Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Spisek musi trwać" - reakcje na śmierć Osamy bin Ladena i inne przemyślenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
317 odpowiedzi w tym temacie

#256

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten strażak z ostatniej części 9:22 to podejrzany typ. Od kiedy to dociekanie prawdy jest brakiem szacunku dla ofiar? "Ja tam byłem, a wy nie" - a może - ja jestem agentem, a wy nie i stulcie japy.


Wątpię. Myślę, że jest to raczej zwykły strażak jakich było wielu tego dnia, pracujący tam wtedy w olbrzymim stresie. Widział ogień, dym i uszkodzenia. Co do wielkości ognia, pochodzenia dymu to strażacy różnie to widzieli. Ten akurat zdał się w dużym stopniu na wersję oficjalną bo nie wierzy aby władza mogła zrobić coś takiego. Jego prawo. Nie musi być zaraz agentem:)

Problem ze strażakami jest tego rodzaju, że Ci działający w olbrzymim stresie, niebezpieczeństwie i w dużym napięciu ludzie opisując to co widzieli podciągają to pod własny punkt widzenia. Dla niektórych z nich nie ma o czym rozmawiać, bo wg nich władza nie byłaby zdolna do czegoś takiego, bo nie mogą sobie tego wyobrazić i tego typ argumenty.

W klasycznym dochodzeniu, śledztwie, same zeznania świadków nie zamykają sprawy, tym bardziej jak różni świadkowie przedstawiają różne wersje. Potrzebne są też inne składniki jak dowody i motyw.
  • 0



#257

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wątpię. Myślę, że jest to raczej zwykły strażak jakich było wielu tego dnia, pracujący tam wtedy w olbrzymim stresie. Widział ogień, dym i uszkodzenia. Co do wielkości ognia, pochodzenia dymu to strażacy różnie to widzieli. Ten akurat zdał się w dużym stopniu na wersję oficjalną bo nie wierzy aby władza mogła zrobić coś takiego. Jego prawo. Nie musi być zaraz agentem:)


Też tak dawniej myślałem, jednak służby specjalne istnieją i gdzieś Ci agenci SĄ poukrywani. Ich rolą jest wyglądać na normalnych ludzi co widać chociażby na przykładzie Anny Chapman (akurat agentki rosyjskiego wywiadu).



Problem ze strażakami jest tego rodzaju, że Ci działający w olbrzymim stresie, niebezpieczeństwie i w dużym napięciu ludzie opisując to co widzieli podciągają to pod własny punkt widzenia. Dla niektórych z nich nie ma o czym rozmawiać, bo wg nich władza nie byłaby zdolna do czegoś takiego, bo nie mogą sobie tego wyobrazić i tego typ argumenty.


Propagandzie udało się wykreować taki obraz, ale z tego co ja widzę to tak nie jest. Wielu strażaków klnie na rząd bo w czasie akcji ratowniczych i porządkowych doznało uszczerbków na zdrowiu, a rząd zostawił ich bez odszkodowań i bez pomocy. Jest ruch strażaków na rzecz prawdy o 911, na wzór innych tego typu stowarzyszeń (architektów, pilotów, rodzin ofiar) http://firefightersfor911truth.org/



W klasycznym dochodzeniu, śledztwie, same zeznania świadków nie zamykają sprawy, tym bardziej jak różni świadkowie przedstawiają różne wersje. Potrzebne są też inne składniki jak dowody i motyw.


No i co z tego?
  • 0

#258

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla ciekawych - polecam felieton Korwina-Mikke w Angorze.
  • 1



#259

artur_sz13.
  • Postów: 150
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wychodzi na to że Rosjanie też dorobili sie HAARPA. Żirinowski straszy super bronią:


Źródło
http://monitorpolski...7-maja-2011r-2/
  • 0

#260

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla ciekawych - polecam felieton Korwina-Mikke w Angorze.


A mógłbyś napisać coś więcej? Bez urazy, ale nawet reklamy bywają mniej lakoniczne.
  • 0

#261

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z miłą chęcią być nawet podesłała linka do felietonu, niestety Angora blokuje czytanie tego co w gazecie i trzeba sobie smsem wykupić lekturkę.
Polecam kupno gazety - 3 złote, czy też 3, 50. A o czym piszę? O spisku - dlatego post trafił do tego tematu, a nie do innego.

nie proście mnie żebym przepisywała ten felieton

Użytkownik livin edytował ten post 17.05.2011 - 15:02

  • 0



#262

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


W klasycznym dochodzeniu, śledztwie, same zeznania świadków nie zamykają sprawy, tym bardziej jak różni świadkowie przedstawiają różne wersje. Potrzebne są też inne składniki jak dowody i motyw.


No i co z tego?


To, że w świetle tego uznanie zamachów 9/11 za wyjaśnione a wszelkich teorii innych niż oficjalna za obalone, w oparciu i powołując się na zeznania tych strażaków mija się z celem.


Specjalnie dla Ciebie nexus JKM w tym felietonie napisał:

" Jedni oburzają się na Amerykanów, że zamordowali księcia Usame ibn Ladina (jak podobno należy poprawnie transkrybować z arabskiego jego nazwisko) - inni z kolei wychwalają JE Baraka Hussaina Obamę, że nie patyczkował się z tym ober-terrorystą i kazał Go zaszlachtować. Natomiast ludzie rozsądni zachowują całkowity spokój, bo śp. Ladinowicz nie żyje już od dziewięciu lat.
Nie wierzę w te spiskowe teorie, że "Usama żył, ale specjalnie produkował sfałszowane taśmy aby ludzie myśleli, że nie żyje." . Bo przecież każdy kto uważnie czyta wiadomości wie, że wszystkie taśmy z oświadczeniami księcia Usamy (Nb Król Saud zabronił mu używania tego tytułu, który w swoim czasie sam mu nadał) to lipa. Taśmy audio to poprostu kopiowane fragmenty poprzednich oświadczeń Ladinowicza, a video gra aktor- a włąściwie dwóch aktorów, co wyraźnie widać po kształcie nosów. Niezależny instytut szwajcarski (de Mello) wyraźnie orzekł, że taśmy to falsyfikaty - nie wiemy tylko, czy produkowały je jakieś sieroty po Al Qu'aidzie, pragnące podtrzymać mit, że " Osama wiecznie żywy" - a CIA potwierdziłą, że są autentyczne, by otrzymywać gigantyczne pieniądze na pościg za Ibn Ladinem - czy też po prostu....sama je produkowała. Oczywiście, gdyby taśmy miały służyć za dowód na to, że Ladinowicz żyje, pokazano by go z aktualną gazetą - co potrafi (i robi) każdy porywacz.
Ja byłem przekonany - i pisałem o tym wielokrotnie- że Ladinowicz zginął podcza bombardowania Czarnych Jaskiń ( Tora-Bora). Tymczasem p. dr Stefan Pieczenik (urzędnik Departamentu Stanu podczas trzech kadencji prezydenckich)zapewnia, że ten multimiliarder zmarł po prostu w szpitalu na tzw zespół Marfana. Wspominała o tym i śp. Benazir Bhutto, b. premierka Pakistanu, wielu innych świadków twierdziło, że widzieli zamrożone ciało ibn Ladina w posiadaniu CIA - a obecnie szef wywiadu Iranu p. Gajdar Moslehi, powiedział dziennikarzom: "Mamy wiarygodne informacje, że ibn Ladin zmarł z powodu choroby jakiś czas temu".
I to sprawę wyjaśnia ostatecznie. CIA przez 9 lat brała ogromny szmal na łapanie Osamy - i musiała jakoś tę komedię zakończyć. Zrobiłą więc "oszustwo stulecia" (na razie, nowoczesna technika spowoduje, że kolejne oszustwa będą jeszcze bardziej efektowne). Najwyraźniej udane, rzut oka na słynną fotografię pokazuje, że conajmniej Clintonowa dałą się na to nabrac.
Natomiast po obojętnej minie Obamy widać, że on napewno wie, że jest to komedia. Zgodził się wziąć w niej udział bo od razu przyrosły mu słupki poparcia opinii publicznej.
Najlepszym dowodem, że to lipa jest przebieg akcji. Przypadkiem na kluczowe 25 minut akcji siadła transmisja, ciała ks. Usamy nikt nie widział, nigdzie go nie pochowano tylko wyrzucono do oceanu (ale w zamkniętej trumnie), p. prez. Obama ogłosił, że nie pozwolił na publikowanie zdjęć nieboszczyka, po internecie biega takie zdjęcie - rzekomo wykradzione- ale internauci wykazali, że jest to zdjęcie jakiegoś zmasakrowanego trupa, do którego Photoshopem doklejono zdjęcie dolnej połowy twarzy ibn Ladina.
Zresztą, lipa jest monstrualna. Kto uwierzy, że multimiliarder z połową rodziny siedział w takiej ruderze i miał w ubraniu przygotowane do ucieczki, zaszyte 764 dolary.
CIA mogłaby się jakoś bardziej postarać...
Ale może uznała, że nie warto. Skoro ludzie potrafią uwierzyć w globalne ocieplenie, uwierzą w dowolną bzdurę.
  • 2



#263

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli idzie o Szwajcarów i taśmy, to autor tego artykułu najwyraźniej nieco się zapędził:

KLIK

Ale to pocieszne, że znajdują się kolejne przypadki ludzi zaklinających rzeczywistość, aby tylko nie uwierzyć w zastrzelenie bin Ladena. Ten temat jest naprawdę ciekawy z punktu widzenia obserwatora.
  • 0



#264

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To, że w świetle tego uznanie zamachów 9/11 za wyjaśnione a wszelkich teorii innych niż oficjalna za obalone, w oparciu i powołując się na zeznania tych strażaków mija się z celem.


Dzięki mefistofeles za felieton.

Nie wiem o co Ci chodzi z tymi zeznaniami strażaków. Napisałem, że rząd konfiskujący wideo i cedzący je przez kilka lat musi mieć coś do ukrycia. Weźmy tego fotografa z twojego filmu. Zrobił tam całe jedno zdjęcie i sfilmował ziemię. No naprawdę imponujący materiał jak na zawodowego fotografa. W dodatku pan fotograf zna się na konstrukcji budynków i twierdzi, że WTC7 był przechylony (mało się nie poplułem jak to usłyszałem). Jak słyszę takie głupoty, do tego wypowiadane w histeryczny sposób to naturalnie podejrzewam, że został tam wpuszczone nie dlatego, że był honorowym członkiem klubu strażaków :roll: W ZSRR do fotografowania kryzysowych sytuacji dopuszczano tylko agentów, a jak mówi pan Wołoszański mocarstwa mają ze sobą wiele wspólnego 8)
  • 1

#265 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli idzie o Szwajcarów i taśmy, to autor tego artykułu najwyraźniej nieco się zapędził:

KLIK

Ale to pocieszne, że znajdują się kolejne przypadki ludzi zaklinających rzeczywistość, aby tylko nie uwierzyć w zastrzelenie bin Ladena. Ten temat jest naprawdę ciekawy z punktu widzenia obserwatora.


Wybacz, ale jakbym wszystkim wierzył na słowo, to dziś w sandałach popierniczałbym po Pustyni Gobi.
Zdjęć chcę i nagrań wideo z tej okrutnej strzelaniny. Dowody proszę a nie groteskowe wypowiedzi pełne sprzeczności, uwzględniając to że są źródła które podawały śmierć BIn Ladena jeszcze przed jego "zastrzeleniem".
  • 2

#266

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No cóż, wydawało mi się, że zwolennicy teorii spiskowych zazwyczaj wierzą na słowo. W rozmaite "nieścisłości" i tego typu rzeczy.

Co do śmierci bin Ladena - domyślam się, że cokolwiek by się nie pokazało i cokolwiek by nie wypłynęło, to i tak zawsze będzie ktoś, komu ta wiadomość nie będzie się podobać i w nią nie uwierzy.

Osobiście zaś uważam za niezmiernie ciekawe to, jak na akcję zareagowała rodzina bin Ladena (córka miała ponoć widzieć na własne oczy jak zabijali jej ojca) a także oficjalne zaakceptowanie przez Talibów faktu, że Osamę zabito właśnie teraz czy też cały ten szum, jaki ma miejsce w pakistańskich służbach. Czyżby zatem liczba agentów opłacanych przez zły rząd USA znowu nam spuchła? ;)
  • 0



#267 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, serio daruj sobie krasomówstwo i podobnego typu zabiegi. Dowodów nie ma, więc dla mnie to co w Ty wierzysz, to teoria spisku.
Powiedzmy, że role się odwróciły.
  • 4

#268

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aquila, jakby nasz premier bez przedstawienia żadnych dowodów, powiedział dzisiaj, że dług publiczny w Polsce zmalał o 30% to też byś uwierzył? Dla mnie na tej samej zasadzie wygląda to zabicie Bin Ladena. Obama wystąpił w TV i powiedział ze zabili Osame, a na dowód...... "Macie moje słowo i zdjęcie kiedy ja i parę ludzi gapimy się w telewizor". Oczywiście egzekucja Husajna była na youtubie, ale nieważne, widocznie to zabicie bin ladena musiało być wyjątkowo brutalne, nie wiem, pocięli go na kawałki itp. a co do "nieścisłości" w innych tematach jak np. 9/11 to przynajmniej jest do czego się przyczepić i co omawiać, a tutaj nic nie ma, jest tylko słowo CIA i Obamy : )
  • 3

#269

Flopstar.
  • Postów: 225
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może ten tekst troszeczkę ostudzi Wasze rozpalone głowy,szczególnie moderatora-elekta Aquili.

Sensacyjne zeznania byłego agenta CIA: bin Laden nie żyje od 5 lat

Osama bin Laden nie żyje od co najmniej pięciu lat - podał portal rt.com. Tę sensacyjną wiadomość przekazał dziennikarzom głównej rosyjskiej stacji telewizyjnej były agent CIA Berkan Jaszar, który obecnie pracuje jako dziennikarz w Turcji.

Były agent przyznał, że bin Laden był bardzo dobrze chroniony przez straż z Czeczenii. Trzech ochroniarzy miało być obecnych przy bin Ladenie do samego końca i widzieć śmierć terrorysty. - Bardzo dobrze pamiętam jego datę śmierci, ponieważ pojawiły się w niej trzy szóstki: 26.06.2006 roku - wyznał Jaszar. Według słów byłego agenta CIA przy śmierci bin Ladena, poza ochroniarzami, byli obecni dwaj muzułmanie z Londynu oraz dwie osoby z USA.


  • 2



#270

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Przeanalizujcie pojawiające się przez ostatnie 10 lat rzekome wystąpienia Osamy .. czy jest możliwe, że przez tyle lat człowiek ten w ogóle się nie zmienił, nie postarzał ? Czy może agenci przygotowujący jego nagrania zapomnieli o tym drobnym szczególe ? A może o to chodziło by był on zawsze rozpoznawalny bez najmniejszych wątpliwości ..

Dołączona grafika


  • 5




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych