Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO nad Fukushimą zarejestrowane przez japońską tv


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Cokolwiek to nie jest to spory bydlak.
Próbowałem najpierw rozeznać się czy może to nie jakiś sterowiec ale odpada zdecydowanie,
kształt nieco "zbyt idealny" jeżeli dobrze widzę.
  • 1

#2

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Toż to zwykły balon meteorologiczny :) Wersja podłużna
  • 0

#3

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście,to balon oświetlony przez gaz bagienny odbijający się od powierzchi Wenus...
Ciekawe tylko kto wypuścił taki balon w strefie ewakuacji w której jedyny dozwolony ruch powietrzny jest zarezerwowany do działań ratowniczych.

Użytkownik Mehitabel edytował ten post 14.04.2011 - 11:40

  • 0

#4

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stawiam na szybką kolej w tle.
  • 0



#5

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stawiam na szybką kolej w tle.


Kolej w zamkniętej strefie ewakuacji?
  • 0

#6

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To tylko mój strzał, choć zastanawia mnie duży kontrast pomiędzy tym obiektem a dalszym planem / zboczem czy lasem. Nie wiem czy obiekt w tle powinien być na tyle widoczny.
  • 0



#7

Hourdeau.
  • Postów: 126
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy u was widać też różnicę płynności ruchu obiektu ? Gdy kamera się przesuwa obraz jest płynny a latający obiekt się przycina jakby ruszał się co drugą klatkę.
  • 0

#8

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fakt,w niektórych ujęciach przycina,głównie na początku.
Może coś z kamerą?
  • 0

#9

IteratorZX81.
  • Postów: 98
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do przycinania to obstawiałbym kompresję - często jest tak, że np. jak wrzucałem na YT film z wakacji nad morzem, to niestety był za duży i musiałem obrobić w programie do montażu i dodać kompresję video dosyć dużą - film 3 godzinny i musiał się zmieścić w 1gb (wtedy YT jeszcze nie nakładało ograniczeń na długość filmu, tylko na rozmiar, co rozumiem. Nie rozumiem dlaczego ograniczać długość) no i pamiętam, że scena zachodu słońca która w "czystej" wersji była płynna, po obróbce trochę się przycinała (algorytmy kompresji łączą podobne kolory w "bloki" co czasem psuje animację czy normalny ruch).
  • 0

#10

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście,to balon oświetlony przez gaz bagienny odbijający się od powierzchi Wenus...
Ciekawe tylko kto wypuścił taki balon w strefie ewakuacji w której jedyny dozwolony ruch powietrzny jest zarezerwowany do działań ratowniczych.



Nie zauważyłem, by obiekt ten był bardziej oświetlony od innych elementów na tym filmie, tak więc Twoja ironia w zupełności nie trafiona. Co do przycinek....tak jak Iterator napisał, to może być wina kompresii i tak zapewne jest. Dla mnie to zwykły balon
  • 0

#11

Secior.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mnie zastanawia jedna sprawa dotycząca chyba wszystkich nagrań ufo. Dlaczego one wszystkie pokazują tylko fragment przelotu pojazdu na niebie? Dalej im się wyczerpują baterie w kamerach? Czy nagle się kończy miejsce na dysku? :o
  • 2

#12

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kocham filmiki o ufo z mega melodramatyczną muzyką w tle podkreślającą dramatyzm nagrania, którego jakość zawsze jest co najmniej słaba. Zadziwiające, że Cywilizacje pozaziemskie potrafią podróżować przez galaktykę, a nie potrafią zamaskować swoich wielkich statków. Och, pewnie chcieli mieć zdjęcia z bliska.

Obstawiałbym balon meteorologiczny lub coś w tym rodzaju, ale wysłany przez techników, może chcieli się przyjrzeć sytuacji z góry? Ale to tylko mój strzał.
  • 0

#13

RelegatedDoor38.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O samym filmiku powiedziec mozna zeee.... ogladalo sie gorszej jakosci ^^ z tym nie jest tak tragisznie jak mozny by bylo sie zdawac.

Mnie dziwi jedno, jak wszyscy wiedza ta sytuacja z Fukushimą byla relacjonowana przez dziesiatki jak nie setki kanalow z calego swiata, w polsce i w niemczech jak i pewnie w wiekszosci krajow, wszyscy mieli podglad na Fukushime i jakos nic nie slyszalem zeby ktos inny dostrzegl cos na ten temat, a powiedziec trzeba ze wiele osob czuwalo nad tym obrazem przez godziny gdyby mialo by sie cos wydarzyc to w siagu kilku minut by szla relacja na zywo wiec jakos ciezko jest w to wierzyc, lecz nie mowie stanowcze nie ;)
  • 0

#14

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co sądzicie o tym filmiku? Podczas zbliżenia 0:58 zaczynają wyłaniać się wyraźne kształty, jednakże patrząc wcześniej jak pada cień można by rzec, że wszystko to efekt spowodowany przez słońce. Ciekawe i zarazem zastanawiające to nagranie...

http://www.youtube.com/watch?v=gTMO69svT-o

link zastępczy


edit:
@down

Ok. w/w sekund można dostrzec zarys tego Dołączona grafika zjawiska.


Dołączona grafika

Btw. Ma ktoś program, który może to bardziej uwidocznić, nie tracąc na jakości?

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 28.04.2011 - 17:43

  • 0



#15

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja na tym filmiku nic szczególnego nie widzę (tym bardziej jakichś kształtów), na moje oko to po prostu chmura specyficznie "oświetlona" przez słońce.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych