Skocz do zawartości


Zdjęcie

Raymond Moody dla Paranormalne.pl


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
39 odpowiedzi w tym temacie

#16

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1. Czy obce cywilizacje, istoty żyjące w naszym wszechświecie posiadają nieśmiertelne dusze jak ludzie?
2. Czy przewodnicy duchowi mogą być istotami z innych wymiarów/światów czy są to tylko dusze zmarłych ludzi?
  • 0

#17

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy takie pytanie będzie trafne, ale "Czy bliźnięta to tak naprawdę jedna dusza, która inkarnuje z jakiegoś powodu w dwóch ciałach? Jeśli tak to proszę rozwinąć odpowiedź."


O nie nie :mrgreen: mam brata bliźniaka - i w życiu nie przyznałabym racji komuś kto odpowiedział by na twoje pytanie TAK. Nie określiłeś o jaki rodzaj bliźniąt Ci chodzi czy jednojajowe? to już prędzej ... ale my to całkiem inni ludzie inne dusze... już więcej wspólnego mam z niektórymi przyjaciółmi oprócz rodziców oczywiście :)

Wydaje mi się jednak że jeżeli dusza ma indywidualność tak jak każde z bliźniąt to są to dwie osobne dusze...
Tak jak Ktoś ze starszym rodzeństwem co tylko różnią się następstwem przyjścia na świat.

A może wszyscy jesteśmy jedną wielką duszą inkarującą w wielu ciałach - podświadomość zbiorowa, telepatia i te sprawy...

Poczekamy co odpowie pan Moody... :)
  • 0

#18

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

O nie nie :mrgreen: mam brata bliźniaka - i w życiu nie przyznałabym racji komuś kto odpowiedział by na twoje pytanie TAK.


Również się z tym zgadzam. To, że bliźnięta często odczuwają podobnie te same zdarzenia lub to, że czują kiedy dzieje się krzywda drugiemu bliźniakowi absolutnie NIE może być tożsame z duszą. Nadają i odbierają podobne "fale" - ale są odrębnymi bytami i świadomościami.
  • 0

#19

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zachęcam do zadawania pytań, pozostały 3 dni do podsumowania :)
  • 0



#20

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ok, pomyślałam o takim pytaniu :

1. Jak się ma życie, dusza do miejsca pobytu czyli czy jest możliwe że nasze dusze zajmują miejsca w różnych wymiarach, na innych planetach? Czy obcujemy tylko na Ziemi.

2. Czy będąc człowiekiem mamy szansę po śmierci stać się istotą wyższą jeśli takie istnieją. Czy czy przeznaczeniem duszy jest tylko jeden rodzaj istoty.
  • 0

#21

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jakie ma zdanie na temat Biblii ? wielka księga, czy wielkie kłamstwo
  • 1

#22

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1. Jak się ma życie, dusza do miejsca pobytu czyli czy jest możliwe że nasze dusze zajmują miejsca w różnych wymiarach, na innych planetach? Czy obcujemy tylko na Ziemi.

2. Czy będąc człowiekiem mamy szansę po śmierci stać się istotą wyższą jeśli takie istnieją. Czy czy przeznaczeniem duszy jest tylko jeden rodzaj istoty.


Świetne pytania. Oby znalazły sie na liscie do Raymond'a.
  • 0

#23

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy te pytania będą pasowały do pytań związanych z NDE, ale zadam je pomimo wszystko:

1. Czy dusze inkarnują także na różnych planetach (np. Ziemi), tyle że znajdujących się we wszechświatach równoległych (o ile takowe istnieją)?

2. Czy możliwe jest przenikanie do snów informacji z poprzednich wcieleń?

3. Czy możliwe jest, iż jedna dusza w jednym czasie (w rozumieniu ziemskim) "przeżywa" naraz kilka różnych żyć?
  • 0



#24

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. Jak się ma życie, dusza do miejsca pobytu czyli czy jest możliwe że nasze dusze zajmują miejsca w różnych wymiarach, na innych planetach? Czy obcujemy tylko na Ziemi.

2. Czy będąc człowiekiem mamy szansę po śmierci stać się istotą wyższą jeśli takie istnieją. Czy czy przeznaczeniem duszy jest tylko jeden rodzaj istoty.


Świetne pytania. Oby znalazły sie na liscie do Raymond'a.



Właśnie...oby się znalazły, gdyż pytałem praktycznie o to samo i też mnie to bardzo interesuje ;)
  • 0

#25

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A moim zdaniem takie pytania to raczej do wszechwiedzącego Dalajlamy albo innego guru, a nie poczciwego lekarza badającego przypadki śmierci klinicznej.
  • 0

#26

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może zamiast wyboru pytań przez moderatorów utworzyć nowy temat - ankietę ze wszystkimi pytaniami, gdzie można by było oddać 3 głosy i te, z największą liczbą głosów, zostałyby przekazane dalej?
  • 0



#27

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Znaczy tak....ten pan w pełni na te pytania nie będzie miał prawa odpowiedzieć, ale na podstawie swoich badań być może posiada jakieś domysły:)
  • 0

#28

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A moim zdaniem takie pytania to raczej do wszechwiedzącego Dalajlamy albo innego guru, a nie poczciwego lekarza badającego przypadki śmierci klinicznej.


Nie obchodzi mnie kim dokładnie jest ten "poczciwy lekarz" , skoro mam taką możliwość to chcę usłyszeć jak odpowie na ten te pytania autor takiego bestsellera. Czysta ciekawość, możliwość poznania czyjejś opinii.
  • 0

#29

Filaris.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niebo to stan duszy a nie miejsce... więc jedyne co może czekać człowieka który umarł to chyba tylko szczęście i nic więcej;/ A Nowa Ziemia i Nowe Niebo czy jak to tam szło to dopiero po końcu świata będą.
  • 0

#30

adik12.
  • Postów: 25
  • Tematów: 20
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W sobotę wybierzemy najciekawsze pytania. Jeszcze dzisiaj i jutro można zadawać, a więc zachęcam!
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych