Skocz do zawartości


Zdjęcie

Matka Boska (?) objawia się na afrykańskim niebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#46

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale to nie jest żaden hologram czy bb. To tylko jakaś "zwykła" anomalia, jakieś zjawisko atmosferyczne. Przecież to wyraźnie widać, że ten kształ jest ściśle związany ze światłem słonecznym/promieniami. Żeby to jeszcze nie było na środku słońca i nie rozchodziło się zgodnie z promieniami to można by się zastanawiać, ale tu można tylko myśleć, co spowodowało takie zakrzywienie promieni.
  • 1



#47

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet poprawa kluczowych parametrów tego filmu (stabilizacja,nasycenie) niestety nie przybliża nas do rozwiązania zagadki co tak na prawdę ci ludzie tam zobaczyli.
A nie ulega wątpliwości,że "coś" na pewno widzieli.


  • 2



#48

b00n.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Wracając jednak do tematu, z niecierpliwością czekam na jakąś większą porcję informacji odnośnie tej rzekomej, jak to nazywasz, holograficznej manifestacji. Jak wspomniałem już wcześniej, staram się być obiektywny, a więc chętnie zgłębię temat, aby sprawdzić, jak twoja teoria ma się do "wydarzeń" z afrykańskiego nieba.


To co ja wiem jest moje i nie muszę widzieć konieczności informowania Cię o czymś o czym nie zamierzam dyskutować. Umiem przewidzieć reakcje i przebieg dyskusji w zależności od tematu, więc zwyczajnie uprzedzam fakt.
Jeśli Cię to rzeczywiście interesuje, to napisz prywatną wiadomość :)
Pozdrawiam.

Interesuje mnie to głównie w kontekście tego tematu i dlatego nie fair z twojej strony było użycie tego argumentu, skoro to, co wiesz, jest twoje i nie widzisz konieczności dzielenia się tym z innymi. Szkoda.
  • 1

#49 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Interesuje mnie to głównie w kontekście tego tematu i dlatego nie fair z twojej strony było użycie tego argumentu, skoro to, co wiesz, jest twoje i nie widzisz konieczności dzielenia się tym z innymi. Szkoda.


Moim zdaniem interesuje Cię coś innego, ale nie będę się z Tobą o to spierał.
Dlaczego nie fair? Są pewne rzeczy, które ludzie lubią zostawić dla siebie i nie ma w tym nic złego ani nie fair. Przecież napisałem Ci, że jak jesteś zainteresowany to zapraszam na PW, no chyba że do informacji w kontekście tematu potrzebna Ci publiczność i fanfary :)
A w gruncie rzeczy, co napisałem dotrze do tych, do których ma dotrzeć, więc jest ok.

Pozdrawiam.
  • 0

#50

Master..
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie to po prostu jakieś złudzenie optyczne, a z reakcją ludzi jest tak jak już ktoś wcześniej pisał.. Ktoś krzyknął "Matka Boska" i ludzie widzieli to co chcieli widzieć.
  • 1

#51 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Dziwnie zachowują się ci ludzie. Jak na jakimś festynie. Spokojnie czekają... czekają, przygotowują sprzęt i... tada. Jak na pokazie, albo na koncercie. Słoneczko rozbłysło i nikt nie oślepł. Wszyscy (tak mniemam) lampią prosto w słońce. Widzą coś, co w „pełni” ukazuje dopiero drugi filmik. Coś, co dziwnie pływa względem otoczenia.
Nie wiem co to jest, ale albo wiedzieli co ujrzą, albo interpretacja co to, jest uzależniona od szerokości geograficznej. Na dalekim wschodzie z pewnością nie byłaby to Matka Boska, etc.
Wszystko to jakieś dziwne. Dla mnie mało wiarygodne.
Poczekam na więcej danych, wtedy może zrewiduję swoje stanowisko.
Póki co, to równie dobrze może być to balon na tle słońca – taki, w jakimś tam kształcie, w jakim kto chce.
  • 0

#52

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ooo! Marni grzesznicy! Wasz czas już nadszedł. Lękajcie się więc! :) No łaśnie... To Afryka. Czyli analfabetyzm, bieda, problemy z edukacją. No jak tu ktoś powiedział "za mało zdjęć z innych krajów". Jeśli czegoś nie znamy to id razu wymyślamy teorie. Gdyby w temacie nie było mowy o Matce Boskiej, większość z was wzięła by to za jakieś UFO. Bo większość to fani spiskowej teorii dziejów. I pewnie tacy by zaczęli się tu udzielać.





To pewnie dla tego, cukier zdrożał. Ludzie robili mega zapasy!!! :D
Co do tego 2 filmiku pamiętam jakich głupot się naczytałem na jego temat. Tak tak, wygląda jak to z "Wojny światów". :)

Użytkownik Atomowy_jogurt_zagłady edytował ten post 26.04.2011 - 22:38

  • -1

#53

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale to nie jest żaden hologram czy bb. To tylko jakaś "zwykła" anomalia, jakieś zjawisko atmosferyczne. Przecież to wyraźnie widać, że ten kształ jest ściśle związany ze światłem słonecznym/promieniami. Żeby to jeszcze nie było na środku słońca i nie rozchodziło się zgodnie z promieniami to można by się zastanawiać, ale tu można tylko myśleć, co spowodowało takie zakrzywienie promieni.


Jeśli takie równanie opisuje zmiany jakiegoś układu w czasie, to niewielkie zaburzenie warunków początkowych powoduje rosnące wykładniczo z czasem zmiany w zachowaniu układu. Popularnie nazywane jest to efektem motyla - znikoma różnica na jakimś etapie może po dłuższym czasie urosnąć do dowolnie dużych rozmiarów. Powoduje to, że choć model jest deterministyczny, w dłuższej skali czasowej wydaje się zachowywać w sposób losowy.
  • 0



#54

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiara jest kwestią indywidualną każdego człowieka więc jeśli ktoś chce wierzyć,że zjawisko przedstawione na filmie źródłowym w tym temacie jest manifestacją działania absolutu a nie anomalią to:

1.Żadne argumenty go nie przekonają.
2.Ma do tego prawo.

To chyba tyle.Pozdrawiam
  • 1



#55

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo ładne i ciekawe zjawisko. Jako wierzący w Boga dopuszczam możliwość, że to objawienie, ale w samo to objawienie nie wierzę i mnie nie przekonało. Jestem wychowany w chrześcijaństwie i widzę Maryję. Ale jakbym zamiast Biblii od małego słuchał Trylogii Tolkiena to sami zgadnijcie co, a raczej kogo, a raczej co należące do kogo bym tam zobaczył :P Choć w sumie to bardziej film niż książka spopularyzował ten obrazek.
  • 0

#56

miXUE.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dżekson: "Jeśli takie równanie opisuje zmiany jakiegoś układu w czasie, to niewielkie zaburzenie warunków początkowych powoduje rosnące wykładniczo z czasem zmiany w zachowaniu układu. Popularnie nazywane jest to efektem motyla - znikoma różnica na jakimś etapie może po dłuższym czasie urosnąć do dowolnie dużych rozmiarów. Powoduje to, że choć model jest deterministyczny, w dłuższej skali czasowej wydaje się zachowywać w sposób losowy. "

Czy ruch skrzydeł motyla w Brazylii może spowodować tornado w Texasie? :P
Mimo wszystko chaos, nie jest aż tak 'beznadziejnie' nieprzewidywalny, bo z tego co czytałem ma pewien porządek, prawidłowości, i obecnie można go opisać językiem matematycznym. Inna sprawa, że w mikro... trudno mówić o układach deterministycznych(choć mi, osobie która zaczyna lizać już tą ciutkę poważniejszą fizykę - ostatnio np. czytałem i wydaje mi się, że pojąłem STW - trudno się pogodzić z tym probabilizmem ;/ )

Co do filmu - za Chiny[byleby nie Mao :D ) przy pierwszym seansie nie doszukałem się tu Maryi...a nazwa filmiku była dość sugestywna i starałem się ten widok tak ułożyć w głowie mniej więcej. Dla mnie to, jak już ktoś powiedział, wielka, kosmiczna wagina :P

Podejrzewam, że może najzwyczajniejsze załamanie światła[np. w obszarze cieplejszego(rzadszego) powietrza], nie mogłyby doprowadzić do pewnego zniekształcenia, złudzenia optycznego? W końcu, gdy coś jest bardzo wysoko, względem morza, to nie ujrzymy tego obrazu rzeczywistego - załamanie w atmosferze. Dlatego, gdybym zobaczył idealną Maryję to - na logikę - jej rzeczywisty obraz już tak idealny by nie był ;] (pomijając fakt, czy jest ładna :P )

Użytkownik miXUE edytował ten post 29.04.2011 - 00:08

  • 0

#57

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dżekson: "Jeśli takie równanie opisuje zmiany jakiegoś układu w czasie, to niewielkie zaburzenie warunków początkowych powoduje rosnące wykładniczo z czasem zmiany w zachowaniu układu. Popularnie nazywane jest to efektem motyla - znikoma różnica na jakimś etapie może po dłuższym czasie urosnąć do dowolnie dużych rozmiarów. Powoduje to, że choć model jest deterministyczny, w dłuższej skali czasowej wydaje się zachowywać w sposób losowy. "

Czy ruch skrzydeł motyla w Brazylii może spowodować tornado w Texasie? :P
Mimo wszystko chaos, nie jest aż tak 'beznadziejnie' nieprzewidywalny, bo z tego co czytałem ma pewien porządek, prawidłowości, i obecnie można go opisać językiem matematycznym. Inna sprawa, że w mikro... trudno mówić o układach deterministycznych(choć mi, osobie która zaczyna lizać już tą ciutkę poważniejszą fizykę - ostatnio np. czytałem i wydaje mi się, że pojąłem STW - trudno się pogodzić z tym probabilizmem ;/ )


Na słońcu też występuje takie zjawisko. Może nieznaczne zjawisko, rozbłysk, mógł wywołać później takie złudzenie zwłaszcza na tej szerokości geograficznej :) To tylko moje założenie, które mi się skojarzyło na pierwszy rzut po obejrzeniu tego filmiku.
  • 0



#58

czekoladaada.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

2. Skąd wiecie jak wygląda "Matka Boska" ? - z obrazków z kościoła? I co one zleciały z nieba? - ja myślę, że to jest tak jak ze stygmatami. dopóki ludzie wierzyli że gwoździe były centralnie w środek dłoni wbijane dotąd stygmaty pojawiały się na dłoniach, a kiedy doszli do tego ze jednak na nadgarstkach, to znów tam zaczęły się pojawiać. pojawiła się w takiej postaci, żebyśmy wiedzieli, że to Ona. bo tylko w takiej postaci potrafilibyśmy Ją rozpoznać, bo na każdym z obrazków religijnych jest przedstawiana podobnie. gdyby pojawiła się jako wielkie białe światło, myślę, że nikt nie wpadłby na pomysł że to akurat Maryja.. ale mogę się mylić, to tylko moje skromne zdanie.
  • 1

#59

Hutter.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Czemu niby ilustracja z obrazka jakiegoś autora miała by się pojawić na niebie ?
2. Skąd wiecie jak wygląda "Matka Boska" ? - z obrazków z kościoła? I co one zleciały z nieba?
3. Nic tam nie widać.

Mały test pokażcie komuś filmik nie mówiąc co tam jest. Po prostu - włączcie i czekajcie na reakcje.


No właśnie. Ja tam nic nie widzę. Filmik jest kiepskiej jakości, trudno cokolwiek oceniać. Pozatym nie mamy nawet pewności, czy to jest wizerunek Chrystusa, Matki Boskiej czy jeszcze kogoś innego. Matkę boską i Chrystusa rozpozna tam ten, kto wcześniej te postacie widział, ale kto z nas je widział? Nikt. Obrazy to tylko wyobrażenie tych postaci dawnych malarzy, z których korzystają także współcześni malarze. Nie wiemy nic o rzeczywistym wyglądzie tych postaci, więc nie można robić nadinterpretacji i dorabiać swoich teorii. I najlepiej pokazać ten filmik komuś, kto nie ma pojęcia co tam jest i niech powie, co tam widzi, bo przepraszam, nie widzę nic, poza chmurami i światłem słonecznym. A gdyby ten filmik obejrzał jakiś Arab reakcja zapewne też byłaby inna a gdyby tam nawet zarys postaci wypatrzył, to zapewne kogo innego by w niej zobaczył.
  • 0

#60

Jęk Lodowatych Ulic.
  • Postów: 326
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

O wielkie nieba tam jest Maryja nawróciłem się dzięki temu filmikowi ;) hehehe a tak na serio to jest po prostu złudzenie ponieważ ktoś by krzyknął ze jest tam statek to by ludzie widzieli statek tak samo z opisem tak działa psychika tłumu w niektórych momentach widać ze złudzenie podąża za kamerą i ciekawe czemu niby miało się to objawić na tle słońca a nie np w miejscu gdzie niema słońca bo czasem jak patrze na słonce coś podobnego widzę dla mnie to jest zwyczajna anomalia powiązana z histerią tłumu a wiadomo afryka to ciemne ludy tak jak niektórzy w Polsce
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych