Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drobne modyfikacje w systemie reputacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#31

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A czy nie lepiej byłoby dać tylko i wyłącznie możliwość dodawania +?
Nie byłoby minusów-nie byłoby sporów.
Jeżeli komuś podobałby się dany wpis to po prostu dałby +, a jeżeli nie to zostawiłby w spokoju.
Moim zdanie forum to nie jest miejsce na ocenianie wypowiedzi (wolności słowa do pewnych granic oczywiście).
Za sam już fakt, że ktoś nie zgadza się z Twoim zdaniem można otrzymać grom minusów co nie ma właściwie sensu.
To tak, jak by jedna osoba napisała, że karty graficzne Radeon są lepsze od GeForc'a i otrzymała minusy od zwolenników tej drugiej karty tylko za to, że ma inne poglądy.

Użytkownik sebacyw edytował ten post 12.04.2011 - 10:21




#32 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo madre spostrzezenie i pomysl. Podoba mi sie.

#33 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie podchodźcie do spraw minusów i plusów tak poważnie. Jest to dodatek do dyskusji (choć rzeczywiście czasem przeszkadza bardziej niż pomaga). Gwiazdki reputacji rzucają się w oczy i dają pogląd użytkownikom (np. tym niezarejestrowanym), na które posty ewentualnie zwrócić większą uwagę w całym gąszczu nic nie wartościowych.
Choć uważam, że cały sens oceniania zagubił się i jest narzędziem wojny pomiędzy sceptykami i "para". Tworzą sie klany, grupki, itp. Oceniane są posty nic nie wartościowa, ale napisane przez ulubieńca. Dlatego punkty reputacji traktowałbym na tym forum z przymrużeniem oka, póki co. Może się to kiedyś zmieni.

Muhad, nie przejmowałbym się na Twoim miejscu tymi kilkoma minusami. Wątpię żeby bylo to spowodowane zmianami - bądź co bądź, kosmetycznymi - wprowadzonymi przez Eurego. Wbrew pozorom "siedzę" na tym forum już dobre kilka lat (4?) i pamiętam, że kiedyś układ sił był inny, a Ty znajdowałeś się, powiedzmy w mniejszości. Teraz układ ten się odwrócił, jest to naturalna kolej rzeczy. Teraz to Ty jesteś na fali, Muhad.
I nie zaprzeczaj, bo na pewno zdajesz sobie z tego sprawę ;) Wystarczy spojrzeć w jak krótkim czasie stałeś się "wysoki rangą", dziennie dostajesz chyba kilkanaście plusów. Czy tego chcesz czy nie - tworzą się wokół Ciebie grupki "fanów". A co za tym idzie - również wrogów.

Także serio - nie przejmowałbym sie kilkoma minusami, bo jest to efekt Twojej popularności. Fanów masz zdecydowanie więcej.

Co do zmian Eury'ego - popieram. I mam nadzieję, że w przyszłości pomyśli nad rozbudowaniem systemu reputacji, aby była bardziej wiarygodna ;)

Pozdrawiam.


Mi nie przeszkadza, że ktoś mi da minus. A niech da. Jego sprawa. Chodzi o sam fakt uczciwego postawienia sprawy. Wydaje mi się, że po prostu niektórzy jeszcze nie dorośli. Prawda, od kiedy zmieniłem swoje nastawienie to i nastawienie innych zmieniło się do mnie. Nie wszystkich, ale jednak.
Jest jeszcze coś, nie pamiętasz jaki był układ sił zanim przystąpiłeś do forum i jak udzielało się max 20 ludzi :)
Jeden sceptyk na dziesięciu Muhadów. Powiedzmy, że sytuacja się wyrównała w tej chwili.

A czy nie lepiej byłoby dać tylko i wyłącznie możliwość dodawania +?
Nie byłoby minusów-nie byłoby sporów.
Jeżeli komuś podobałby się dany wpis to po prostu dałby +, a jeżeli nie to zostawiłby w spokoju.
Moim zdanie forum to nie jest miejsce na ocenianie wypowiedzi (wolności słowa do pewnych granic oczywiście).
Za sam już fakt, że ktoś nie zgadza się z Twoim zdaniem można otrzymać grom minusów co nie ma właściwie sensu.
To tak, jak by jedna osoba napisała, że karty graficzne Radeon są lepsze od GeForc'a i otrzymała minusy od zwolenników tej drugiej karty tylko za to, że ma inne poglądy.


Mi ten pomysł również się podoba. Uczciwy.

Użytkownik Muhad edytował ten post 12.04.2011 - 11:51


#34

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

sebacyw - rzeczywiście bardzo dobry pomysł. Proste i skuteczne rozwiązanie. W takim wypadku warto byloby moim zdaniem podnieść progi reputacji, tak żeby po miesiącu nie było na forum 70% użytkowników z reputacją znakomitą i 5 gwiazdkami.



#35

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli co? Zamieniamy się w kółko wzajemnej adoracji. Jeszcze zróbmy takie małe ikonki z papierem toaletowym obok plusów - do podcierania pupy współbraciom. :)

Nie dla tworzenia słodkiej społeczności konformizmu i pięknych uśmiechów.

Układ taki jaki jest, jest dobry. W czasach gdy minusy były imienne ludzie bali się je wystawiać, zwłaszcza jeśli są tu od dawna. Po co się narażać komuś, jeszcze będzie pamiętał. Teraz jest dobrze.



#36

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mi się nie podoba pomysł Horrora i Hourdeau. Po co mam pisać za co dałem plusa czy minusa? To chyba logiczne - dałem plusa bo się zgadzam/podoba mi się, dałem minusa, bo mi się nie podoba i się nie zgadzam. Nie żyjemy w komunizmie żeby być kontrolowanymi z czym się zgadzamy a z czym nie. To prywatna sprawa każdego z nas i jak chcemy to możemy się podzielić swoją opinią nt. danego posta, pisząc swoją wypowiedź, a jeśli nie chcemy, żeby wszyscy wiedzieli czy mi się podoba czy nie to po prostu dajemy - anonimowo - plusika bez żadnego podawania przyczyn.

Też mnie czasami wkurza dawanie plusów za skopiowane artykułu z innej strony - ale co z tego? Jak ktoś chciał to dał plusa, a mi nic do tego. A jak komuś nie pasuje - może zminusować.

Ciekaw jestem komu podobają się moje wypociny

A jeśli ktoś chce pozostać anonimowy...?

A że Muhad ma sporą rzeszę "fanów" - to również zdążyłem zauważyć, mimo że jestem tu od niedawna. :)



#37

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czy nie lepiej byłoby dać tylko i wyłącznie możliwość dodawania +?
Nie byłoby minusów-nie byłoby sporów.


Bez opcji odejmowania punktów ranking nie będzie miał żadnego sensu. No bo wyobraźmy sobie sytuację, w której troll posiadający tzw. kółko wzajemnej adoracji pisze byle posta, za którego za każdym razem dostaje +5. Nie widzicie tego, ale ja jako admin widzę czasem posty, których wypadkowa wynosi 0, a ocenione zostały na powiedzmy: +4 / -4. Post nadaje się na śmietnik (typowy trolling), a ma 4 pozytywne oceny. Gdyby nie trzeźwa postawa tych "minusujących" taki troll miałby już wysoki poziom reputacji. Minusy nie muszą być wcale złe :)

Drugi argument przemawiający za pozostawieniem głosów ujemnych to brak konieczności nieustannego podnoszenia progów, a przynajmniej nie trzeba tych progów podnosić tak często. Bez minusów jedna gwiazdka za rok, dwa będzie osiągalna od 1000 punktów. Czy wtedy reputacja będzie jeszcze kogoś interesować? Szczególnie nowych użytkowników forum?



#38 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Nawet nie wiem kto mnie nagradza, a bywa że za temat dostanę aż 10 plusów,


Coraz częściej ja ;) , a że jesteś w formie to dużo Twoich postów plusuję. I Jezusa z fakiem w awatarze też ja zaraportowałem ;p

#39 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Zróbmy coś, czego jeszcze nigdzie nie widziałem. Zmontujmy skrypt, który będzie liczył kto na kogo głosuje. Niech działa w tle, ale jak dany osobnik odda np. 50 „+” na jedną osobę, to pojawia się w jego profilu słoik z wazeliną i etykietą z nickiem obdarowanego. Wtedy sprawą zajmie się sędzia Maria Wesołowska. Analogicznie w przypadku minusów, słoik zastąpimy plakietką pewnego ugrupowania politycznego i oddamy delikwenta właścicielowi:)

Eury rządzi twardą ręką. Nic nie wskóramy, chyba że... raz w miesiącu Eury będzie publikował TOP 10. Kto najwięcej ładował plusów i minusów na pojedynczego usera. Trochę komercji nie zaszkodzi.

Przepraszam, ale czasami nawet dojrzały mężczyzna lubi się poczuć jak dziecko (to chyba przez te pierwiastki).

A tak na poważnie, to mam pewien pomysł. Chodzi o to, by zawęzić krąg głosujących w danym temacie tylko do tych, którzy się w nim udzielają. Zabierasz głos w dyskusji – oceniaj adwersarzy. Nie udzielasz się aktywnie, nie masz prawa dyskusji w żaden sposób zakłócać, jeno sobie poczytaj.

#40

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Układ taki jaki jest, jest dobry. W czasach gdy minusy były imienne ludzie bali się je wystawiać, zwłaszcza jeśli są tu od dawna. Po co się narażać komuś, jeszcze będzie pamiętał. Teraz jest dobrze.


Plusy też mogą być imienne. Podać dobry argument dla plusa nie musi być wcale takie proste a troll się będzie musiał zastanowić nad tym, czy warto idiotyczny post nagrodzić takim "zaszczytem". ^^

Post nadaje się na śmietnik (typowy trolling), a ma 4 pozytywne oceny. Gdyby nie trzeźwa postawa tych "minusujących" taki troll miałby już wysoki poziom reputacji. Minusy nie muszą być wcale złe :)


Panie Administratorze, a jak się ma to do ostatnich wypowiedzi w temacie smug chemicznych? Proszę spojrzeć na ujemną działalność trolli.

#41

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najciekawiej było by gdyby nie było widać kto jest autorem posta. Nick i awatar pojawiały by się powiedzmy po 2 tygodniach od napisania posta co było by zsynchronizowane z zakończeniem oceniania posta.

#42

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Plusy też mogą być imienne. Podać dobry argument dla plusa nie musi być wcale takie proste a troll się będzie musiał zastanowić nad tym, czy warto idiotyczny post nagrodzić takim "zaszczytem". ^^


Już sobie wyobrażam te dziesiątki raportów na "niesprawiedliwe" minusy. :D Wątpię czy jakikolwiek admin chce urządzić taki Sajgon moderatorom.



#43

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


Plusy też mogą być imienne. Podać dobry argument dla plusa nie musi być wcale takie proste a troll się będzie musiał zastanowić nad tym, czy warto idiotyczny post nagrodzić takim "zaszczytem". ^^


Już sobie wyobrażam te dziesiątki raportów na "niesprawiedliwe" minusy. :D Wątpię czy jakikolwiek admin chce urządzić taki Sajgon moderatorom.


Kompletnie nie widzę związku pańskiej wypowiedzi z moim postem. Ja o raportach słowem nie wspomniałem. Ja rozumiem, że trzyma pan stronę Administratora, ale nie musi się pan tak mocno starać przypodobać. Pan moderatorem będzie i bez tego. Wracając do tego co chciałem napisać; jawność plusów i minusów zmniejszy ich rozdawanie, bo nikt nie będzie chciał robić błazenady dając komuś plus za mało ambitny post, a minus za merytoryczną treść. Gdzie tu miejsce na raporty? Halo.

Użytkownik Kozakiewicz edytował ten post 13.04.2011 - 07:42


#44

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dalsze korekty w systemie reputacji

Lista TOP została rozszerzona do 200 rekordów, dodatkowo dodałem numerowane pozycje, czego do tej pory bardzo brakowało. Lista dostępna jest pod tym linkiem.

14.04.2011
Administrator




#45

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tylko czy ta lista nie wsiąknie jak poprzednia, gdzie pisało TOP100 a przynajmniej mi wyświetlało pierwsze 20 osób.
sprawa druga może Eury wprowadzisz reputację dla moderatorów? tylko dodatnią, bo błędów popełniać nie mogę tylko służyć sprawie.
gdybym ja był moderatorem to chciałbym dostawać plusy za moje 'wartościowe' posty. ale to decyzja modów w sumie.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych