiedniom końca świata ulegają ludzie oczekujący zmiany rzeczywistości, której nie są w stanie zmienić sami.

- Osoby o rozchwianych emocjach, które nie mogą się znaleźć w świecie, które nie radzą sobie ze światem, szukają uproszczonych wyjaśnień - powiedział Balcerowicz.


  • 1

#2

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ajtam, wcześniej twierdził, że "Biblia to gwarantuje!" a teraz ściemnia, że błędy były... nawet nie ma co sobie tym głowy zaprzątać, 21 października minie tak samo spokojnie jak 21 maja i guzik się stanie :)
  • 1

#3

Kerath.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadza się... błąd... cała Biblia nim jest.

Żałosne... po prostu brak mi słów. Jeszcze więcej kasy z naiwniaków chcą wyciągnąć. Ale dobrze im tak. Trzeba być naprawdę z własnej woli upośledzonym żeby wierzyć w takie - za przeproszeniem - debilizmy.
  • -1

#4

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pan Camping podał, że data 21.10.2011 jest pewna, koniec nastąpi wtedy "ostatecznie i nieodwołalnie". Ciekawa więc jestem jak się z tego wytłumaczy 22.10 ;) haa ma tupet hochsztapler jeden
  • 2

#5

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kolejny temat w którym każdy coś tam pospamuje, napisze to co zwykle... przyjdzie "godzina 0"... nic się nie stanie... temat zostanie zamknięty i tyle...
Nie wiem czy jest sens ;p

Oczywiście nic się nie stanie... na 99,999999% bo zawsze pozostaje możliwość przypadkowego trafienia.
  • 0

#6

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ktoś czuje duchowy koniec świata w sobie albo wokół? :P Żałosne.
  • 0

#7

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3029
  • Tematów: 2602
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że wystarczy już tego bicia piany w kwestii końca świata. Jeśli ktoś chce dodać jednak do dyskusji coś naprawdę konkretnego, proszę o PW -- otworzę temat.


 
Na prośbę użytkownika otwieram temat. Proszę jednak trzymać się głównego wątku dyskusji i dbać o wartość merytoryczną wypowiedzi.

Dołączona grafika
  • 0



#8

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To dopiero początek - prawdziwe powody przepowiedni Campinga



Teraz gdy 21 maja nadszedł i przeminął, możemy w końcu odpocząć od przepowiedni Harolda Campinga mówiącej, że wszyscy sprawiedliwi zostaną uniesieni. Cała historia jest moim zdaniem kontrolowanym oszustwem. I nie jest to wszystko przypadkiem. Nie bez powodu przesłanie 21 maja stało się powszechne we wszystkich głównych mediach a następnie zostało obrócone w żart. To co się stało 21 maja to nie tylko nietrafione proroctwo ale malowanie obrazu, który ma trwać w umysłach ludzi w nadchodzących latach.

"Każdy kto wierzy w tak idiotyczne pomysły jak ten - to kompletny głupiec."


Myślę, że październik będzie kolejny aby zdyskredytować tych, którzy kiedykolwiek twierdzili, że coś katastrofalnego może się wydarzyć na świecie - aby uciszyć szum związany z rokiem 2012 i z tym co ma nadejść. Niezależnie od tego co rządy robią za zamkniętymi drzwiami aby przygotować się na jakieś zdarzenie, bez względu na to jak wiele znaków wskazuje na możliwe zmiany i niezależnie od tego jak powiększa się chaos na świecie czy jak dużo już kłamstw ludzie zdemaskowali - ci, którzy rozsiewają informacje na temat możliwości końca czasów - będą takimi samymi szaleńcami jak ci wszyscy, którzy uwierzyli w uniesienie 21 maja. Bedą podobni do Harolda Campinga.

Dla niektórych ludzi teorie "końca czasów" i niezliczone możliwości zdarzeń w 2012 roku są znakami obłąkania. Wielu ludzi myśli, że świat w obecnej formie jest niezwyciężony. Niektórzy ignorują dowody budowy bunkrów podziemnych i gromadzonych zapasów przygotowanych na jakieś wydarzenie. Ci którzy to ignorują będą uznani za rozsądnych. Ci którzy będą rozpowszechniać ostrzeżenia Harolda Campinga będą uznani za margines społeczny i całkowicie zignorowani.

Dla mnie jak i śmiem twierdzić dla wielu innych nie bez znaczenia pozostają zmiany, które dostrzegamy na świecie na przestrzeni ostatnich lat. Niektórzy próbują racjonalizować te kwestie za pomocą nauki, niektórzy traktują to jako zbiegi okoliczności. Zmiany na świecie zaczynają nabierać coraz większego tempa. Wiele osób mówi, że przecież katastrofy naturalne zdarzały się zawsze - okłamują samych siebie. Padają stwierdzenia, że masowe wymieranie zwierząt to zwyczajny wypadek i częste zjawisko mimo, że zaledwie garstka takich wydarzeń miała miejsce jeszcze kilka lat temu. Niektórzy uważają, że światowa ekonomia się odradza - oni mnie tylko rozśmieszają.

Świat się zmienia, niezależnie od tego czy mamy do czynienia z rokiem 2012 czy też z innymi przepowiedniami, nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości, że wkraczamy w nową erę ludzkości. Należy zdać sobie sprawę z tego, że bez względu na to ile w tym wszystkim jest prawdy musimy być silni. Jeśli myślisz, że jesteś wyśmiewany za swoje przekonania i obserwacje ... poczekaj jeszcze chwilę. Na całym świecie gwałtownie wzrośnie ośmieszanie ludzi o takich poglądach, podczas gdy elity przygotowują się aby ukryć się w swoich schronach na cokolwiek co nadchodzi.

Zapamiętaj moje słowa - to dopiero początek.



Tłumaczenie : BadBoy
Źródło : abovetopsecret.com
  • 0



#9

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pan Camping podał, że data 21.10.2011 jest pewna, koniec nastąpi wtedy "ostatecznie i nieodwołalnie". Ciekawa więc jestem jak się z tego wytłumaczy 22.10 ;) haa ma tupet hochsztapler jeden



Może ma info o tym, że nie dożyje 22 października ze względu na swój wiek i nie boi się ludziom wciskać kitu ;p Mnie by było już wstyd po drugim razie, szkoda kolesia, tak nisko upaść na stare lata...
  • 0



#10

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A już myślałem, że będzie się tłumaczył w stylu: "Sąd ostateczny miał w weekend wolne i przenieśli imprezę na 21 października"

Camping tłumaczy, że wyznaczając datę apokalipsy na 21 maja, miał na myśli początek procesu duchowego zniszczenia świata, które wkrótce przerodzi się w zniszczenie materialne. - 21 października świat zostanie zniszczony. (...)


Szkoda tylko, że nie zaznaczył tego przed 21 maja.
Zawsze człowiek jest taki mądry po fakcie, a przed faktem to wciska kity...
Co jak co, ale ja na kolejną bzdurną przepowiednie nie dam się nabrać (również jak i na poprzednie)
Zapewne Pan Camping ma zapasowe "asy" w rękawie na wypadek, gdyby 21 października nie wypalił,
ale cóż- każdy musi z czegoś zarabiać na chleb.
Pozdrawiam

Użytkownik sebacyw edytował ten post 24.05.2011 - 20:06

  • 0



#11

Kaizon.
  • Postów: 29
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten człowiek jest stary, nie wiadomo czy dożyje do 21 października... a tak w ogóle to uwziął się na to '21'. Głupek i tyle, próbuje zostawić coś po sobie na koniec, koniec świata będzie, ale dla niego w bambusowej trumnie niedługo. Jedyne co można zrobić to współczuć jego rodzinie, bo wstydu im narobił brr!!
  • -1

#12

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@BadBoy podoba mi sie Twoj sposob rozumowania, jest to wielce prawdopodobne ze taki ruch zostal zaplanowany nie tylko przez nietrafnego proroka ale rowniez przez elity rzadzace ktore mogly mu pomoc w rozglosnieniu calej sytuacji, telewizja, gazety, radia, bilbordy, wszedzie bylo o tym glosno, wydaje mi sie ze nawet jak by sobie taki koznodzieja wpadl na date konca swiata nie bylo by takiego rozmachu w mediach, pozdrawiam :)
  • 0

#13

anmoderi.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Generalnie jak mam komuś wierzyć to wolę Nostradamusa niż pana Campinga.
  • 0

#14

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A nie lepiej wierzyc sobie ? Tyle przepowiedni Nostradamusa sie nie sprawdzilo, a my i tak bedziemy tam podstawiac dowolnie pasujace fakty, a jak cos nie pasuje, to zmienimy interpretacje, zeby tylko bylo dobrze. Mysle, ze to ostatnia data Campinga - do trzech razy sztuka, az dziw bierze, ze az tylu idiotow idzie za nim. Staram sie nie "wyzywac" wierzacych w rozne bostwa, osoby, zjawiska etc., ale Family Radio inaczej nazwac nie moge.

Użytkownik 5emreH edytował ten post 25.05.2011 - 00:19

  • 0

#15

ViRuS.
  • Postów: 158
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Se date wybrał, akurat w moje urodziny -_-
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych